Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 167 от 348 ПърваПърва ... 117157165166167168169177217 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,491 до 2,505 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #2491

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ами аз сега сам в Лондон тука перални Miele са по 80-100 паунда втора употреба, добра цена. Новите са като в БГ. Но попринцип май говорим за България.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2492

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Италианец,това холандски цени ли са на перални втора употреба?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2493

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Да за Холандия говорим.Тука са луди по втората употреба.Тя е по ценна от златото и петрола Предната ми пералня която беше на 8 години марка ,,куче,, и я пуснах в нета за 75 евро и след няколко дена дойде един холандец с последен модел пасат,даже и специялна количка си беше взел за целта, да я транспортира от входа на мойто жилище до колата му, зави я с едно одеяло и изчезна.Изглеждаше добре образован човек с добра работа,даже ми сподели,че преди това пак имал втора употреба пералня някаква куча марка пак и като я пуснал в тях протекла леко, май и бил сцепен маншона и така карал 6 месеца,а преди това имал втора употреба 5 годишно миле което го изкарало 20 години след като я купил.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2494

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Как мислите дали са луди холандците? Само бай Ганьо с голият му г*з се пъчи, че не би си купил нищо втора употреба. Ще си купи нов боклук пералня Кроун, но АЕГ висок клас произведена за Западна Европа му е под нивото. Така е и с климатици, хладилници, принтери, кафемашини и каквато се сетите техника. Как да обясниш на комплексарите, че нашият пазар е 9-тата дупка на кавала и техниката, която се предлага тук е като за "лош мат`рял"!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #2495

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Някаква далавера ще да е! Не им вярвай на тия!
    Я рециклаж, я приспадане на данъци...
    Ще имам аз 30К Euro и нагоре пари за кола и ще се циганя за 1000Еuro за домакински уред.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2496

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не далавера няма те са си такива.Лошо няма човек да си купи каквото и да е втора употреба,стига да е на съответната цена.Сега за някое АЕГ пък ако ще и Миле да е, на 118 години, не бих набрулил 300 евра,ако ще специялно производство за президенството на Бил Клинтън да е била.Предпочитам ,,нов боклук,, с марка ,,Кроун,,

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2497

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Давай, след това ще утроиш постовете тук. Моят пост беше точно за такива потребители на техника. Аз си къткам 18 годишното Горенье и когато реша да му обявя час на смъртта, ще търся само втора употреба внос от Западна Европа, но модел, който ще харесам, а не пластмасова детска играчка за еднократна употреба.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2498

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Няма как да знаеш да ли ще си утроя постовете тука освен ако не си екстрасенс от кабелна телевизия с импулсен телефон Плюс което е ти сам си противоречиш с твърденията ти.Казваш, че вече 18 години ползваш Горенье.Това даже на биг го нарекъл ,,куча марка,, ми е нещо още по нисък клас, защото тези перални тука не ги допускат на пазара понеже не покриват дори изискванията за ниско бюджетна пералня.Плюс което е не си мисли,че като купиш 18-та употреба АЕГ немско то ще те изкара два пъти повече от 18 годишното Горене.Минуса на втората употреба пералня е че не знаеш на колко цикъла е.Така. че по пътя на логиката е ти да си утроиш постовете тук не аз,но не бих правил такива предположения,защото след гаранцията нова или втора употреба всичко е на късмет.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2499

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Когато почнеш сам да си ремонтираш техниката като мен, тогава ще пишеш кое е куча марка. Гореньето е с хром-никелови казан и барабан, 3 амортисьора и не мърда при центрофуга. К`во ли обяснявам, като ти четох постовете? Връзката ти с техниката е, че ползваш пералня, телевизор и хладилник. Купи си Кроун-много са готини и тук са по 330 кинта.
    Този пост е редактиран от SPSt; 21-10-17 в 07:45.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2500

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Готин споко, и аз съм си управял на времето в България руския телевизор ,,Радуга,, сам,но това нито ме прави майстор нито разбирач от телевизори нито Радугата по-велик телевизор от LG.Макар че бачка вече 30 и кусур години,но предпочитам да си гледам LG-то.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2501

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Когато почнеш сам да си ремонтираш техниката като мен, тогава ще пишеш кое е куча марка. Гореньето е с хром-никелови казан и барабан, 3 амортисьора и не мърда при центрофуга. К`во ли обяснявам, като ти четох постовете? Връзката ти с техниката е, че ползваш пералня, телевизор и хладилник. Купи си Кроун-много са готини и тук са по 330 кинта.
    Нали не си мислиш, че новата "втора употреба", която сега или след време ще си вземеш, ще има нещо общо като качества със старата ти техника, която даваш за пример. Няколко пъти съм ти писал (без никакви лоши чувства) по отношение "прехласване и генерализиране" на втората употреба. Хубаво, има там някаква специализирана и малка ниша за климатици само за Япония, в която си влязъл, но това въобще не е валидно вече за автомобили, перални, хладилници и друга битова техника, която ще си вземеш втора употреба в Европа. Марките се изкупиха една друга и окрупниха. Производствата се изнасят само в едни и същи заводи. И все повече нищо няма да можеш да си ремонтираш сам, защото в голяма степен моделите се проектират като еднодневки - неремонтопригодни или не се предвижда поддръжка от към резервни части след изтичане на гаранцията на определена серия и т.н. Целта на производителя е да си купиш нов уред, а не да ползваш 20г. стария.
    А и нали, за да има втора употреба, някой "бай Ганьо българина и европееца" трябва да си купи нещо ново и после да го изхвърли. Така че не трябва да "плюеш по балъците", които си купуват нови неща, защото ако не са те няма да има и втора употреба за "тарикатите направи си сам".
    Този пост е редактиран от VanDan; 21-10-17 в 10:05.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2502

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Никой не наричам балък. Всеки си харчи собствените пари. Опитвам се да обясня, на базата на собствен опит, че за мен е за предпочитане маркова техника висок клас произведена за Западна Европа и Япония, пред новите боклуци продавани у нас. Визирам техника с която имам опит-климатици, компютър, принтер, кафеавтомат и пералнята на сина. Никой от тези уреди не е произведен за нашият пазар и досега с нито един не съм имал проблем. Колкото до това каква ще е техниката след години, едва ли скоро ще започнат да продават в Европа същите боклуци като тук. Качествената техника е и ремонтопригодна-не като пластмасовите нови еднодневки.
    Докторе, не зная кого и защо наричаш "тарикати направи си сам", но като интелигентен човек, приеми, че има и хора на които не са им "наврени отзад", пък и имат технически познания и професии.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2503

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Последно, че колегите правилно ме обвиниха за офтопик. За компютри, принтери и друга ИТ техника, пък аз съм "тарикат по асемблиране без ръце завирани някъде" от много години и прочети в "климатичния избор", какво съм написал за тях.
    Иначе и колите и много други неща, дошли втора употреба у нас в последните години и закупени точно в "различната" Европа вече ясно се вижда, че не са същите като качество и дълготрайност, както преди 15-20г. Не мешай с климатиците правени действително и по етикет и по продажби само за Япония. Много "частен" случай са. Няма как днешната нова пералня АЕГ (тя си е Електролукс), като дойде втора ръка да е нещо повече, както преди.
    Много уважавам и завиждам на хората с умения сами да си ремонтират автомобилите. Но и там можещи хора са писали, че доста възли и особено електроника в новите модели стават все по-трудни за ремонтиране. За другата битова техника обаче, въобще не ми пука.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2504

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Специално Аег-то от снимката не се различава от тези,които се продават в БГ.
    На него също му пада барабана в казана.
    Виждал съм поне десетина такива с пропаднал барабан.А дали си заслужава цената от 300€,всеки да си преценя.
    Лично аз не бих дал толкова левчета за това Аег.
    Този пост е редактиран от Viking72; 21-10-17 в 15:25.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2505

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Втората употреба,не само че не е тази втора употреба която беше преди години защото ако на времето е влаган материял който идеята е била да е здраво и качествено без да го изчисляват колко да кара,сега това го пряват с цел реализиране на повече продажби.И както се спомена вече да не може да бъде ремонтно пригодно.А и хората в западна европа от както влезна еврото нямат вече тия възможности да си сменят техниката в къщи на всеки две години,а я ползват до дупка до като здаде тотално багажа и повечето от нещата са вече 18-та употреба.Освен това АЕГ имаше същото втора употреба в този магазин, което беше правено точно за немския пазар понеже и програматора му беше на немски пак за 300 евро,но при положение че за 400 можеш да си купиш това АЕГ Aeg lavamat l72672nfl wasmachines - wit | Blokker Имаш две години гаранция и 30 дена правото да го върнеш ако не си доволен от това как функционира,а втората употреба вземеш ли го един път си остава твое за винаги.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе