Страница 12 от 18 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 265
Like Tree46Одобрявам

AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #166

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    ...с виртуализация става

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #167

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    ...с виртуализация става
    Аз съм с виртуализация,но мисля,че и без нея става,просто няма 2-та канала(в случая),но обектно базирания звук,вместо редуване в отделните колони,както при другите стандарти си го има.Така ми се струва,а и четох подобни в статии...т.е. че звуковата лента на Атмос се наслагва в каналите и ако ресивера няма Атмос просто я губиш.(Не съм сигурен,че правилно го предавам...)
    Колоните ще ги монтираме,като му дойде времето.Блу рея(т.е. CD-тата,за друго не го ползвам) свирна през чинчовете,може и да е проблем през hdmi.....наистина.
    Само че в момента не ми се усилва (ясно защо)да чуя как е на по-сериозни нива музиката.

    п.с. За музиката не ми харесва,че няма(не виждам такива) поне елементарни бързи корекции на ниски/средни/високи,каквито гледах на дистанционните на ONKYO.Ще видим по-нататък с приложенията.Ако има запаметени настройки на еквалайзера ще е добре.
    Пробвах вече приемника на А1-Xploretv свързан директно и през ресивера и не виждам никаква разлика в картината.
    Така си и мислех,въпреки някои противни мнения.
    Този пост е редактиран от inches9; 31-07-21 в 20:24.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #168

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ако няма 5.2.1 даже не би трябвало на ресивъра да излезе Dolby Atmos, виртуализация има и един прост саундбар

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #169

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    DD на HBO и HLG на UHD каналите също вървят акуратно.
    Настроих р-ра на 5 колони,колкото са вързани в момента и DATMOS разбира се излиза.А факта,че има 5 канални ресивери с Атмос-ON.393/PI534....
    За мен това не е много интересно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #170

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ресивъра както и да го настроиш за Долби Атмос трябват определен брой канали , а именно 5.1-2.2.
    1-2 е броя на субовете, но така или иначе трябват 7 колони , 2 отпред , център, 2 отзад , 2 отгоре.
    Варианта 5.1 с Атмос може само виртуално, не знам Денон дали го има. като виртуалния секс е - почти секс , ама сам.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    2
    #171

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, имам един Денон AVR 1910. Върши работа, гледам предимно телевизия. За сефте вчера свалих един филм и като го пуснах през флашка, гласа на актьорите беше изолиран, всички останали ефекти бяха налице. Не съм го разучавал, разните му там екстри и т.н. Упътването му е дебело като енциклопедия. Предполагам е някаква настройка, но коя. Ако може някой да ме упъти. Свързал съм 6 колони, аматьорско изпълнение, но както казах за момента ме задоволява. Да добавя, че на другите филми качени на флашката си вървят гласовете, на този не.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #172

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ресивъра е 7 канален, а ти си свързал 6 колони, Имам странното предчувствие, че нямаш колона на централния канал, където най-често при многоканален звук излизат диалозите. Може би в настройките му е указано че има център и праща звука там, виж дали можеш да го изключиш. Друго което ми идва наум е да използваш автоматична настройка с микрофона за калибрация, ако ти е наличен...
    npb одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    2
    #173

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Мерси. Точно средният говорител го няма и оттам е проблема. Спрях го и всичко си дойде на мястото. Очаквах ресивъра да "знае" че няма колона. В смисъл пуснал съм го на 5.1, смених на Direct, Stereo, нищо. Едвам се долавя гласа на актьора. Иначе останалите ефекти бяха супер. Имам го от 2 години, и чак сега усетих силата му. Хвърчаха куршумите към Бонд и все едно се удряха в стената зад мен Благодаря колега за помоща.

  11. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #174

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ресивъра е Denon 2700, а телевизора е Sony XE9005 с Android. Свързани са само с HDIMI ARC кабел за предаване на зувка от телевизора към ресивъра, а за връзка обратна връзка за видео сигнал от ресивъра към телевизора с HDMI Кабел. Кажете ми къде да пипна, че при пускане на телевизора да не се стартира автоматично и ресивъра? Имам и PS4pro, за него има ли значение как е свързан за качеството на звука от него?. При мен сега от конзолата в свъзана през телевизора или е по добре да го свържа от конзолата към порта Game на ресивъра? Направи ми впечатление, че автоматичната калибрация на ресивъра направи доста некоректни настройки. Указах му всички колони, а именно 5.1 система но разпозна основните колони, като large и ми бутна събуфера на -12dB, съответно поради това мълчеше като пън, поставих го ръчно на -6dB и сега вече работи като субуфер. Защо така се случи с автоматичната калибрация?

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #175

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Отиваш на настройки и HDMI setup - Power off control изключи. Пробвай и други опции в тази секция може някоя да ти е удобна.
    Този пост е редактиран от npb; 22-11-21 в 08:45.

  13. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #176

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А за връщане на видео сигнал от ресивъра към телевизора с какъв кабел е по-добре с Hdmi или с оптичен

    Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #177

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    А за връщане на видео сигнал от ресивъра към телевизора с какъв кабел е по-добре с Hdmi или с оптичен

    Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
    Оптичния кабел е само за звук!

    Sent from my OnePlus 8T using Tapatalk
    ivanov_km и npb харесват това.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #178

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    Ресивъра е Denon 2700, а телевизора е Sony XE9005 с Android. Свързани са само с HDIMI ARC кабел за предаване на зувка от телевизора към ресивъра, а за връзка обратна връзка за видео сигнал от ресивъра към телевизора с HDMI Кабел. Кажете ми къде да пипна, че при пускане на телевизора да не се стартира автоматично и ресивъра? Имам и PS4pro, за него има ли значение как е свързан за качеството на звука от него?. При мен сега от конзолата в свъзана през телевизора или е по добре да го свържа от конзолата към порта Game на ресивъра? Направи ми впечатление, че автоматичната калибрация на ресивъра направи доста некоректни настройки. Указах му всички колони, а именно 5.1 система но разпозна основните колони, като large и ми бутна събуфера на -12dB, съответно поради това мълчеше като пън, поставих го ръчно на -6dB и сега вече работи като субуфер. Защо така се случи с автоматичната калибрация?
    Имам същия ресивер.Свързан е с един HDMI,тв-ра има eARC.Понякога се включват автоматично,но след това не.Има нещо в настройките на тв-ра мисля,но въпреки че ги гледах понякога пак се получава.
    Настройките с микрофона мисля,че са много акуратни.Не гледай как ти ги е настроил.И при мен даде основните и суба на минус,защото задните и височините са по-малки и освен това при разстояние за гледане и съответно слушане от под 2,80 (65'')няма как да е иначе.Но филмите са много балансирани.

  17. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #179

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    След калибриране с Odyssey на система 5.1 с предна линия колони Dali Oberon 5 и център Oberon Vokal, сараунд Dali Spektor 1 и ресивър Denon 2700 се получиха следните настройки/прикачените снимки/. Звученето на мен не ми хареса и настройките ги промених, като предните колони от large ги дадох на small, levels на субуфера от -12 на -5 и вместо LFE преместих настройката на LFE+ Main. Озадачава ме и настройката на кросовъра като основните колони и центъра са на 40 Hz, а сарунд колонките на 60 Hz. При игра с кросоувъра на основните колони със 60 и 80 Hz баса се увеличава във звученето но се губи чистотата на звученето. Навсякъде гледам се препоръчва основните колони да се настроят на 80 Hz но при мен звука не ми допада. Може ли малко пояснение дали правилно съм промеил настройките на автоматичната калибрация. Приемам и всякакви идеи за допълнителна донастройла на системата.

    Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от ivanov_km; 29-11-21 в 20:38.

  18. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #180

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Какъв е суба и неговите настройки. Какви са ти настройките на Одисей - Бас и в Аудио раздела кяквиса.
    Този пост е редактиран от npb; 29-11-21 в 21:39.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 18 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 12:01
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе