Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е съдомиялната ви ?

Гласували
326. Не можете да гласувате в тази анкета
  • АЕG

    37 11.35%
  • Beko

    59 18.10%
  • Blomberg

    8 2.45%
  • Bosch

    67 20.55%
  • Candy

    4 1.23%
  • Daewoo

    3 0.92%
  • Electrolux

    35 10.74%
  • Fagor

    3 0.92%
  • Gorenje

    20 6.13%
  • Hotpoint-Ariston

    20 6.13%
  • Indesit

    9 2.76%
  • Midea

    14 4.29%
  • Neo

    0 0%
  • Siemens

    14 4.29%
  • Whirpool

    22 6.75%
  • Zanussi

    8 2.45%
  • Conegliano

    3 0.92%
Страница 56 от 68 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 1015

Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #826

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    И какво ще е предимството на скъсания от употреба Бош пред Бош-а, който не е произведен от чистокръвен ариец, но пък е чисто нов и с 5 години гаранция?
    Предимството е, че може да вземеш висок клас уред на ниска цена. Винаги можеш да си вземеш и висок клас уред нов, на 4-5 пъти цената.
    Този пост е редактиран от kokovox; 30-08-20 в 20:10.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #827

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения


  4. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #828

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Миялна машина за вграждане на Тека, на около четири години. Това на снимката е горната кошница. Защо се скапа толкова бързо, това ли и е ресурса? И каква би могла да е причината да ръждясват за толкова кратко време, имам познати с по-стари машини и не са мръднали. Долната я смених пролетта и гледам, че и тя е тръгнала да ръждясва на две-три места и сега се чудя дали да поръчам горна кошница или да изхвърля цялата машина и да взимам нова.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #829

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Толкова им е качеството просто. Това сиво покритие не им издържа на постоянното нагряване и охлаждане, получават се микропукнатини, навлиза вода която е омекотена и с препарати и настъпва бърза корозия.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    7
    #830
    Здравейте, спряла съм се на тези модели съдомиялни,ще се радвам да ми помогнете с мнение за тях.Благодаря!
    https://www.technopolis.bg/bg/Svobodno-stoyashti-s%C3%A0domiyalni/S%C3%A0domiyalna-BEKO-DFN-28430-W/p/680662

    https://www.techmart.bg/%D0%A1%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D0%BB%D0%BD%D0%B0%20%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0%2060%D1%81%D0%BC%20Bosch%20SMS46GW01E

    https://techmart.bg/%D0%A1%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D0%BB%D0%BD%D0%B0%20%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0%2060%D1%81%D0%BC%20Bosch%20SMS24AW02E
    Този пост е редактиран от vilibox; 04-11-20 в 00:23.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    2
    #831

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте! Съдомиялна Miele G4940 /на 3 год-/ изписва грешка F78 т.е. проблем в циркулационната помпа според ръководството. В интернет имаше съвети за пускане с малко топла вода и препарат за изплакване. Като го направя това три пъти и тръгва, но след няколко пускания пак започва да изписва тази грешка и така си работим вече 3 месеца. Този проблем се появи след като съдомиялната не беше ползвана около седмица. Най-близкият ми сервиз на тази марка е на 60 км. Някой имал ли е такъв проблем? Видях, че цената на циркулационна помпа за този модел е колкото една нова съдомиялна.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #832

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, преди няколко дни купих съдомиялна за вграждане 45см Bosch SPV6ZMX23E. По принцип съм против тоя уред поради ред причини, но съжалих съпругата понеже по цял ден мие на ръка (сутрин на закуска само моя принос е 2-3 мръсни чинийки и 2-3 чаши, 1-2 лъжици, 1 нож, 1 вилица - понякога и повече в зависимост от закуската, за вечеря да не обяснавам).
    Монтажът беше истинско приключение - трябваше да прекарам чиста вода от пералното помещение в коридора, да преправям кухнята махайки една секция чекмеджета, а и термо плота трябва да сменя, че е къс и не покрива напълно миялната.
    Сипах сол в съответното отделение. Направих многото настройки преди първоначално пускане.За твърдост на водата избрах настройка 04 (от 00 до 07), която отговаря на 13-16°dH или 2,2-2,9 mmol/l.

    Първо пуснах празна машина с 1 капсула Fairy Platinum на най-дългата програма еко 50°C 3:30 часа, после реших, че температурата от 50 градуса не е достатъчна и пуснах на 70 градуса без капсула.

    При сладващото миене на чинии, чаши, прибори, грил плоча LAVA използвах Finish Quantum Ultimate уж са най-доброто на пазара на програма 60°C за около 1:30, измиха се добре.
    На следващия ден със същата капсула Finish и програма Auto, която чрез някакви сензори следи замърсяването и определя температура в диапазон 45 до 65°C освен стандартните неща чинии, чаши, прибори поставихме една огнеупорна стъклена тавичка. След измиването на тавичката имаше дебела драскотина, огледах и другите съдове, по чашите имаше по-малки драскотини. Всички съдове и тавичката са подходящи за съдомиялна.

    Какъв е вашия опит с тия машини - драскат ли съдовете? Какъв препарат използвате?

    Прочетох после, че комбинираните препарати съдържат и сол за омекотяване на водата. Нужно ли е в такъв случай да настройвам твърдост 4 или мога да настроя 0 / 1. Остатъчната вода по вратата машината беше лигава на пипане, предполагам омекотена прекалено.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #833

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    От няколко години жената спря да слага сол и гланц. Колкото има в таблетката, толкова. Поне пет години минаха, на миялната и няма нищо за съжаление, а съм и вдигнал мерника за смяна.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #834

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от meriani Виж публикацията
    Здравейте! Съдомиялна Miele G4940 /на 3 год-/ изписва грешка F78 т.е. проблем в циркулационната помпа според ръководството. В интернет имаше съвети за пускане с малко топла вода и препарат за изплакване. Като го направя това три пъти и тръгва, но след няколко пускания пак започва да изписва тази грешка и така си работим вече 3 месеца. Този проблем се появи след като съдомиялната не беше ползвана около седмица. Най-близкият ми сервиз на тази марка е на 60 км. Някой имал ли е такъв проблем? Видях, че цената на циркулационна помпа за този модел е колкото една нова съдомиялна.
    Кофти. Ремонтите на Мийле струват майка си и баща си за съжаление. Аз тъкмо си купих подобен модел (още не е монтирана, в ремонт на кухнята сме) и понеже частите са много скъпи си доплатих за 5 годишна гаранция. Дано не се налага да я използвам. А пък е срамота за цените, които Мийле искат за новите си продукти да дават минимални гаранции.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    2
    #835

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Кофти. понеже частите са много скъпи си доплатих за 5 годишна гаранция. Дано не се налага да я използвам..
    Успех! Дано не се налага да се възползвате от гаранцията! Моята вече окончателно спря да работи. Просто се чудя дали изобщо да я караме в сервиз. Няколко сервизни техника ми отказаха посещение у нас. Търсих си нова Сименс, но няма внос.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    6
    #836

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, този Бош заслужава ли си парите ? На промоция при румънците е за 639лв
    https://www.bosch-home.bg/productlist/SMV46KX04E

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #837

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз лично не съм доволен от съдомиална Бош, но никога не съм ползвал съдомиялни до сега и нямам база за сравнение с други марки. Може просто технологията "пръскане на чинии с вода с препарат без механично почистване с гъбичка" да си е нескопосана.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #838

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Deko89 Виж публикацията
    Здравейте, този Бош заслужава ли си парите ? На промоция при румънците е за 639лв
    https://www.bosch-home.bg/productlist/SMV46KX04E
    Заслужава си!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #839

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от meriani Виж публикацията
    Успех! Дано не се налага да се възползвате от гаранцията! Моята вече окончателно спря да работи. Просто се чудя дали изобщо да я караме в сервиз. Няколко сервизни техника ми отказаха посещение у нас. Търсих си нова Сименс, но няма внос.
    Те нали Бош правят уредите на Сименс вече? Направо Бош или друго Мийле. Всяка помпа може да се прецака.
    Иначе моето Мийле е супер. Монтирано е повече от месец. Инженерно е с класи над това, което съм използвал досега. Много съм доволен. Дано не се развали скоро.

  18. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #840

    Отговор: Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Аз лично не съм доволен от съдомиална Бош, но никога не съм ползвал съдомиялни до сега и нямам база за сравнение с други марки. Може просто технологията "пръскане на чинии с вода с препарат без механично почистване с гъбичка" да си е нескопосана.
    Здравейте! Направени ли са всички настройки според твърдостта на водата и още каквото там пише в книжката? Аз също имам бош и след направа на настройките измива чудесно, тя и преди това миеше, де, но сега всичко блести.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 56 от 68 ПърваПърва ... 646545556575866 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1685
    Последно: 16-03-24, 13:36
  2. Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане
    От mvarbanov във форум Бяла техника
    Отговори: 1250
    Последно: 29-02-24, 13:13
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 16:34
  4. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  5. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе