Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 79 от 113 ПърваПърва ... 2969777879808189 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,171 до 1,185 от общо 1686

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1171

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Скоростта на изстиването на водата в бойлера зависи от температурата на входящата вода! През зимата е с 6°C - 10°C по-ниска, затова става така. Трябва да се къпете заедно, за да се избегне ефекта на смесването на водата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #1172

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    по коледа се случвали чудеса - смених елдома на 21 години с елдом пак 80л защото прокапа...
    бойлерчето под мивката елдом с някакво горение от черният петък...
    гръмна и тв-то но него няма да го сменям - 2 бойлера са ми подаръците за новата година

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    2
    #1173

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Какво ви е мнението за бойлерите с плосък дизайн? Дават им енергиен клас В.
    Ето за този тип бойлери говоря:
    https://www.technomarket.bg/boiler/a...vo-80-09162611
    https://www.technomarket.bg/boiler/t...31-ec-09178818
    Забелязвам, че Елдом нямат такива модели...
    Освен, че са по-скъпи и изглеждат модерно, имат ли някакви недостатъци в сравнение със стандартните с овална форма?

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    2
    #1174

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    И още един въпрос - удачни ли са бойлерите с електронно управление за монтаж в баня?

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1175

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Abonim Виж публикацията
    И още един въпрос - удачни ли са бойлерите с електронно управление за монтаж в баня?
    никакъв проблем.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    244
    #1176

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте. Можете ли да кажете мнение за този модел на Елдом - https://www.technopolis.bg/bg/Obemni...3KW-E/p/729761
    Имат ли някакви проблеми по принцип с електрониката?

    Sent from my LM-V500N using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #1177

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Има 5 години гаранция, какво ти пука. Ще я оправят ако случайно сгъне.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #1178

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Моля за спешен съвет, че старата Теси Юнга 035KI на нашите се е повредила!
    А с тези КПП и измисления вирус нямам възможност да ходя напред-назад и да издирвам части.
    С голяма вероятност е прекъснал нагревателят, а май тези с фланеца вече са изчерпани.

    Търся проверено читаво проточно бойлерче за кухня тип Юнга, закрепване само към тръбата в стената, 3,5KW max.
    Не е възможен монтаж на друг тип бойлер, заради особености на мивката, стената и къщата като цяло.
    Днес купих едно Tesy от новите уж 3.5KW и го върнах. Температурата на изходящата вода е прекалено ниска. Нямах термометър да измеря точна стойност.
    Мъчих го половин час и не можах да го накарам да разботи като хората. Това само при пусната топлата вода, малко над границата на включване на пресостата.
    На стария се налагаше понякога да пускам и студената.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 31-03-20 в 10:03.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    49
    #1179

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, прилагам 2 снимки на стария бойлер, който се пукна. Бойлера е Теси (билайт), 100 л, вертикален, 3 КВ, и след 3.5 години експлоатация протече. (не е изключван никога, освен за по 1-2 седмици лятото когато сме отпуска). Новия вече е монтиран и работи (Аристон със същите показатели пак от ръждястващите). Искам да попитам нормално ли е да изглежда така магнезиевия протектор, както и отвътре казана след толкова експлоатация. Бойлера е в София, сградата е с метални основни тръби, а отводката от тях до бойлера е с ПВЦ. За сжаление имам още едно Теси, смо че хоризонтално, монтирано по същото време с протеклия, който е в малка тоалетна и ако там протече не ми се мисли. Дали вътре вече е подобно положението? Какво ще ме посъветвате, да го отварям ли да надникна вътре, и ако го отворя, мога ли да го затворя със същото уплътнение на фланеца или трябва ново. Как трябва да изглежда казана отвътре за да знам, че си заслужава да сменя магнезиевия протектор и да съм спокоен, че ще изкара още време. Принципно протеклия имаше симптоматика последните 1-2 месеца, която показваше, че си отива - като пуснеш топлата вода първата, която изтичаше беше ръждива. Малкия в тоалетната за сега не показва такива признаци.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1180

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    С изключение на ръждата по него, състоянието на анода е нормално, дори добро. Доста бойлери съм отворил, но за 3.5 години такова чудо не съм виждал. Котлен камък няколко шепи- да, обаче такава ръжда.....Този водосъдържател са го оставили май само на грунд-нито поцинковане, нито емайл. Ми Теси, сър!

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1181

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Това ти е от старите метални тръби в сградата.

    Докато не смените тръбите ще сменяте бойлерите или най-малко нагревателите им.

    Като купуваш бойлер купувай с по-слаб нагревател.Моят теси е хоризонтален с 1.5кв нагревател и вече 11 година е линия, НО от тях е работил само последните 6-7 години.

  14.  
     
  15. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    417
    #1182

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    В кооперацията, където живея, тръбите до 2018 година беха метални. Сменихме ги с полипропиленови абсолютно навсякъде. А от 2001 до март тази година всекидневно и без смяна на абсолютно нищо си работеше 80 литров, 3 кв бойлер на Елдом.. Протече чак на 19-тата година. Пак взех същата марка с 5 години пълна гаранция, но ме съмнява да изкара толкова, та дори и с новите тръби...

    Изпратено от моят COR-L29 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1183

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Това ти е от старите метални тръби в сградата.

    Докато не смените тръбите ще сменяте бойлерите или най-малко нагревателите им.

    Като купуваш бойлер купувай с по-слаб нагревател.Моят теси е хоризонтален с 1.5кв нагревател и вече 11 година е линия, НО от тях е работил само последните 6-7 години.
    Погледна ли снимката на водосъдържателя? Той не се е пробил от ръждата на тръбите-той си е бил ръждив още като са го сложили в бойлера. Ако водосъдържателят има добро антикорозионно покритие, ръждата ще се утаява долу, а няма да е по цялата височина. Тесито, което махнах на 5-тата година беше с идеален водосъдържател отвътре, а при нас и щранговете и вътрешната инсталация са леш. Този бойлер няма ли 5г. гаранция на водосъдържателя?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #1184

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Бях на гости извън града и спрях бойлера и водата. При връщането ни си михме ръцете с топла вода на усещане 37-40°С. Което приятно ме изненада тъй като от спирането на бойлера Елдом бяха минали 72часа.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    301
    #1185

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    предстои ми покупка на бойлер за селска къща в планината. мястото определя да е хоризонтален, обемът ще е 120 л., колебая се между Елдом: Бойлер ЕЛДОМ 120, 3 kW, хоризонтален, емайлиран, изводи отдясно, тръби отдолу | Елдом и Теси: https://tesy.bg/produkti/elektriches...-44-30-b12-tsr всякакви отзиви са добре дошли!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 79 от 113 ПърваПърва ... 2969777879808189 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 02:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе