Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 246 от 348 ПърваПърва ... 196236244245246247248256296 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,676 до 3,690 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #3676

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Индикаторът за пяна започна да се включва от известно време, а реално пяна няма. На какво може се дължи това?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3677

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    На задкормилното устройство,намали прах,или избери подходяща програма и температура.
    Нищо не е станало,регистрирана е пяна и пералката е добавила няколко плакнения.
    Този Сименс пере с размита логика,натъпкан е със сензори и системи.Виж и степен на твърдост на водата,ако е необходимо,регулирай.
    Фабричните настройки за регистрация на пяна са за над средно твърда вода,4,5кг дрехи и 75мл препарат.Един от тези параметри,ако не е в норма,ще отчете пяна и ще добави плакнене/я/.
    Направо си е космически кораб,3D сензор за тегло,друг за мътност на водата,трети за дебит.С два дефлектора на стъклото,за да разпределя дрехите в средата...и т.н.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 13-02-19 в 18:05.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #3678

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Количеството прах е едно и също. Водата е същата. Нищо не е променяно. В ръководството няма информация да е грешка. Забелязваме и значително удължаване на програмното време, някъде с около 20-30 минути повече. Възможно ли е сензориката да е тръгнала?

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3679

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не е грешка!
    По някаква причина е отчела повече пяна и си е добавила плакнене.
    С иконката само ти ”казва” какво е направила.
    Точно затова казвам,че пере с размита логика,софтуерът ѝ позволява да прави допустими корекции,при проблем веднага ще даде код за грешка.
    При отчитане на мътност на водата пак ще добави плакнене/я/ и ще се появи същата иконка.
    Инструкциите не са подробни,а ѝ не се четат,оттам се получават филмите.
    Нищо не е тръгнало,ако е сензор или някоя система не сработи за 90секунди,ще спре с код за грешка.Дори помпата е защитена от изгаряне.Не може да прегрее,нито пък нагревател да работи на сухо...и т.н.
    Добра си е пералката.
    Единственото,което не ми харесва при тази машина е ремъчната шайба.При повече престой се деформира ремъка и се получава шум.
    Естествено,ако е стояла години в магазина или вкъщи без да работи,но не е болка.
    Сменя се с нов и няма проблем.
    Ама и тези от маркетинга как са го измислили само-Сензорика,заради многото сензори.Хубаво,че не му казват-Размита логика като мен,щото потребителите щяха да изпаднат в ужас.
    Не е толкова важно да впечатляват с гръмки фрази -Сензорика,не знам си кое чувство..,а да напишат една простичка и подробна инструкция,за тези,които им се чете да са наясно,а не да се чудят ко' стана?
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 13-02-19 в 22:42.

  6. Novice
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    2
    #3680

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, може ли мнения за тези перални. Трябва да е слим пералнята. В момента взех едно Беко но ще го връщам, много шумна е.
    https://www.tehnomix.bg/peralnya-ele...ew6s406w-25083
    https://www.tehnomix.bg/peralnya-gorenje-wp70s3
    https://zora.bg/product/rssg-603-b-eu-1

    Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    242
    #3681

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,пак ми се налага да ви помоля за помощ.от рециклираните с горно зареждане кои са по надеждни,този път ми се иска да не е miele,поради финансови причини

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,553
    #3682

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    [QUOTE=Spitfaqr12;915912]Не е грешка!
    По някаква причина е отчела повече пяна и си е добавила плакнене.
    С иконката само ти ”казва” какво е направила.]

    Смятам с един авер да я разглобим по празниците и да позачистим сензориката от прахта, от която активира пяна на екран.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3683

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Единствено може да продухате маркучето на пресостата.Една дълга програма на 90° С с бутилка оцет,за да се махнат отлагания и миризми.
    В София водата е мека,така,че едва ли ще има нещо? Ползвай качествени прахове и няма да има проблеми.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от oska Виж публикацията
    Здравейте,пак ми се налага да ви помоля за помощ.от рециклираните с горно зареждане кои са по надеждни,този път ми се иска да не е miele,поради финансови причини
    Предишна откъде е купи?
    Там нямат ли някое истинско Аег или Привилег?
    Австрийски марки избягвай,здрави са,но счупили се,няма намиране на нищо за тях.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 15-02-19 в 00:00.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3684

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    с разбити лагери за 20€ в немски сайт.jpg
    на една година 450€-немски сайт.jpg
    тази я подаряват-немски сайт.jpg
    Има и шестгодишно w 2241 със счупен носач.
    С горно зареждане до 250€ има запазени и изправни машини.
    В Бг не ги гледам,щото разни тарикати им искат по 250лв с разбити лагери,без да са наясно колко им струват частите.
    За труд,много добре знаят цените.
    Купува се тази за 20€ с чугунения носач и шестгодишно със счупен от силумин за 50€,ремонт с китайски семеринг и цената на шест годишната стана 800-1000лв.
    Швабите като продават си казват всичко,какво,как и кога е ремонтирано или счупено.
    Носачи от силумин лесно се леят/не в България/,здрави са но не издържат на силна киселинност или алкалност на водата.Такива води в комбинация с прах ги разкапват.
    В Германия има и райони с мека вода и ph в норма,от такъв няма проблем с машини.
    Обаче от другите е страшно.Когато носачите бяха от чугун,машини идваха минимум на 15 години,сега се напълни с 5-6 годишни перални.
    Все още има донори до седем килограмови,ама ще свършат.За осем и девет килограма няма спасение със стар донор.Нов барабан с носач за над 500€.
    Така,че втората употреба си е абсолютен късмет,последните здрави перални са произведени през 97' година.Вече сме 19'.
    Нови има за 500лв,след гаранция като се счупи,на мангалите за 20лв и се купува следващата еднодневка.
    Ама били шумни и скачащи,такива са.
    Гума под тях и планки на краката, и не си ги монтирайте в спалните,а в сервизни помещения.
    за тежки перални.jpg
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 16-02-19 в 02:41.

  12. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #3685

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Изпълних всички препоръки и всичко беше както колегата Spitfaqr12 беше написал. Благодарско за което. Филтъра още не съм сложил и да споделя нещо, което не ми беше минало през акъла. В интернет пише, че твърдостта на водата в моят град е около 11 немски градуса, което било средна твърдост. Направих справка в местното ВиК дружество и се установява, че това не са актуални данни. В момента се помпи и от местната река, не само от язовира и реалната моментна твърдост е 5.2 немски градуса, като поради тази причина все още не съм инсталирал филтъра за омекотяване на водата. Може би това обяснява донякъде, защо индикацията на защитата на дисплея на боилера играе и ту е в средата, ту на макс.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3686

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Слагай защита и филтър ,тази пералня ще ти се отблагодари.
    Ще имаш чисти дрехи и безпроблемна машина.
    Успех!
    Немски градуси се мерят със специална филтърна хартия,пак е немска.
    Така вече се знае твърдост на водата разни ВиК и интернет ги заеби,не вършат работа.
    Ама това,уреди в дървена скара или на палет си е удоволствие да купиш,най-обичам такива.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 17-02-19 в 17:47.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    10
    #3687

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте отново,

    Преди време бях писала за съвети относно избор на пералня, тъй като нашата беше работеща но само с 500 оборота. Реших в един момент, че щом си работи ще се възползваме още и ще изчакаме с покупката. Вчера обаче направи проблем и решихме, че май май вече наистина и е дошло времето за смяна. Голямото ми притеснение в момента е, че пералните, които съм харесала са с инверторен мотор, а на няколко места срещам твърдението, че са капризни от към ток. При нас това е голям проблем....постоянно играе тока, и често се налага дори да изключваме уредите като има промени в напрежението. Да изключа ли инверторния като опция? Няма ли някакъв стабилизатор, който да може да се ползва в такива случаи? Иначе съм си харесала тези:

    https://www.technopolis.bg/bg/Washin...261BY/p/683849


    https://www.technopolis.bg/bg/Washin...44N-I/p/682622


    https://www.technopolis.bg/bg/Washin...3-XS0/p/680644


    Ето това Беко също. То е без инвертор, но пък е 55, а помня бяхте писали да търся 60, и не знам дали тези 5 см по-малко ще са от голямо значение за стабилността, иначе всичко друго ме устройва.

    https://www.technopolis.bg/bg/Washin...2-XSW/p/680658

    Моля за съвет, най-вече за мотора...защото ако исключа инверторните като опция избора доста се ограничава

  16. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3688

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    В бг-мама не знаят ли?
    Слагай едно Соно,щом регистра недопустимо напрежение ще спре пералня.
    През нощта,как ще влючваш,изключваш хладилника?
    Купи си защити за уредите,щото ремонтите са по-скъпи .

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #3689

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от brotzki Виж публикацията
    Възможно ли е сензориката да е тръгнала?
    Твърде малко вероятно.Почистете я.и най-вероятно с това ще се размине.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от MIvanova Виж публикацията
    . Да изключа ли инверторния като опция? Няма ли някакъв стабилизатор, който да може да се ползва в такива случаи? Иначе съм си харесала тези:

    https://www.technopolis.bg/bg/Washin...261BY/p/683849


    https://www.technopolis.bg/bg/Washin...44N-I/p/682622


    https://www.technopolis.bg/bg/Washin...3-XS0/p/680644


    Ето това Беко също. То е без инвертор, но пък е 55, а помня бяхте писали да търся 60, и не знам дали тези 5 см по-малко ще са от голямо значение за стабилността, иначе всичко друго ме устройва.

    https://www.technopolis.bg/bg/Washin...2-XSW/p/680658

    Моля за съвет, най-вече за мотора...защото ако исключа инверторните като опция избора доста се ограничава
    По възможност избягвай инверторния мотор.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    16
    #3690

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Търсих във форума, но така и не намерих някой да е коментирал тази пералня - Gorenje WS168LNST.
    https://www.gorenje.bg/produkti/gole...168lnst/729414

    Бих искал да си взема нова пералня и се чудех за тази. Капацитетът ѝ ми се струва малко голям. Най-вероятно никога няма да напълня 10 кг или поне в близко бъдеще.
    Но от сайта на Gorenje, доколкото виждам това е единствената пералня със Steam Tech ... както и повече функции, които не знам дали ще ползвам някога :D.
    Според вас дали си заслужава, или да се насоча към нещо с по-малък капацитет?
    Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе