Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 52 от 62 ПърваПърва ... 2425051525354 ... ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,404
    #766

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Един диск струва около 50 лв. Колко пъти ще гледаш един филм ? Просто не си струва. Заминавам след малко на кино да гледам Междузвездни войни.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #767

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте момци!

    В процес на избиране на озвучителни тела и ресийвър съм. Холът е 42 кв.

    За тонколоните съм се спрял на:
    Dali Opticon 6 5.1 https://www.dali-speakers.com/media/...opticon-51.pdf
    или
    Monitor Audio https://www.monitoraudio.com/en/prod...lver-200-av12/
    Първите съм ги слушал, на вторите съм се спрял от четене на ревюта.

    Освен основните колони съм решил да сложа по една стерео колонка в двете бани
    Изборът ми е Klipsh https://www.avitel-bg.com/klipsch-cs-16csm

    При положение, че имам З зони до колкото знам ще ми трябва ресийвър функция Multi-Room за 3 зони. Спрял съм се на тези два варианта:

    Denon 4500 https://www.denon.com/bg-bg/shop/avreceiver/avrx4500h
    или
    Marantz SR7013 https://www.marantz.com/en-gb/shop/avreceiver/sr7013

    Моля, споделете какво ви е мнението? Разбира се ако имате други предложения ще ми бъде от полза. Благодаря!

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    981
    #768

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Във високият клас тонколони си се "прицелил", Браво
    Незнам какъв опит имаш със аудио-то, но първо и важно правило при избора на тонколони да отидеш (ако е възможно) и да чуеш избраните тонколони (или поне основните подостоящи ОТ).
    Послушай няколко песни, които си слушал много пъти. Така ще направиш сравнение.
    Защото, като звучене на теб трябва да ти хареса.

    За субуфер, независимо на кой от двете системи се спреш е желателно да "слиза по ниско" (ниските честоти).
    Eдни от най обичаните REL, SVS.
    Ако ще наблягаш на музиката, като използваш субуфер, ще трябва да се спреш на субуфер със затворен обем (като REL T9i).
    Но пък за филми е препоръчително субуфера да е с отворен обем (например SVS PB-2000 Pro)
    Този пост е редактиран от tek; 29-03-20 в 11:56.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #769

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравей, според мен комбинацията от Monitor Audio Silver и Denon AVR-X4500H е много добра за този бюджет! За субуфер може да помислиш и за SVS, но и моделът от сребърната серия на Monitor Audio е добър.
    lazarus18 и nassko1 харесват това.

  6. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #770

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз съм за Маранца. Мек звук като лампов усилвател. Като функции и двата са еднакви. Маранца е и по евтин.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #771

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от fvazharov Виж публикацията
    Здравейте момци!


    Моля, споделете какво ви е мнението? Разбира се ако имате други предложения ще ми бъде от полза. Благодаря!
    Варианта с комбинация от Monitor Audio и Denon е изпитанo и доказано универсално решение.
    Предвид сравнително голямото помещение и обем помисли за по-сериозен събуфер.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #772

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Варианта с комбинация от Monitor Audio и Denon е изпитанo и доказано универсално решение.
    Предвид сравнително голямото помещение и обем помисли за по-сериозен събуфер.
    Или по-скоро 2.
    Не е ясно тия 42 квадрата дали са затворено помещение или има коридор, трапезария и други преходни, които не са споменати.

    И двете марки са на един производител. Аз бих избрал Marantz. От Denon не съм особено доволен. Заради общия производител обаче не е ясно колко от нещата, които не струват при Денон, са се пренесли и при Маранц. Погледни и Yamaha A2080.

    Също така, не знам дали си се интересувал в детайли, но виж какво и как може да се пуска на зони 2 и 3 на всеки ресивер, да не останеш изненадан, когато разбереш, че това, което искаш да постигнеш, всъщност не е особено възможно.
    Този пост е редактиран от w00x; 28-03-20 в 02:02.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #773

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз затова препоръчвам 1 по-висок клас събуфер заради голямото помещение. Не съм привърженик на варианта с 2 по-евтини.
    Да, Yamaha 2080 също е добър избор и партньор за Monitor Audio.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #774

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Във високият клас тонколони си се "прицелил", Браво
    Незнам какъв опит имаш със аудио-то, но първо и важно правило при избора на тонколони да отидеш (ако е възможно) и да чуеш избраните тонколони (или поне основните подостоящи ОТ).
    Послушай няколко песни, които си слушал много пъти. Така ще направиш сравнение.
    Защото, като звучене на теб трябва да ти хареса.

    За субуфер, независимо на кой от двете системи се спреш е желателно да "слиза по ниско" (ниските честоти).
    Идни от най обичаните REL, SVS.
    Ако ще наблягаш на музиката, като използваш субуфер, ще трябва да се спреш на субуфер със затворен обем (като REL T9i).
    Но пък за филми е препоръчително субуфера да е с отворен обем (например SVS PB-2000 Pro)
    Благодаря! Това мисля да направя, събрал съм плейлиста с 20-тина любими парчета, различни жанрове - блус, джас, рок, класика и смятам да ги послушам на двата варианта колони.
    Не бях се замислял за отделен суб, мислех си, че субовете на Dali и Monitor audio са добри и напаснати като цялостно звучене, спрямо останалите колони от сериите.
    Мисля да наблягам на музиката. Филми също гледаме, но вероятно 2-3 пъти месечно ще си правим филмова вечер. А пък и жената и децата не са фенове на филмите, които залагат предимно на ефекти и съраунд.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Да, Yamaha 2080 също е добър избор и партньор за Monitor Audio.
    Какво ще кажете затова сравнение. Yamaha-та няма някои нови технологии.

    https://www.zkelectronics.com/compar...sa-and-canada/

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Или по-скоро 2.
    Не е ясно тия 42 квадрата дали са затворено помещение или има коридор, трапезария и други преходни, които не са споменати.
    42 затворено помещение, хол, кухня и трапезария.

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    И двете марки са на един производител. Аз бих избрал Marantz. От Denon не съм особено доволен. Заради общия производител обаче не е ясно колко от нещата, които не струват при Денон, са се пренесли и при Маранц. Погледни и Yamaha A2080.
    Конкретно от Denon 4500 ли не сте доволен? Бихте ли споделили повече?

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Също така, не знам дали си се интересувал в детайли, но виж какво и как може да се пуска на зони 2 и 3 на всеки ресивер, да не останеш изненадан, когато разбереш, че това, което искаш да постигнеш, всъщност не е особено възможно.
    Със сигурност ще проверя дали ще стане въпросната схема с 3-те зони. Още повече, че колонките в банята са по една - стерео, а имам пуснати по един кабел. До колкото разбрах, ще трябва да се направи бриджване за да се получи.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #775

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от fvazharov Виж публикацията
    Не бях се замислял за отделен суб, мислех си, че субовете на Dali и Monitor audio са добри и напаснати като цялостно звучене, спрямо останалите колони от сериите.
    Мисля да наблягам на музиката. Филми също гледаме, но вероятно 2-3 пъти месечно ще си правим филмова вечер. А пък и жената и децата не са фенове на филмите, които залагат предимно на ефекти и съраунд.

    Какво ще кажете затова сравнение. Yamaha-та няма някои нови технологии.

    https://www.zkelectronics.com/compar...sa-and-canada/

    - - - - - - - - - -

    42 затворено помещение, хол, кухня и трапезария.

    Конкретно от Denon 4500 ли не сте доволен? Бихте ли споделили повече?

    Със сигурност ще проверя дали ще стане въпросната схема с 3-те зони. Още повече, че колонките в банята са по една - стерео, а имам пуснати по един кабел. До колкото разбрах, ще трябва да се направи бриджване за да се получи.
    Ако се гледат само характеристиките може да се види, че субовете, които вървят комплект с колоните, са доста по-зле от отделни субове на марки, които правят предимно това. На субовете няма какво да им се напасва. Не е като при предните говорители и централния.

    Имай предвид, че тези сравнения са автоматизирани. Ако някой забрави да попълни информацията за някой от продуктите - сравнението вече е грешно.
    Ето ти още едно: https://www.crutchfield.com/S-7hIMVI...VR-X4500H.html

    Разликата между двата обаче е почти 1000лв. Denon X4500 - 1950, Yamaha A2080 - 2900. Не съм сигурен дали бих предпочел Yamaha-та при такава разлика в цената...

    Моят е X3500. Именно разликата в цената между Yamaha и Denon беше причината да избера Denon. Имаше и добри отзиви.

    Проблемите, които срещнах са:

    1. Непостоянна CEC комуникация. Устройства, които преди са работели с Yamaha, с Denon-а не работят. Забелязвам, че Denon-ът просто пуска CEC сигнал от едно устройство към другото, докато Yamaha-та включваше устройствата закачени на определен вход. Ако едно от устройствата (кутийката за ТВ) няма CEC, Denon-ът не пуска телевизора и ако се пусне на ръка, не пуска правилния HDMI вход. Последното зависи от конкретния телевизор, разбира се, но евтина Yamaha нямаше проблем със същите устройства (ТВ кутийка и телевизор).
    Дистанционното на Denon-а не може да контролира нито едно от другите устройства. Yamaha-та можеше да контролира всичките.

    2. Настройките просто не са интуитивни. На Yamaha е доста по-интуитивно да се настрои сцена. Това съответно е въпрос на свикване. Вече му свикнах, но трябваше да се ровя в упътването преди да разбера какво и защо се случва по различен начин.

    3. Дистанционното просто спира да работи в един момент. Не праща сигнал и бутончето, което индикира активност не мига. Като започна да натискам бутони, евентуално се оправя и започва да си работи. До следващия път. Не е голям проблем, но е доста дразнещо.

    4. На 1-вия месец след инсталирането, започна да се чува едно пукане при увеличаване и намаляване на звука, когато няма сигнал. Прочетох малко и разбрах, че това се получава, когато прах попадне в някакъв потенциометър. Като се развърти физическото копче за звука, прахта се разчиства и пукането изчезва, но това е усилвател за доста пари. Щом усилвателят на Yamaha за 450лв не го направи нито един път в рамките на няколко години - този също не трябва да го прави.

    5. Още нещо, което го има при X3500, но го няма при X4500, така че за теб няма да е проблем - дисплеят е само 1 ред и събира страшно малко информация. Дори на най-евтината Yamaha се събираше повече информация + графика на говорителите, която е много удобна.

    6. Информационните екрани са ужасяващо непрактични и грозни. При увеличаване на звука на усилвателя, на Yamaha-та се появява една бяла цифра в полу-прозрачно поленце в долен десен ъгъл на телевизора. На Denon-а се появява една дебела черна лента в средата на екрана. Наложи се да я махна, защото беше страшно дразнеща и нефункционална. А ако искам да видя входовете, активните настройки и графиката на активните говорители - информационния панел скрива повече от половината екран... Освен това са и видимо пикселизирани, сякаш са правено за устройство, което ще излиза на пазара през 1998-ма година.

    Всичко това не са големи проблеми, но са дразнители, които не трябва да фигурират в продукти от среден клас. Особено ако ги няма при продукти от нисък клас на конкурентна марка.
    Но пък са проблеми, с които си живея и свиквам, защото не мисля, че евентуалната им "липса" оправдава разликата от 1000лв. Същата сума, която е разликата и при теб.
    Слагам липса в кавички, защото не съм притежавал ресивер от високите класове на Yamaha и само предполагам, че ако са измислили нещо в ниския клас, то ще е най-малко поне също толкова добро и във високия клас.

    Схемата с 3-те зони ще стане със сигурност до толкова, до колкото ще имаш звук и в 3-те зони. Трябва обаче да погледнеш упътването на усилвателите, за да видиш:

    1. Могат ли да свирят едновременно и 3-те.
    2. Могат ли да свирят с 3 различни източника на 3-те зони или една от двете (или и двете) зони ще копира основния източник.
    3. Кои от входовете могат да се пускат към зони 2 и 3. Моделите под X3*** на денон не могат да пускат звук от HDMI входовете към зона 2. Няма да е проблем за X4500 съм почти сигурен.
    4. Трябва ли ти отделен усилвател за зони 2 и 3 или може да се захранват от този.
    На моята зона 2 съм включил слушалков усилвател, та не мога да ти кажа дали схемата с директното захранване на колоните ще стане. Не съм чел и в упътването, защото не ме засяга.
    Мисля, че имам Amp Assign на един от изходите за колони, където да закача директно колони на Zone 2, но така се лишаваш от единия съраунд канал, защото сменяш предназначението му.
    Този пост е редактиран от w00x; 29-03-20 в 14:58.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #776

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Леле! Благодаря много за отделеното време!

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Ако се гледат само характеристиките може да се види, че субовете, които вървят комплект с колоните, са доста по-зле от отделни субове на марки, които правят предимно това. На субовете няма какво да им се напасва. Не е като при предните говорители и централния.
    Ще разгледам предложените REL и SVS.

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Разликата между двата обаче е почти 1000лв. Denon X4500 - 1950, Yamaha A2080 - 2900. Не съм сигурен дали бих предпочел Yamaha-та при такава разлика в цената...
    Къде гледаш цени? До колкото знам популярен сайт за аудио техника е petertyson. В немския Амазон също. Направи ми впечатление, че Denon -а в западна Европа е намален. Докато при нас все още не, може би предстои.


    Проблемите, които срещнах са:

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    1. Непостоянна CEC комуникация. Устройства, които преди са работели с Yamaha, с Denon-а не работят. Забелязвам, че Denon-ът просто пуска CEC сигнал от едно устройство към другото, докато Yamaha-та включваше устройствата закачени на определен вход. Ако едно от устройствата (кутийката за ТВ) няма CEC, Denon-ът не пуска телевизора и ако се пусне на ръка, не пуска правилния HDMI вход. Последното зависи от конкретния телевизор, разбира се, но евтина Yamaha нямаше проблем със същите устройства (ТВ кутийка и телевизор).
    Дистанционното на Denon-а не може да контролира нито едно от другите устройства. Yamaha-та можеше да контролира всичките.

    3. Дистанционното просто спира да работи в един момент. Не праща сигнал и бутончето, което индикира активност не мига. Като започна да натискам бутони, евентуално се оправя и започва да си работи. До следващия път. Не е голям проблем, но е доста дразнещо.

    6. Информационните екрани са ужасяващо непрактични и грозни. При увеличаване на звука на усилвателя, на Yamaha-та се появява една бяла цифра в полу-прозрачно поленце в долен десен ъгъл на телевизора. На Denon-а се появява една дебела черна лента в средата на екрана. Наложи се да я махна, защото беше страшно дразнеща и нефункционална. А ако искам да видя входовете, активните настройки и графиката на активните говорители - информационния панел скрива повече от половината екран... Освен това са и видимо пикселизирани, сякаш са правено за устройство, което ще излиза на пазара през 1998-ма година.
    Неприятни д/ефекти! Дали не е въпрос на ъпдейт на firmware на някое от двете устройства? Пита ли ли сте вносителите на Denon за този проблем? ТВ ми е Samsuung 2019 година модел. Ужким среден към висок клас. В началото като го взех ми направи впечатление, че PS4 го стартираше, но от известно вреем не. Но тук може аз да съм си виновен, че по едно време ресетвах настройките му и не съм имал време да го гледам по-обстойно за евентуална причина. Имаше и няколко ъпдейта на firmware на PS4, може и това да е причината.

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Схемата с 3-те зони ще стане със сигурност до толкова, до колкото ще имаш звук и в 3-те зони. Трябва обаче да погледнеш упътването на усилвателите, за да видиш:

    1. Могат ли да свирят едновременно и 3-те.
    2. Могат ли да свирят с 3 различни източника на 3-те зони или една от двете (или и двете) зони ще копира основния източник.
    3. Кои от входовете могат да се пускат към зони 2 и 3. Моделите под X3*** на денон не могат да пускат звук от HDMI входовете към зона 2. Няма да е проблем за X4500 съм почти сигурен.
    4. Трябва ли ти отделен усилвател за зони 2 и 3 или може да се захранват от този.
    На моята зона 2 съм включил слушалков усилвател, та не мога да ти кажа дали схемата с директното захранване на колоните ще стане. Не съм чел и в упътването, защото не ме засяга.
    Мисля, че имам Amp Assign на един от изходите за колони, където да закача директно колони на Zone 2, но така се лишаваш от единия съраунд канал, защото сменяш предназначението му.
    Ще ги проверя задължителни всички тези неща преди да се спра окончателно на някой от 3-те варианта.
    Този пост е редактиран от fvazharov; 30-03-20 в 18:25.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #777

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    В RicherSounds гледам цени, но в PeterTyson сигурно ще са същите, защото в UK всичките магазини се price-match-ват. Ако си в България и ще поръчваш от UK, поръчай от Sevenoaks Sound And Vision. При гаранционен дефект си взимат продукта от адрес безплатно. Това, което ти ще трябва да направиш е да върнеш продукта до офиса на спедиторската компания в Англия и от там Sevenoaks ще си го вземат, ще ти го ремонтират, и ще го върнат пак там, а спедиторската компания ще ти го докара отново.

    Това е валидно докато не са се променили митническите условия за стоките от UK.

    При нас не само, че Denon-ът не е намален, а в момента се продава "с намаление" на цена, която е 500лв над RRP цената в UK.
    Цената на Yamaha-та е сходна с тази тук.

    Всички възможни фърмуери са ъпдейтнати. Не е там проблемът. Проблемът е, че HDMI CEC стандартът не е дефиниран от никой и всеки си прави каквото си иска. Единия път ти работят устройствата, другия път не работят. Твоя Самсунг може и да работи - божа работа. Може да ти каже само някой, който има същия телевизор съчетан със същия ресивер.

    Причината да не ти се стартира телевизора от PS4 е, че може да си си изключил CEC комуникацията на телевизора или конзолата. Провери си пак настройките. Нищо чудно при ъпдейт на едно от двете, някоя настройка да се е занулила. На мен PS4 ми пуска и ресивера, и телевизора, както си му е реда. С Yamaha-та обаче, дистанционното на усилвателя можеше да управлява менюто и приложенията на конзолата. Удобно е, когато гледаш нещо на Netflix/HBO GO/YouTube и не искаш да се занимаваш с неудобния контролер. Дистанционното на Денон-а не може. Пропуска сигнала от дистанционното на телевизора обаче, та мога да управлявам конзолата и други плейъри с дистанционното на телевизора, но преди работеше и това на усилвателя.
    За бутоните за посока, пауза, стоп и превъртане говоря. Последните 3 от които, по принцип не служат за почти нищо друго и привидно само заемат място.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #778

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Ако си в България и ще поръчваш от UK, поръчай от Sevenoaks Sound And Vision. При гаранционен дефект си взимат продукта от адрес безплатно. Това, което ти ще трябва да направиш е да върнеш продукта до офиса на спедиторската компания в Англия и от там Sevenoaks ще си го вземат, ще ти го ремонтират, и ще го върнат пак там, а спедиторската компания ще ти го докара отново.
    В България съм. Само Sevenoaks Sound And Vision ли работят по този начин? RicherSounds и PeterTyson как са?


    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Всички възможни фърмуери са ъпдейтнати. Не е там проблемът. Проблемът е, че HDMI CEC стандартът не е дефиниран от никой и всеки си прави каквото си иска. Единия път ти работят устройствата, другия път не работят. Твоя Самсунг може и да работи - божа работа. Може да ти каже само някой, който има същия телевизор съчетан със същия ресивер.
    Danon питал ли си ги? Ако не локалните представители, може да се пише и до производителя.

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Пропуска сигнала от дистанционното на телевизора обаче, та мога да управлявам конзолата и други плейъри с дистанционното на телевизора, но преди работеше и това на усилвателя.
    Това си е удобство.

    - - - - - - - - - -

    А какво ви е мнението за слушане на музика чрез Home Theater ресийвър или стерео ресийвър? Дали ще има осезаема разлика в качеството в полза на стерео ресийвъра, ако са от среден клас например?

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #779

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от fvazharov Виж публикацията
    В България съм. Само Sevenoaks Sound And Vision ли работят по този начин? RicherSounds и PeterTyson как са?

    Danon питал ли си ги? Ако не локалните представители, може да се пише и до производителя.

    - - - - - - - - - -

    А какво ви е мнението за слушане на музика чрез Home Theater ресийвър или стерео ресийвър? Дали ще има осезаема разлика в качеството в полза на стерео ресийвъра, ако са от среден клас например?
    RicherSounds искат да им го пратиш безплатно до техен адрес. PeterTyson не знам. Може да им пишеш да ги питаш. Seven Oaks ги попитах 2 пъти дали е така и те ми потвърдиха. Обясних им дори, че ще го пращам до друга страна и те казаха, че ако го върна на адрес в Англия, могат да го вземат за ремонт безплатно.

    Не съм писал на Denon, но други хора са им писали. Казват да си оправиш настройките и това е. Просто ресивера на Denon предава сигнал от едно устроство към друго. Ако и двете устройства имат CEC - няма проблем. Ако едно от двете няма надеждна CEC комуникация или изобщо няма такава функционалност - има проблем.
    Дистанционното не работи и при двата случая. Пробвал съм го с PS4, PS3 и nVIDIA Shield. На същите тези устройства дистанционното на телевизора работи без проблем за основни функции.

    За последното не мога да коментирам. Аз имах същата чуденка малко по-долу в темите. В крайна сметка не успях да направя тест вкъщи и след много мнения, изчетени технически доклади, и статии, реших да скоча, и да взема стерео усилвател. Уж имало осезаема разлика. Ще видим като пристигне.

    Бях намерил едно видео, при което се правеше точно такъв тест и дори на видео в YouTube, разликата беше лесно доловима.

    https://youtu.be/vaV99Hs0u48

    Ето го.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #780

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Аз имах същата чуденка малко по-долу в темите. В крайна сметка не успях да направя тест вкъщи и след много мнения, изчетени технически доклади, и статии, реших да скоча, и да взема стерео усилвател. Уж имало осезаема разлика. Ще видим като пристигне.
    Чудесно, какъв усилвател си поръчал?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 52 от 62 ПърваПърва ... 2425051525354 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5212
    Последно: 05-04-24, 07:10
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе