Страница 31 от 35 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 513
Like Tree130Одобрявам

Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,216
    #451

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Сушилнята винаги е с по-голям барабан. Поне килограм два трябва да е разликата в капацитета в полза на сушилнята. Комбинираните уреди са пълни с компромиси, не виждам какво толкова ги обсъждате. Те с обсъждане недостатъците няма да изчезнат. Според експерти повечето имат нужда от нов мотор всеки 3-5 години, ако сушилнята се ползва често.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #452

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Вземи си една хубава пералня за тези пари и след година си вземи и сушилня. Една зима ще избуташ и без сушилня как да е.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #453

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Сушилнята винаги е с по-голям барабан. Поне килограм два трябва да е разликата в капацитета в полза на сушилнята. Комбинираните уреди са пълни с компромиси, не виждам какво толкова ги обсъждате. Те с обсъждане недостатъците няма да изчезнат. Според експерти повечето имат нужда от нов мотор всеки 3-5 години, ако сушилнята се ползва често.
    Напълно съм съгласен! Даже 1-2 кг е малко.
    Когато навремето се отказах да купувам комбиниран уред (парите ги имах, пералнята беше пред мен) - беше заради обяснението:
    пране - до 5 кг, сушене - 2 кг или 2,5, според режима.
    Тогава купих само пералня, с всички екстри за момента. Имаше 1 година гаранция, а изкара 24. Даже още може да работи, но е стара.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #454

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Като се има предвид, че при пералните кг са за сухо пране, а при сушилните са за мокро, то не виждам как можеш да сложиш дори 5кг сухо, за да имаш един пълен и непрекъснат цикъл пране-сушене, тъй като тези 5кг след прането ще са нарастнали до 7-8кг.
    В общи линии са голяма недомислица, но като нямаш място, а ти трябва сушилня, какво да правиш.....
    Иначе относно барабана, по-интересно е 8кг. комбо спрямо 8кг пералня дали има разлика в размера на барабана.
    jhoro одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    29
    #455

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Здравейте, някой има ли впечатление от новите комбинирани модели на Самсунг? В момента се колебая между Samsung WD90T754DBX и AEG L7WBE69S като единственото, което ми харесва в АЕГ-то е 5 годишната гаранция. Можете ли да предложите и друга комбинирана за около 1400-1500лв. като единствените условия са да е тиха и с широк отвор/голям барабан, за да може да побира повече/по-обемни дрехи.

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #456

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    … но като нямаш място, а ти трябва сушилня, какво да правиш.....
    Място винаги има, друг въпрос е - как се използва.
    Най-простото решение - ако пералнята е в ниша, сушилнята се слага отгоре.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #457
    Здравейте. Послушах ви в крайна сметка и поръчах днес ето това Beko https://www.technopolis.bg/bg/Peralni-s%C3%A0s-Sushilni/Peralnya-s%C3%A0s-Sushilnya-BEKO-HTV-8746-XG/p/680707
    Иначе съм наясно че отделно пералня и отделно сушилня в много по добре, ама къде да ги сложа в двустайния ми апартамент?
    Надявам се да съм взел правилно решение относно избора ми. Единственото ми неудовлетворение е това, че Whirpool, който първонално бях харесал беше с капацитет 10 пране и 7 сушене, а това Beko e с 8 пране и 5 сушене. Също така Whirpoola беше 1600 оборота центрфугиране, a bekoto е 1400,но не мисля, че това е толкова важно. И аз не знам колко дрехи приблизително са 8 кг и колко 5 кг. На кантар ли трябва да ги меря преди да ги сложа? И какво ще стане ако някой път сложа да се перат 9 и да се сушат 6 примерно? Може ли да се повредят уредите или какво???

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #458

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Като се има предвид, че при пералните кг са за сухо пране, а при сушилните са за мокро, то не виждам как можеш да сложиш дори 5кг сухо, за да имаш един пълен и непрекъснат цикъл пране-сушене, тъй като тези 5кг след прането ще са нарастнали до 7-8кг.
    В общи линии са голяма недомислица, но като нямаш място, а ти трябва сушилня, какво да правиш.....
    Иначе относно барабана, по-интересно е 8кг. комбо спрямо 8кг пералня дали има разлика в размера на барабана.
    Не мисля, че мокрото пране се мери с водата - като кажат 5кг сушене значи 5кг в сух вид. Т.е. слагаш 5, които се перат и сушат без да се вади нищо. За барабана - при 8 спрямо 8кг мисля, че ясно се вижда на сушилнята, че е по-голям или поне такива спомени имам.
    jhoro одобрява това.

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #459

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Данкоу Виж публикацията
    Също така Whirpoola беше 1600 оборота центрфугиране, a bekoto е 1400 ...
    Личи си, че не си виждал пране - след 1200+ оборота центрофугиране!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #460

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Не мисля, че мокрото пране се мери с водата - като кажат 5кг сушене значи 5кг в сух вид. Т.е. слагаш 5, които се перат и сушат без да се вади нищо. За барабана - при 8 спрямо 8кг мисля, че ясно се вижда на сушилнята, че е по-голям или поне такива спомени имам.
    Има логика, но все съм си мислил, че при сушилните се касае за мокро пране. Но ако се мери сухото, то следва, че при комбото при комбиниран цикъл обемът на прането е колкото обема на сушене, тоест при 5кг сушене, то следва, че можеш да переш максимум 5кг..

    Цитат Първоначално публикувано от Данкоу Виж публикацията
    Иначе съм наясно че отделно пералня и отделно сушилня в много по добре, ама къде да ги сложа в двустайния ми апартамент?
    Все тая дали ще е 2-стаен, 3-стаен или 4-стаен, надали ще сложиш сушилнята в някоя от спалните.
    Просто трябва да имаш обособено мокро помещение и вече в зависимост от размерите му, може да се наложи да се правят гимнастики.
    .
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    jhoro одобрява това.

  13. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #461

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Не искам да навлизам в полемика, но моята е в кухнята. И не, нямам обособено перално помещение. Затова и взех комбиниран уред, де.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #462

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    ... може да се наложи да се правят гимнастики.
    .
    Точно такава гимнастика съм виждал на много места!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #463

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Така е най-практично, хем се спестява място, хем вадиш от пералнята и директно в сушилнята.
    Отделно и пералнята е много по-стабилна и безшумна при центрофуга.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #464

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Има логика, но все съм си мислил, че при сушилните се касае за мокро пране. Но ако се мери сухото, то следва, че при комбото при комбиниран цикъл обемът на прането е колкото обема на сушене, тоест при 5кг сушене, то следва, че можеш да переш максимум 5кг..
    Именно. То ако се мери мокро какво ще излезе - че слагаш 2кг за пране, за да стане 5кг след като е мокро. И комбото уж е 8 пране / 5 сушене, а реално переш 2кг. Реално можеш да напълниш максималния обем за пране, но трябва преди сушенето да спреш и да извадиш 2-3кг, които да сушиш по друг начин.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    301
    #465

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Абе, момци, бъдете по-толерантни! Има комбинирани уреди на пазара, има и клиенти за тях! Не всеки разполага с място за два уреда!
    jhoro одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 35 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 23:11
  2. Проблем с комбиниран уред HOOVER HW6313 пералня със сушилня
    От Radoslava Angelova във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-13, 12:17
  3. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 18:48
  4. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 14:06
  5. Препоръки за сушилня
    От Alexi във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-06, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе