Страница 291 от 354 ПърваПърва ... 241281289290291292293301341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,351 до 4,365 от общо 5297

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4351

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Честито! Машината ти е чудесна, а фирмата е читава и коректна.
    Да си го ползваш безпроблемно и със здраве!

    Цитат Първоначално публикувано от Sibela Виж публикацията
    Вижда ми се качествен, но все пак! - 14годишен.....!
    Сибела, колко годишна кола карате?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #4352

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Сибела виж тук:
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4353

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Сибела, моя е година преди твоя, Румбата за него говореше,избора ти е идеален.Реално такива машини вече не се правят.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Живее в
    варна
    Мнения
    5
    #4354

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Румба, благодаря много!

  6. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #4355

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Sibela Виж публикацията
    Благодаря. Вижда ми се качествен, но все пак! - 14годишен.....! Ще ми се линк от който да прочета повече....
    14 годишен, но ще работи като новороден!

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #4356

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Това, че модела е произведен през 2004 година, не означава, че е експлоатиран до сега... Повтарям се сигурно, но е така в действителност. Sibela, модела Ви е от серията DaiSeiKai... Две от машините които използвам са модели от 1998 година, на хладилен агент R22 и хардуерно и софтуерно превъзхождат 90% от новите машини за нашия пазар....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #4357

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    И си ги поддържаш и ремонтираш сам при нужда. А по повод аналогията с колите, мнозинството многогодишни таралясници по пътищата ни са пълни "кенефи", както ги наричат в един друг форум, който посещавам. Някой и друг автомонтьори и разбирачи може и да успяват да си ги поддържат и реновират по-дълго време, но пак с има проблеми с наличието на резервни части, дефекти покрай ръжда в самата конструкция и т.н. Няма лошо в старата техника, но вие го изкарахте, че е вълшебна и безсмъртна.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4358

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не, докторе, нито са безсмъртни, нито са вълшебни.Просто в много случаи няма подходяща европейска машина, или ако има е на космически цени.А поддържането е въпрос конкретен, зависи си от този, то когото си го взел, което е валидно за всяка стока.А за качеството спор няма, доста по-напред са - нито двигатели и лагери шумят, нито втулки ромолят.Жена ми от една година мрънка да съм вземел за в къщи машини, като този на вилата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #4359

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Сибела, колко годишна кола карате?
    Аз за сравнението с колите го написах основно... Старите автобръкми нито са толкова по-качествени, нито са чак толкова дълговечни. И там не важи лафа за "този" или "онзи" пазар.
    При старите климатици за японския пазар (особено за някои модели) е по-различно, но пак в един момент ще има проблем с поддръжка и резервни части.
    Този пост е редактиран от VanDan; 17-12-18 в 12:20.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4360

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    При старите климатици за японския пазар (особено за някои модели) е по-различно, но пак в един момент ще има проблем с поддръжка и резервни части.
    Тя момата, точно заради проблем с поддръжка и резервни части е опряла до японска машина.

    П.С. Я ме подсети, какви бяха твоите японки, че нещо не мога се сетя...

  13. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4361

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    А за качеството спор няма, доста по-напред са - нито двигатели и лагери шумят, нито втулки ромолят.
    Не е коректно да се идеализират по подобен начин.
    Като притежател на 100V машини купени нови се появиха свирещи лагери, така и на профилактирани/рециклирани рано или късно ще се обадят подобни болежки.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #4362

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Тя момата, точно заради проблем с поддръжка и резервни части е опряла до японска машина.

    П.С. Я ме подсети, какви бяха твоите японки, че нещо не мога се сетя...
    Човек, ти даде аналогия с автомобили на "еди колко си години". Аз коментирах единствено твоето сравнение... Просто не мисля, че е удачно.
    Иначе за Александърс и моделите 1998г. също мисля е от значение това, че им разбира на тези машинки. Какво се правите, че не разбирате за какво говоря. Не съм от сектата на климатиците и не целя да влизам в джихада ви европейски-японски.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4363

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Не е коректно да се идеализират по подобен начин.
    Като притежател на 100V машини купени нови се появиха свирещи лагери, така и на профилактирани/рециклирани рано или късно ще се обадят подобни болежки.
    Принципно говоря.То доста евпорейци от висок клас още като нови хвърлят лагери и втулки, а ниския клас нямат никакви проблеми в тази насока много години.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4364

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Човек, ти даде аналогия с автомобили на "еди колко си години". Аз коментирах единствено твоето сравнение... Просто не мисля, че е удачно.
    Ако мога да си поверя живота на 20 годишен таралясник, трябва ли да се притеснявам, да си доверя комфорта на гъз@ на 14 годишен клим? Ако една машина е профилактирана и монтирана правилно, няма проблем и още 20 години да изкара.

    П.С. Освен това, точно поради спецификата на тези машини, сервиза им е много по-развит от този на "европейците".
    Този пост е редактиран от Kasap; 17-12-18 в 14:41.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Живее в
    варна
    Мнения
    5
    #4365

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Аналогът със старите автомобили изобщо не беше на място. От 10 годишна кола карана по български пътища и такава летяла по немски магистрали има поне 5 години разлика. От техника произведена за Източно Европейски пазар и онези с различен стандарт- светлинни години.
    Аз имах нов климатик, който ми създаде многобройни проблеми още докато беше в гаранция. Пластмасата пукаше, вечер при спадане на температурите бръмчеше като трактор и в най-дълбоката зима, духаше студен въздух, вместо да загрява. После- нямало поддръжка и резервни части за него...
    Нямах големи очаквания от климатика, който купих втора ръка. Вече почти се бях се насочила към 14ка на General Fujitsu, но въпреки това погледнах и японските... Е, кой ще устои на COP 5.50, Pmax 7kW ? ? ? Фуджицу- то - COP 3-4 и почти двойно по-скъпо. Е, запазвам аз япончето спонтанно, па после си мисля: ами ако се развали какво правя.... дали ще има резервни части..... дали са му такива показателите наистина..... Търся... и никакво инфо на инглиш! Бях на ръба да се откажа. Е, някак си съмненията ми се разсеяха в последния момент. Сравнено с новият Шарп японския "дъртьо" е по-тих, струята е конфортна без да ме "удря" в главата, защото е над дивана, а вечер отварям и към спалните и не се налага да включвам другия климатик (който закупих заедно със Шарпа и също за нищо не става). За сега всичко е перфектно, да не кажa с нетърпение, но все пак с любопитство чакам да паднат под 0 температурите, та да видя прехвалих ли 285NDRS или не.....
    Този пост е редактиран от Sibela; 18-12-18 в 21:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 13:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 17:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 15:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе