Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
925. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.62%
  • Beko

    43 4.65%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    70 7.57%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.46%
  • Gorenje

    102 11.03%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.41%
  • Indesit

    81 8.76%
  • Miele

    43 4.65%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.08%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 265 от 347 ПърваПърва ... 215255263264265266267275315 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,961 до 3,975 от общо 5195
Like Tree1048Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    3
    #3961

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Nulina, дали са махнати транспортните планки/болтове на пералнята.
    Да свалихме ги още при инсталацията на пералнята. Дори и сега проверих.
    Вчера дадените съвети от другите хора ми помогнаха и ми дадоха светлинка. Ще смъкнем пералнята долу, ще я нивелираме отново, ще се поразходя няколко пъти на горе на долу, за да изпера 2-3 перални с различно пране и да видя проблема е само в пода, или само в нея, или комбинирано под и пералня проблем.
    Няма смисъл наистина да купувам нова, като не знам дали проблема е само и единствено в пералнята. Второто е да взема нови крачета, да не би и проблема да е в тях да не дават добро сцепление с мокет, плочки (за каминната подложка говоря, на която я бяхме сложили) и сега с балатума на бетона, на който ще я сложим, ако има и там проблем. Ако всичко това направя и не се държи добре, то не ми остава друго освен да я продавам като втора ръка и да купува нова.
    Идва ми още нещо като идея - да ѝ конструираме нещо като вид кутия, в която да влезе (с височина около 3-4 см, колкото да мога да обслужвам филтъра), но и да е захваната в пода с дълги видии въпросната кутия. Ако и при това си имаме един подскачащ заек, то надеждите умират от безсилие вече.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #3962

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Вкъщи пералнята е старо Gorenje от 2004г. Винаги е била такава. Имам предвид, че когато започне да намества прането, често казана се движи силно напред и назад до степен да огъва дори предния панел. Това не е чак такъв проблем за мен, но ако пода е неравен може да се приплъзне, да попадне в неравност и да започне да се клати, а това води до описания проблем с местенето. Намира се на твърд под, но е гладък и лесно се приплъзва. Затова, след като съм я застопорил добре, внимателно съм сложил под нея от онези постелки за баня, които се продават на метър. Сега си стои на място и няма проблем. Та, освен нивелирането е много важно крачетата да са здраво стъпили и да няма клатене. Лесно се проверява по време на центрофугирането. И аз съм мислил за нещо, което да я ограничава, но за сега по описания начин няма движение. Чудех се за нова, но се отказах за сега. Пералнята ( Gorenje WA 984 ) има описания недостатък, но също и доста предимства, и като вложени материали, и като функционалност. Виждал съм разни подложки , стопери и т.н., но не знам дали няма да е нещо противопоказно. Хората измислят какви ли не неща. Дали си заслужава и доколко са ефективни е друг въпрос.



    Този пост е редактиран от Plamen11; 23-01-20 в 22:56.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #3963

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    След години ползване и пране почти всеки ден нищо чудно да са и заминали амортисьорите. Една колежка си купи Беко и след 10 пранета започнало да се разхожда из коридора. На теракота е стъпило и никакви нивелирания не помогнали. Извикали гаранционно техника и онзи само притегнал някакви болтове. Като нищо може и баластите са са се поразхлабили.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,198
    #3964

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Баластите могат да се разхлабят само, ако не са затегнати фабрично или вече са сваляни за ремонт.
    С голяма вероятност да е развалена вече резбата или скъсана.
    В съвременните боклук-уреди казанът е пластмасов, а тежестите се завиват направо в него със самонарезни винтове. Не знам дали някой вече ги прави с болтове и набити метални втулки с резба в казана.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3965

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Някой нещо да каже за Miele WWD 320WCS. Става ли или има по добро около тези пари?

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #3966

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ето тази според мен. Няма пауъруош тоест втора помпа която допълнително да ти върти водата по време на прането което според мен е рекламен трик, но пък има wps вместо wcs. WPS е по-добрата система за защита от наводнение.
    https://shop.miele.bg/10691920.html

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,198
    #3967

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Най-добрата система за защита от наводнение е спирателният кран.
    И стоене до новия уред поне първите два цикъла на пране. За да не направите езеро вкъщи, ако има някакъв проблем с него.
    Дори само при пълненето и изпомпването на водата. Това няма как да стане през Wi-Fi, за съжаление на някои...

    На мен ми е интересно защо не може плавно или на стъпки от 5 градуса да се задава температурата на прането? Както и обороти през 200, независимо от програмата. Имам предвид да намалявам последните по свое усмотрение, а температурата - да я увеличавам с 5 градуса.
    Дори при Miele са фиксирани настройките и през 10 градуса.
    Производителите слагат някакви опции със съмнителен приложен ефект в уредите, а не направят такива елементарни и нужни неща.
    .
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 25-01-20 в 19:24.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,399
    #3968

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Някой нещо да каже за Miele WWD 320WCS. Става ли или има по добро около тези пари?
    Ти да не гледаш 2 у-ба перални , щото по нашите ширини няма по-скъпо от Мийле, та за тия пари по-добро няма , ама по-евтино има. каквото си решиш...

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3969

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Ти да не гледаш 2 у-ба перални , щото по нашите ширини няма по-скъпо от Мийле, та за тия пари по-добро няма , ама по-евтино има. каквото си решиш...
    Не, не гледам 2У. Питах за нещо друго от същата марка, защото има доста модели около 2К и като чета не мога да схвана разликите. Някой който познава добре марката ще може да каже с две три думи.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #3970

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Какви разлики те интересуват. Основните части са еднакви, мотор, лагери, барабан и казан и други. Вече има разлики в дизайна, има разлики и в екстрите, има разлики и в програмите. Едни са с метален люк, други с пластмасов. Независимо че са с пластмасов са със яки механизми. В името на модела има изредени екстрите twindos- автоматично дозиране, powerwash (pw) е втора помпа за циркулация на водата в барабана, wcs и wps защитни системи против течове/наводнение wps e по-напредналата среща се само в по-скъпите модели. Някои имат wifi. Колкото по скъпа е толкова повече програми има за частни случаи - например за завеси, за възглавници и други, не че не можеш да си пуснеш възглавниците на някоя друга програма. Има разлика в килограмите на зареждане - пък казаните са еднакви! И както при всички перални тези килограми са валидни за програма памук само.
    Тази от линка която публикувах по-горе е намалена до изчерпване на количествата иначе цената и беше по-висока. По великден беше на промоция на 2000 а сега е 1800. Тя няма разни програми за глезотия (завеси, възглавници, единична дреха) . Има wifi - удобно донякъде, като се пуска всички опции излизат по прегледно. Приложението им обаче е бъгаво - ако телефона ти е на български не излиза текста на програмите. Трябва да е на английски/френски/немски/руски. Иначе е удобно - докато лежиш и те уведомява че е изпрала. Има още автоматично дозиране система от 2 гела на Миле - скъпи са. Има и WPS - клапан на маркуча до спирателния кран, двойностенен захранващ маркуч, датчик на дъното на пералнята и независимо че пералнята е изключена ако клапана за подаване на вода в чекмеджето вземе да пропуска (не е затворил добре поради налепи, мръстоя във водата) пералнята следи и щом в казана водата стигне до ръба на люка първия клапан този до спирателния кран затваря.
    Отдавна ги следих цените и промоциите и взех една като от линка. Ако нещо конкретно те интересува - питай.
    Plamen11, ivanvanovvv и tony34al харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #3971

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    @Gena: Има такива пералки. На моята мога да регулирам от 400-1600 оборотите през 100, чак след 1000 през 200. На повечето програми де, не може на деликатни тъкани да сложиш обороти 1600. Или пък на 15мин програма 90 градуса
    Клапан на маркуча и аквастоп също има. Не мислех, че са някакви мега-екстри. То всяка миялка ги има, явно за Миле това е мега-екстра
    Аквастопа ме спаси веднъж, явно сработи. В завода не са сложили маншона като хората и гаранционно го наместиха.
    Самсунгите имат доста ръчни настройки като си избереш програма. Градусите може и през 5 да са, не помня.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #3972

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Аквастоп при миялните има често. Я виж при пералните колко са.... Влязох в техноверигите и само 3-4 модела с реален аквастоп.на Миле половината им перални са с аквастоп но в горната ценова граница

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #3973

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не, не гледам 2У. Питах за нещо друго от същата марка, защото има доста модели около 2К и като чета не мога да схвана разликите. Някой който познава добре марката ще може да каже с две три думи.
    И най-евтиното Миле да си вземеш, ще останеш доволен като мен.При WCS има датчик на дъното на пералнята и като се появи вода, я спира.Маркуча за водата и клапаните са достатъчно масивни и добре направени, за да протече от тях или да не сработят.
    Plamen11, tony34al и Slusatel харесват това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3974

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря Ви.Беше ми много полезно.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #3975

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Взе ли го?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе