Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е повредената ви пералня ?

Гласували
237. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Miele

    9 3.80%
  • Bosh

    6 2.53%
  • AEG

    18 7.59%
  • Siemens

    9 3.80%
  • Electrolux

    15 6.33%
  • Gorenie

    27 11.39%
  • Whirpool

    32 13.50%
  • Privileg

    4 1.69%
  • LG

    7 2.95%
  • Samsung

    14 5.91%
  • Ariston

    53 22.36%
  • Zanussi

    6 2.53%
  • Siltal

    2 0.84%
  • Candy

    15 6.33%
  • Beko

    14 5.91%
  • Edesa

    0 0%
  • Fagor

    5 2.11%
  • Smeg

    0 0%
  • Baukneght

    1 0.42%
Страница 48 от 80 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 1187

Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #706

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Провери импулсното захранване,сигурно е гръмнало.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    3
    #707

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Как да проверя импулсното захранване

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #708

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Най-добре извикай сервиз,защото иначе ще има гръм и пушек!
    Може някой/и/ електролитни кондензатори да са изкарали курса.
    В първичната верига,където се подават 220v трафа има две намотки едната е силова.Втората захранва чипа и подава напрежение за обратна връзка.Тази верига също се проверява.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #709

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Пералнята ми точно по празниците реши да стачкува .. вдигнах капака и гледам че е цъфнало едно елементче ,d.e.m. 72152 - като гледам е филтърче някакво ,мога ли да го елиминирам и как точно ? има 3 кабела ,като 2та отиват към ключа ( от едната му страна само ) и един към програматора ( механичен )

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #710

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Това май наистина е филтър и би трябвало пералнята да работи и без него. Откачи го и я пробвай. Ако е мрежов филтър, може да ти вкарва някой хармоник в мрежата.

    - - - - - - - - - -

    Ако тръгне, е хубаво, когато можеш да го монтираш пак, защото това са 2 филтъра и единият играе роля за по-бързо гасене на дъгата при превключване контактите на програматора и оттам им удължава живота.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #711

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    мда елиминирах го и тръгна .. не изглежда като нещо което лесно ще се намери ,рових из нета излиза но в разни иностранни сайтове само .. пералнята е доволно стара ,така ,че колкото изкара ..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #712

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    В тези сайтове и цената му е "добра". Защо не потърсиш заместител или ако в Шумен има сервизи, продаващи втора употреба може да имат нещо. Нали знаеш, че стойността на кондензатора може да се различава с до +/- 50%?. Може да са и 2 отделни филтъра, защото този е 2 в един корпус.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #713

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Колеги, счупен трилъч на барабана на един Аристон...Al89!
    Прояден е от корозия доста и се е счупил, близо до основата на оста на лагерите.
    Казана е нераждаем занитен и неразглобяем според италианците - нов 300-400лв iи май не се доставя вече.
    Разнитих го, нагрях го отпред и извадих барабана, пак ще го залепя със силикон - няма проблем ...
    Някой заварявал ли е и дали ако го наваря повечко ще бие се чудя тоя трилъчник.
    Проблема е че модела се продава с цял казан и барабан комплект и не го дават като резервна част.
    На въпрос "имате ли такова" в магазините ме питат за сериен номер и модел и съответно част няма!
    И питайки да ми дадат от друг модел с презуцията , че би трябало да има разглобяем модел ползващ тази кръстачк аме гледат умно!
    Счупен е долу до оста. Прилича на този. https://youtu.be/oQ-vrR1ygSw?list=PL...XJxnSdVr2&t=41
    Този пост е редактиран от mitakabus; 11-01-18 в 17:59.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #714

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Виж в обявите за перални втора ръка, за Пловдив.Има носачи за Аристон-Индезит.
    Проблемите с тези кръстачки се задълбочават масово при всички марки.Не мога да дам 100% отговор защо става така със сплави от алуминий и силиций.
    Вероятно е комбинация от галванични , биохимични процеси и малкото вода, с която работят.
    Миле също се дънят с двата нови носача,но слагат гума между барабана и носача.Сигурно се опасяват от галванична корозия.
    Като имам време в темата за избор ще публикувам снимки на Миле и Лг.По специално за калпавите им кръстачки.нагревател на Миле.jpg
    В Павликени има фирма,която лее алуминиеви сплави и прави кръстачки за перални.Не съм сигурен дали правят носачи или лагерни тела.

    Имам нов за Уърпул,смятам да го нося на прахово боядисване.Не знам дали ще стане.
    Притесняваме,че се нагрява 180-200° С.Валът е стомана,втулката месинг в комбинация с алуминиева сплав.Всички имат различни температурни разширения,но ще рискувам един.Ако стане проблемът с корозията ще се реши за доста години.
    Втулката и вала трябва да ги опаковам,за да ги предпазя.
    Стар носач чугунен на Миле/произведен 1989г/ съм го носил на топла оксидация,заради ръждиви петна.Оригинално старите са оксидирани.Стана нов и ще изкара още 30 години.Само,че му замина втулката,защото под неръждаемата стомана е гума.Нова оригинална 45€,А стругарите в БГ,не искат да я правят от неръждавейка-Трудно се обработва.

    - - - - - - - - - -

    Miele счупен носач.jpg
    Миле на осем години с три пранета на седмица.
    носач за боклука.jpg
    На шестгодишно ЛГ за над хиляда левчета.
    Преди товабез капак.jpg

    - - - - - - - - - -

    Прикачен файл 25786
    Това за ЛГ
    Прикачен файл 25787
    Датчик на Хол -повреда заради счупен носач-най-малкото зло.
    стомана с малко хром.jpg
    Това е барабана на ЛГ -висок клас.

    - - - - - - - - - -

    Прикачен файл 25789
    Става въпрос за LG-ламарина като вестник.

    - - - - - - - - - -

    Прикачен файл 25790
    Платката на ЛГ е залята отпред и електрониката няма охлаждане.
    Още ще публикувам..
    Miele 2009 година-изглед отгоре.jpg
    Пералка на приятел.
    поцинкован скелет и яки пружини.jpg
    амортисьори нови на петата година.jpg
    И сега 2018планираното остаряване.jpg
    Ай честито за деветгодишното Миле.
    Амортисьорите до калпавите части на Миле са на Аег-Електролукс-без коментар,нямам думи.
    Миналата седмица разрязх казан на красавица Аег- няма сглобка!Всичко са направили под наклон...
    Този пост е редактиран от Viking72; 19-01-18 в 15:29.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #715

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Оправих се аз, заварихме го трилъчника и го наварихме доста. Беше счупен долу до оста, няма да бие там... Въпроса е че от удърите беше пробил и барабана отзад, направо беше прорязан на 4-5 места в кръг!!!
    Понеже майстора въртял 10 пъти пералнята, със/без дрехи, за да разбере виждаш ли, че поддава вътре барабана и удря в казана! Аман от майстори!. Само го напънах отпред на 3-4 места като го завъртях и усетих как поддава! Ама брат ми решил сам да се оправя и от много проби и тестове накрая заварявахме и казан!
    Иначе тоя модел няма порблем да се отнити отпреде нераждаемия казан, да се извади барабана и да се ремонтира, въпроса е че италианците са решили трилъчници за този модел да не продават отделно - цял барабан с казан 350-380лв!
    Да ама не, заварихме всичко сега бачка, силикон отпред на Церезит 260* червен и всичко е 6. Ще видим колко ще изкара така...
    Лошото е , че и моята е нераждавейка казана - AL1038tx, ама не намирам резервен трилъчник..
    А уж е по висок модел, или е чогун, или и тя е занитена и цялата се сменя - казан и барабан! Та и мен тва ме чака рано или късно.
    Явно алуминия се разяжда от тея прахове които ползваме ли не знам...заминава..

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #716

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Mitakabus,откъде ги намирате тези „майстори”,бе човек?Да се стигне до пробив на казана?При тропане на пералня се прави проверка на амортисьори и радиален луфт на барабана спрямо казан.Всичко се проверява без пералнята ДА РАБОТИ!
    Надявам се,че монтажа на лагери и семеринг сте направили по правилата,без употреба на ЧУК.За тази цел има преси или ръчен инструмент с дорници за монтаж на лагери и семеринг.Като видя някой да набива лагери с чук,полудявам.

    За твоята пералня няма самостоятелен носач.чертеж.jpg
    Аристон-Индезит.jpg
    Този е масов за Аристон-Индезит.
    Става за над хиляда модела.
    Ето ти и оригинални кодове:
    Индезит:
    С 00089734
    С 00038453
    С 00034335
    С 00038358
    Това е номерацията на един и същ носач.
    Имай предвид,че магазините в БГ много не ползват оригинални кодове.
    Но с оторизираният сервиз на Аристон няма проблем,винаги може да поръчаш по номерацията.
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-01-18 в 08:35.

  14.  
     
  15. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #717

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Аз като един новобранец в тази област рядко сменящ лагери ползвам черупките от старите лагери или някоя тръба с подходящия размер и чук,надявам се така да не съм прецакал новите лагери че лятото бях разхвърлял миелето.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #718

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Ти хубаво си сменил лагери.
    Обаче защо не изкара носача??
    Стругар трябва да свали една десета от втулката,може и две.Щеше да почистиш нагреватели,казан и носач.Лагерното тяло на Миле може да се постави на всяка преса на автомонтьор.
    Все едно си я правил за продажба.

    - - - - - - - - - -

    Прикачен файл 25804
    Прикачен файл 25805
    Това имам предвид.
    Заводски носачът е оксидиран,затова избива ръжда след 25 години.При правилен ремонт старите модели ще работят още толкова.
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-01-18 в 09:16.

  17. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #719

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Старите лагери бяха направо като заварени от ръжда.Едвам ги изкарах добре че на работата имам по сериозни инструменти.Минах с една фина шкурка да почистя всяко легло и оста новите влязоха доста лесно чак се притесних.Консултирах се уж по разбиращи дали да ходя на стругар или да правя други интервенции.Не знам на колко години е Миелето но нагревателите бяха супер чисти "като нови" или с някакви по специални или лимонтозуто си върши прекрасно работата.Всичко беше разглобено и почистено.За годините си казана беше доста добре имаше малко натрупвания само по "дъното" и носача ако се изразявам правилно и той имаше натрупвания по дъното и от вън малко ражда.След краткия ми опит с 2 стари перални и 1 нова се убедих че преди са правили истинска техника.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #720

    Отговор: Перални - проблеми, сервиз, начини за разрешаване

    Това вече е друго.Само втулката е трябвало да мине през стругар.
    Нагревателите работят на 110v и са вечни.
    Досега не съм виждал стар модел с изгорял нагревател.Пружинните шайби сигурно бяха изгнили?Между вътрешният лагер и семеринг се намират.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 80 ПърваПърва ... 38464748495058 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сушилни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Alexi във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 92
    Последно: 20-03-24, 20:43
  2. Готварски печки - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 24
    Последно: 31-12-23, 11:24
  3. Съдомиялни - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От Lupus във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 138
    Последно: 02-11-23, 21:19
  4. Бойлери - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От avenger във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 20
    Последно: 11-10-22, 10:18
  5. Аспиратори - проблеми, сервиз, начини за разрешаване
    От hristoslav2 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 02-02-15, 10:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе