Страница 4 от 35 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 513
Like Tree130Одобрявам

Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #46

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Доколкото гледах не видях комбинирана с термопомпа - поне в моделите под 2000лв. Не ми стана ясно посочената консумация от около 6kWh дали означава 1 пране + 1 сушене (вероятно е така). Да не би да смятат пълнене с максимален обем 9кг за пране и последващи 2 сушенета и оттам да идват 6-те kWh. Нормална сушилня с термопомпа дърпа около 3kWh.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,216
    #47

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Максимален обем за пране + максимален обем за сушене на памучни дрехи. Това означава общата конституция. Моята термопонпена сушилня "гори" под 2kwh на цикъл. Мисля че даже е близо до 1 според ръководството.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #48

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Имаме AEG T76385AH3, която е с термопомпа и поне по официални данни дърпа 3kWh за една процедура. Предполагам е сметната при пълен обем и пълно сушене, а не някоя от по-кратките процедури. Не съм я мерил реално. Но щом по описание е 3kWh, а комбинираните са 6kWh значи грубо хаби двойно енергия. Ако комбото се ползва не много често за малки количества пране мисля, че е приемлива. Иначе само стойността на отделна пералня + сушилня отива към 2000лв спрямо 1200 за комбо. За 800лв ток трябва доста години да се суши.

    А принципно какво значи със и без термопомпа? Които са без вдигат ли по-голяма температура и пак в казанче ли събират водата? Доколкото знам с термопомпата е нещо като влагоуловител вътре в сушилнята + затопляне на прането да се изпарява. Които са без как работят?
    Този пост е редактиран от i486; 10-05-17 в 12:44.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,216
    #49

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Кондензионните събират водата в казанче или направо в канала. На другите им трябва комин или отдушник да изкарват влажния въздух навън. Кондензионните могат да бъдат с или без термопомпа.
    Тези които са без термопомпа вдигат по-висока температура и горят повече. Обикновено нямат сензор за влага и работят по часовник. Разбира се новите може да имат сензор за влага, но не знам.
    На енергийните етикети консумацията е измерена при пълен обем памучно пране. Обикновено тези цикли при термопонпените отнемат около 3 часа и не вдигат много температура, та от там икономията. Това също щади тъканите.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #50

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    С други думи:

    1) сушилня без термопомпа не суши добре като такава с термопомпа;
    2) комбинирани сушилни с перални нямат термопомпа, освен ако не струват >2000лв;

    Извод - трябва ти отделна сушилня, ако наистина искаш да сушиш. Ако нямаш място по никакъв начин, трябва да дадеш 2000лв, колкото струват и отделните уреди. Все опит да се мине тънко води до незадоволителни резултати.

    Финалният въпрос е: Кой е най-евтиния и задоволителен като качество модел СЪС термопомпа?

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,216
    #51

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Не бих се съгласил с първия извод. Не че не сушат добре, а че сушат различно - на по-висока температура за по-кратко време с по-голяма консумация. Но за последните 30-40 години всички сушилни работиха на този принцип и множеството сушилни сега извън ЕС също.
    За мен ти трябва отделна сушилня заради по-големия и капацитет, а не че комбинираните не сушат добре. Също комбинираните биха имали по-кратък живот на експлоатация поради повече ползване на 2 в 1.
    Аз имам Горение А+++ и става. Върши работа. Към 1000лв беше преди 2 години. А+ или А++ също ще свършат подобна работа за по-малко пари.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #52

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Един датчик за влага не им пречи да сложат за да се разбира кога е готово - липсата на термопомпа не пречи.
    kokovox одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #53

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Един датчик за влага не им пречи да сложат за да се разбира кога е готово - липсата на термопомпа не пречи.
    Моята е ZANUSSI ZТЕ285, производство 2009г. Има си сензор за влага, който работи много коректно до сега. Потърсете повече и по-достоверна информация, преди напълно да влезете в заблуждение и да заблудите някой друг потребител на форума.

  11. Ugi
    Ugi е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    7
    #54

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Имаме AEG T76385AH3, която е с термопомпа и поне по официални данни дърпа 3kWh за една процедура. Предполагам е сметната при пълен обем и пълно сушене, а не някоя от по-кратките процедури. Не съм я мерил реално. Но щом по описание е 3kWh, а комбинираните са 6kWh значи грубо хаби двойно енергия. Ако комбото се ползва не много често за малки количества пране мисля, че е приемлива. Иначе само стойността на отделна пералня + сушилня отива към 2000лв спрямо 1200 за комбо. За 800лв ток трябва доста години да се суши.

    А принципно какво значи със и без термопомпа? Които са без вдигат ли по-голяма температура и пак в казанче ли събират водата? Доколкото знам с термопомпата е нещо като влагоуловител вътре в сушилнята + затопляне на прането да се изпарява. Които са без как работят?
    Комбинираните с термопомпа са около 2000лв, на промоции и по-малко (има и такива от тия магазините като технохит - нови с козметични дефекти и за по около 1600лв с термопомпа - там въпрос дали поемаш риска).
    Но основно искам да коментирам разхода на електричество, тъй като и аз бях пред същата дилема - сушилнята ви с термопомпа може и да суши с 3 киловата (или по-малко), но трябва да отчитате и разхода за пране, когато сравнявате с комбиниран уред. На тези с термопомпа комбиниран цикъл е около 3.5-4 киловата, на тези без термопомпа при същото количество пране - 5.5-6. Но разликата в цената е около 700-800 лв, в зависимост какво се избере като уред. При тази цена на тока трябват над 1000 цикъла да се изплати. Иначе с термопомпа комбиниран на нашия пазар има само от АЕГ (или поне не намирам други)

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #55

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Доколкото разбрах без термопомпа сушенето става по-бързо и с по-голям разход на енергия. Като се има предвид, че и с термопомпа се усеща затопляне на стаята докато работи сушилнята, значи без термопомпа топленето ще е повече от двойно (двойна консумация в по-кратко време). Комбото не е за мен и движещ мотив ще е цената, но си правя изводи за себе си.

  13. Ugi
    Ugi е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    7
    #56

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    Доколкото разбрах без термопомпа сушенето става по-бързо и с по-голям разход на енергия. Като се има предвид, че и с термопомпа се усеща затопляне на стаята докато работи сушилнята, значи без термопомпа топленето ще е повече от двойно (двойна консумация в по-кратко време). Комбото не е за мен и движещ мотив ще е цената, но си правя изводи за себе си.
    Не знам защо решавате, че сушенете при конвенционалните е по-бързо на по-висока температура. Говоря за сравнение на моделите на АЕГ със и без термопомпа и мога да кажа, че като се изключи факта, че едната генерира топлината от термопомпа, а другата с обикновен нагревател уредите са абсолютно идентични като параметри и програми за сушене и продължителността и температурата на сушена зависи от избраната програма. Не ви убеждавам в предимствата на комбинирания уред, защото такива освен заеманото пространство няма, но просто изводите, които си правите не са правилни.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #57

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Цитат Първоначално публикувано от Ugi Виж публикацията
    Не знам защо решавате, че сушенете при конвенционалните е по-бързо на по-висока температура.
    Не решавам, а приемат твърдението по-горе:

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Не че не сушат добре, а че сушат различно - на по-висока температура за по-кратко време с по-голяма консумация.
    Времето може да е същото, но ако консумацията е двойна, няма как температурата да не е доста по-висока.

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,216
    #58

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    От моите наблюдения върху няколко сушилни без термопомпа, които съм използвал и новата, която е с термопомпа стоя зад думите си. Температурата и времето на сушене и консумацията на ток са очевидно различни. Може новите без термопомпа да са други, но по-старите са, както ги описвам.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #59

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Стига сте плашили хората имам комбиниран уред без термопомпа и работи перфектно.Тока ми през лятото няма 80 лева и пералнята е само един от уредите. Има сензор суши добре ако дрехите са еднородни, отделя топлина и без функцията сушене. Комбинирания уред се пуска вечер и няма нужда да ставам и да прехвърлям дрехите от един уред в друг което е пълна простотия!Конденза отива направо в канала без комини, чекмеджета или чаши ако ви падне под 1000 лв. едно АЕГ хич не се чудете-ще се родите! Съседката ми си суши прането цяла седмица на балкона!
    Viking72 одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    628
    #60

    Отговор: Комбиниран уред/пералня + сушилня/ FAQ -обсъждане, препоръки

    Това комбинирано AEG под 1000лв трябва да е втора употреба?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 35 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Уред за кисело мляко / мнения, обсъждане
    От Shmi във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 17
    Последно: 05-11-17, 23:11
  2. Проблем с комбиниран уред HOOVER HW6313 пералня със сушилня
    От Radoslava Angelova във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 27-02-13, 12:17
  3. Избор на пералня с сушилня
    От vtdy във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 22-04-11, 18:48
  4. Пералня със сушилня
    От mddmdd във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-07, 14:06
  5. Препоръки за сушилня
    От Alexi във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-11-06, 19:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе