Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 85 от 113 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,261 до 1,275 от общо 1686
Like Tree350Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1261

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ако на някой му се чете на руски - с много илюстрации: цък

    В резюме - никой сериозен производител не се занимава с иноксови бойлери в мейнстрийм/домашен бойлер сегмента защото качествения иноксов бойлер е прекалено скъпо удоволствие. Напълно споделям това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #1262

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Koи са сериозните производители?
    Понеже всички сериозни производители, които знам, топ бойлерите им са иноксови.
    Иначе, да .някои производители нямат интерес от иноксови бойлери, тъй като няма да има текучество.
    Единственото нещо в един бойлер, което не може да се смени е съдържателя, пробие ли се, в коша.
    Иноксът също си има живот, но е значително по-дълъг от останалите варианти.
    Ако искаха да направят 'вечен' водосъдържател, щяха да го направят и щеше да струва по-малко от онези с покритията.
    Ама не искат, защото не вярвам да са толкова тъпи, че да не знаят как.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1263

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Скъпо е ако не си правиш сметката и не мислиш дълготрайно. След 7-8 години като протече емайлирания ще трябва да вземеш нов. С монтажа и всичките проблеми и неудобства 2 емайлирани излизат по-скъпо от един Инокс, който още ще е в гаранция. Само заради избягването на хамалогиятя и неудобството Инокс си заслужават двойната цена. Обаче повечето купувачи не мислят за дългатрайност, а само да спестят от първоначалната цена. Включително и аз. Имам две емайлирани Тесита на по 7 години. Като протечат ще взема Тедан Инокс.
    Този пост е редактиран от kokovox; 27-10-21 в 22:12.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #1264

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    този инокс след 6-7 година ще е пълен на 1/3 с варовик така или иначе ,и следва "мазалото" което искате да избегнете - разглобяване ,чистене ,подмяна на това - онова .. аз предпочитам да го изхвърля емайлирания на тия години и да си взема нов .. сякаш е хиляди левове ,че го мислите .. 300 лв за 6 години са по 50 лв на година
    espace, ivi, Swon и 1 други харесват това.

  6. ivi
    ivi е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    54
    #1265

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Разговарял съм с майстори по ремонт и инсталация на бойлери и според тях Теси е за предпочитане пред Елдом. Склонен съм да им вярвам, защото имам лоша случка с бойлер на Елдом. Гръмна на шестата година, въпреки, че се ползва не повече от 30 дни в годината и постоянно е бил пълен с вода. Като го свалих, водосъдържателят беше ръждясъл. Трите защити не сработиха и накрая изгърмя елипсовидния фланец. Чел съм по форуми, че Теси се продават и в Европа, докато Елдом само в Бг.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #1266

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    този инокс след 6-7 година ще е пълен на 1/3 с варовик така или иначе ,и следва "мазалото" което искате да избегнете - разглобяване ,чистене ,подмяна на това - онова .. аз предпочитам да го изхвърля емайлирания на тия години и да си взема нов .. сякаш е хиляди левове ,че го мислите .. 300 лв за 6 години са по 50 лв на година
    Това е много относително. В региони с мека вода няма да е точно така. До сега 3 бойлера съм отварял и варовика при мен е последна грижа.
    6-те години са също много онтосителни, някои късметлии и на 3-тата са на опашка за нов, аз бях на 4-тата с Теси.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #1267

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Двоумя се между неръждаем Елдом (80л, вертикален) или емайлиран. Мислех за неръждаем, но един майстор разправя, че заварките им са слабото място и не издържат толкова, колкото звучи на думи.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1268

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Като гледам в сайта на Елдом и двата са с 5 г. пълна гаранция.Има ли отделна, по-дълга гаранция на водосъдържателя при неръждаемите примерно да му дават 8-10 г. писмена гаранция?
    Ако няма, според мен не си заслужава още 200 лв отгоре.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #1269

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Вижте бойлерите и на Тедан

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    629
    #1270

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Вижте бойлерите и на Тедан
    Тедан имат подходящ размер, обаче никак не ми харесва липсата на копче. Отделен въпрос е техните неръждаеми с какво ще/дали са по-добри от неръждаемите на Елдом.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1271

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Неръждаемите на Тедан имат 10 години гаранция така че щом гаранциятата е двойна би трябвало да са добри. Ако не са си имат гаранция.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    60
    #1272

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте. Имах плосък бойлер ( с два водосъдържателя) Аристон 80л, купуван 2015-та. Понеже ми се наложи да оборудвам друг апартамент и реших да си купя нов за моя апартамент който обитаваме четири човека а стария да преместя. След консултации и препоръки от управители по разни техно вериги си взех Атлантик Вртиго Сеатите 80. Уточнявам, че при мен опциите са само за плосък бойлер. Категорично ми казаха да не се занимавам с Теси и Елдом (плоски пак да кажа) а Аристон вече правели в Румъния и имали проблеми с тях. Това което мога да кажа за сега е:
    1. Аристона ми загряваше доста прилично (след около 20 мин може един човек да си вземе душ) когато махна ЕКО мода.
    2. Скалата беше разграфена на градуси (40-50-60-70-80) При нас беше на 60 градуса
    3. Двама, човека се къпем без проблем един след друг (ако жените не си мият косите)
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    1. Атлантика на първо четене загрява по бавно.
    2. Скалата е разграфена с три "душчета" . Предполагам се има предвид, колко човеа могат да се изкъпят, предвид това дали свети един, два или три душа. Лично мен липсата на градуси ме обърква малко.
    3. Малко ме подведоха, че всички 80 литрови плоски бойлери са 65 литра.....само, че на Аристона си пише -реална вместимост 80 литра. Всичко друго е 65.

    Така в крайна сметка, нямам идея дали ще ни стига новия бойлер за сутрешно семейно къпане.
    След като свалих стария Аристон и го обърнахме, се чу търкаляне на сериозно количество "чакъл" вътре (от Бургас съм ).
    Та мисля да си го профилактирам скоро, след като от сервиза на Аристон ми поискаха 270 лева, без части ако се наложи. Които пак бих им ги дал ако знам, че ще ми служи още 6 години. Подразни ме неглижирането на питането ми от служителката, което ме наведе на мисълта, че предпочитат да не се занимават.
    Та може ако мине успешно профилактиката, да си закача обратно стария

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #1273

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    4 човека с 65л. няма да стане.
    Колко киловата е Аристона и колко Атлантика?
    hgeorgiev одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1274

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    здравей ГРАДСКИ.преди месец се проби и вторият АРИСТОН(поду се като футболна топка).поне аз повече таквоз недоразумение за 700 кинта никога не бих си купил.ся съм с елдом за 320 кинта(120 литра) и квот такооооааа.
    Alexi одобрява това.

  18. Junior Member Аватара на hgeorgiev
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    60
    #1275

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    4 човека с 65л. няма да стане.
    Колко киловата е Аристона и колко Атлантика?
    Да най вероятно няма да стане....все пак се борим за двама един след друг. То и с другия 80 уж - пак не става естествено за четири човека. Относно киловатите...не пазя спецификациите на Аристона, а не мисля, че днешните ще са същите. Новия Атлантик го дават водосъдържател 1 - 1500W + 750W / водосъдържател 2: 1000W

    @DUNDURMA: Елдом плоския е на същата цена като Аристон или Атлантик.....което означава, че може би не е никак лош, но няма достаъчно преки отзиви за тях за сега.
    Ще споделя още инфо след малко употреба на новия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 85 от 113 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе