Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 138

Помощ в избора на фирма за климатици Варна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #121

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Цитат Първоначално публикувано от NikolOB Виж публикацията
    Относно консултацията нищо не мога да кажа аз си бях решил какво ще взема.
    Нямаше възражения ама тя машината е преоразмерена или пък е много-малка , ще работи в еди какъв си режим което може да доведе до еди какво си. Да не е ставал климатик.
    Тоест доволен съм от тях.
    Колега, не се заяждам , но това което си написал не говори много добре за фирмата -ти хубаво си си избрал модела, но ако приемем че машината е преоразмерена или слаба то един професионалист би трябвало да може да те убеди в това. В противен случай по-скоро става дума само да се продаде и да се вземат парите от клиента, само защото си е избрал скъп климатик. Дано да нямаш такива проблеми с машината, но FH е хубав модел, който си има особености и е хубаво да са ги съобразили.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #122

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Има едно не писано правило на продавача - Ако клиента дойде и предварително е избрал уред ...давай напред и продавай! В случая машината не е никак лоша. Ако продавача тръгне да го разубеждава и започне да му наслагва свое мнение(било то и професионално) в голям % от случаите клиента не закупува нищо от "Пешо", отива при "Кольо" та получава набелязания модел(като там той не спира да хвали модела, а това и се търси). Ако случайно се довери и вземе предложения от професионалист уред със сигурност ще намери кусур на уж по подходяща стока... след което следват панаири. Айде сега човека да посмее да се оплаче от FH-а .... на кого?

    Не съм привърженик на този подход, но определено е по печеливш и по "спокоен" в последствие. Бил съм в сферата на директните продажби притискан от цели и гонещ бройка за печалба. А кой не се бори за печалба? Та не виждам нищо не нормално. И все пак говорим за FH ...кусурите му не са чак толкова много.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #123

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Има едно не писано правило на продавача - Ако клиента дойде и предварително е избрал уред ...давай напред и продавай! В случая машината не е никак лоша. Ако продавача тръгне да го разубеждава и започне да му наслагва свое мнение(било то и професионално) в голям % от случаите клиента не закупува нищо от "Пешо", отива при "Кольо" та получава набелязания модел(като там той не спира да хвали модела, а това и се търси). Ако случайно се довери и вземе предложения от професионалист уред със сигурност ще намери кусур на уж по подходяща стока... след което следват панаири. Айде сега човека да посмее да се оплаче от FH-а .... на кого?


    Не съм привърженик на този подход, но определено е по печеливш и по "спокоен" в последствие. Бил съм в сферата на директните продажби притискан от цели и гонещ бройка за печалба. А кой не се бори за печалба? Та не виждам нищо не нормално. И все пак говорим за FH ...кусурите му не са чак толкова много.
    В България, по-честия случай е, когато клиента знае повече от продавача. Нагледал съм се на безброй некъдърни продавач-консултанти, които не знаят какво продават, а следват инструкции, кое трябва да се продава с приоритет.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #124

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    В България, по-честия случай е, когато клиента знае повече от продавача. Нагледал съм се на безброй некъдърни продавач-консултанти, които не знаят какво продават, а следват инструкции, кое трябва да се продава с приоритет.
    Ами той за това е продавач, а не инженер-конструктор

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #125

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Точно казано!

    Но с климатиците май трябва и да се има в предвид обратната връзка на клиентите с оглед конкретните условия. На дали обаче някой си прави труда след месец/година използване да води статистика колко и от какво са доволни/недоволни клиентите. Иначе ще е по коректно след като продавача знае изискванията на клиента да подбере правилния климатик в последствие.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #126

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Ами той за това е продавач, а не инженер-конструктор
    Да, ако продава краставици или домати на пазара.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #127

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Консултация беше направена , включително и с няколко човека от форума и модела беше избран предварително. Ако бях намерил седмица (20-ка) подходяща щях да взема нея , но....

    Иначе и аз мисля , че продавача трябва да технически грамотен и да се опита да насочи клиента в правилната посока , но понякога това има обратен ефект.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    1
    #128

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Може ли контакти на ivan74 на лично?
    Благодаря!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    46
    #129

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Какво е мнението ви за качеството на монтажа и сервизното обслужване от МегаЕлектроникс Варна?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #130

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    blacksea, защо търсите "под вола теле"?

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #131

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    blacksea, защо търсите "под вола теле"?
    Защото там се намират и причините за натрупване на форумна активност. Пък и на теб какво ти пречи ако някой е решил да сдобие втория по известност климатик във форума?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    46
    #132
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    blacksea, защо търсите "под вола теле"?
    Не търся под вола теле, а единствено мнение за тази фирма, защото предлага може би най-добрата цена за Варна на избрания от мен климатик. Никакви задни мисли.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #133

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    А замисляли ли сте, че ниската цена обикновено е свързана с други негативни фактори, които в последствие са в ущърб на потребителя?! Форума е пълен с примери....

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    46
    #134

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Попитах и защото тази тема от форума не дава що годе конкретен отговор на въпроса на кои фирми във Варна можем да се доверим.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #135

    Отговор: Помощ в избора на фирма за климатици Варна

    Здравейте. От монтажа на първия ми климатик минаха над 10 години. Фирмата - "Деймос корект". Машината беше MHI SRK25, към монтажа никакви забележки - кабелен канал сложиха където беше нужно, почистиха си...
    Есента си взех един Дайкин(ниска серия, произведен в Китай) от Вулкан 2002. Явно единият монтажник беше майстора, а другия - калфата. По-скоро положително мога да се изкажа за монтажа. Единственият минус е, че не вакуумираха. Но климатикът си работи без грешка
    Миналото лято моят зет купи 2 Дайкина от Ох Миро и не се е оплакал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте фирма за дограма. Варна
    От Zygot във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 11
    Последно: 13-09-15, 19:20
  2. Фирма за монтаж на климатици
    От stich1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 27-05-14, 17:49
  3. Варна - препоръчайте ми фирма
    От jester във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 5
    Последно: 15-12-10, 17:54
  4. Солидна фирма за компютри - Варна?
    От rudy във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 28-07-05, 16:28
  5. Отговори: 1
    Последно: 25-02-05, 18:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе