Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 44 от 62 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #646

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте, насочил съм се към Denon AVR-X4400H и комплект колони Monitor Audio Bronze 6 AV SPEAKER PACK, незнам дали са добър вариянт като комплект. Ще се използват за гледане на филми и слушане на музика, източника ще е блу рей и лаптоп, телевизора е Sony 65-XE9305 с който разполагам. По принцип съм неразбиращ в тази сфера и приемам всякакви съвети и насоки в тази сфера, ако някой се сеща за нещо добро ще съм му благодарен. В бъдеще предвиждам и закупуването на проектор, но засега толкова. Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от presledvach; 15-08-18 в 15:45.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #647

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Дай повече информация за помещението.
    Аз лично бих избрал по-ниския модел на Denon за сметка на по-хубав събуфер на SVS.
    pulsedriverbg одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #648

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Помещението е около 35кв.м. като е хол с кухня и трапезария на едно като е отворено към голям Т-образен коридор от около 20кв.м. И мисля в бъдеще да го разделя от коридора с голяма стъклена врата, коридора е широк 1,70м. А иначе помещението е с размери 6,5 на 5, 40. Също съм гледал и Klipsh rf28 комплект колони и Sony str-dn1080 за рисървър, но както казах приемам съвети кое би било оптимален вариянт, парите също са от значение все пак.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #649

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ако имаш възможност чуй поне предните колони + център от 2те марки на музика и някой филм на сцена с повечко реч преди да поръчваш. За субуфера и ресийвера съм съгласен с lazarus18. Има доста писано. Ако ще се гледат повече филми PB сериите са по добрия вариант. За това помещение PB2000 например няма да е излишен.

    Това че е отворено към коридор да не те притеснява....не говорим за отопление все пак.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #650

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Разглеждайки трудно могат да се намерят някъде налични, Открих ги само на едно място и ще звъня да питам дали има възможност да се видят и чуят наживо, все пак е сериозна сума-поне за мен. Благодаря за съветите, все пак съм лайк, но ми се иска като се дават пари да взема най-доброто за тях.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #651

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    За съжаление с наличностите понякога така стоят нещата ..... Но наистина е много важно да си ги чуеш лично! Аз като слушах едни по стари Klipsch-ове ме натоварваха доста и след около 2ч досаждане в магазина вече исках да ги спра за дълга почивка. Сега с по новите не мога да кажа как е положението.

    Иначе всеки иска най доброто за парите си, но в случая е доста субективно. Добре си се насочил, подсказахме ти някои неща. Вече от теб зависи дали ще се вслушаш или ще направиш каквото си замислил.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #652

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Благодаря много за съветите, разбира се че се вслушвам в тях и разгледах субуфера на SVS pb2000, хареса ми, но е над бюджета ми. За това и гледах комплект колони, защото излиза по изгодно от там дойде и въпроса ми кое би било по добро като вариянт Monitor audio bronze 6 или Klipsch rf26 или rf28, като комплекти 5.1.
    Днес успях да мина и да видя и чуя на живо Monitor audio bronze 5 вързан с Denon avr4400, звучаха добре, изчистено и някак гладко. От разговора ми с момчето в магазина разбрах че 6-цата свирила малко по добре, сега аз нямам някаква сериозна база за сравнение защото в момента ползвам едно домашно кино със 7.2 на Samsung най-високата им серия мисля че беше нещо от сорта на HT-6750 модела, но разбира се и дума не би ставало да се сравнят двете, както казвам аз съм един "прост юзър" и не съм много навътре в материята. За това и реших да попитам и да успея с ваша помощ да сглобим нещо прилично което определено ще се ползва за напред.

    - - - - - - - - - -

    Ако някой знае къде тук в София ги има налични Klipsch R 26f и R 28f и могат да се чуят наживо ще съм му благодарен ако сподели, за да решавам кое да взема Monitor audio bronze 6 или Klipsch и да се свършва вече.
    Този пост е редактиран от presledvach; 18-08-18 в 21:10.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #653

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Колкото и хубави колони да си вземеш ако субуфера не е поне споменатия или подобен... на филми няма да е нищо впечатляващо. Даже да не кажа, че е възможно и да се разочароваш. Затова те посъветвахме да вземеш X3400 (или дори X2400 според мен) и със спестените пари да насочиш средствата към PB2000. С риск да повторя .... субуфера си струва повярвай! От другата страна - за музика не бих те посъветвал да купуваш колони от по висок модел ако ще ги слушаш с ресийвер.

    Ако ще е главно за филми не бих се изхвърлял с пре скъпи предни/център/задни колони също. Обикновено Klipsch-а са с доста по висока чувствителност от всички останали и евентуално не биха изисквали много мощност за да развият максималния си spl.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #654

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    И Klipsih са китайски нали знаеш ? И направо вземи 2 velodinе , за да ти е пълна звуковата картина....като тези по-евтините:
    https://www.ebay.com/itm/Velodyne-DD...YAAOSwPkJbL9fB
    Брато хоум синема ли искаш или да купиш апартамента си още веднъж ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #655

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    И Klipsih са китайски нали знаеш ? И направо вземи 2 velodinе , за да ти е пълна звуковата картина....като тези по-евтините:
    https://www.ebay.com/itm/Velodyne-DD...YAAOSwPkJbL9fB
    Брато хоум синема ли искаш или да купиш апартамента си още веднъж ?
    Благодаря за мнението, нямам намерение да влагам огромна сума пари в домашно кино, целта ми е да направя нещо прилично като звук и цена. Както казах сега ползвам един Blu-ray home cinema kit 7.1 на Samsung, просто реших да премина едно ниво нагоре и да усетя разликата.
    Този пост е редактиран от presledvach; 24-08-18 в 10:32.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    София, България
    Мнения
    91
    #656

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте след дълго обикаляне, четене и мислене реших да поръчам първоначалния ми замисъл ( Denon AVR-X4400 и Monitor Audio Bronze 6 speaker pack 5.1), след което да добавя когато намеря изгодна цена по намаленията един от препоръчания от вас субуфер на SVS. Също така се оглеждам и за подходящи Atmos колонки да добавя. като за сега съм видял и се колебая дали да сложа от тези на ONKYO SKH-410 Dolby Atmos Speakers два комплекта или да сложа за начало една двойка от тези DALI Alteco C-1 Black Dolby Atmos Speakers. Като за момента няма възможност за такива за вграждане и затова оглеждам свободно стоящи, как мислите дали има смисъл да взема от по евтините на Onkyo 4 броя или да заложа на по скъпите на Dali но за сега 2 броя и в бъдеще да добавя още 2.
    Този пост е редактиран от presledvach; 31-08-18 в 23:41.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #657

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Колеги, решил съм да сменям ресивъра, който ползвам в спалнята поради липсата на hdmi 1.4 и СЕС контрол.
    Ориентирал съм се към Yamaha RX-V573 и Denon X2400H. Клоня отчасти към ямахата поради факта че съм ползвал 2 модела от марката и няма да имам трудности с работата на менюто. Същевременно тая и леки резерви към ямахата, поради факта че с единия имах проблеми с мейн борда. Нямам наблюдения върху денон като цяло и специално този модел превъзхожда ли по нещо ямахата. Ще се ползва над 90 % за филми и при пусната телевизия.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #658

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Трудно може да се каже, че някой ресийвър превъзхожда друг в този клас. Аз лично бих препоръчал Denon-a ако трябва да избираш между 2-та. Менюто му е доста удобно и лесно за употреба.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #659

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ако не си сбъркал модела Ямахата не подържа Атмос , пък филмите са си филми.В момента ползвам RX v677 и не бих заложил на Ямаха.Калибровката е пълен т...к.Мен Денон ми изгоря преди години така че е до късмет.Като надежност Сони бих ти препоръчал.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #660

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    AVR-X3400H; Klipsch Reference R24 от подписа ми от amazon с ресивъра ми дойде към 3500.. Доволен съм за тия пари..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 01-10-18 в 19:54.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 62 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5212
    Последно: 05-04-24, 07:10
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе