Страница 136 от 148 ПърваПърва ... 86126134135136137138146 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,026 до 2,040 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #2026
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Добре дошъл в клуба. [emoji16]
    Благодаря за приема.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #2027
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Хората със сериозни ментални проблеми обикновено пишат големи глупости, например като идеята за монтиране на климатизатор с 12 000 BTU в 14 кв.м. стая. Това я прави автоматично необитаема при работата на машината в режим отопление, според стандартихе за комфорт. Всички теми, за съжаление, се напълниха с глупости, затова не очаквай от мен да подминавам най-големите от тях. Тук не става въпрос за коментар на определена марка климатизатори, а за глупостта да се монтира машина с такава мощност в такова малко помещение. А простотия се нарича пропагандирането на такава глупост в публичното пространство. Човек със сериозни ментални проблеми понякога не прави разлика между жилищно помещение, термокамера или сървърно помещение. [emoji6]

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Дефинирай какво значи необитаема?Много жега,шум,силна струя?За трети път казвам че стаята е с постоянно отворена врата.И беше избран климатик 12 за стаята вместо исканата от мен девятка по препоръка на фирмата.Именно заради топленето и на коридора.Нали все препоръчвате консултации и оглед от специалисти.Ха сега!Да не излезне че плюя фирмата-доволен съм ,много.В целия апартамент е 24°С.Тихо е,комфортно ми е и не ми е шумно.Вентилаторите работят на много ниска степен.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #2028

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Дефинирай какво значи необитаема?Много жега,шум,силна струя?За трети път казвам че стаята е с постоянно отворена врата.И беше избран климатик 12 за стаята вместо исканата от мен девятка по препоръка на фирмата.Именно заради топленето и на коридора.Нали все препоръчвате консултации и оглед от специалисти.Ха сега!Да не излезне че плюя фирмата-доволен съм ,много.В целия апартамент е 24°С.Тихо е,комфортно ми е и не ми е шумно.Вентилаторите работят на много ниска степен.
    Човек и ние искаме като теб да се почувстваме щастливи, затова питаме . Няма лошо, че си сложил 12-ка , даже по-добре ,че ще имаш резерв , ама и ние сме с 12-ки , ама пуфтим и съскаме , а искаме малко комфорт. Всеки иска да му е добре , затова сме се събрали тук и пишем . Ако всичко ни беше наред навярно нямаше да има форуми понеже нямаше да има желаещи само да се хвалят . Форумите са за хора, които търсят някакво решение на нещо, обмяна на опит и т.н. ...
    Този пост е редактиран от dimon; 22-03-19 в 19:46.
    rosswen и mishonibg харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2029

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    dodo си е боднал 7-ца в спалнята, а тя с минимум кат на 18-ка. Облъчил се е, за това не му се разбира писането.
    zxc0 одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2030

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Миланов, аз имам много спални, някои са с девятки и десятки. От значение е начина на работата на машините. Облъчените, както ги наричаш ти (аз им викам тъпаци), гледат предимно минимумите на машините и дебитите на вътрешните тела. Другите неща не ги виждат, нито пък разбират. Има дори фирми, продаващи японски 22-ки за аналози на европейски 12-ки. Така че, дружинката, не сте сами тук [emoji6]

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2031

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    ...
    Открил е във форума решението на проблема, вероятно след много четене, но не желае да го сподели наготово, за да научи другите и те да четат. Вероятно се страхува и да не го визират като плагиат.
    Изобщо не ми звучи така!
    Сам е открил решението с много труд и опити и няма да го сподели наготово във форума.
    Все пак с това си изкарва хляба. Аз го разбирам.
    bobovo, VeleV.Klima, Pipoko и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #2032
    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Човек и ние искаме като теб да се почувстваме щастливи, затова питаме . Няма лошо, че си сложил 12-ка , даже по-добре ,че ще имаш резерв , ама и ние сме с 12-ки , ама пуфтим и съскаме , а искаме малко комфорт. Всеки иска да му е добре , затова сме се събрали тук и пишем . Ако всичко ни беше наред навярно нямаше да има форуми понеже нямаше да има желаещи само да се хвалят . Форумите са за хора, които търсят някакво решение на нещо, обмяна на опит и т.н. ...
    Така е ,съгласен съм,но аз не съм правил нищо конкретно.Всичко си е по дифолт.LGC-то съскаше в началото кат беше с тръбен път под метър.Тогава беше като чайник.При санирането на блока ги накарах да го удължат на близо три метра.Тогава спря да фучи кат чайник.Другите два са тръбен път над пет метра.Между другото никога не съм чул и прословутото пукане на пластмаси.Не знам дали са ми добре сметките,спрямо другите хора тука с по-хубави климатици,но аз съм доволен.Декември-196 лв,януари-193лв,февруари-183 лв.Лятото сметките са около 60-70 лв.Значи отоплението е всичко останало,но не само,тъй като зимата допълнително имам сушилня,втори бойлер и пералнята е по на често.Готвенето е на ток.Лятото климатици не ползвам,тъй като апартамента е север,изток,юг.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2033

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Изобщо не ми звучи така!
    Сам е открил решението с много труд и опити и няма да го сподели наготово във форума.
    Все пак с това си изкарва хляба. Аз го разбирам.
    Да точно така е.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #2034

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Та по повод безшумно размразяване ми идват неща на ум - по-дълъг тръбен път или поставяне на заглушител ( буренце, mufler ) на тънката тръба...Пробвал съм и двете при един от моите климатици , но няма подобрение, затова исках да чуя и друго мнение ....
    Поздрави!
    Обзалагам се, че VeleV.Klima няма трети вариант и затова тактично не иска да отговори !

    Не, че се заяждам, просто подозирам !

    Поздрави !
    Този пост е редактиран от dimon; 23-03-19 в 19:34.
    jonny33 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2035

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Додо ти ако имаше хабер от материята нямаше да имаш пръчката ZM-S с 350 вата минимум .. чудна седмичка .. на моите номинала е там някъде
    SPSt, milanov и Rafailiev харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2036

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Яко лъчение имаше във форума преди три години за такива седмички по спалните.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #2037

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Додо ти ако имаше хабер от материята нямаше да имаш пръчката ZM-S с 350 вата минимум .. чудна седмичка .. на моите номинала е там някъде
    Най-тъпият Дайкин FTXB35 с цена около 900 лв има минимум на отопление 130 вата . Номиналът му е 250 -350 вата...
    Премерено многократно с ватметър.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2038

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Додо ти ако имаше хабер от материята нямаше да имаш пръчката ZM-S с 350 вата минимум .. чудна седмичка .. на моите номинала е там някъде
    Алекси, загубил си по някаква причина способностите си за комплексен анализ на работата на конкретна машина. Хубаво е да ги потърсиш отново, преди да се включиш пак с нещо смешно. Има си причина тази машина да ми виси на стената и тя е пълната липса на дефрости докато спя, без значение от времето навън. [emoji6] Стаята е спалня и не обича топлото през нощта. Етериите девятки биха съскали на всеки два - два и половина часа, което не ме устройва. Man kann nicht alles haben.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2039

    Re: Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Най-тъпият Дайкин FTXB35 с цена около 900 лв има минимум на отопление 130 вата . Номиналът му е 250 -350 вата...
    Премерено многократно с ватметър.
    Да това е добре ако не дефросваше през 20 минути хах

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Алекси, загубил си по някаква причина способностите си за комплексен анализ на работата на конкретна машина. Хубаво е да ги потърсиш отново, преди да се включиш пак с нещо смешно. Има си причина тази машина да ми виси на стената и тя е пълната липса на дефрости докато спя, без значение от времето навън. [emoji6] Стаята е спалня и не обича топлото през нощта. Етериите девятки биха съскали на всеки два - два и половина часа, което не ме устройва. Man kann nicht alles haben.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Панасоник с Мод може и с дни дане дефроства стига да е сух студ.
    dramli одобрява това.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2040

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Най-тъпият Дайкин FTXB35 с цена около 900 лв има минимум на отопление 130 вата . Номиналът му е 250 -350 вата...
    Премерено многократно с ватметър.
    350W номинал... майтап ли е това? За минимума въобше не отварям дума.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 17:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе