Страница 48 от 50 ПърваПърва ... 384647484950 ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 746

Инфрачервено отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #706

    Отговор: Инфрачервено отопление

    И мене нещо ме съмнява тази "нова технология". От къде ще дойдат инфрачервените лъчи. От обикновено реотанче наложено на много голяма площ. Всъщност какво представлява нагревателят на тези радиатори?

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #707

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Всъщност какво представлява нагревателят на тези радиатори?
    Прилича досущ на нагревателя на задното стъкло на автомобила Ви. Всъщност технологията не е нова. Такива платкови радиатори се произвеждаха по соц. време някъде в Пловдив.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #708

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Как ще стоплиш с 500W 10 кв.м. Това са фантазии.
    Стопляш предметите, а не въздуха. Те от своя страна стоплят въздуха. Идеята е предметите или хората да се топлят, а не въздуха, който ги заобикаля. Това отнема по-малко енергия, отколкото обратното. Това ги прави по енерго-ефективени. Когато си на слънце тялото ти се загрява по-бързо, отколкото въздуха, около теб. По принцип на мен ми харесва идеята, но за баня с плочки не бих го препоръчал.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    29
    #709

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Здравейте,

    Дали имате впечатления от предложенията на теси с електронен термостат:

    ТЕСИ ООД / Продукти / Отоплителни уреди за дома / Подови конвектори / MC 20112

    Преди време за проба си купих втора ръка едно Applimo, което се оказа че топли много приятно. Повърхността му не се загрява драстично и дори да го пипне човек, трудно може да се изгори. Това ми е важно, защото имаме малко дете. Термостатът на Аплимото обаче е с врътки и ми е малко объркващ. С проба и грешка става, де. Сложих го в една стая, която не се отоплява и сметката не ми беше драстично по-голяма. Мисля да преместя Аплимото в стаята на детето, да изключа климатика там, и да взема още един такъв радиатор за стаята, която не се отоплява. Въпросът е дали да рискувам с Теси, или да си търся друго Аплимо втора ръка.

    Основно ме интересува дали този модел Теси работи ефективно като Аплимото (сиреч, ефективно ли му е управлението) и дали му се затоплят опасно панелите. Сметката за тока е на по-задно място. Прежалил съм я.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    1
    #710

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Здравейте и от мен!...


    Моля обърнете се към администрацията на форума за публикуване на платена реклама! Подгответе повече доказателства за твърденията си, откровени лъжи няма да се публикуват!
    Lazar
    Този пост е редактиран от Lazar; 03-06-17 в 07:47.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    10
    #711

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Здравейте! Някой сложил ли си е инфрачервено подово отопление HeatPlus под ламинат. Представлява едно фолио с ширина 1 м и може да се режи на парчета и да се поставя на определени зони в стаята. Дават го за 10 кв. стая се слага 5 кв.м. фолио като инсталираната мощност е 1.1 kw. Интересува ме яко някой си е сложил какво ви е мнението за него? Възможно ли е да се ползва като основно отопление, дали ще затопля стаята, колко харчи, дали е по-икономично от климатик?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #712

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Малко са тези и по всяка вероятност няма да пишат тука. Тука пребиват хора с по остареело мислене и си въртят тръбички в замазката.
    И да по-икономично е от климатик (през лятото).
    Този пост е редактиран от bobivg; 07-07-18 в 23:26.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #713

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Dani Виж публикацията
    Здравейте! Някой сложил ли си е инфрачервено подово отопление HeatPlus под ламинат. Представлява едно фолио с ширина 1 м и може да се режи на парчета и да се поставя на определени зони в стаята. Дават го за 10 кв. стая се слага 5 кв.м. фолио като инсталираната мощност е 1.1 kw. Интересува ме яко някой си е сложил какво ви е мнението за него? Възможно ли е да се ползва като основно отопление, дали ще затопля стаята, колко харчи, дали е по-икономично от климатик?
    Ако някой си го е сложил, после няма да пише тук от хорска срама. Електрическото подово беше модерно преди 20-25 години, когато токът беше евтин, а и можеше да се крадне. Дани, учудвам се, че задаваш подобни въпроси, след като във всичките си 10 поста досега сравняваш климатици, говориш за КОПове. Е, тук КОП=1, има ли нужда от повече пояснения?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    37
    #714

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Dani Виж публикацията
    Здравейте! Някой сложил ли си е инфрачервено подово отопление HeatPlus под ламинат. Представлява едно фолио с ширина 1 м и може да се режи на парчета и да се поставя на определени зони в стаята. Дават го за 10 кв. стая се слага 5 кв.м. фолио като инсталираната мощност е 1.1 kw. Интересува ме яко някой си е сложил какво ви е мнението за него? Възможно ли е да се ползва като основно отопление, дали ще затопля стаята, колко харчи, дали е по-икономично от климатик?
    Алоха

    сложил съм такова в банята и в антрето. Купих китайско термореле - влиза в конзолата на обикновен ключ, но трябва конзолката да е от новите, с дупки за винотве, за да се хване. С тъч панел, настройка градуси с точност половин градус, седмична програма (7 дни, 5+2 дни), самогаснеща подстветка и въобще перфе. Вече 4 години е така инсталацията. 250 вата на квадрат топли фолиото. В банята е под 3см замаска и се усеща чак 10-15 минути след като се включи. В антрето е под 1,5-2см замаска и се усеща на 2-рата минута. И на двете места върху замаската са плочки (не гранитогрес). Разбира се, че не съм го сложил да отоплявам помещенията, а колкото като стъпваме зимата да не се простудим - жилището е къща и точно тия 2 помещения са залепени за останалото т.е. стърчат. Обикновено Октомври-Ноември го включвам на 18', то включва доста рядко, Декември-Януари-Февруари на 16', иначе включва твърде често. Но в големите студове (които тук са не повече от 2 седмици наведнъж) го пускам 20минути преди да се къпем, щото иначе работи нахалос.
    Икономия разбира се няма, но не заема място и така не ме е страх (както от някакви стенни/таванни печки).

    Според мен такова нещо е безмислено в твоя случай (ламинат), както и под мокети, килими, паркети. Всичко различно от някакъв вид камък/керамика е изолация (камъка и керамиката поне акумулират топлина) и няма файда.
    По-добре е от нагряващ проводник, защото не му се копае канал и се целят извивки, но пък ширината на фолиото е постоянна и ако трябва да пляскаш няколко в паралел то ще трябва да запояваш и т.н. Има контактни медни площадки, на които се запоява без проблем (разбира се, продават и специални щипки и какви ли не още простотии, но е безмислено).

    По принцип такова нещо се слага в стените един пояс на височината на таза, а ако е в пода само моя случай е оправдан (или затворен балкон, или вътрешно стълбище) - демек някво помещение където влизаш и ще прекараш примерно час-два-три.

    Но това да се отопляваш на такова нещо е безмислено.

    Да речем банята ми е 1х1.3м, отдолу е 60см от това фолио (под тоалетната чиния няма). 20мин са му достатъчни да стопли пода колкото като стъпя да не ме боли от студ (вънка като е -10'). Обаче, ако поливам с вряла вода то за 3 минути само стават съвсем топли плочките, така че това е по-скоро гъзария, като ходя до тоалетната да не ми замръзват разни неща. Примерно като пусна духалка (2киловата) то въздуха в тоалетно-банята се стопля за под минута, разбира се, но пак всичко е ледено - и стени, и чиния, и дръжките на смесителя и тоалетната хартия дори. А духалката превърта въздуха и спира, нещата си стоят ледени. Така с подовото разбира се, че не са топли, но са поносимо хладни.

    Не съм сигурен какво впечатление оставя това обяснение, затова нека още веднъж накратко:
    в ролята на подово отопление това е по-скоро гъзария; има употреба в помещения с твърда, неизолираща настилка.

    *** добавка - По принцип искам да направя едно помещение за котките в двора, имам едни бараки. За зимата, нали. Сега им слагам едно електрическо одеало - пускам го на 1 някога като падне под 5' температурата и го спирам Март или когато се сетя. 30 вата постоянно, отгоре им слагам 1-2 чисти чувала, които сменям. Мислил съм да им направя помещение с такова фолио, но трябва задължително да е с термостат. Фолиото е прекалено мощно и ще ги опече. Съответно трябва да е някаква къщурка, цялата много изолирана, фолиото да е най-долу, после да има разстояние, и кошницата за котктие да е по-нависоко. Така че дори да работи 5-10 минути да не опържи животинките. За сега по-скоро ми се струва това е проект тип 'да, мога' отколкото да има практически смисъл. С електричесткото одеало им е ок. Това го пиша в случай че си купил фолито и се чудиш какво да го правиш - е, и за това не става. Или поне има и доста по-добри други варианти.
    Този пост е редактиран от RaveUnit; 13-07-18 в 02:18.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    6
    #715

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Здравейте предстои ни да обзавеждаме апартамент ново строителство и за спалните искаме отопление различно от климатик.Търсим най-добрия вариант и засега разглеждаме варианти на инфрачервено отопление. Вчера в един от хипермаркетите видяхме керамични инфрачервени панели фирмата беше ENSA. Като отворих сайта им излиза че са украински но въпреки това ми допада че са керамични и ще акумулира топлина. Някой има ли опит с тази марка и чували ли сте за друг производител на керамични инфрачервени отоплители.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #716

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Ще акумулира топлина? Кой ги разправя тия работи...
    Вземете си конвектор, като не искате климатик. Всичко останало е бош-лаф истории и пазарни трикове.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    6
    #717

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Ами не е ли логично като е керамичен уреда да акумулира топлина. Не съм сигурна къде четох на техния сайт или някой от бг сайтовете и беше нещо от сорта че след изключване акумулираната топлина продължава да излъчва около час. Сега ясно че може да са бош лаф истории аз затова питам ако някой има впечатления. Иначе да конвектора е ясен ама нали все търсим ако може нещо малко по-икономично

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #718

    Отговор: Инфрачервено отопление

    ENSA са много добри. Предполагам сте ги гледали в Homemax. Там обаче цените са безумни. Намират се на 1/2 до 2/3 от тази цена онлайн. Внимавайте защото има метални, има и керамични модели, които изглеждат еднакво. Керамичните са по-добри. Има със и без терморегулатор също.

    - - - - - - - - - -

    Керамичните са по-добри, защото естетически не пожълтяват с времето. Има и една друга фирма ALMAC. Техните продукти също са много добри.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    6
    #719

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Да точно там ги видях и после в емаг на половин цена. Не бързам засега още събирам мнения, ще погледна и тази другата марка, мерси.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #720

    Отговор: Инфрачервено отопление

    За спалня по-подходящо от конвектор няма, след парното разбира се. Инфрачервеното за да те топли трябва да има пряка "видимост" с тялото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 22:54
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-08-12, 21:47
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-12, 18:31
  4. Съвет при избор на инфрачервено отопление
    От niki456 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 13:43
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе