Страница 47 от 54 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 807
Like Tree340Одобрявам

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #691

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Преди да си вземем климите нямах термометър. Е, някога на рипките имаше. (как ли съм я държал до десета от градуса в аквариума).Сега в стая по два.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #692

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Като начало, можеш да изхвърлиш Hama- та или да я подариш на някое детенце. На нейно място сложи истински термометър, като на снимката. Така ще знаеш какво се е случвало и като те няма, за да ни разказваш По-нататък можеш да се научиш да ползваш рационално и седмичния таймер, много е полезен, за разлика от wifi- то.
    Добре ми е така .
    Не ми е студено или топло.
    Колко е вярна не ме интересува толкова много ползвам я за часовник ,а температурата е бонус.
    За таймера си прав ,но така съм свикнал без да се спира .
    При мен всички клими така работят без да се спират.
    Като толкова не трябва да топли той ще си спре .
    Няма да му ставам роб я !
    Може би гори 5-10 лв ток повече така, но не ми пука искам да ми е комфортно.
    Не съм някой баровец на който да не му пука колко плаща ,но не съм и скрънза за 5 лв да стоя на студено/топло.
    За съпоставка имам радиатори и Котел на газ .
    Спрял съм го защото за студените месеци съм стигал до 1000 лв на месец.
    С климите съм около 200 на месец.
    п.п.
    много дигнали тая газ лятото само за топла вода почнах да плащам по 40-50 лв

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #693

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    FH кове заданието и без помощта на HAMA или други аксесоари, независимо от външната Т. Извинявам се, че пиша нещо хубаво за този модел и мога да объркам някой заблуден колега да го бодне на стената. Ще гледам да се ограничавам.
    dodo_pv одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #694

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Кокво не му аресваш?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #695
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Кокво не му аресваш?
    Почти нямам забележки към FH след 4г. съжителство. Внимавам какво пиша, че много ме трият, пък аз съм малко нарцис и ме боли.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #696

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Почти нямам забележки към FH след 4г. съжителство. Внимавам какво пиша, че много ме трият, пък аз съм малко нарцис и ме боли.
    Преди беше много по активен с много полезни коментари,и с хубава снимка на аватара,нещо се поизгуби.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #697
    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Преди беше много по активен с много полезни коментари,и с хубава снимка на аватара,нещо се поизгуби.
    Откакто домашните сплит системи на SAMSUNG станаха предлаган и подкрепян масирарано бранд в този форум преди време, всичко детско в мен умря. Трудно се съвземам

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #698

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Колко да е било масирано?

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #699

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Откакто домашните сплит системи на SAMSUNG станаха предлаган и подкрепян масирарано бранд в този форум преди време, всичко детско в мен умря. Трудно се съвземам
    Хм , интересно защо в продавалника е пълно със Самсунзи , Мидеи и Панасоници....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #700

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Колко да е било масирано?
    Мммм даааа...”По-добре не казвай нищо, ако не можеш да предложиш нещо по-добро от тишината”. Цитата не е мой, а на един чуждоземен циганин, който аз уважавам.
    stutgart одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #701

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Да питам аз, колегите които в последните страници споделиха колко са доволни от FH машината и как кове градуса- на каква настройка/степен вентилатор го държите в този период (октомври - март)?

    Питам на база на многото прочетено тук, за неадекватния Ауто режим, и ми е интересно кой и как настройва вентилатора . . .

    Нашия е FH35VE2, работи в хол с отворен преход към бокс, общо около 28м2. Панелен апартамент среден, изолация вата и ГК на горна таванна плоча, 2 крайни стени едната усвоена от тераса и с добра изолация, другата е пред отворена тераса.

    Относно дефростите- моя не съм го засичал като време, а го сложих преди точно 1 година. Чувам ги, понякога се чува и като "шуртене" на чешма .. но рядко. Въртенето на окото също го чувам когато си почива или е в тихите режими.

    Освен това, колкото и плавно и безшумно да е развъртането на външното тяло, в бокса се създава едно бучене което не очаквах. Колкото са по-високи оборотите, толкова повече се чува, а по стената се усещат леки вибрации. Някаква акустика може би ...
    Външното тяло е на тампони, стойката е монтирана в металния парапет на терасата, зад който и над който е зидана външна стена с Итонг и пред всичко - 8см EPS изолация, при усвояването на съответната тераса.

    Преди да го качим на тампони, беше 3 пъти по- доловимо.

    Вярно е, че имам чувствителен слух (повечето от споменатите неща, Жена ми не ги усеща докато изрично не я накарам да се заслуша и не и обясня какво точно очаква да чуе), но и за това избора ми спря на машина за 2500 а не за 1200 лв.

    Тръбния път е около 3 метра (или по- малко), доколкото съм чел и говорил с хора - дефростите са по- трудно доловими с по- дълъг тръбен път.

    И сега на въпроса - за да избегна бученето, ако реша в бъдеще да преместя позицията на външното тяло с примерно 2 метра, заедно с което и да удължим тръбния път (2 в 1 очакван резултат), има ли какво да ме притеснява по работата по тръбите? Моите са вложени в изолацията и мазилката на стената, т.е. невъзможно е да бъдат подменени от край до край, а трябва да се съединяват там където сега влизат в тялото.

    Иначе, никой да не мисли че съм недоволен от машината - основната и функция ДА ТОПЛИ зимата и ДА ОХЛАЖДА лятото, ги покрива идеално. Зимата при -15 навън и стайна 22 градуса, като реша че искам да изляза от банята гол и да ми е топло, надувам температурата и вентилатора и като изляза съм в рая Постоянно оставяме някоя отворена врата да пречупи в коридора, като това никога не се отразява на комфорта в стаята. За сметка не съм го засичал само тй какво е харчил, понеже в детската стая на детето отопляваме с лъчист радиатор, но преди климатика зимните сметки бяха 250 - 300 лв. ис тояхме на компромисна температура, тази зима бяха 160 - 200 лв. но по всяко време ни е било добре.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #702

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Приветколега!

    Със сигурност бученето ти идва от леката стена и особено от метала, за който зи закачил външното тяло!
    При такива конструкции, търси място по стената, което е по-ниско до плочата и в същото време близо до неин ъгъл, или до някой от краищата й, който е най-устойчив на вибрация /при удар с ръка се усеща достатъчно/. Самото закрепване към стената също е от значение, но без да се прецени на място едва ли е добре да ти давам идеи.
    Подобен проблем преборих доста успешно при мен - при това вибрациите се предаваха на стената, заедно с дограмата и се получваше огромна мембрана - чуваха се през коридора в някои от другите стаи......, та те разбирам чудесно.
    Снаждането на тръбния път не би следвало да е проблем, ако се направи както трябва - ако не е удобно вкопаването, може удължението да се вижда отвън, което не е болка за умиране.

    Успех в борбата със шума!

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #703

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Поредното доказателство че и най - добрата машина може да създава проблеми от некопетентен ( меко казано) монтаж . Ysmania на всяко друго място но не и на перваза , той става като усилвател и на най - малките вибрации.
    Mega и SPSt харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #704
    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Поредното доказателство че и най - добрата машина може да създава проблеми от некопетентен ( меко казано) монтаж . Ysmania на всяко друго място но не и на перваза , той става като усилвател и на най - малките вибрации.
    Еее,не чак така колега,не е толкова некомпетентен. Както е посочил колегата горе,въпреки перваза на вече външната Итонг стена с изолация, позицията на тялото е ниско до плочата и на ъгъл към другата стена, а не под прозореца в центъра. За тези неша бе помислено. Ситуацията е такава, че апартамента е среден със само едно изложение - пред хол/бокс/детска/спалня, има обща 12метра тераса. При все, че ние сме усвоили частта пред бокса и малката стая, остават пред дневна и спалня 2 тераси с плъзгащи крила. Ако обясних разбираемо излиза, че в никоя посока нямам крайна стена, дори терасата към комшиите продължава със стъклена преграда а не стена. Единствен вариант за дебвл панел или трегер, оставаше външната на дневна стена, но тялото остава в терасата. Нищо де, не казвам че няма друг вариант все пак съм потребител и се наслушах на много докато в крайна сметка дойде ред на монтажа. Затова и, сега година по- късно, казвам че не е изключено да преместя тялото с удължаване на пътя за който попитах, но въпроса е КЪДЕ? Мога да приложа схема / скица на апартамента ако ще е в полза да изясним варианти

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #705

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от yasmania Виж публикацията
    Еее,не чак така колега,не е толкова некомпетентен. Както е посочил колегата горе,въпреки перваза на вече външната Итонг стена с изолация, позицията на тялото е ниско до плочата и на ъгъл към другата стена, а не под прозореца в центъра. За тези неша бе помислено. Ситуацията е такава, че апартамента е среден със само едно изложение - пред хол/бокс/детска/спалня, има обща 12метра тераса. При все, че ние сме усвоили частта пред бокса и малката стая, остават пред дневна и спалня 2 тераси с плъзгащи крила. Ако обясних разбираемо излиза, че в никоя посока нямам крайна стена, дори терасата към комшиите продължава със стъклена преграда а не стена. Единствен вариант за дебвл панел или трегер, оставаше външната на дневна стена, но тялото остава в терасата. Нищо де, не казвам че няма друг вариант все пак съм потребител и се наслушах на много докато в крайна сметка дойде ред на монтажа. Затова и, сега година по- късно, казвам че не е изключено да преместя тялото с удължаване на пътя за който попитах, но въпроса е КЪДЕ? Мога да приложа схема / скица на апартамента ако ще е в полза да изясним варианти
    Моя апартамент е като вашия.
    Аз съм решил проблема като климатика от хола и този от детската са изкарани на стената на детската.
    И при мен стените са итонг и изолация .
    Нямам проблеми с шума.
    Има едно голямо НО
    итонга е 25 см стена плюс изолацията.
    Ако сте направили от тези "модерните стени" по 10-15 см кофти.
    В отсрещния блок живее един познат ,който си прави ремонт като моя на апартамента ,но беше се изтарикатил да направи външните стени с 10см итонг и стериопор.
    Обесняваше ми как аз съм се прецакал и че пестял от материали пък като бонус "печелел" още малко място.
    Аз видиш ли съм губел тези 15 см по цялата стена за тухла.
    За мен външна стена под 35 см не ми я хвали

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 54 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 09:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 09:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 19:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 12:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 15:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе