Страница 50 от 50 ПърваПърва ... 40484950
Резултати от 736 до 746 от общо 746
Like Tree64Одобрявам

Инфрачервено отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,741
    #736

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Към никакви ултра, мултра, инфра червени не се насочвайте за отопление в домакинство.Няма никаква полза и няма абсолютно никаква разлика между скъпите ИЧ печки и тяхните евтини аналози.Няма, не е имало и няма да има.Въпрос на физика.Достатъчно обяснения има в темата включително и за механизма за пренос.
    Не трябва човек да е прост, а неимоверно прост за да си купи тъпа печка с реотани за 500-600лв.Няма никаква разлика м/у печка за 20лв. и подобна дивотия.
    Разните така наречни ИЧ излъчват в почти целия спектър.Останалото са Приказки за наивници и несведущи.Кохеретно излъчващите уреди се наричат другояче - лазери.А и функционално са доста различни.Но дори и лазерите не са 100% кохерентни източници, камо ли простите реотани.
    Единствения наистина ефективен начин да се отоплява човек с ИЧ е месечната му сметка за ток.Ако се отоплява с такова отопление от нея може да се прегрее със сигурност.
    Затова и вече седма година от създаването на темата не се намира и един доволен потребител.
    Lazar, dodo_pv, Kasap и 6 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #737

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Тук за цена или за комфорт се коментира ?
    Подовото не е ли комфортно ?

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,762
    #738

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Назад в темата се търсеше мнение от ползватели на инфрачервено отопление.
    Та вчера минавах през сестра ми. От 6-7 години ползва инфрачервеня радиатор с тази настройка и казва, че е много икономичен така.
    Настройките може да се видят от прикачения файл.
    п.п. важно е да не се забравя и отражателя зад радиатора!!!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobivg; 11-11-18 в 17:21.

  5. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #739

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Да използвам и аз темата с въпросче. Далече съм от мисълта ,че с инфрачервеното отопление ще ми е по-евтино от което и да е друго. По-скоро ме интересува дали наистина усещането ако седиш под един инфрачевен панел /примерно 500W Almac/ в стая с температура 18 градуса е все едно си на слънце и се чустваш като на 25 градуса ?

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #740

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Не знам цифрите колко са актуални, но има подобен ефект. Но си има минимални отстояния, които трябва да се спазват, а и не трябва да се заседява човек а да се движи

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #741

    Отговор: Инфрачервено отопление

    В работилницата имам Елдом 1800 вата.Обикбовено съм на около 2 до 4 метра от печката, вирната е горе на тавана.Трябва и време да загрее, нагревателите са стоманени.На около метър се усеща загряването, иначе съм доволен, за работа става, но на 900 вата е слабовата история, ако е неотоплени повечко време.Та 500 хич няма да ги усетиш.Не знам за къде в гласиш, вземи си Елдомска, 50-60 лева е.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #742

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Става въпрос за магазинче което се отоплява с климатик,но топлозагубите са големи и като се задържи около нулата навън климатика не смогва да поддържа комфортна температура. Та замисъла ми е да сложа един такъв панел над мястото където седи /седи в пълния смисъл на думата / продавачката за да и е топло докато е там. Но за движение изобщо не става въпрос докато не влезе някой клиент /а това понякога е доста рядко/ така че предимно ще се седи под панела и затова не искам да е мощен /сметката за тока няма да я споменавам/ а колкото да топли човека под него ! Височината на тавана е стандартната около 2,5м като има опция да се сложи и странично на горната част на дограмата,задната част доколкото чета се загрява до 60 градуса което не би трябвало да е проблем ако е изнесена десетина сантиметра от дървото !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    73
    #743

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Имай предвид, че ако панела е на тавана и в офиса има бюро или маса, краката на продавачката ще са студени, защото лъчението не преминава през тях.
    Иначе за проба в хоуммакса има някакви картини с 450W нагревател за по 90 лв.

  11. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #744

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Към никакви ултра, мултра, инфра червени не се насочвайте за отопление в домакинство.Няма никаква полза и няма абсолютно никаква разлика между скъпите ИЧ печки и тяхните евтини аналози.Няма, не е имало и няма да има.Въпрос на физика.Достатъчно обяснения има в темата включително и за механизма за пренос..
    Напълно подкрепям мнението след закупен /online/ тестван и върнат нагревател ПИОН 400W . Няма да изпадам в подробности,просто слагам линк към клиповете които направих на тестването:

    https://youtu.be/Q01t3zNhl78

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #745

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Има полза ама не от скъпи- за да тоалетни и бани.Има ИЧ керамични отоплители 400 -425 вата мощност, които са както ИЧ отоплителни, така и конвектор, тоест съчетават ги.

    За цена от 22-25 лева за цена брой мисля си струват.

    А цена от 170 лева за такова чудо не бих заплатил.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #746

    Отговор: Инфрачервено отопление

    Цитат Първоначално публикувано от Dani Виж публикацията
    Здравейте! Някой сложил ли си е инфрачервено подово отопление HeatPlus под ламинат. Представлява едно фолио с ширина 1 м и може да се режи на парчета и да се поставя на определени зони в стаята. Дават го за 10 кв. стая се слага 5 кв.м. фолио като инсталираната мощност е 1.1 kw. Интересува ме яко някой си е сложил какво ви е мнението за него? Възможно ли е да се ползва като основно отопление, дали ще затопля стаята, колко харчи, дали е по-икономично от климатик?
    Миналата година пролетта си сложих в спалнята, която е 4х3 метра, фолиото е някъде около 75-80% от площта й.

    Тъй като се наложи този януари и февруари да го ползвам като основно, сметката за ток е с 50% повече от миналата година за същия период, когато отоплението беше с един дърт неинверторен климатик.
    Останалата част от къщата и миналата зима, и тази, не се отоплява, тъй като е в ремонт.

    P.S. на този, дето рекламира подовото като по-евтино (или евентуално маааалко по-скъпо) от климатика, мога да му завра електромера отзад.
    Освен ако не мисли че 190 лв ток за февруари за едно подово в стая 12 квадрата + един бойлер + един хладилник + 30-ина вата LED осветление + една микровълнова за 10 мин на ден + денонощно работещо РС е много икономично.

    - - - - - - - - - -

    И по въпроса дали става за основно - лично аз го монтирах просто за допълнителен комфорт - да ми топли краката, както и за резервно в случай на авария с основното отопление. Както и да го ползвам в по-студените есенни дни, ако не искам климатика да ми бръмчи на главата или да движи въздуха из стаята.
    Ако говорим за икономично основно отопление - забрави.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 50 от 50 ПърваПърва ... 40484950

Подобни теми

  1. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 22:54
  2. Отговори: 3
    Последно: 13-08-12, 21:47
  3. Отговори: 0
    Последно: 13-08-12, 18:31
  4. Съвет при избор на инфрачервено отопление
    От niki456 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-11, 13:43
  5. Инфрачервено лъчисто отопление
    От audibs във форум Електрическо отопление
    Отговори: 17
    Последно: 24-02-09, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе