Страница 14 от 18 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 265
Like Tree46Одобрявам

AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,399
    #196

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Настройката по слух компенсира слуховите загуби от годините . Аз лично след калибрация откачам всички ОТ и оставям една от централните колони, после коригирам с EQ колкото ми хареса , закачам и втората , докиригирам и тогава връзвам всичко. Задните им копирам настройките от основните, побутвам ги и тях и финиширам със суба. със суба е най-трудно , но с няколко часа игра си го напасвам. Това го правя за моя слух и моя вкус, досега никой от приятелите ми не е казал , че звукът вкъщи е лош.
    Разбира се по тоя начин радиото звучи по един , видеото по друг начин , но после следва корекция със сцените и става лесничко.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #197

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ресивъра е Denon 2700 и е свързан с Android TV Sony 49"XE9005 чрез ARC/HDMI, съответно на ARC портовете на ресивъра и ТВ. PS4 конзолата е свързана с HDMI кабел директно на порта GAME на ресивъра. В HDMI Setup съм активирал HDMI Control. Проблемът е, че ресивъра не разпознава вида на аудио сигнала, който му подава телевизора. Когато пусна Youtube тестов клип Dolby Digital, както и клип 5.1 канален, ресивъра не преминава автоматично към възпроизвеждане на Stereo Dolby Digital i съответно на Dolby Digital Surround, а трябва аз от дистанционното на ресъвъра да избера съответния режим. С PS4-та нямам такива ядове, пусна ли е веднага ресъвъра променя настройката от Stereo TV на необходимият многоканален звук. Също не се получават нещата като пусна и 4К филм с 5.1 канален звук с Kodi плеъра на телевизора. Помислих си, че вината е в ARC/HDMI кабела, който ползвам. Взех хубав и скъп ARC/HDMI кабел и пак нищо. Рекох да изкарам звука от телевизора до ресивъра по оптика. Взех хубав оптичен кабел PHILIPS, указах на ресъвъра да приема сигнала от телевизора по оптика и нещата пак са си същите, къде греша?

    Този пост е редактиран от ivanov_km; 05-12-21 в 21:11.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,399
    #198

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    дай на ресивъра автоматично да познава аудио сигнала

  5. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #199

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Къде да търся тази настройка, че нещо не е откривам в менюто на ресивъра? Ако става на въпрос за жълтия бутон, от който избирам директ режима там съм на авто.
    Този пост е редактиран от ivanov_km; 05-12-21 в 22:01.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #200

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    YouTube няма многоканален режим, така че от там си излиза стерео
    Slusatel одобрява това.

  7. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #201

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Както ти казаха YouTube (free) аудио потока е само стерео: 128kbps. Kоето е доста нисък битрейт.
    Ако, искаш тестови демота и трейлъри. Ще ги намериш, например тук.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #202

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Оправих нещата и аз не знам как. По принцип по качествен аудио звук до 5.1 канала по оптика или hdmi кабел се предава или е все тая?
    Този пост е редактиран от ivanov_km; 06-12-21 в 00:17.

  10. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #203

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    HDMI vs. Optical

    По стъклото няма как да мине TrueHD/DTS-HD.
    Tолкоз.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    17
    #204

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    След калибриране с Odyssey на система 5.1 с предна линия колони Dali Oberon 5 и център Oberon Vokal, сараунд Dali Spektor 1 и ресивър Denon 2700 се получиха следните настройки/прикачените снимки/. Звученето на мен не ми хареса и настройките ги промених, като предните колони от large ги дадох на small, levels на субуфера от -12 на -5 и вместо LFE преместих настройката на LFE+ Main. Озадачава ме и настройката на кросовъра като основните колони и центъра са на 40 Hz, а сарунд колонките на 60 Hz. При игра с кросоувъра на основните колони със 60 и 80 Hz баса се увеличава във звученето но се губи чистотата на звученето. Навсякъде гледам се препоръчва основните колони да се настроят на 80 Hz но при мен звука не ми допада. Може ли малко пояснение дали правилно съм промеил настройките на автоматичната калибрация. Приемам и всякакви идеи за допълнителна донастройла на системата.

    Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
    Denon 2700, Dali Spektor 2 - фронтални, Dali Spektor vokal - център, Dali Spektor 1 - на тавана за атмос, Dali C-8 D subwoofer.
    Хол - разположен на дълго - само фронтална линия, на път съм да се боря със задните, че е трудно заради мястото...
    Одисей ги калбрира доста добре при мен, като намали суба на -12 db.
    В началото не го послушах и дълго време беше усилен на около 30-40% на 0db, но една вечер, след 2 питиета се поразиграх с настройките и послушах Одисей - -12db и усилих суба на около 50% - от леко Бумкане зочна да Думка..
    Басите са LFE + main, като привикна малко, ще го оставя само на LFE , за разликата...
    Кросоувърите по дефолт са си на 120 бас и 80 на ОТ - за повечето и по-непрететциозните е ОК, а така е и леко на всички ОТ + ресивър.
    Е тук са го написали хората ,защо е така...

    https://www.audioholics.com/subwoofe...gs-made-simple

    https://www.avforums.com/threads/cro...ement.1019893/

    Само с предна линия и настройка "всички канали стерео" e голямо удоволствие, особенно, ако се гледат концерти...
    Но пък е побъркващо със звука - различните ТВ канали, Ютюб, музика, филми... Все нещо не е за харесване...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,399
    #205

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Целта на правилната настройка е суба да не думка и да не бумка , а да осигури звуково налягане от ниските честоти , непостижимо за скромни ОТ.
    Като имаш застъпени честоти ще бумка , много ясно.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #206

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Денон представиха новите серии кино ресивъри -
    https://www.avforums.com/news/denon-...2UxYaV6mhZU02U

  14.  
     
  15. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #207

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Вече има 4 самостоятелно управляеми субуферни изхода. Защо ли? Вече забелязвам че в новите екшън филми има записани звукови ефекти например взрив само в единия заден сараунт с много ниски честоти без участието на суба. Спора за големи задни колони май е в историята и също може ли да се чуе посоката от къде идват много ниски честоти при голяма стая.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #208

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Няма как да локализираш честоти в диапазона 20-40хц., където обикновенно те клатят и предизвикват уау ефекта.
    Повечето събове, са за по-големи помещения, тъй като при ниските честоти е проблематично да се настроят така, че да се чуват от всяка позиция, тоест така се решава проблемът - тук има, тука няма.
    Вържеш ли 4ри съба, всички ще дънят, няма значение, откъде идва звука.

  17. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #209

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Никой суб не излъчва в толкова тесен звуков диапазон 20- 40 хц. По високите честоти които те възпроизвеждат се локализират. И защо тогава го правят производителите 4 самостоятелно управлявани суба. Дай смислено обяснение.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #210

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Какво значи 4 самостоятелно управлявани, просто има 4 входа, тоест можеш да вържеш 4ри съба и да покриеш по-голямо помещение, или пък да имаш повече ниски, ако си маниак.
    Пише ли някъде къде трябва да се позиционира всеки един от събовете, както е при останалите колони?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 18 ПърваПърва ... 41213141516 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 23:51
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 18:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 13:01
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 21:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 19:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе