Страница 351 от 354 ПърваПърва ... 301341349350351352353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,251 до 5,265 от общо 5297

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. rbh
    rbh е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    14
    #5251

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря за насоките. Спрях се на шарпа и ако всичко е наред тия дни трябва да го взема.
    За маркуча на аспирацията и самопочистването след като се изведе навън трябва ли да се слага някаква клапа или мрежа?
    Достатъчно ли е само да излезне през стената навън в атмосферата ?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #5252

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте! Имам нужда от помощта ви.
    Предстои монтаж в ново жилище на Hitachi S28B (3.6(0.3~6.9)kw), като го предвиждах за спалня 17м2, Ю/И и 6.6м2 френски прозорци, но поради ред причини се замислям, дали ще стане за всекидневна с бокс 24+5м2 пак Ю/И с 5.5м2 френски прозорци? Притесняват ме уредите в бокса и големите прозорци.
    Градът е Стара Загора. Сградата е ново строителство, височина на стаите 2.5 до гипсокартон без вата. Вътрешен апартамент,среден етаж.
    Ако това става, може би ще преместя климатиците от подписа ми, от сегашното ни жилище, за двете спални.
    Прикачвам скица на апартамента.
    Благодаря! IMG_20211023_173202.jpg
    Този пост е редактиран от Lalito; 23-10-22 в 18:29.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #5253

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте пак!
    Въпросът ми от горния пост придобива спешен характер и още един път ще помоля за съвет.
    Стават ли Hitachi S28B или Е28V за описаните помещения? На хартия са по-мощни от някои европейски 12-ки, които се препоръчват тук за подобни помещения (всекидневна 30м2) и отстъпват само по номинал, но как са хардуерно и софтуерно не мога да знам, за това питам вас.
    От друга страна, ще бъде ли голям някой от тях, за спалня 17м2?
    Целосезонно ползване. При отопление хол 23-25°, спалня 20-21°.
    С това разполагам за момента. S28B ще се монтира вдругиден, а E28V евентуално мога да си го взема от сегашното жилище, стига да си заслужава цялата процедура.
    Причините за този пъзел са основно финансови и ограничен избор при К2У.
    Благодаря!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    50
    #5254

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте!
    Бих бил благодарен за съвет, по следния казус. Става въпрос за къща в полите на Витоша. Стаята е втори етаж, над нея има малко, необитаемо таванско. Стаята е спалня 17кв. м. юг-запад, към нея има залепена тоалетна 5кв.м. Сменена дограма, без изолация.
    Къщата за сега се ползва за вила, не се отоплява целогодишно. Посещава се предимно за няколко дни.
    Климатика ще се ползва за топене на стаята - 24-25гр.
    Предлагат ми следните климатици:
    FUJITSU AS 284 BKS
    Toshiba ras 281 udr
    Natiinal cs x257a
    Natiinal cs x251c
    Симпатийте ми клонят към първите две машини.[/QUOTE]
    Този пост е редактиран от yodanov; 12-11-22 в 08:16.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5255

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Вземай Тошибата. Ако е добре сервизирана, няма да съжаляваш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    32
    #5256

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Бихте ли препоръчали фирми във Варна, които предлагат климатици втора употреба с монтаж? Вчера ходих във varnaklima.com но нямаха на склад нищо за моя случай - 9-12000 btu и ми казаха след 10 дни да проверя пак. Та до тогава всяка препоръка ще ми е от полза.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    32
    #5257

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    termo-klima.com/bg/ Тези също са фирма и за климатици втора употреба с монтаж но отидох и там, нямат никакви останали втора употреба. Вместо това ми предложиха някакъв шантав williams wssp-09NR3 и то за 1500лв.с монтаж, не много добра оферта...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #5258

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    С вече затруднения, бавен и най-вече доста поскъпнал транспорт от Азия май заглъхна този "бизнес" с К2У за японския пазар.

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #5259

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от CompleteOrder Виж публикацията
    termo-klima.com/bg/ Тези също са фирма и за климатици втора употреба с монтаж но отидох и там, нямат никакви останали втора употреба. Вместо това ми предложиха някакъв шантав williams wssp-09NR3 и то за 1500лв.с монтаж, не много добра оферта...
    имаше едно гаражче до първата гюрла къде я събориха - бях си харесал едно хитачи вътре но беше преди 2 години.
    https://www.google.com/maps/@43.2305...7i16384!8i8192
    има и группи из фейсбук

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #5260

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Добър вечер, днес ми преместиха от една стая в друга санио sap ak22n от 2006 модел. Проблема е, че момчето което ми сложи два други нови на 220в не можа да му върже ела или там както се води трафа на 110 волта. Първоначално го свърза, свърза го и тръгна да бучи силно, после му смени нулите и не бучеше, но вътрешното тяло започна да мигат трите диода заедно. Мигането по принцип го прави, когато вадя капака за почистване на филтрите. Сега мигането стана друго, едно нормално мигане с едно много бързо птемигване. Свързах се с момчето, което ми го монтира 2013г, пуснах го на видео да погледне и каза че дава грешка в напрежението. Да се притеснявам ли, че прецакаха машината при свързване или най вероятно не е вързан правилно към трафа, дано него да са прецакали само. Сега ще чакам една седмица, момчето който ми го е слагал предигодини да дойде до Добрич. Моля за някакво разяснение за проблема който стана. Ако може да коментира Александър по спомен знам, че взема отношения за втората употреба климатици. Преди да го сваля работеше, но при монтажа единия колега, които слагаха другите на 220 в, нещо набързо махна остатъка от старите кабели на трафа и според мен се обърка нещо то и затова започна да бучи.Положиха на ново тръби, стойки, тампони и там всичко наново, като за нов монтаж аз исках така.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #5261

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Явно е, че този който е подвързвал захранването през трансформатора е оплескал нещата. Друг е въпроса, какъв проблем се е у получил върху машината в следствие на това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #5262

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    то друг начин Саньо да дефектира няма ..

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #5263

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Майстора , който го е монтирал, явно е почитател на хазарта. На тройка клема, колко процента е шанса да уцелиш правилното свързване, без да знаеш какво правиш.
    Не знам за какво е направил тази глупост, като може да избегне повреждането на климатика, дори и да не знае как се подвързва траф.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    32
    #5264

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3


    Къде е най-добре да сложа климатици в спалня 1 и 2? Оранжевото са врати, лилавото прозорци, външното тяло може да се сложи само около прозорците.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #5265

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Привет колеги, продължението на драмата със Sanyo ak22n, имаше изгорял предпазител на платка вътрешно тяло и се оправи. Трафа беше здрав, било е пуснат 220 в към вътрешното тяло, имал съм късмет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 13:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 17:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 15:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе