Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 94
Like Tree6Одобрявам

AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #61

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    И поддръжка на Dolby Vision и още..... !

    Onkyo TX-NR575E

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #62

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ай , честиту ! За феновете на марката !
    На пазара у нас , 575 , модел 2017 - 1098 лв ! Излиза на цената , на която излезе модел 555( сега е 795 лв ) , добре като начало .

    И по-малкото братче , модел 2017 , е у нас и се продава - Onkyo TX-NR474 - 958 лв !
    Този пост е редактиран от civica; 01-04-17 в 01:25.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #63

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    TX-NR757- сериозна машина , натъпкана с екстри и технологии .






  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #64

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Пробвах Атмос-а , еее няма такъв звук и то само с един субуфер , втория не е дошъл още !! Който не вярва - демонстрация на място !

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    6
    #65

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Приятел ми подари ресивър Onkyo TX-SR507. Стар модел е но на мен ми върши работа. Но имам питане относно запаметяването на настройките. След като дръпна щепсела от контакта за по- дълго време и ресивърът си ресетва настройките. Та въпросът ми е има ли нещо като батерия или кондензатор, подобно на компютрите който да захранва чип където се пазят тез настройки или принципа е различен? Някой дали може да сподели каква може да е причината за ресетването?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    14
    #66

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Леко да се похваля. Конфигурирах си система от ресивър плюс стерео усилвател плюс два плейъра - аудио и видео. Ресивърът има изходи от предусилвателя за всички канали. Усилвателят има изходи от предусилвателя и входове за крайното стъпало /може да работи и като усилвател, и като предусилвател и като крайно стъпало. Изходите от предусилвателя на ресивъра за фронталните колони са свързани с входовете на усилвателя за крайното стъпало. Фронталните колони са свързани към стереоусилвателя, а всички останали - към ресивера. Целта на цялата тази гимнастика е като слушам стерео, свири само усилвателят като интегриран усилвател. Като се гледат филми или се слуша музика с многоканален звук (DTS примерно), работят и ресиверът и усилвателят /като крайно стъпало/. Фронталните колони свирят през усилвателя, всички останали - през ресивера. Идеята е за по-качествен звук в стерео режим, а и в останалите също. От цялото начинание има смисъл само при качествени записи /файлове/, качествен източник, транспорт и ДАК, и естествено качествен усилвател, ресивър и колони.
    Ресивърът е Онкио TX-RZ810, услвателят е Онкио А-9070. Плейърите са Онкио NS-6170 - като аудиоплейър и Dune HD 4K Duo Base - като мултимедиен 4К плейър.
    Ето малко картинки:






    Този пост е редактиран от Georg Mihailov; 25-10-17 в 01:09.
    svetlio1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #67

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Купих си UHD 4К телевизор. Плеъра ми, Popcorn hour A500, може да плейва 4к видео. AV ресийвъра ми, вехтото Onkyo 507, ще може ли да прекарва 4К видеото до телевизора? Гледах менюала ама или не съм гледал внимателно или не пише. Още не съм свързал всичко, а ми е любопитно.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #68

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Няма да го пропусне.
    Ще трябва или да го смениш или да пуснеш картината към ТВ директно, а звука по оптика/коаксиал. В този случай обаче губиш HD звука, което едва ли е драма с този клас ресивър.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #69

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Мерси!
    С латентности някакви проблеми дали може да имам - да се разминават звука от картината, или e малко вероятно?
    [edit]Телевизора е LG OLED55C8PLA .
    Този пост е редактиран от SongBird; 14-06-18 в 16:12.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    14
    #70

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Според мен е малко вероятно. При мене имаше подобен проблем. Заради тъпия приемник на Виваком за IPTV съм пуснал картината от приемника по HDMI директно към телевизора, а звука - по коаксиал от приемника през ресивър Онкио TX-RZ810, или алтернативно - пак по коаксиал през стереоусилвател Onkyo A-9070. Разминаване на звук и картина при мене няма. И при тебе не би трябвало да има.

    Цялата тази гимнастика при мен се наложи, защото ако вържа приемника на Виваком през ресивъра и оттам към телевизора, при първата смяна на ТВ канал приемникът за части от секундата превключва на някаква ужасна резолюция 480 по нещо си и после се връща на FullHD. Обаче ресивърът прихваща тази резолюция и блокира на нея - на телевизора се вижда около 1/8 от картината. След това ресивърът се оправя само с хардуерен ресет. пробвах на всички HDMI входове на ресивъра, пробвах и с втори приемник на Виваком - същата работа. при директно свързване на приемника към телевизора няма проблеми.

  13. Junior Member Аватара на Ivanososs
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    30
    #71

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Georg Mihailov Виж публикацията
    Според мен е малко вероятно. При мене имаше подобен проблем. Заради тъпия приемник на Виваком за IPTV съм пуснал картината от приемника по HDMI директно към телевизора, а звука - по коаксиал от приемника през ресивър Онкио TX-RZ810, или алтернативно - пак по коаксиал през стереоусилвател Onkyo A-9070. Разминаване на звук и картина при мене няма. И при тебе не би трябвало да има.

    Цялата тази гимнастика при мен се наложи, защото ако вържа приемника на Виваком през ресивъра и оттам към телевизора, при първата смяна на ТВ канал приемникът за части от секундата превключва на някаква ужасна резолюция 480 по нещо си и после се връща на FullHD. Обаче ресивърът прихваща тази резолюция и блокира на нея - на телевизора се вижда около 1/8 от картината. След това ресивърът се оправя само с хардуерен ресет. пробвах на всички HDMI входове на ресивъра, пробвах и с втори приемник на Виваком - същата работа. при директно свързване на приемника към телевизора няма проблеми.
    И аз го имам този проблем с Виаком явно е от тяхното устройство. Май ще ги сменям, но се чудя с кой може би с Булсат но не знам там как е по нашият въпрос?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,558
    #72

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  16. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    4
    #73

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте колеги искам да си купя ресивър и съм се спрял на Onkyo tx-nr 525. Може ли по просветените да кажат малко повече информация за него. Цена , качество и слаби места, ако има такива ? Основно ще слушам музика и гладям филми.
    Ще съм благодарен на всеки отзовал се.
    Поздрави

  17. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #74

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от martinjr Виж публикацията
    Здравейте колеги искам да си купя ресивър и съм се спрял на Onkyo tx-nr 525. Може ли по просветените да кажат малко повече информация за него. Цена , качество и слаби места, ако има такива ? Основно ще слушам музика и гладям филми.
    Ще съм благодарен на всеки отзовал се.
    Поздрави
    Нов ли ще избираш или втора ръка? Към кой модел телевизор ще се свързва и бюджет. Както и тонколоните с които разполагаш (марка и модел)...
    Обикновено избягвай Onkyo ресийвърите , защото имаха проблеми с изгаряне на HDMI портовете/платката, преди няколко години.
    Погледни Yamaha или Denon.
    Този пост е редактиран от tek; 16-05-20 в 18:39.

  18. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #75

    Отговор: AV ресивъри Onkyo / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Новите модели на Onkyo вече нямат този проблем с HDMI бордовете. Не знам какъв е бюджета, но аз бих ти препоръчал да гледаш RZ серията наOnkyo ( имах 810 и бях много доволен от него). Друг добър вариант е Denon X3600. Зависи какво искаш да постигнеш. Колко канала ще се ползват, колко е голямо помещението. Какви кодеци те интересуват.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 17:32
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 18:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 13:01
  4. Отговори: 39
    Последно: 02-03-23, 14:28
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 19:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе