Страница 135 от 148 ПърваПърва ... 85125133134135136137145 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,011 до 2,025 от общо 2218

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #2011

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Как мислите че ще предложа нещо което сьм открил на готово в форум.
    Нищо не схванах от изречението. Три пъти го четох...Или сте изпуснали частицата "не" или не схващам мисълта ви.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2012

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Нищо не схванах от изречението. Три пъти го четох..
    Димон, отсъствал си от часовете по български език едно време и сега си плащаш за дяволъка! Много точно и ясно го е написал Велев. Открил е във форума решението на проблема, вероятно след много четене, но не желае да го сподели наготово, за да научи другите и те да четат. Вероятно се страхува и да не го визират като плагиат.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2013

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Че той Фуджицу тихо си размразява .. поне моя . Никакви пукания пуфтене шуртене ,само леко съскане . Старото Фуджицу малко по шумен беше .

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #2014

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Явно при всеки е добре по което си личи, че монтажа е през пръсти. Точно сега стоя над моето в кухнята едвам се долавя звукът от работата му

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #2015

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Димон, отсъствал си от часовете по български език едно време и сега си плащаш за дяволъка! Много точно и ясно го е написал Велев. Открил е във форума решението на проблема, вероятно след много четене, но не желае да го сподели наготово, за да научи другите и те да четат. Вероятно се страхува и да не го визират като плагиат.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Не съм отсъствал от часовете по български , бе човек ! Просто не разбрах смисъла...
    При мен е точно обратно - каквото знам го споделям съвършено безвъзмездно , понеже съм си малко самарянин , а не "евреин".

    Та по повод безшумно размразяване ми идват неща на ум - по-дълъг тръбен път или поставяне на заглушител ( буренце, mufler ) на тънката тръба...Пробвал и двете при един от моите климатици , но няма подобрение, затова исках да чуя и друго мнение ....
    Поздрави!

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2016

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Димон, сигурен съм, че си ме разбрал правилно

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2017

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Не съм отсъствал от часовете по български , бе човек ! Просто не разбрах смисъла...
    При мен е точно обратно - каквото знам го споделям съвършено безвъзмездно , понеже съм си малко самарянин , а не "евреин".

    Та по повод безшумно размразяване ми идват неща на ум - по-дълъг тръбен път или поставяне на заглушител ( буренце, mufler ) на тънката тръба...Пробвал и двете при един от моите климатици , но няма подобрение, затова исках да чуя и друго мнение ....
    Поздрави!
    Безшумно размразяване(дефрост без обръщане на режима) има един модел и той струва около 5000 лева. На всички останали дефростите са шумни.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #2018

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Безшумно размразяване(дефрост без обръщане на режима) има един модел и той струва около 5000 лева. На всички останали дефростите са шумни.
    Ще бъда конкретен - 2 еднакви модела на Дайкин , купени през 1 месец разлика . Единият спира за дефрост и не се чува абсолютно нищо, само леко припукване на пластмасите , другият спира и в началото и края на дефроста започва за около 3-4 секунди да пуфти и фучи на тласъци. Доста силно , може да те събуди нощем. Този шумния е с по-дългия тръбен път ???!!!

  11. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #2019
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Само човек със сериозни сензитивни проблеми може да сложи знак за равенство между комфорт и работата на 12 lmca в 14 квадрата помещение. Наличието или липсата на тампони в случая няма абсолютно никакво значение, както и другите монтажни подробности. Затова Mega беше писал някъде, че усещането за шум е строго индивидуално. Аз бих добавил "и не само" .

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    А само човек със сериозни ментални проблеми може непрекъснато да пише в тема за климатици ,които не харесва.Климатикът може и да е стая 14 кв.м.,но вратата е винаги отворена.Това съм го написал ясно.Така с три климатика Фуджитсу (lmca,ltca,lgc) и един конвектор Airlec (2000 w за кухня и трапезария) се отоплява апартамент от 100 кв.м.,вкл.коридор,баня и мокро помещение.И трите са настроени на 24°С,вентилатор на макс.Вътре е тихо ,спокойно и комфортно.Ако ви интересуват и сметките за тока,мога да ги напиша.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2020

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Хората със сериозни ментални проблеми обикновено пишат големи глупости, например като идеята за монтиране на климатизатор с 12 000 BTU в 14 кв.м. стая. Това я прави автоматично необитаема при работата на машината в режим отопление, според стандартихе за комфорт. Всички теми, за съжаление, се напълниха с глупости, затова не очаквай от мен да подминавам най-големите от тях. Тук не става въпрос за коментар на определена марка климатизатори, а за глупостта да се монтира машина с такава мощност в такова малко помещение. А простотия се нарича пропагандирането на такава глупост в публичното пространство. Човек със сериозни ментални проблеми понякога не прави разлика между жилищно помещение, термокамера или сървърно помещение. [emoji6]

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #2021

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Аз пък имам само една малка цел : Velev V.Clima да сподели лесния начин за безшумен дефрост , който е прочел във форума ... Мисля, че не искам кой знае колко....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2022

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Аз пък имам само една малка цел : Velev V.Clima да сподели лесния начин за безшумен дефрост , който е прочел във форума ... Мисля, че не искам кой знае колко....
    Ставаме двама.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2023

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Ще бъда конкретен - 2 еднакви модела на Дайкин , купени през 1 месец разлика . Единият спира за дефрост и не се чува абсолютно нищо, само леко припукване на пластмасите , другият спира и в началото и края на дефроста започва за около 3-4 секунди да пуфти и фучи на тласъци. Доста силно , може да те събуди нощем. Този шумния е с по-дългия тръбен път ???!!!
    Излиза, че с по-късия тръбен път размразява по-тихо?
    Онези, които са с по 3-4 метра навити охлюви зад външното тяло да му мислят.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #2024

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Колко съм бил изостанал... преди да почна да следа този форум знаех, че климатиците могат да топлят и да охлаждат. Леки пукания пуфтенита и сичко подобно от този род съм мислил, че е в кръгът на нормалното. Явно съм бил "далеч" от истината.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2025

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от ivan9494 Виж публикацията
    Колко съм бил изостанал... преди да почна да следа този форум знаех, че климатиците могат да топлят и да охлаждат. Леки пукания пуфтенита и сичко подобно от този род съм мислил, че е в кръгът на нормалното. Явно съм бил "далеч" от истината.
    Добре дошъл в клуба. [emoji16]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 18:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе