Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 72 от общо 72
Like Tree6Одобрявам

Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    265
    #61

    Отговор: Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Не знам дали е швейцарска,но не е български продукт.Пластмасите са качествено изпълнение.Навремето имаше елпром ютии,които не бяха български.
    Може би е източно германско изпълнение с елпромкси етикет.
    Само предполагам,може и да не съм прав.
    Това има логика, понеже щампите са на швабски /Int. patente und gebrauchsmuster angemeldet/. Етикета може и тук да са го лепяли. Доста е тежка.
    И, да доста сухо остава шкартото.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #62

    Отговор: Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

    Те са на швабски,но и швейцарците пишат на него.
    Това не е толкова важно дали е немска или швейцарска,изработката е качествена.
    Някои дребни уреди на Бош се произвеждат в Швейцария с лого Ротел.
    Възможно е в DDR да са го ползвали,след като продават в соц страните,никой не може да ги съди.
    Няма как да не е тежка,не познавам немски или швейцарски уред,който да е лек.
    Имам предвид сглобката да е направена в тези страни.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 16-02-19 в 11:24.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    265
    #63

    Отговор: Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

    Ами, добре, значи верно е швейцарска.
    Само да не ме е яд един ден че съм я продал - има ли вече достойни наследници (като изключим скъпите дъвчащи, всъщност то те са истината), центрофужните много окисляват...

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #64

    Отговор: Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

    Сигурно ще те е яд,ама ти си знаеш.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #65

    Отговор: Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

    за тези от едно време не мога да коментирам ,но в темата масово се говори за "сокоизстисквачка" а реално се има предвид блендер/смути мейкър .. сокоизстисквачка е единствено slow juiser на 30-60 оборота ..не наричайте разни уреди от 50-200 лв сокоизстисквачки .. ето един пример :
    https://www.emag.bg/profesionalna-sokoizstiskvachka-sirman-ektor-37-tip-slow-juicer-cheren-sir-67003702/pd/D37LQ7BBM/?cmpid=80131&gclid=CjwKCAiAhp_jBRAxEiwAXbniXWAfMV3TAcDMr2fc4kppme8OiR01Z_X9r_XoaTfONDYsB7hmlO57SxoC62oQAvD_BwE

    stoyanovbs одобрява това.

  7. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #66

    Отговор: у нас ли е правена или Swiss?

    Цитат Първоначално публикувано от hakama Виж публикацията
    Има ли някой по-точни спомени за тези сокоизтисквачки, дали са правени в Швейцария или са някакъв БГ лиценз?
    Баща ми каза че са били две - бялата предполагам е българската (по кашона), а жълтата е оригиналната (която е у нас), но виждам че има етикет отдолу на БГ и се усъмних... но изглежда дошущ на западна сглобка.
    БГ варианта (от кашона) отдавна е отишъл у роднини и не съм я виждал (бил съм малък )
    Та какво производство е според вас? Искам да й взема адекватна цена, предвид ако не е родно производство.
    Сокоистисквачката е правена в Елпром Варна. Имаме 2(две) още си работят, вътре са с пластмасов лентов филтър. Не са добре балансирани и треперят. Като се прибера ще видя за надпис.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    68
    #67

    Отговор: Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

    Препоръчайте сокоизтисквачка за твърди зеленчуци като моркови, цвекло, зеле, аспержи.

    Бюджет - най-евтиното, което става за тези неща. Благодаря!

  10. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #68

    Отговор: Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

    Хайде едно мнение за тези прословути Кувингс и по точно Kuvings B1700, по-скоро ще си цитирам мнението от Емаг което те трябваше да публикуват щото се оказа че те вече не публикуват това което не им изнася (хареса). Хубаво така трупат само положителни отзиви ама що си мисля че това е вид измама .
    Получих незапечатан продукт, имам усещането че са ми изпратили от разопакованите въпреки че съм поръчал и платил нов. Принципно щях да го преглътна това но..... В описанието на продукта:
    " Функция 3 in 1
    Сокоизстисквачката Kuvings B1700 е многофункционална и ви позволява да приготвяте 100% хомогенни, натурални сокове, както и смутита и сорбе. Прикрепете аксесоара за смути, експериментирайте с любимите си съставки и пригответе истински домашни изкушения! "

    Да ама не, приставките липсват дори отделно не можеш да си ги закупиш. Най-вероятно и това щеше да мине обаче.... Когато започнахме да правим за първи път сок почти веднага се появи (в корпуса където се намира моторът) един отвратителен скърцащ звук все едно търкаш гума в стъкло (на нещо такова го оприличавам). На моменти изчезваше и тогава наистина беше доста безшумна но това за кратко и после пак започваше скърцането.

    Давам две звездички щото поне прави добър сок и след попълването на протокола за връщане в рамките на 3- 4 часа ми се обади куриерът да я вземе.

    Имайки предвид че това в крайна сметка не е някакъв високотехнологичен продукт за такива пари очакваш нещо с изключително добро качество, но получаваш Китайска сглобка и то най-вероятно от онези некадърните китайци. Виждам че скъпите им модели са Корейски но този....

    Абсолютно цената му не отговаря на качеството, определено това са грешно похарчени пари. Не си заслужава.
    Та тъй де изобщо не си струват парите, в последствие си взехме Lund 67841 видях че поляците много си я харесват а ги има и у нас за смешни пари спрямо Кувинга. https://allegro.pl/oferta/wyciskarka...ria-9748915877 у нас ги внасят ИТТ България даже още е в промоция https://itt-shop.bg/sokoiztiskvachka...na-150-w-53435
    Малко като реклама се получи ама .... кво да направим като качеството на сока е като на неразумно скъпите.

    За Емаг кво да кажа, подкарали са я през къра. Премахна ли са опцията за коментар когато правиш поръчка, искат ти мнението за продукта който си купил ама като не им хареса не го публикуват че да не би някой да се откаже . Не казвам че повече няма да пазаря от тях ама едно е сигурно, задължително стоки само с безплатна доставка и не е ли фабрично запечатана пожелавам хубав ден на куриера и правя кръгом към къщи.

  11. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #69

    Отговор: Сокоизстисквачка Philips HR1861

    Здравейте,
    За много години!!
    Здрава и спокойна година желая на Вас и семействата Ви!!

    Тъй като по време на изминалите празници, качихме някой килце , а и имаме малко бебе, на което мислим да даваме сокове, въпросът ми е:

    Препоръка за хубава, качествена, не обемна по размер сокоизтисквачка, която да прави сок и от плодове и от зеленолистни.

    Бюджета ми е около 500 лв.

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2022
    Мнения
    2
    #70

    Отговор: Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

    Виждам, че няма много коментари в темата ,но да питам коя сокоизстисквачка бихте препоръчали?За момента ми трябва основно за цвекло ,морков и ябълка.На обикновена сока ми става много воднист,не като от магазин за фреш.А от Нутрибулета е като пюре и трябва да разреждам с вода и половинката не го харесва никак.Наистина ми е важно да става хубав сок от цвекло и морков

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #71

    Отговор: Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

    Моето виждане по въпроса - сокове евентуално за деца до 2 год. , яж си плодовете и зеленчуците цели и не се занимавай с техника.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    87
    #72

    Отговор: Сокоизтисквачки / FAQ - мнения, обсъждане

    ние имаме на филипс - не беше от скъпите - около 180лв я вземахме преди 4-5г . Погледнах кашона , модела е HR1918 - вече го няма де , само за ориентир може да погледнете характеристиките. Единствено гледах тогава да е с XL отвор - тоест да мятаме цели ябълките

    моркови , портокали и т.н ги прави на доста хубав сок

    при ябълките се получава една пяна , която застава най-отгоре - може да я разбъркаш и пиеш или да я махнеш , но сока отдолу си е чист сок. Имай предвид ,че сока е за директна консумация - не става да го сложиш в хладилника и да го пиеш утре - няма консерванти

    Ние я взехме заради това ,че имаме 6 ябълкови дръвчета и дребните ябълки няма какво да ги правим - едрите си ги ядем , но пък като има моркови на промоция се запасявам и ги смесвам с ябълките

    Недостатъка е ,че уреда е много обемен и съм го метнал на барбекюто. Хубавото на този тип е ,че се мият много лесно. Като приключиш със сока просто мяташ една чаша вода през отвора и е почти изчистено - после на течаща вода отделните части за 2мин и уреда е готов

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  2. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21
  5. Samsung LCD-PDP / Faq , обсъждане , мнения
    От Ivan444o във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-09, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе