Вижте резултатите от анкетата: Каква марка кафемашина използвате ?

Гласували
261. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    4 1.53%
  • Arieli

    2 0.77%
  • Ariete

    0 0%
  • Beko

    1 0.38%
  • Bosch

    6 2.30%
  • Brasilia

    2 0.77%
  • Briel

    5 1.92%
  • Daewoo

    0 0%
  • DeLonghi

    69 26.44%
  • Diplomat

    1 0.38%
  • Electrolux

    1 0.38%
  • Elite

    2 0.77%
  • Fagor

    0 0%
  • Gaggia

    18 6.90%
  • Illy

    1 0.38%
  • Jura

    5 1.92%
  • Kenwood

    2 0.77%
  • Krups

    28 10.73%
  • Monix

    0 0%
  • Miele

    1 0.38%
  • Moulinex

    0 0%
  • Neo

    7 2.68%
  • Philips - Saeco

    99 37.93%
  • Rohnson

    4 1.53%
  • Rowenta

    3 1.15%
Страница 24 от 47 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 696
Like Tree130Одобрявам

Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    60
    #346

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ясно какъв е проблема с евтините кафемелачки.
    За мелене на какво кафе и за какви кафе машини е подходящо после въпросното кафе от евтина кафемелачка?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #347

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Имах такава евтина кафемелачка на Bosch...мисля че някой ми я подари едно време на сватбата ми...ето за това са подходящи най-вече
    Ползвам съм я няколко пъти е доста зле,няма обороти и мощност да мели добре...и я подарих на съседката ми която е на 80 години и дотогава си мелеше кафето с онези ръчните от едно време.Направо се роди с тази,само че на нея и е все тая как и е смляно кафето,защото си го вари на джезве...
    От няколко години ползвам въпросното Делонги и съм супер доволен...
    Този пост е редактиран от iveto; 23-11-17 в 19:33.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #348

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    @iveto: Модвай я ако още не си - https://www.youtube.com/watch?v=Rf43mq-xmm8

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #349

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Всъщност отказах се от еспресо машината от лидл,вдях вече че има доста добри автомати до към 300 евро,и мисля да изчакам малко и направо да си взема такава.С тия цедки и утайки прекалено мизерии и разправии рано сутрин искам директно да пия кафе.Кой ще ти се разправя с цедки.

  6. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #350

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Италиянец...явно не си пил кафе в Италия...най-доброто еспресо става от машина с цедка!...,а наистина добър автомат под 600-700 евро,просто не съществува...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #351

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ето тук са обяснени разликите между евтините с ножчета и керамичните мелачки:

    https://www.youtube.com/watch?v=FKwYoUMY1jQ

    И както се вижда тук ако кафето е добре смляно може да се направи страхотно кафе и с по-евтина машина:

    https://www.youtube.com/watch?v=zuIOlsdDg_o

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #352

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Iveto така е не съм пил кафе в Италия,но на много други места съм пил, даже съм работил във фирма за производвсто на кафеавтомати и кафе.За обществено ползване,не за домашни потреби.За последните 10 години съм сменил в нас 3 кафе машини.Имах и от тия италиянските канички по едно време,където се отвъртат от долу.Работил съм и в гръцки ресторант,където имахме професионална със цедка.Така, че от много пазари се връщамНай-хубавото кафе което съм пил до сега е капсолите на Неспресо.Машината беше от по ниския клас,за 100 евро я взех,правеше само еспресо и Лунго.19 бара помпа.Кафето беше извънземно.Обаче доста скъпо идваше.0,33 евро цента капсулата.И след две години ползване се наложи да я продам.Незнам какво имаш предвит под ,,хубав атомат,, аз искам да може да прави еспресо и някакво по дълго кафе.И да пия кафе с натискането на едно копче.И поне 6 години да ме изкара.За 300 евро машина ако не може да се справи с това,незнам тогава кой дава 300 евро за такава машина.А доста производители имат автомати в този ценови диапазон.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #353

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Няма хубав автомат, който да прави по-добро кафе от посредствена кафемашина. Та италианецо... или пиеш хубаво Кафе или такова, направено с едно копче. Капиш?

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #354

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Добре де технологията за приготване на еспресо не е ли една и съща.Какво има повече цедката от автомата?Не е ли по важно какво кафе ползваш?Като пиех капсулите,жмела който продаваха в лидл нямаше нищо общо с тия на неспресо.Разликата беше от небето до луната.А кафето се пускаше от една и съща машина.Сега това което имам на Сенсео,тука има много различни падове за тях,някои са страхотни някои са много блудкави.Поръчах си специялна приставка за еспресо за това Сенсео,ще да дам отзиви.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #355

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Няма хубав автомат, който да прави по-добро кафе от посредствена кафемашина.
    Ако не си направил правописна грешка, значи си в голяма заблуда! След 3 кафемашини, вкл- с кремадискове и т.н., сега ползвам автомат Saecо и едва ли ще ме убедиш, че обикновената машина е по-добра.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #356

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ако не си направил правописна грешка, значи си в голяма заблуда! След 3 кафемашини, вкл- с кремадискове и т.н., сега ползвам автомат Saecо и едва ли ще ме убедиш, че обикновената машина е по-добра.
    Не съм допуснал грешка. За сметка на това си пропуснал да напишеш какви са машините, нито с каква мелница си ги ползвал. В нищо не желая да те убеждавам. Чисто технологично, автомата няма как да направи по-добро кафе.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #357

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Чисто технологично имах автомат на Saeco,от най-високия им клас,струващ колкото кола на старо,и след 4 годишно позване и поне 5 пъти ходене в сервиза за това време,едвам го продадох на един ентусиаст...повече не искам да чувам за никакви автомати никога!
    Някъде четох че кафето в капсулите си е чиста химия,по скоро технологията с която се обработва е свързана с някакви химични простотии...нали не смятате че в капсулите има само чисто смляно кафе?....
    Всеки да си прави и пие кафе,както му харесва...никъде в Италия по кафенетата не се предлага еспресо от автомат,ако предложите кафе от автомат на някой италиянец,най-вероятно ще ви анатемоса на момента..

  16. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #358

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    ...никъде в Италия по кафенетата не се предлага еспресо от автомат..
    Не е само в Италия. Всяко уважаващо себе си заведение има кафе машина с ръкохватки за хиляди левове. Автомата е за "мързеливи" и забързани хора
    Kasap одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #359

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Добре де, като ги пишете тези работи, защо не се аргументирате? Например каква е разликата между кафето от машина с ръкохватка и автомат, освен, че кафето се смила на момента и "асансьора" замества ръкохватката, човешката ръка, натъпквачката и дозира всеки път едно и също количество кафе. Напомням, че става въпрос за домашни, а не професионални машини.

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #360

    Отговор: Кафемашини-кафеварки-кафемелачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз имам автомат на Делонги (вече не се ползва и само заема място върху плота на кухнята), който нов струваше 1100лв. Ползвал съм кафе на зърна и смляно, но все не оставах напълно доволен от крайния резултат.
    Преди 3г. от ebay си купих нова за около 150лв. съвсем обикновена машинка Гаджиа Кареза с 58мм. хром-месингова ръкохватка. А тази пролет се сдобих и с безстепенна кафемелачка Демока, до преди това имах някаква друга аматьорска мелачка, с която само захабявах кафето. През 98% от време съм ползвал смляно кафе, но откакто имам Демока-та усетих истинското удоволствие от пиенето на ароматно, плътно и силно кафе.

    Един пич в олх продава на супер ниски цени различни видове Лаваца, които по магазините струват два пъти повече.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 47 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 470
    Последно: 16-04-24, 17:08
  2. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 18:49
  3. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 19:28
  4. Хладилници / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Хладилна техника
    Отговори: 50
    Последно: 02-06-20, 21:20
  5. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе