Страница 249 от 354 ПърваПърва ... 199239247248249250251259299 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,721 до 3,735 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3721

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Ако всяка трета година си куруваш по една машина от Велев, може и да не чакаш по 20 дена. Примерно, само 10. С предимство са винаги гаранционните и по-прясно продадените
    ruuni9 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3722

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ако всяка трета година си куруваш по една машина от Велев, може и да не чакаш по 20 дена. Примерно, само 10. С предимство са винаги гаранционните и по-прясно продадените
    Чувството ти за хумор винаги кърти! С интерес чета постовете ти!

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3723

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Тук хумор няма! Много малко са тези, които могат да ремонтират (нещо). Мнозинството са търговци / монтажници. Факт.
    VanDan, SPSt, ruuni9 и 1 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #3724

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не е по темата, но исках от Велев да закупя нова машина спешно за охлаждане на баща ми, а не ремонт да ми прави. Имах замисъл да купя даже 2, като демонтираме 2-та наши стари, монтираме новите на тяхно място и да монтираме единия от старите на баща ми.
    Той се похвали тук във форума, че от юни до средата на октомври е пълен с поръчки за монтажи на закупени от него машини по 20 дни напред. За какъвто и да е ремонт нямаше да се навие - това е повече от ясно. Разбира се, че с предимство са новозакупените и гаранционните. Това важи за всички фирми в града. Повечето като чуят за извънгаранционен ремонт дори няма въобще да се навият да дойдат и да видят за какво става на въпрос. Дори и извън сезона (май само края на зимата и ранна пролет е свободен сезон) на продажбите.
    Този пост е редактиран от VanDan; 14-10-17 в 17:22.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3725

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    той за това и не пише тука гледам ,вече е на по високо ниво
    spas.slavchev и ruuni9 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3726

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Пазарът на всякакви климатици в момента май не е толкова малък, щом Велев дори в убит град като Плевен, не поиска да ми обърне и капка внимание за по-малко от след 20 дена, а сме израснали през няколко улици. И не са малко фирмите, които не се интересуват толкова от коректност или дълготрайност на пребиваването си. Те гледат да "захлебят" на момента, докато има интерес и подем. Примерно при К2У да продадат поредната пристигнала партида, пък после какво ще става не е особено интересно. Не малко са такива, които скачат от бранш на бранш, в зависимост от моментната конюнктура. По радиото слушам в последно време едни реклами - "направихте покрива от фирма Х, сега трябва да си вземете климатици от тях".
    Докторе, имах в предвид единствено и само пазарът на К2У в Пловдив. Дори не можеш да си представиш колко фирми се занимават с това. В същото време, въпреки, че има бум на пришълци от цяла южна и част от северна България, въпреки бума в строителството на жилища, търсенето на К2У е доста по-малко от предлагането. В такъв конкурентен пазар фирмите трябва да се стремят да "гъделичкат" клиента с качество, обслужване и конкурентни цени. Само, че на практика се получава това, което ти си изтъкнал-"да захлебим сега, докато можем, че утре нищо не се знае". Не всички са така, но повечето и то най-големите играчи. Не зная защо, но това ми е направило впечатление. Може би твърде голямото самочувствие на босовете, които винаги са най-,най, има голямо значение.
    VanDan одобрява това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    14
    #3727

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте.
    Тези дни искам да купя климатик и като за възможностите ми и се киолебая между нова Midea и 2-ра ръка самурай. Пуснах тема в раздела на Мидеите, но моля за помощ и за машините, за които се колебая от Япония!

    Климатика ми трябва за помещение 13 квадрата ъглова кухня от соца- бетонка. гр. Варна
    Изложение - 1 стена северна с остъклен на винкел балкон и 3 вътрешни неотопляеми стени.
    В кухнята се готви. Бабата живее в кухнята, та климатика ще се ползва предимно за отопление през зимните месеци.

    Бюджет- 800-900лв. заедно с 5м. монтажен път. (с трафа максимум 1000лв. )

    Спрял съм се на моделите:
    - DAIKIN AN25HNS 700лв. Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 25HNS
    - DAIKIN AN22GKS 700лв. Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 22GKS
    - DAIKIN AN25HUS 700лв. http://varnaklima.com/klimatici-vtor...-klimatiDAIKIN AN22GKS
    - Daikin-an25hus 700лв. Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 22GKS
    - DAIKIN F25JTNS 700лв. Рециклирани климатици DAIKIN - Модел: 25JNS

    - HITACHI F22W 570 лв. Рециклирани климатици HITACHI - Модел: F22W


    Блазни ме цената на Хитачито, но да не се окаже подводен камък?
    Кой от климатиците бихте ми препоръчали?
    От кой бих бил най- доволен от цена-качество?
    А при външна температура -10 -15 градуса?


    Знам, че ако събера още малко пари ще е по-добре, но това е положението. А и предстоят и други неотложни разходи, така че е невъзможно да отделя над 1000лв. заедно с монтажа в обозримо бъдеще!!!!! Затова моля да се съобразявате с това.
    Събразно горното, бих приел предложения и за други японски климатици.

  10. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3728

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Който и да вземеш ще ти свърши работа за тези 13кв. Спрял си се на Хитачито, но да имаш предвид, че размразява по часовник. И е малко дискомфортно, поне за мен. Мойто дори пъшкаше като по еротичните канали. И в момента е свалено и чакам замяна тези дни за някаква Тошиба, но не съм я видял още.
    toto4ev одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3729

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    radostinr, дайкините са еднакви като параметри. Аз ще Ви насоча към AN25HNS
    SPSt и ruuni9 харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #3730

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте,
    тази зима се навих да си взема климатик за хола, който е 18м2 (46м3), с три вътрешни стени и една външна тухлена стена без изолация. Апартамента се намира в Аксаково (Варненско), като изложението е север-изток. Тъй като е хол, доста често се отварят вратите към кухнята и коридора (които не се отопляват). Миналата зима в студените дни в стаята съм включвал две конвекторни печки по 2kW, за да мога да достигна 23 градуса. Тогава комшиите под и над нашия апартамент ги нямаше и си беше трудно за стопляне. Поне тази година се мяркат . Режима на отопление беше понеделник - петък от 18 часа до 24 часа, събота и неделя от 10 до 24 часа.
    Предлагат ми (още не са идвали да видят стаята) FUJITSU AS-R22A за 1150лв с монтаж. Казаха , че не бил нисък клас климатик и щял да се справи в студените дни, въпреки ниската си мощност. Може ли и вашето мнение, че в нета като се рових ми се вижда малка мощността, ама аз не разбирам(много и различни стойности за мощности), така че...разчитам на вас.

    Всичко хубаво!
    Този пост е редактиран от zarin_86; 18-10-17 в 23:27.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3731

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    слабичък е за 18 квадрата тоя модел
    SPSt и ruuni9 харесват това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3732

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    zarin_86, за Вашето помещение, търсете машина с номинал 3.2~3.4 kW в режим отопление. Нокрийката е хубаво моделче, но както Ви е споменал адаша, ще дойде "късичка" в определени моменти.
    SPSt и ruuni9 харесват това.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3733

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от zarin_86 Виж публикацията
    Режима на отопление беше понеделник - петък от 18 часа до 24 часа, събота и неделя от 10 до 24 часа.
    Предлагат ми (още не са идвали да видят стаята) FUJITSU AS-R22A за 1150лв с монтаж. Казаха , че не бил нисък клас климатик и щял да се справи в студените дни, въпреки ниската си мощност. Може ли и вашето мнение, че в нета като се рових ми се вижда малка мощността, ама аз не разбирам(много и различни стойности за мощности), така че...разчитам на вас.

    Всичко хубаво!
    Ако смятате да ползвате същия режим на затопляне, защото това не е отопление, то тогава и това което ви е препоръчал Сашо може да се окаже слабичко.
    SPSt одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    6
    #3734
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    zarin_86, за Вашето помещение, търсете машина с номинал 3.2~3.4 kW в режим отопление. Нокрийката е хубаво моделче, но както Ви е споменал адаша, ще дойде "късичка" в определени моменти.

    Благодаря.

    А, да попитам от таблица в този сайт http://www.fujitsu-general.com/jp/products/aircon/2011/r_series/spec.html , коя номинална отоплителна способност гледам 2,2kw или мощността при 2°С-3,3kw. 2,2kw да не е при - 7°или...

    Приятен ден!

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #3735

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    2,2 при +7

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе