Страница 139 от 166 ПърваПърва ... 89129137138139140141149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,071 до 2,085 от общо 2477

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2071

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Никой не си обидил. Не го приемай така. В този форум всеки има право да пише, когато и каквото поиска след като спазва съответните правила. Просто понякога е досадно да се пита едно и също нещо, особено след като скоро е обсъждан същия въпрос. Но това не е обидно и не би трябвало да засяга никого. Поне аз не се засягам по никакъв начин. Просто е досадно, но винаги може да се намери някой, който да отговори.
    Новите колеги спокойно може да питат и отговарят. Тук не е място със заслуги по стаж, старшинство или нещо друго.
    Този пост е редактиран от VanDan; 22-03-17 в 16:09.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #2072

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Най-малкото, проява на уважение към труда на писалите е човек преди да пита, да положи поне малко усилия да се запознае с написаното до момента. Освен това, така се усвоява до известна степен специфичната терминология и човек, професионално не изкушен от съответната материя добива някои колкото и да са оскъдни и откъслечни, но все пак що-годе базови познания.
    И нямам предвид четене само тук, а в поне още няколко форума с подобна тематика, както и други ресурси в мрежата, а преди години ходехме и по библиотеки . Така поне малко човек може да отсее волни или неволни внушения или предложения от търговци, проектанти и тн.
    Особено пък ако се касае за по-значителна инвестиция, ремонт и подобни.
    Ще ви дам и конкретен пример с мен. Проучваме възможноста за газификация на апартамент и естествено потърсихме няколко профи мнения. Една от проектантките ни предложи двуконтурен котел, въпреки заданието ни да ползваме газ само за отопление, без БГВ. Това поради определена специфика на апартамента. Освен това, на мой въпрос как и къде ще се изведе конденза от котела, отговорът беше - питаш много в детайли ?!
    Успех на всички питащи и отговарящи.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2073

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Никой да не се обижда от забележки, никой да не спира да пише! Форумът има нужда от всички! Има нужда от питащи, има нужда от четящи, има нужда от отговарящи. Има нужда от хора специалисти, има нужда от хора ползватели, както и от бъдещи ползватели с техните въпроси. Тук си помагаме взаимно. На мен като специалист в областта също много ми е помогнал форумът. Сблъскването с много и разнообразни проблеми за решаване ми е помогнало за много по-бързо трупане на опит. Много ми харесва една сентенция, която съм чел някъде в подписа на някой участник - "Ако двама човека имаме по една ябълка и си ги разменим, ще имаме пак по една ябълка. Но ако имаме по една идея и си ги разменим, то и двамата ще имаме по 2 идеи" Това става във форума - размяна на идеи и общо израстване. Е, понякога се дразним от стари или грешни идеи, но това също е трупане на опит, Защото Опит е да се учиш от грешките - своите и чуждите. Дразним се когато някой още с идването във форума започва с питане и с писане, вместо с четене. Дразним се, когато някой увлечен и потънал в проблемите си, веднага започва с въпросите, без да е погледнал поне няколко страници или теми назад, за да прочете, че съвсем скоро точно тези негови проблеми са били плод на дискусии и то многократни. Да, дразним се когато трябва като роботи да отговаряме на едни същи въпроси по няколко пъти. Да дразним се, но после ни минава и прощаваме, и пак сме във форума, защото ни е интересно, защото ни е полезно, защото изпитваме нужда да помагаме, радваме се, когато сме решили нечий проблем, получаваме удовлетворение, чувстваме се полезни. Този, който е получил помощ за решаване на своите проблеми, изпитва желание и нужда и той да помогне. По този начин форумът живее и се развива. Извинявам се, ако в момент на такова раздразнение съм повишил тон или съм обидил някого, защото не сме дошли тук нито да се дразним, нито да се обиждаме, а да си помагаме взаимно. Понякога в желанието си да помагаме се случва да дадем и грешен съвет, затова е добре да бъдем поправени навреме. Форумът се чете от много хора в момента и ще бъде прочетен от много повече хора в бъдеще, така че грешките е добре да бъдет поправяни навреме. Затова моля да не се сърдим на поправки и апострофи, отправени към нас и да не пестим такива към грешките на другите. Благодаря, че Ви има!
    Този пост е редактиран от Lazar; 23-03-17 в 04:41.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2074

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Чест ти прави, Лазаре! Достоен пост! Такива хора са нужни!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2075

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, имам въпрос който може би за мнозина от вас ще е глупав, но аз съм невеж в тая насока и се нуждая от мнения, и насоки.
    Предстои ми газифициране на жилището (което се състои от две стаи, баня+wc и коридор), затова съм се спрял на две марки газови кондензни двуконтурни
    газови котли с максимално ниска минимална мощност: vaillant ili viessmann Кой от двата е за предпочитане?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2076

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от joro Georgiev Виж публикацията
    Здравейте, имам въпрос който може би за мнозина от вас ще е глупав, но аз съм невеж в тая насока и се нуждая от мнения, и насоки.
    Предстои ми газифициране на жилището (което се състои от две стаи, баня+wc и коридор), затова съм се спрял на две марки газови кондензни двуконтурни
    газови котли с максимално ниска минимална мощност: vaillant ili viessmann Кой от двата е за предпочитане?
    Кои модели ти предлагат.Висман, не знам да имат с ниска мин.мощност.колко квадрата е този апартамент .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2077

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аз ти предлагам доказаните модели на Имергаз и Бош от последните 100-на поста. Много фирми предлагат модели котли не според нужди и качества, а според това с кой вносител работят или имат на склад.
    И така написано само като марки нищо не означава. Трябва конкретни модели, за да се видят точните характеристики.

  10. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #2078

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    ...... и аз наскоро търсих Вайлант, кондензен, двуконтурен с (относително) ниска мин. мощност и не открих в каталозите на представителя за БГ.
    Само старите модели видях ..........
    А по спомен от преди 1 година някъде гледах по-новите модели и от тях имаше интересни предложения.
    Сега обаче не успях да ги открия ... Някой да знае къде да търся?

    п.п. Грешката е моя. В брошурата за 2014 г. - новото 5-то поколение .......
    Този пост е редактиран от legaltk; 24-03-17 в 21:28.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    27
    #2079

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    А какво ви е мнението за газовите котли Термет?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2080

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    кондензен двуконтурен котел vaillant ecoTEC Plus VUW 246/5-5 Регулиране на мощността в режим наотопление от 4.2- 21.2 kW
    СТЕНЕН ГАЗОВ КОНДЕНЗЕН КОТЕЛ VIESSMANN МОДЕЛ VITODENS 100-W, 26 KW, ДВУКОНТУРЕН Номинална мощност (50/30 °С) kW 6,5 - 26,0; Номинална мощност (80/60 °С) kW 5,9 - 23,7. Тоест - от 5.9kw до 26,0kw . Жилището е хол с всекидневна и кухненски бокс в едно 26.м2 южно изложение, единствената външна стена е тази на прозореца със седем сантиметра стиропор, пред която от край в край има остъклена тераса в тази стая съм предвидил два панелни стоманени радиатора тип22 180/60 и 160/60; спалня 15.м2 северно изложение, единствена външна стена, тази с прозорец със седем сантиметра стиропор, за нея съм предвидил два панелни тип22 100/60 и 160/60. между двете стаи се намира банята 6.м2 и коридор 6.м2 и двете нямат външни стени, за тук съм предвидил само в коридора един панелен радиатор тип22 60/60см. Височината на всички помещения е 265см.

    Дано да съм бил максимално точен в описанието на котлите и жилището.
    Този пост е редактиран от joro Georgiev; 24-03-17 в 16:07.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #2081

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от joro Georgiev Виж публикацията
    vaillant ecoTEC Plus VUW 246/5-5 4.2- 21.2 kW
    VIESSMANN МОДЕЛ VITODENS 100-W, 26 KW, kW 6,5 - 26,0;
    Според мен и двете машинки минимумите им не са сред отличниците. Да и двата производителя са надеждни, но жилището е доста мъничко и е по-добре според мен да избереш котел с още по-нисък минимум бил той Бош или Имергаз. Аз топля 5 стаи, 2 бани и коридор с котел с по-нисък минимум.
    Сега ако няма кой да ти продаде и монтира друго освен двата които ти предлагаш ти предлагам да избереш този с по-ниския минимум.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2082

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Тези 50-60м2 в едно междинно време ще им трябва много малко мощност. При наличие на пазара на котли с 1-3KW минимална аз не бих взел тези двата. Но както писах е масова практика фирмите инсталатори да работят само с определени марки котли.
    Както и предния пост ако няма шанс за други, този с по-ниската минимална от двата.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2083

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Моето мнение е, че за такова малко жилище двуконтурният котел не е за предпочитане (то не, че за голямо жилище го препоръчвам де. Оглеждай малките едноконтурни котли с ниска минимална мощност.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2084

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря за мненията на всички Ви. Спрял съм се на двуконтурени модели заради проточния принцип на БГВ. Макар и малко жилище, в него живеем четирима и постоянно се изчакваме след бяна да загрее бойлера.
    една от фирмите в нашия град ми предлага bosch Condens 2500W WBC28-1DCE23
    и то на доста добра цена . Но ме притеснява Турското им изпълнение.....и затова съм малко резервиран към тях.




    - - - - - - - - - -

    Определено ми се иска, като ще давам пари, да е нещо немско.

    - - - - - - - - - -

    За сега съм най много за vaillant ecoTEC Plus VUW 246/5-5 4.2- 21.2 kW, но има едно неудобство което хем е за добро, хем не е. От провинцията съм и има фирма която ги предлага, но правата им са само за монтаж. Настройки; профилактики; гаранционно и извън гаранционно обслужване се извършва единствено от фирма дистрибутор за България със седалище в гр.София.
    Което погледнато от една страна, няма да "бърника" всеки в него, а само обучени за тях специалисти. Но от друга страна ще пада чакане ако се наложи.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2085

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    На ток бойлерът Ви загрява с 3кВт, а не с 14, нали?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 09:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе