Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 81

Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #61

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Когато взех моето Сузуми с 5 годишна гаранция единственото условие, за да се удължи гаранцията беше да се извърши регистрация на климатика по имайл или по пощата. Иначе от две годишната задължителна в ЕС гаранция няма мърдане. Тя е гарантирана от законодателството на ЕС. Всичко плюс тези 2 години е бонус от производителя.
    Това преди колко време беше и от коя фирма е закупен? При мен беше така с хладилника - друга марка не тошиба - трябваше да се регистрира на официалния сайт за допълнителни 3 години гаранция от производителя.
    Току що питах вимакс - пак на чата, дали трябва да се регистрира за гаранцията и ми отговориха:
    - тошиба климатика трябва ли да се регистрира някъде онлайн за да важи удължената 5 годишна гаранция?

    - Не тошиба предлагат 5 години пълна гаранция без удължаване
    Искрено се надявам да се окаже вярна информацията, но за всеки случай трябва да измисля как мога да го потвърдя от друг източник на 100%....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #62

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Купих го преди 2 години. Трябваше нещо да се регистрира на имейла на вносителя. Сега може да е различно. Пиши до вносителя на Тошиба в България.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #63

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ....ама 2г. с турбина и платка или без турбина и платка...
    Без турбина със сигурност, за платката зависи от дилъра!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #64

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Е нема що голяма гаранция. Утре ще дават по 100г. гаранция с изключение на нещата създадени от човек, т.е. ще е само за въздуха.....в тръбите....

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #65

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Доста често срещано явление е собственик да бръкне от любопитство и да счупи турбината. Аз на фабричен дефект не съм попадал. Сигурен съм, че и ти си свалял панела на твоя, още в гаранция. Както е поговорката- чупи/купи!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  7. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #66

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Имал съм случай с клиент , който изскал да мери изходяща температура и беше потрошил турбинатана вътрешния вентилатор на една нокрия. Климатика не беше гаранционен. Хареса му резултата от измерването. Но и гаранционен дабеше не виждам разлика.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #67

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    По принцип сте прави за ръчкането от страна на клиента с дръжката на лопатата между жалузите, че не трябва да се прави. То и конусите може да разхлаби и да излети фреона. Абе с две думи клиента е враг и трябва да се цака по всички параграфи.
    П.П.
    Ако чаркаляка беше на нормална цена нямаше да има никакви драми. Като моторче+турбина минават цената на цялото вътрешно тяло ще е така.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Plovdiv, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    55
    #68

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Гаранцията не се ли поема от производителя, както и той определя колко години да е? Ясно, че има разлика между телефон и климатик, но нали пак е техника, а и ценово се доближават някои модели

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #69

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Доста често срещано явление е собственик да бръкне от любопитство и да счупи турбината. Аз на фабричен дефект не съм попадал. Сигурен съм, че и ти си свалял панела на твоя, още в гаранция. Както е поговорката- чупи/купи!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    Причината за свалянето на пластмасовите капаци е безполезността на праховите филтри. Всичката прах вместо да се задържи в тях се набива в турбината.
    Аз не знам как си оставяте колата в сервиз. Ми ако монтьора е потребител на климатик и го е изпотрошил....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #70

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Тoshiba RAS-10/13/16/18/22/24PKVSG-E / RAS-10/13/16/18/22/24PAVSG-E SHORAI - <<<>>>EngineeringDatabook - ЦЪК<<<>>>

  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #71

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    това за ръчният дефрост със сет бутона, дали го има при всички тошиби или само при 8цата?
    браво за сайта в горният линк.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #72

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Хубаво ръководство, но нещо табличките за part load performance Heating или не знаеме как да ги разчитаме или се разминават малко с реалността.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #73

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Някой питаше за сервизно.
    Service manual RAS-10(13)(16)PKVSG-E ЦЪК
    ЦЪК

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #74

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Благодаря, Миланов!

    Външно 28кг/мотор 715вата/макс 5.3кВ срещу 33/750/5.6кВ за Сузуми.
    Този пост е редактиран от pilot; 23-10-18 в 15:28.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #75

    Отговор: Ръководства за климатици тошиба-сервизни, за монтаж, за ползване и други

    Не знам дали ще се получи Климатици Тошиба 2018-2019 ЦЪК

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  2. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 15:17
  3. Сервизни ръководства за климатици Samsung
    От ^Rokera^ във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 02-11-14, 10:47
  4. Отговори: 19
    Последно: 13-01-13, 06:47
  5. Отговори: 1
    Последно: 11-12-10, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе