Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 277 от 348 ПърваПърва ... 227267275276277278279287327 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,141 до 4,155 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #4141

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    След като пробвах да инсталирам и да се регистрирам в програмката на НЕ root-нати устройства, програмката си работеше без проблеми разбрах че е от root-ването на телефона дава грешка.
    Имали начин да се заобиколи тоя проблем, тоест да се инсталира и работи върху root-нати устройства LG ThinQ

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #4142

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Харесал съм този модел пералня: AEG L6FBI48S
    Ето и линк към примерен магазин (има я и на по-добри цени) за да е по-лесно да се види: https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...BI48S/p/687490

    Има ли друг по-добър модел на пазара (АЕГ или друга марка) за цена до 800 максимум или това е най-добрия вариант?
    Този пост е редактиран от tihogr; 24-10-20 в 11:24.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #4143

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ако размера на пералнята е без значение, аз бих избрал AEG L6FEG49S , защото е с по-голям барабан. Обемът му е 68л, а на AEG L6FBI48S е 53л. По-скъпа е, но ако вместимостта е важна, то тя е по-добрия избор според мен.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #4144

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Обикновено за 4-членно семейство повече от 5-6кг не са нужни.
    По-големият обем води до по-голям разход на консумативи от всякакъв род. И натоварване на лагери, мотор и т.н.
    А заради измислените еко ограничения количеството вода е мизерно = незадоволителни резултати от прането.

    Горното се отнася само за домашните перални, а не за професионалните такива!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #4145

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Всеки трябва да си прецени, спрямо нуждите. В 53л барабан спокойно ще могат да се изпират добре около 5кг памучни дрехи. И за мен е ок през повечето време, но за други не е така. Написах горното само като иформация, защото повечето хора не обръщат внимание на обема, а съдят за големината на барабана по посочените килограми, което за домашните уреди няма пряка връзка. Има и друг момент, че в по-голям барабан се изират по-добре завивки, обемни якета и т.н., защото остава повече свободно място, но както написах, това трябва всеки да си прецени. Вкъщи имам стара пералня с 50л барабан и понякога искам да има повече място. На мен лично около 60л ще ми е достатъчно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    133
    #4146

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря,
    обема е важен при нас (това е и една от причините да сменим доста старото Миле, което е 5кг., както и дизайн, икономия и т.н.) и най-вероятно ще се ориентираме към тази с по-големия.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #4147

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Имам нужда от малко помощ и съвет. Ще сменям пералнята, а изборът съм го ограничил до Bosch WAU28R60BY и WAU28S60BY. Разликата в цената е минимална, първият модел като гледам има повече програми за петна, а вторият има някакво измислено I-DOS, което като гледам май е само за течни препарати, реално нямам идея какво е. Иначе останалите неща са идентини между двата модела, Течни препарати по принцип не ползваме, имаме лош опит с такива. Съответно клоня към първият модел, който е идея по-евтин, но програмите би трябвало да ни дойдат плюс. Но се чудя да не изтървам нещо друго.
    Кой модел е за препоръчване?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #4148

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Щом не ползваш течни препарати нямаш никаква полза от това и-дос, взимай по-евтината, като цяло са еднакви и ще перат еднакво.
    Иначе в какво се изразява негативния опит с течните препарати?

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #4149

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ами негативният ми опит е че като сме пробвали на няколко пъти течни препарати прането и пералнята се омазваха яко вместо да се изпере нормално. Долу-горе все едно да се опитваш да си измиеш ръцете с течен сапун, полза никаква. Имам чувството, че течните перилни препарати имат някакви пълнежи и почти нищо полезно в тях, или поне такъв ни е опита. От няколко години си купуваме нормални прахове за пране от Турция, като вземем 2 или 3 пакета от големите ни изкарват цяла година и нямаме проблеми.
    За избора ясно. Има ли някаква друга съществена разлика между моделите? Сега погледнах, че и програматорите се различават. Кой модел би бил по-надежден?

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4150

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не знам, откъде мислиш да я купуваш пералнята, но в Емаг този Bosch WAU28R60BY с прилагане на код Wash15 цената пада на 748 лв.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #4151

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    gnf, благодаря за предложението, цената изглежда нереално ниска, идея нямам защо. По принцип го гледах модела да върви на около 1050-1100лв., а на 748лв. изглежда много съмнително да няма някакъв проблем или уловка. Като разгледах останалите перални и сушилни на сайта, имам чувството че някаква част от тях са разопаковани и с малки дефекти. Не знам дали си струва да се рискува, не ми се занимава да монтирам пералнята и след някой месец пак да хамалствам и да пращам на сервиз.
    П.С. Сигурно има някакъв проблем, гаранцията на сайта е само 2г., иначе навсякъде е 5г. за модела.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #4152

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И при уреди на други марки е така. Такива, закупени от Емаг, не могат да ползват удължена гаранция.

    Когато регистрирах удължените гаранции на уредите вкъщи - Електролукс, Whirplool, Bosch, нито единия нямаше опция за въвеждане, ако е от Емаг.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #4153

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не знам, не бих рискувал с качество на пералня, хамалогията после за ремонт е голяма. Може би емаг са взели някоя дефектна серия от производството, съответно с малка гаранция, но за 200-300лв. не бих си причинил всичките неприятности и разправии ако стигна до сервиз. Ако беше за нещо по-леко и лесно за сервизиране, например еспресо машина сигурно бих, но за пералня не мисля че си струва риска.
    Аз пак да питам по въпроса за сравнението между моделите, има ли някой който да е запознат от опит?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #4154

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Надали има някой, който е ползвал и двете перални, че да ти даде мнение на база опит. Отвори сайта на бош и им сравни характеристиките, ако не успееш сам да си отговориш звънни на Експо2000 и ги питай, те са официален представител на Бош и трябва да са запознати в детайли. Според мен двете перални чисто хардуерно са еднакви, с изключение на дизайна на дисплея, така че можеш да очакваш да са еднакво надеждни.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #4155

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader Виж публикацията
    Може би емаг са взели някоя дефектна серия от производството, съответно с малка гаранция, но за 200-300лв. не бих си причинил всичките неприятности и разправии ако стигна до сервиз.
    Ха, ха ти сериозно ли го мислиш това? Че те ако от BOSCH си пробутват така "дефектните" серии бягай с 200 от такава марка. Не се филмирай, цената е ниска защото оборота на emag е много голям.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе