Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 209 от 348 ПърваПърва ... 159199207208209210211219259 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,121 до 3,135 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3121

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jjf Виж публикацията
    Viking72, в пералнята има някакви боклуци, които при запълнен барабан полепват по прането, т.е. освен, че трябва да се смени нагревателя, пералнята също трябва да се раглоби и изчисти основно. По всяка вероятност и уплътненията трябва да се сменят при отваряне, защото за толкова дълъг период, гумата е станала нееластична и при ново затваряне може да не уплътнява добре. Отделно, не се знае другите части в какво състояние са и дали имат нужда от смяна.
    Може и да бъркам, но такива са ми съображенията да не се занимавам с ремонт + притеснението ми от майстор, който не е много компетентен (последният път, когато реших да реанимирам един хладилник, платих към 200 лв. труд и материали и накрая си купих нов за около 550 лв., като реално останах с 200 лв. назад). Понеже ремонтираш перални, колко ориентировъчно струва такъв ремонт като за София, защото на мен ми се струва, че трудът и материалите ще обезсмислят ремонта ?
    Разбирам те в твоя случай купувай нова,за да не те клатят!
    Съжалявам,но 96% попадат на измамници и слаби майстори.

    Боби 11 е от София и може да ти помогне с майстор.
    Аз му помогнах,смятам че ще ти свърши работа,добър човек е.
    Пиши му на лични.

    За цената на нагревател 15-35,лв,ще трябва семеринг и лагери окло 20 лв. Носачът почистване с телена четка и прахово боядисване-8лв,всичко това,ако казана е разглобяем,иначе няма смисъл.
    Канди е една от най-трудните пералки за такъв ремонт.
    За цената на труда не знам как е в София!.

    Много ми е интересно с какви прахове сте прали,за да има налепи?
    Водата в Софето е мека,значи не е варовик!
    Този пост е редактиран от Viking72; 21-05-18 в 18:01.

  2.  
     
  3. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #3122

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не са налепи, а по скоро като останали частици от мъховете на дрехи. Иначе съм прал винаги с течен перилен препарат - първо Рекс и Савекс, после започнах да ползвам Персил и Ариел. Забелязвам, че в отделенията за прах и омекотител става едно такова лигаво от препарата и трябва често да се чисти иначе започва да почернява.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3123

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Всичко това е станало от течните перилни препарати.За да се почистят тези лигави налепи,всичко трябва да се разглоби.
    Още преди година бях писал да се избягват такива препарати и омекотители.
    С нормални прахове/на прах/,това нещо не може да стане.

    Другото,за което се сещам да пробваш с Меглио на висока температура,не знам дали ще има ефект?
    И я пускай за продажба,но не повече от 100 лв,за да се закачи някой.

    Вторият вариант ,ако е разглобяема ти да се захващаш,иначе ще платиш много висока цена,която не си заслужава.
    Като знам, че при Канди нито едно болтче не си остава на местото,не ми се мисли какво ще ти искат за труд.

    Масово сервизите избягват„ тежките” ремонти на Канди и Миеле,или „режат глави” до кръста.
    Този пост е редактиран от Viking72; 22-05-18 в 11:27.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #3124

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Бялото пране с прах на 60 градуса ,а цветното с течен перилен препарат.
    Ако е само с течен рано или късно започват проблемите с миризми, мухъл, плесени и т.н.
    Прахообразният перилен препарат /особено за бяло пране/ съдържа активен кислород ,който има

    бактерицидно и фунгицидно действие.
    Може разбира се и само с прах , но едно две пранета на седмица с прахообразен препарат за бяло са достатъчни за чиста пералня.
    Казвам го от личен опит.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #3125

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения


  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #3126

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Женски глупости, какъв е смисъла да месиш киселина със сода. Или ефекта от химическата реакция е впечатляващ?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #3127

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И аз се чудех.За оцета бях сигурен-една бутилка на празна пералня и на високи градуси чисти перфектно

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3128

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Само оцет или сода,двете заедно не!
    Оцета чисти варовик,содата премахва миризми.
    Но с тези калпави сплави всеки да си преценя.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,560
    #3129

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За същите миризми и отлагания от течен перилен препарат (от както преди години разбивах да чистя канализация не ползвам прахообразни перилни препарати) сега след ремонта техника ме посъветва да пусна един-два цикъла на 60 градуса с капачка Доместос и мога да кажа , че имаше ефект .

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3130

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ако ползвате качествени перилни препарати, няма да ви се налага да финтирате. С всички видове течни може да се пере, стига отвреме навреме да се работи и с прахообразни. На 2 години веднъж може да се пуска прахообразен препарат за почистване на перални, но на 60°С. Омекотител и да не ползвате, такъв има в някои капсули с течен перилен препарат. Wellensteyn забранява ползването му при пране на техните якета. Продава се специален течен дезинфектант за пране, който се слага в отделението за омекотител и е добре да се ползва за бяло пране. Може и по 100mL Vanish с праха при основното пране, съдържа пероксид и също дезинфекцира. Така че прането на 60°С по веднъж месечно, както препоръчва Мийле, въобще не е задължително. Хубавите препарати съдържат ензими и избелващи агенти, които перат перфектно и на 40°С. Не купувайте боклуци и няма да имате проблеми нито с миризми, нито с отлагания.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #3131

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    В България повечето препарати са боклук, дори и скъпите.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3132

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Петко си мисли,че щом 10% се снабдяваме с прахове от чужбина,всички перат и могат да си купят качествени.
    IMG_20180522_160804.jpg, този последно купих от Гърция,няма нищо общо с това,което се предлага у нас.

    Я ми покажи инструкциите за пране при Миеле/Miele/,защото имам само ремонтна /сервизна/ карта!
    Този пост е редактиран от Viking72; 22-05-18 в 17:40.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #3133

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията


    А Броцки като реве от този гаранционен Сименс? Предложих му половината цена от на нов,защо не иска да ми го продаде?
    Във форума една камара потребители със Сименс,сина ми и той ползва такава,само той плаче от една година.
    Има стари постове от преди година,как му сменяли пералнята,смях в залата.
    Кой търговец ще смени пералня,която се ремонтира и има части за нея??

    Специално за колегата Бадр,най-сложни механични програматори са на Миеле,сигурен съм, че няма човек,който да ремонтира такъв в България.
    Бре, поре, смених 2 нови сименс боклука, третият още пере криво - ляво. Търговецът сменя, защото има едни членове..... не смее да не, защото ще му разкатае проверката за една пералня.
    Стига сте правили цигании из Европа, като събирате боклуците от улиците, барабар с ремъците, лагерниците и маншоните. Купи нещо ново.
    И да, боклуци са сиеменс WM

    Гледам пак е на мода темата с оцета. Перете и на 90 градуса. Така няма буби и гъби.


    [COLOR=inherit !important]

    [/COLOR]

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3134

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Петко си мисли,че щом 10% се снабдяваме с прахове от чужбина,всички перат и могат да си купят качествени.
    IMG_20180522_160804.jpg, този последно купих от Гърция,няма нищо общо с това,което се предлага у нас.

    Я ми покажи инструкциите за пране при Миеле/Miele/,защото имам само ремонтна /сервизна/ карта!
    Остави ги гръцките боклуци, малките разфасовки в Метро на Персил, Омо и Ариел са прилични. Не купувай от Кауфланд в Пловдив. Тези от DM също стават. Голям е файла с инструкциите за форума, не мога да го кача.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #3135

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Над 10г ползвах Беко с прахообразен Ариел в чужбина,с Мнооого твърда вода!!!
    Никога нищо не беше добавяно, и я продадох на немски стажант (не беше в Германия) за без пари в идеално състояние.
    Без грам теч и шумове, переше идеално.
    За справка бойлерите на тая вода издържаха максимум 2 години. Я нагревател, я водосъдържател - направо ги сменяха, без значение от защити, емайли и т.н.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе