Страница 233 от 354 ПърваПърва ... 183223231232233234235243283 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,481 до 3,495 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    37
    #3481

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Уникална машина....то тишина, то комфорт, пък и ако е от Пловдив направо скачай смело

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    6
    #3482

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте колеги,


    След като получих разяснения във Fujitsu-раздела стана ясно, че бюджета ми е твърде ограничен за нови машини, които биха ми свършили работа, затова спирам да цапам там и се местя тук.


    Относно помещението, описвам отново набързо - две еднакви стаи по 67 кубика на първи и втори етаж в НЕизолирана тухлена къща. Долната е кухня + трапезария, горната е спалня + хол. Къщата се обитава от жена и малко дете, т.е. търсим нормалната стайна температура от 29 градуса :D
    Горното в кръга на шегата разбира се, в най-студените зимни дни 21-22 би било напълно приемливо.
    Всички врати и прозорци са сменени през тази и миналата година, дограмата е пвц с обикновен двоен стъклопакет. Стъклата май са някакви К-нещо си кьорфишеци, ако има някакво значение. Три външни стени.
    Преди ремонта, с 40-годишна разпадаща се дограма с липсващи стъкла на места, една конвенционална 18-ка Мидеа беше напълно неспособна да се справи.
    В задачката се пита какво да монтирам този път, така че да не се одървим от студ зимата, и по възможност да не плащам ток колкото за средно голяма фабрика.


    Бюджета е 3500 абсолютен таван.


    Гледах примерно някакви Тошиби 285PDR, че се предлагат на доста места, следователно би трябвало да има части за тях, дали е удачно като вариант, и дали ще ме стопли като стане -15 до -19 и задържи така 4-5 дена (ситуация, в която Мидеата ми трябваше да работи на няколко пъти)?


    Благодаря предварително за отделеното време.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3483

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Населеното място където е къщата, Стрелча ли е?

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    6
    #3484

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Костинброд

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    19
    #3485

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте. В търсене на климатик съм за леля ми, която е пенсионерка. До сега се отопляваше всяка зима с маслен радиатор, но това не си е работа... Търсиме климатик за стая с размер 25-30кв.м
    Този пост е редактиран от Porsche911; 31-08-17 в 09:26.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    13
    #3486

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    • Toshiba ras-255EDR става ли за стая 10 кв.м. ,засега без изолация, но с окачен таван и вата.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3487

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Става и за 20 - за твоята стая е идеален. Това по принцип - в случая най важно е състоянието на машината.
    ruuni9 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    19
    #3488

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Извинявам се за публикуваното второ мнение, не ми дава да изтрия предишното.

    Здравейте. Ще се купуват 3 климатика за 3 различни апартамента. Насочили сме се към фирма от София (климафр***). Споделете мнение от къде е най-добре да се закупи, но фирмата да е от София.

    1 стая в един от апартаментите ще се отоплява и охлажда с климатик. Стаята е със сменена дограма и 5см изолация южно изложение. Апартамента от долу не се отоплява. Размер 8.5m2. Предложените са:
    Sanyo - SAP-A22R
    National - CS-22RJH-W
    Mitsubishi - MSZ-SV22T-W
    Sharp - AY-R22BV6
    Daikin - AN22JNSJ-W
    Panasonic - CS-J222C-W
    Sharp - AY-W22SC-W

    За втората стая, която ще се използва климатика само за охлаждане лятото и е с квадратура 25m2. Сменена дограма +5см изолация - югоизточно разположение.
    Предложените са:
    National - CS254VB
    Fujitsu - AS-E225-W
    Toshiba - RAS-255ED
    Panasonic - CS-251GF-W
    Sanyo - SAP-FK25P
    Sanyo - SAP-F25V6P
    Sharp - AY-N25SC



    И третата стая, която ще се използва климатика главно за отопление с 10см изолация и сменена дограма. Площ 28m2 южно разположение. Не се отоплява от горен и долен етаж. Предложените са:
    Hitachi RAS-R2810LX
    Sharp AY-M28SX-W
    Hitachi - RAS-2810RX
    Sharp - AY-P28V5

    Много ще съм благодарен ако ме насочите към конкретни модели. Благодаря.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3489

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Porsche911 Виж публикацията
    Размер 8.5m2
    Sanyo - SAP-A22R
    Mitsubishi - MSZ-SV22T-W
    Daikin - AN22JNSJ-W

    квадратура 25m2
    Toshiba - RAS-255ED
    Panasonic - CS-251GF-W
    Sanyo - SAP-FK25P


    главно за отопление с 10см изолация и сменена дограма. Площ 28m2 южно разположение. Не се отоплява от горен и долен етаж.
    Hitachi RAS-2810LX
    Sharp AY-M28SX-W
    Hitachi - RAS-2810RX
    Така мисля, че ще бъдеш улеснен... Колкото до фирмата и как са обслужени машините, стискай палци....
    ruuni9 одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    59
    #3490

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте.Попадна ми един стар модел Sharp АY-G25SE. Ползвали са го родителите на баджанака ми.И все още не знам какво е реалното му състояние.Та дали ще си струва да се занимавам с профилактирането му,отстраняването на евентуалните му дефекти и монтажа му във Варна,южно помещение ,последен етаж на панелен блок,с външна 5 см. изолация от фибран и ПВЦ дограма.Помещението е 12-13 квадратни метра. Ще се ползва само и единствено за охлаждане.Единственото предимство е,че съвършено безплатно го придобивам.
    Благодаря предварително на всеки отзовал се.
    ruuni9 одобрява това.

  13. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3491

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Стана ми любопитно и открих само, че е модел 1995г. Номинал на отопление е 3.4kw и коп 3.73. Но, не съм сигурен за това инфо.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    59
    #3492

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Стана ми любопитно и открих само, че е модел 1995г. Номинал на отопление е 3.4kw и коп 3.73. Но, не съм сигурен за това инфо.
    Понеже съм абсолютен лаик,може ли да ми разясните какво означават номиналът и стойността на СОР? А някакво допълнително инфо от рода дали е поне инверторен?

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3493

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Инверторен модел е. Номиналната му охлаждаща мощност е 2.5 kW, което във Вашия случай е достатъчно. Ако дроселиращата система му е наред и машината електрически работи, ще Ви върши работа. Имат слаби места, но и да ги знаете, без машината да бъде обстойно проверена, няма как да знаете какво е нейното състояние.
    onogondur и ruuni9 харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    59
    #3494

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря на Aleksandars и ruuni9 за мненията.
    Може ли да дадете съвет за читава фирма във Варна,където може да се прегледа състоянието на климатика и с която помощ да се извърши качествен монтаж след това? Може и на лични съобщения,ако искате вашето мнение да не се приеме за реклама.

    п.п. Aleksandars ,кои са слабите места на машината?
    Този пост е редактиран от onogondur; 06-09-17 в 22:23.
    ruuni9 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #3495

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Един елемент на външната платка си променя параметрите. Проверете го как работи и му направете профилактика и е готов за монтаж. Ще свърши работа за това помещение.
    ruuni9 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе