Страница 48 от 54 ПърваПърва ... 384647484950 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 807

Появи се заместника на FD серията, серията FH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #706

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    И 35 е малко за мен, но сегашните " инженери и строители" много обичат 24 см външни стени.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #707

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    "Стойката е монтирана в металния парапет на терасата ".- Металния парапет не може да бъде демпфериран нито от итонга нитио от изилацията , просто това е най - лошия вариант за монтажа на стойките .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #708

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    И 35 е малко за мен, но сегашните " инженери и строители" много обичат 24 см външни стени.
    Не мога да не се съглася .
    За мен добър вариант за БГ е тухла( по възможност от тия с вратата или пчелната пита) 40см
    изолация 15стериопор или вата и вече там мазилки шпакловки.
    Стената си става едни 48-50 см

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #709

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Оф оф оф. Много зависи от доста фактори-качество на тухлата(дали не се разпада след сблъсък с перфоратор; как е реализирана-обикновена четворка, протерм шитня, единичка, итонг дето дюбел не задържа и др.), дали стиропор(EPS) или минерална вата(сетете се сами кое е с по-висока звукоизолация, че и топлоизолация, че и паропропускливост навън, но пък е двойно на цената на другото). С дебела тухлена стена се утежнява конструкцията, нещо което не е полезно, ако не говорим за двуетажна еднофамилна къща. Абе общо взето годините минават, технологичните решения се сменят или някой път въртят в кръг.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #710

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Цитат Първоначално публикувано от yasmania Виж публикацията
    Еее,не чак така колега,не е толкова некомпетентен. Както е посочил колегата горе,въпреки перваза на вече външната Итонг стена с изолация, позицията на тялото е ниско до плочата и на ъгъл към другата стена, а не под прозореца в центъра. За тези неша бе помислено. Ситуацията е такава, че апартамента е среден със само едно изложение - пред хол/бокс/детска/спалня, има обща 12метра тераса. При все, че ние сме усвоили частта пред бокса и малката стая, остават пред дневна и спалня 2 тераси с плъзгащи крила. Ако обясних разбираемо излиза, че в никоя посока нямам крайна стена, дори терасата към комшиите продължава със стъклена преграда а не стена. Единствен вариант за дебвл панел или трегер, оставаше външната на дневна стена, но тялото остава в терасата. Нищо де, не казвам че няма друг вариант все пак съм потребител и се наслушах на много докато в крайна сметка дойде ред на монтажа. Затова и, сега година по- късно, казвам че не е изключено да преместя тялото с удължаване на пътя за който попитах, но въпроса е КЪДЕ? Мога да приложа схема / скица на апартамента ако ще е в полза да изясним варианти
    Значи имаш и още един вариант, стига да може да се достъпва климатика - да го изнесеш пред балконсия парапет, в/у здрави и добре анкерирани към подовата плоча шини ....

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #711

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Абе, относно външните стени ясно е че повече е по- добре, но не всеки и по всяко време може да избира какво и как да бъде направено Ние завАрихме бокса усвоен но недовършен, направихме усвояването на съседната стая и ползвахме момента да изравним стената и да изолираме. Итонг-а за съжаление е далеч от споменатите 25см, уви.

    Ето, прилагам няколко снимки от етапите на ремонта, както и примерна схема- разпределение на апартамента, която драснах по случая за да може да обсъдим.

    Схемата:

    shema_Apartament_jilishte_PetarRaychev36 by Ясен Нанев, on Flickr

    Тук е завАреното положение, стената на дневна към бокс с тръбния път.

    IMG_20160914_081246 by Ясен Нанев, on Flickr

    Зидването на съседната стая, за да се работи цялостно на двете помещения:

    IMG_20160908_183252 by Ясен Нанев, on Flickr

    Тук е вече позиционирана стойката - вижда се кое е парапета (зад него има Итонг) и къде е зида само с Итонг.

    IMG_20160919_190232 by Ясен Нанев, on Flickr

    Сега е подходящото време да питам дали с преработка на позицията на външното тяло, няма да се решат споменатите "проблеми" (пак казвам, че това е търсене на максималния резултат - много хора биха живели комфортно и със сегашният вариант без да им прави впечатление, аз също но ... като знам че нещо може да е по- добре не кротвам лесно).
    Подходящо време, понежбе това беше втори планов ремонт на жилището. С него сложихме този климатик, а третият планов ще е терасите (винкелни на първите снимки) да заприличат на тези - само затворени (без усвояване) с 3 или 4 плъзгащи крила и изолирани и измазани отвън, за да се "вържат" със средните помещения:

    IMG_20160819_115915 by Ясен Нанев, on Flickr

    По време на споменатия ремонт, вероятно ще сложим климатик и за Спалня Г, така че всичко коментирано що се отнася до промяна на позицията на сегашния (ако е възможно към сигурен по- добър резултат разбира се), ще имам в предвид и при следващия.

    Долната плоча (таванска на съседа под нас) е трудно достъпна, а и силно ерозирала и нарушена заради отворените му тераси .. няма видимо чело към което да се анкерират стойки, или поне аз не виждам вариант това да се получи - също вашият опит би ми бил ценен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #712

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Не челно - а в/у плочата и не клим. стойки, а прави шини - отвря се малък отвор в стената при пода, навътре влиза толкова, че да може стабилно да се анкерира на две места всяка - покрива се после според лично възприятие. Ако не може да се достъпи климатика, поради твърде ниското му положение, може в/у шините да се монтира първо една правоъгълна кубична стойка /не знам как й викат профешъналите/, която да го повдигне - има ги по магазините за климатична техника и монтажни аксесоари. Ще видя дали ще успея да ти направя утре една снимка.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #713

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    С шини едва ли ще стане, по скоро с някакъв профил.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #714

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Идеално може, но да с профил, лошо се изразих:



    ПП: нещо втората снимка се самозавърта.....
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    7
    #715

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Колега bobi161 ,
    много благодаря и за разясненията и за снимките!

    А това, за което благодаря най- много е, че онагледи единствения и според мен, най- добър вариант за монтаж в конкретно този случай. Определено при започване на следващия ремонт, ще подготвим "терена" за подобен монтаж - ще го съгласувам предварително с техника който ще го изпълнява. Предполагам, с подложена гумена (или друга) подложка под профилите както е на снимката, шум/бучене/резонанс или друго от тялото вече няма да се долавя ...а вибрациите надали ще попречат на положения за изравняване над профилите гранитогрес, фаянс или друго.

  13. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    9
    #716

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Здравейте,

    купих си преди месец МЕ FH35VE2 след близо 3 месечно проучване, включително и изчитане на всичко тук във форума писано за него и трябва да призная, че много интересно топли и съм очарован от него. Тествах го тия дни, когато рязко стана студено и...досега не съм го изключвал. Правя си разлика между него и старото Fujitsu ASYA 12 LGC, което доскоро топлеше същото помещение и разликата е огромна. Вече на жената не са й студени краката, аз пък ходя бос, а преди с Fujitsu-то не беше постижимо. Топло беше, но не й на пода.
    Та просто съм страшно доволен от усещането за комфорт и топлина. Плазменият филтър или това което се води на дистанционното PURIFIER е много интересна опция - за няма и 2 минути се усеща въздуха, как става по-свеж, чист, лек...А бе чудесия!
    Относно икономичността му тепърва ще го засичам, но първо да повдигна въпрос за правилната му употреба:

    Монтиран е в хол почти 30м2 и около 80м3 на северната страна, на 1-ви етаж от къща. Няма никаква изолация, само сменена дограма. Имам големи топлозагуби в хола и се чудя, кое е по-добре за машината при тези 20+ градуса навън? Пуснал съм го на 24гр и на 2-ра степен да топли и гледам, че поработи малко и изключи и така от по няколко интервала през 5-10 минути. Да не му "гръмна" по някакъв начин платката или да го прецакам по-бързо, ако го оставя така, вместо да го изключвам денем и да го пускам вечерно време?
    Чудя се, защото докато проучвах, дали да не е по-голям климатика - 50ката например някак си за да се презапася, че няма изолация и изстива бързо - разбрах, че при по-мощен климатик на по-малка стая се получава по-често вкл/изкл. и това прецаква платка/ите по-бързо.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #717

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Я, един доволен от високия минимум, а и он-офа не го невротизира.
    Tadz ползвай го както ти е комфортно , от дистанционното не мож го счупи тоя звяр.
    Само като застудее под нулата не го изключвайте.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #718

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Едно е вкл./изк. на +20° външна, в рамките на нормалното е. Съвсем друго е вкл./изкл. при -10° външна. И на човека не му тръгва с форсиране на турбината при всяко включване, а предполагам мазно и плавно без скръц-пук.
    Не дразни on/off-а, дразни начина по който го правят някои модели климатици.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #719

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Мда ве не дразни.Един от най-дразнещите он/офф има ,но за хол няма да прави впечатление.
    Този пост е редактиран от avenger; 15-10-17 в 11:10.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    9
    #720

    Отговор: Появи се заместника на FD серията, серията FH

    Какво означава висок минимум?
    Относно шума - не е по-шумен от Fujutsu-то, но на мен всъщност не ми е проблем, тъй като имам по-слаб слух и нося сл.апарат и ако нещо ме дразни си го изключвам
    Жената пък би предпочела да ѝ е шумно и топло, отколкото тихо и студено, така че е доволна, но досега не е изразила лошо мнение

    Иначе какво може човек да не ѝ е доволен от машинката?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 54 ПърваПърва ... 384647484950 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шум при работа на минимум Toshiba .DR серията
    От Madj0 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 54
    Последно: 28-01-14, 10:05
  2. GE серията на ME - мощности 25 и 35
    От d_imige във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 29-09-11, 10:59
  3. Dell добавя 3 нови модела в серията си XPS
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 20:56
  4. Явно серията нещо...
    От dindo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 18
    Последно: 29-11-09, 13:12
  5. Sony Ericsson и има ли бъдеще серията P9хх
    От RAMBO1000 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-06, 16:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе