Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 255 от 348 ПърваПърва ... 205245253254255256257265305 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,811 до 3,825 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3811
    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Пичове, купувам лагери само от представителства, фаг, маг.., няма значение Семиринг оригинал той е дебел като пари и много важен.
    Имали сайт ,или как да поръчам за себе си такива части в случай, че все пак съм за ремонт на лагер. И при цена трофуга се чува въртенето ,но нищо не обичайно от всяка перална.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3812

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ами уточни си дали са разбити (разбит големият). Аз поставям пръсти в горната част на барабана до гумения маншон и рязко натискам нагоре, ако има хлабаво движение, чукване- заминал е големият. Ако не си сигурен- махни горния капак, хвани (застопори) с лявата ръка казана, а с пръстите на дясната дръпни нагоре ръба на барабана. Също като завъртиш барабана- пак се чува. На пералните, които съм сменял ги чух при центрофура.
    https://www.youtube.com/watch?v=vf863gAWXxE
    https://www.youtube.com/watch?v=LjJnryxPtWM
    Има и немски и български сайтове, зависи какви пари си готов да дадеш. В интернет има колкото си искаш информация. Ако ще поръчваш скъпи- по- добре първо извади барабана и виж в какво състояние е кръстачката и втулката, на която трие семеринга. Аз лично слагам евтини семеринги, които купувам от близкия магазин, лагери си имам, силикон- евтин универсал, грес евтина- titanio , но и пералните, на които съм сменял не заслужават влагане на пари.
    На СКФ имаш дистрибутор в Монтана- https://www.skf.com/bg/our-company/f...l?widgetSide=Y , а хубав семеринг и грес- не знам. Иначе тук има (все пак провери сервизното да не бъркам размерите), но не знам колко са свестни:
    https://www.delta-elis.com/bg/3-4505...207_zz_skf.htm
    https://www.delta-elis.com/bg/3-4504...305_zz_skf.htm
    https://www.delta-elis.com/bg/3-4971...0_12_bosch.htm
    https://www.delta-elis.com/bg/3-5521...0%BC%D0%B0.htm
    От тези ще ти излезе към 55- 57 лв с доставката.
    Този пост е редактиран от Dimitrov100; 19-05-19 в 11:52.

  4. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3813

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Абе Димитров, семеринг, втулка и грес са най-важни!
    Не давай такива съвети.
    Разликата е голяма между оригинални и китайци, нямат нищо общо!
    SKL са пълни боклуци,внасят се на килограм за без пари.
    Матрицата и материали на оригиналнал са съвсем други.
    Не се опивай да е.. дяволчето във въздуха, не става.
    Щом има канал стругар изработва нова втулка от месинг по размер.
    За лагери? Всеки си преценя, щом не са гаражно производство ще карат.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 19-05-19 в 19:44.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3814

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Абе Димитров, семеринг, втулка и грес са най-важни!
    Не давай такива съвети.
    Разликата е голяма между оригинални и китайци, нямат нищо общо!
    SKL са пълни боклуци,внасят се на килограм за без пари.
    Матрицата и материали на оригиналнал са съвсем други.
    Не се опивай да е.. дяволчето във въздуха, не става.
    Щом има канал стругар изработва нова втулка от месинг по размер.
    За лагери? Всеки си преценя, щом не са гаражно производство ще карат.
    Стига си бучал само, а кажи откъде ти е смазката и семеринга за Милето! Изрично съм посочил, че не влагам пара за ремонта и в нета само това намирам, като уточнявам, че не знам дали е добро, както и тези "италианските", внесени от Хривас, които купувам.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3815

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Dіmіtrоv100 09:58 Bчepa #3812 Aми yтoчни cи дaли ca paзбити (paзбит гoлeмият). Aз пocтaвям пpъcти в гopнaтa чacт нa бapaбaнa дo гyмeния мaншoн и pязĸo нaтиcĸaм нaгope, aĸo имa xлaбaвo движeниe, чyĸвaнe- зaминaл e гoлeмият. Aĸo нe cи cигypeн- мaxни гopния ĸaпaĸ, xвaни (зacтoпopи) c лявaтa pъĸa ĸaзaнa, a c пpъcтитe нa дяcнaтa дpъпни нaгope pъбa нa бapaбaнa. Cъщo ĸaтo зaвъpтиш бapaбaнa- пaĸ ce чyвa. Ha пepaлнитe, ĸoитo cъм cмeнял ги чyx пpи цeнтpoфypa.

    Значи да, има го това леко чукване при натиск на горе, същото което от клипа се чуваше , то се получаваше като дърпам с пръсти барабана на горе. Иначе при завъртане с ръка на барабана нищо не обичайно не се чува от рода на стържене чегъртане хлопане. В случая бих искал освен двата лагера да сменя и амортисьори, видях ,че мойте в момента са Suspa, но кой точно модел за моята пералня не знам. И в тоя ред и семеринг хубав от къде мога да поръчам о да пробвам един ден да се захвана с това упражнение.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Абе Димитров, семеринг, втулка и грес са най-важни!
    Не давай такива съвети.
    Разликата е голяма между оригинални и китайци, нямат нищо общо!
    SKL са пълни боклуци,внасят се на килограм за без пари.
    Матрицата и материали на оригиналнал са съвсем други.
    Не се опивай да е.. дяволчето във въздуха, не става.
    Щом има канал стругар изработва нова втулка от месинг по размер.
    За лагери? Всеки си преценя, щом не са гаражно производство ще карат.
    От къде мога да поръчам качествени семеринг грес , гледах в интернет доста клипове , само втулката не ми е ясно къде се слага в кой момент , евентуално за моя модел къде мога да взема?

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3816

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Амортисьорите ги откачи, натисни и дръпни, ако вървят трудно, значи не са за смяна. Дължина 200- 280 мм, отвори 8 и 14 мм, но виж си номера в сервизното и по него. Едва ли са за смяна, а и като го свалиш, ще разбереш размера и работят ли. Ако си сигурен, че лагерът е тръгнал- не отлагай. Втулката си е набита на оста.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3817

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    https://youtu.be/FuC1YNY6z-A дали тръгва клипа в ю туб, свалих единия амортисьор, както и втория , третия не съм го свалял защото го направих на бързо и не ми беше достъпен, при двата я има тази хлабина, това нормално ли е. В магазините в Монтана има амортисьори по 80 нютона, но не са същите , двайка комплект са 15 лв, мога да взема 4 и да ги сменя , но няма да с марка Suspa. От дадените 80 нютона на фабричните, ако сложа 90 или 100 ще стане ли по стабилно... Лайк съм и за това така задавам въпроси. В Монтана искат за работа труд цена за смяна на лагери 60 лв, като частите да са от мен, по принцип никога не съм правил такова нещо и съм склонен в сервиз да сменя лагерите при наличие на това леко леко чукване ,като за сравнение със старата ми пералня която е на 4 години такъв радиален луфт няма. Пералнята е 03.2017 произведена , макар и за Германия, не и липсват след ориентировъчно 2 години доста амортизация.
    https://www.bosch-home.com/de/supportdetail/product/WAY28543/44#!/Tabs=section-spareparts/
    Този пост е редактиран от bobiraio; 21-05-19 в 18:23.

  10. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3818

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    Стига си бучал само, а кажи откъде ти е смазката и семеринга за Милето! Изрично съм посочил, че не влагам пара за ремонта и в нета само това намирам, като уточнявам, че не знам дали е добро, както и тези "италианските", внесени от Хривас, които купувам.
    Поръчваш в БГ сервиз, на мен ми ги изпраща едно от децата ми от Германия.
    В Хривас рядко намирам нещо свястно.
    От тях купувам само моторетки за прахосмукачка.
    ------
    Бобирайо, 60лв е без пари ремонт за труд.
    В Пловдив за немските е 200лв.
    Обаче има едно голямо Но!
    Ако са любители на чуковете, не обърнат внимание на втулката и не сложат грес каквато трябва?! Точно след месец на изходна позиция!
    Бош, също трошат много носачите.
    При ремонта трябва да се свали, почисти и прахово боядисване. При немските носач се купува с барабан, доста сериозна цифра си е това.
    Затова, който има италиански купувани до 95 да не ги изхвърля. Много им са евтини частите и са лесни за ремонт .
    Естествено, че това важи ако има добър външен вид. '
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 21-05-19 в 20:19.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3819

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobiraio Виж публикацията
    https://youtu.be/FuC1YNY6z-A дали тръгва клипа в ю туб, свалих единия амортисьор, както и втория , третия не съм го свалял защото го направих на бързо и не ми беше достъпен, при двата я има тази хлабина, това нормално ли е. В магазините в Монтана има амортисьори по 80 нютона, но не са същите , двайка комплект са 15 лв, мога да взема 4 и да ги сменя , но няма да с марка Suspa. От дадените 80 нютона на фабричните, ако сложа 90 или 100 ще стане ли по стабилно... Лайк съм и за това така задавам въпроси. В Монтана искат за работа труд цена за смяна на лагери 60 лв, като частите да са от мен, по принцип никога не съм правил такова нещо и съм склонен в сервиз да сменя лагерите при наличие на това леко леко чукване ,като за сравнение със старата ми пералня която е на 4 години такъв радиален луфт няма. Пералнята е 03.2017 произведена , макар и за Германия, не и липсват след ориентировъчно 2 години доста амортизация.
    https://www.bosch-home.com/de/suppor...on-spareparts/
    Хм, поне имаш добра женица- вкъщи на втория ден трябва да има работеща пералня.
    Амортисьорите ти работят, но тоя свободен ход, за мен- не е нормален. На клечката или както е при теб- в цилиндъра, има уплътнение, което е фиксирано (виж бялата втулка на черния амортисьор). Ето снимки:

    В българските сайтове не намерих добри семеринг и смазка, звъни по големите сервизи, питай и в Бош. В немско имат кит- лагерите, семеринг, уплътнението, видиите и смазка, ама искат 75 евро (без доставката), па и дали изпращат до БГ и за колко пари и време...
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3820

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    IMG_20190521_184750.png
    Ако ти са дават 60 евра за истински, маслени
    амортисьори?
    Ето ти информация къде да си поръчаш.
    Това го пратих на моят хубавец в Германия да ги купи и изпрати в България.
    Четири броя за 120 евро.
    Двата в БГ сервиз са близо 290 лв!
    Това дето го правиш с твоите амортисьори е губене на време.
    Минал съм по този път!
    Да не бъда груб:
    Като имаш кило брашно го дай на хлебар/майстор/ да го омеси.

    ---
    Избирайте си по обикновени никнейм, за да го пиша на български .
    Боби, сега гледах клипа, този амортисьор е здрав! Другите , ако са така, значи не е в тях проблема!
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 22-05-19 в 00:37.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3821

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Брей Ходих до магазина и нито един от предлаганите амортисьор няма такава хлабина както моя , просто не ми се връзва такъв ход от 1 см съвсем леко и свободно. Накрая ще търся точно същия , но е над 40 лв 1 бр... За да видя чисто новия така ли е
    Да аз съм Боби, а Райо беше кучето ми хахаха
    В интернет няма мн клипове с констатация за проблемни амортисьори, а просто смяната,или показват как се движат съвсем свободно по цялата дължина. Но такова нещо като моя няма... Ще проверя и третия дали е така, остава той пък да е различен и работещ както трябва тогава шах. Но поне ще ги сменя и трите

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #3822

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Как три бе пич?
    Бош /Сименс са със два или четири амортисьора.
    Не ми се рови назад в темата!
    Дай ми PNC на пералката и модел, да видим дали ще станат работите.череши кри0им
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 22-05-19 в 02:08.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3823

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Как три бе пич?
    Бош /Сименс са със два или четири амортисьора.
    Не ми се рови назад в темата!
    Дай ми PNC на пералката и модел, да видим дали ще станат работите.череши кри0им
    Ми, ей така- три. Момчето е дало картинка от сервизното.
    Боби, увери се, че наистина имаш луфт на барабана; да не се окаже, че този празен ход на амортисьорите те лъже. Изобщо- тоя Бош на има- няма две години работа, да е скапал амортисьори и лагер... чудна работа!

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    27
    #3824

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ами луфта на самия барабан го има със сигурност, въпроса е че е части от милиметъра. Някой дори каза, че при този луфт няма смисъл да сменям лагер защото дори и лагера имал някаква допустима хлбаина, освен това нямало никакви течове. Тия дни ще направя клип и от центрофуга. За амортисьорчетата ми се щеше да ги сменя , тъй като в магазина нито един от новите, а бяха поне 6 7 модела, нямаше такъв свободен ход.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #3825

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За мен- или има луфт или няма; такава част от милиметъра наръка не може да я хванеш. Отвори, ако можеш, амортисьора и виж защо има такъв празен ход. Може да сложиш някакви евтинии за по 6-8 лв, за да пробваш какво ще е поведението на пералнята, ако втулката и маншонът им са с друг размер, изкарай тези от оригиналните и ползвай тях, само гледай да не вземеш някави къси или дълги. При задоволителен резултат, ако искаш, тогава търси оригинални или скъпи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе