Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 47 от 84 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    20
    #691

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте колеги, така като гледам от анкетата, най-добрите марки сушилни са BOSCH и AEG. По някаква случайност и аз съм се насочил точно към тези две марки. Избрал съм тези два модела:
    BOSCH - 1299 лв. https://www.technopolis.bg/bg/Dryers...463BY/p/683896
    AEG - 1069 лв. https://www.technopolis.bg/bg/Dryers...BG48S/p/687476

    Отначало бях се насочил към AEG-то, поради доброто съответствие на технически характеристики/цена, но след посещение в Технополис и разговор с продавач-консултант, много ми похвалиха въпросния BOSCH и най-вече функцията - SelfCleaning Condenser. Въпросът ми е точно за тази опция, дали си струва да дам 230 лв. повече и дали тази функция наистина работи практически или е просто маркетингов трик за по-високи продажби и цена. Mен лично ме притеснява факта, че в долната част на машината изобщо не е предвиден капак за достигане на топлообменика и възможност за все пак ръчно почистване, ако самопочистването нещо сгафи. Дори в магазина ми казаха, че се е случвало да режат предния панел и после да поръчват нов, за да направят ръчно почистване или нещо подобно. Най-странното е, че не можа да ми гарантира, че за гаранционият срок от 5 год., няма да се наложи сервизно почистване (все пак, друго си е да пипне човешка ръка), а както знаем почистването е услуга, която не влиза в гаранцията.
    Та, ако има колеги с такива сушилни, да дадат по едно мнение за въпросните модели и функции. Благодаря.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #692

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ау нов панел?
    Режи се едно парче в долната част,после се затваря.
    Аман от специалисти,консултанти.
    bagerista9 одобрява това.

  4. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #693

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Спести си ги тези 230лв.Самопочистването дава ядове понякое време.
    Цитат Първоначално публикувано от joroboy Виж публикацията
    Здравейте колеги, така като гледам от анкетата, най-добрите марки сушилни са BOSCH и AEG. По някаква случайност и аз съм се насочил точно към тези две марки. Избрал съм тези два модела:
    BOSCH - 1299 лв. https://www.technopolis.bg/bg/Dryers...463BY/p/683896
    AEG - 1069 лв. https://www.technopolis.bg/bg/Dryers...BG48S/p/687476

    Отначало бях се насочил към AEG-то, поради доброто съответствие на технически характеристики/цена, но след посещение в Технополис и разговор с продавач-консултант, много ми похвалиха въпросния BOSCH и най-вече функцията - SelfCleaning Condenser. Въпросът ми е точно за тази опция, дали си струва да дам 230 лв. повече и дали тази функция наистина работи практически или е просто маркетингов трик за по-високи продажби и цена. Mен лично ме притеснява факта, че в долната част на машината изобщо не е предвиден капак за достигане на топлообменика и възможност за все пак ръчно почистване, ако самопочистването нещо сгафи. Дори в магазина ми казаха, че се е случвало да режат предния панел и после да поръчват нов, за да направят ръчно почистване или нещо подобно. Най-странното е, че не можа да ми гарантира, че за гаранционият срок от 5 год., няма да се наложи сервизно почистване (все пак, друго си е да пипне човешка ръка), а както знаем почистването е услуга, която не влиза в гаранцията.
    Та, ако има колеги с такива сушилни, да дадат по едно мнение за въпросните модели и функции. Благодаря.

  5. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #694
    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Соно не издържат само на готварски печки и фурни.
    Едновременно не!!!!
    Прикачен файл 29786
    Другата купуваш тази.
    Не разбрах какво имаш впредвид. За печката да си взема въпросният модел, така ли?

  6. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #695

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Не!
    Не стават за консуматори като фурни!
    За разклонителите им не съм запознат,но тази от снимката върши работа,спасява от токови удари.

  7. Junior Member Аватара на TyRsEn
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    30
    #696

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Добре, благодаря!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    20
    #697

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Такаааа, след избраните BOSCH и AEG, май ще взимам Miele - https://libragroup.org/Miele/miele_s...wp-active.html на промо цена 1300 лв. от Либра груп. Единствения минус в случая е, че в момента бройките са изчерпани и доставката ще е другия месец и събират само капаро. Колегата там, като му казах че съм готов да дам 1300 лв. за BOSCH, и направо каза да взимам Miele и да не се занимавам с други марки. Доколкото знам Miele-то е "Мерцедеса" в домакинската техника, единствено леко ме притеснява гаранционния срок, който е 25 месеца, а в момента BOSCH и AEG са с по 5 години. Та какво ви е мнението колеги, Miele, BOSCH или AEG да купувам? Благодаря!

    Цитат Първоначално публикувано от joroboy Виж публикацията
    Здравейте колеги, така като гледам от анкетата, най-добрите марки сушилни са BOSCH и AEG. По някаква случайност и аз съм се насочил точно към тези две марки. Избрал съм тези два модела:
    BOSCH - 1299 лв. https://www.technopolis.bg/bg/Dryers...463BY/p/683896
    AEG - 1069 лв. https://www.technopolis.bg/bg/Dryers...BG48S/p/687476
    за
    Отначало бях се насочил към AEG-то, поради доброто съответствие на технически характеристики/цена, но след посещение в Технополис и разговор с продавач-консултант, много ми похвалиха въпросния BOSCH и най-вече функцията - SelfCleaning Condenser. Въпросът ми е точно за тази опция, дали си струва да дам 230 лв. повече и дали тази функция наистина работи практически или е просто маркетингов трик за по-високи продажби и цена. Mен лично ме притеснява факта, че в долната част на машината изобщо не е предвиден капак за достигане на топлообменика и възможност за все пак ръчно почистване, ако самопочистването нещо сгафи. Дори в магазина ми казаха, че се е случвало да режат предния панел и после да поръчват нов, за да направят ръчно почистване или нещо подобно. Най-странното е, че не можа да ми гарантира, че за гаранционият срок от 5 год., няма да се наложи сервизно почистване (все пак, друго си е да пипне човешка ръка), а както знаем почистването е услуга, която не влиза в гаранцията.
    Та, ако има колеги с такива сушилни, да дадат по едно мнение за въпросните модели и функции. Благодаря.

  10. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #698

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, от няколко дена си взех едно Горене 2ра ръка,кондензационно с духалка. За 200 лева. Гледах да е нещо евтино понеже не ми се дават много пари за нещо което реално ще ползвам месец два и реално и не ме бъркаше толкова консумацията. Та след като го взех тотално го разглобих и основно почистих, понеже не мога да си представя мойте дрехи да се въртят там където незнайно си кой германец си е въртял неговите.
    Като цяло съм доволен имам 3 4 сушенето нямам кой знае какво наблюдение още, но в процеса на работа ще споделя повече. Модела Gorenje D72325 ръководство намерих на английски. Вързах конденза директно в канала.

    Голяма мрасотия излезе няма да ви говоря. Резултат след почистването и спазването на ролките и лагера е една доста по тиха сушилня в сравнение с това което взех първоначално

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #699

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Малко технически данни да споделя за въпросното 2ра ръка Gorenje. Около 4кг памучни дрехи, центруфугирани на 1400оборота на програма "extra dry" ги изсуши за 51мин.

    Цялата цигания изхарчи 1.3 киловата което на дневна тарифа прави 27 стотинки. Както се вижда по снимките си харчеше по 2500вата, а когато влезе в режим охлаждане по 170-180вата. Температурата в помещението(банята) около 5-6кв се покачи с около един градус като аспирацията беше пусната.

    Обаче влажността се покачи доста с 10% като пак казвам аспирацията беше пусната.Явно колкото и да е кондензационна една сушилня пак отделя доста влага. Прозореца в помещението доста се запоти.Можеби термопомпените ще кондензират доста по добре.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  12. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #700

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Амбицираш ме да видя моята(кондензационна) дали вдига влажността в помещението.
    Ивайло Колев одобрява това.

  13. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #701

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    j90 разчитам да замериш и да споделиш мнение Аз не ми дойде на ум да снимам и влагомера преди и след но другия път ще го направя

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #702

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Колев Виж публикацията
    j90 разчитам да замериш и да споделиш мнение Аз не ми дойде на ум да снимам и влагомера преди и след но другия път ще го направя

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    LSQ_20181221_181233459.jpg
    Щастливци! При мен овлажнителят е в/у сушилнята.
    Този пост е редактиран от avast3; 29-12-18 в 23:10.

  16. j90
    j90 е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    183
    #703

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Теста не стана много точен,сетих се да видя влагомера чак на края на цикъла.От 26 % е качил на 27 %, Т от 22.2 на 22.8 градуса.При повече свободно време ще се постарая повече.Както и да ги смятам няма да вдигне повече от 3 до 5 % влажност което е супер.При мен уреда е в кухнята която се отоплява.Перем на макс 800 оборота центрофуга.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #704

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Всъщност кои би трябвало да отделят най-малко влага в помещението? Тъй като се замислям да слагам, но в гардероб, където е и пералнята.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #705
    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Всъщност кои би трябвало да отделят най-малко влага в помещението? Тъй като се замислям да слагам, но в гардероб, където е и пералнята.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk
    .

    Тези които са с А клас на кондензация,а не на консумация на енергия. Наскоро взех Горение с АА+ на консумация и А клас на кондензация. Гледах и АЕГ и Електролукс с АА на консумация, но на кондензация бяха В клас. Монтаж в гардероб мисля не се препоръчва от повечето производители на сушилни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 84 ПърваПърва ... 37454647484957 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе