Страница 142 от 166 ПърваПърва ... 92132140141142143144152 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,116 до 2,130 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,867
    #2116

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Може , не знам.При мен слушалките на душовете са с ограничители на дебита , но въпреки 29те киловата на Баксито не става.Иначе налягането мо е 5 бара,имам манометър на входа.Интересно ми е сега ,ако го намаля дали ще се получи?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    3
    #2117

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    ОК....Разбирам,че нищо не разбирам,затова,молбата ми е следната-кажете идея,за газова инсталация за отопление и БГВ на мезонет с две бани (на 2-та етажа).Сегашният газов котел ,е монтиран на балкона на 1-ия етаж (оцветено в червено на схемата).Има възможност да се затвори тази част от балкона и да стане нещо като стаичка за котела и бойлера,евентуално.Балконът на 2-ия етаж,е усвоен към стаята...т.е. няма балкон.




    Прикачени изображения Прикачени изображения
    JordanS одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2118

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    От това, което четох до сега, за горна граница ще ни трябват 35 KW поне.

    - - - - - - - - - -

    Ето подробности:
    Къщата е разположена юг-север. Първият етаж /около 135 кв.м./ е 1 помещение - основно юг и малко север и сервизни помещения на север. Стълбището е на север. Вторият етаж /около 135 кв.м./ - двете по-големи стаи на юг, двете по-малки на север, сервизни помещения на изток. Третият етаж /около 70 кв.м./- по-малка стая на север, по-голяма на юг и изток, сервизно на изток.
    Няма изолация /къщата е топла/. Всички стени от запад са вътрешни /граничат с друга къща/. Дограмата е алуминиева с прекъснат термомост.

    - - - - - - - - - -


    Височина 1 ет.-2.70 м, 2 ет.-2.50 м., 3 ет.-средно 2.50 м. Няма таван. 3 ет. е подпокривно простронство. Над него има изолация без да има плоча.

    На първо време ако е възможно ми препоръчайте марка котел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2119

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, как да изчисля мощността на панелен радиатор според размер и температура на водата?
    Пример: панелен радиатор тип22 100/60 с вход на водата 50 градуса или панелен радиатор тип22 100/60 с вход на водата 90 градуса.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #2120

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Трябва да знаеш мощността дадена като спецификация от производителя. Някои дават мощността при различна температура на входящата вода. Ако твоите нямат при 50-60гр., то тогава трябва математически като съотношение да се направят сметки. Ако няма никаква стойност дадена от производител или друг източник, трудно можеш да я сметнеш - изчисление на цялата отдаваща площ с гънки и т.н., характеристики на материала, изминаван път от водата и др.
    Може да сравниш с друга марка подобни радиатори, за които има дадена информация.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    23
    #2121

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здрасти joro Georgiev. Първо виж марката на радиаторите за които питаш. Погледни дали за тази марка радиатори няма характеристика в нета (мощност,тегло,ватове,обем ит.н.).Ако все пак не откриеш каква марка са или данни за тях ,ето ти примерна база за сравнение:http://orex.bg/bg/product-view/57/219.html, на KORADO,също и на ELITE и COMRAD-http://orex.bg/bg/product-view/57/220.html. Като имаш предвид,че данните за мощността са при t1/t2(°C) – 80/60/20, можеш мисля да добиеш представа за твоите радиатори.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2122

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ако системата е с едноконтурен котел и обемен бойлер има ли значение това, че изводите за БГВ на котела са 1/2" а тези на бойлера са 3/4" ?!?!
    И с каква тръба би трябвало да се свържат?!?!
    Този пост е редактиран от pepitoff; 31-03-17 в 22:00.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    27
    #2123

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    И БВГ с предимство ли се нагрява, пред отоплението?

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2124

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от tutalka Виж публикацията
    И БВГ с предимство ли се нагрява, пред отоплението?
    Да, спира отоплението докато подгрява БГВ-то. И при едноконтурния и при двуконтурния котел е така.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #2125

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Моля, да ме извините, ако въпроса не е за тук, но не намерих къде да го задам.
    Как влияе дължината на комина на работата на котела, примерно , ако комин 60/100 с дължина 1 метър се намали на 70 см , и се спази изискването да излиза на 13 см от стената, ще има ли по-добър ефект за работата му ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    20
    #2126

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Няма да има по-добър ефект, за работата на котела. В предишните така наречени КОНВИНЦИОНАЛНИ котли имаше бленди с отвор с различни диаметри които трябваше да се монтират, за да компенсират дължината на комина. В Кондензационните котли това го няма, но със сигурност по-късия комин не означава по-добре.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Ако системата е с едноконтурен котел и обемен бойлер има ли значение това, че изводите за БГВ на котела са 1/2" а тези на бойлера са 3/4" ?!?!
    И с каква тръба би трябвало да се свържат?!?!
    Не би трябвало тръбите на еднокунтурен на котела, за БГВ да са на 1/2". При едноконтурните има извод който е на същия диаметър като за отопление на 3/4". Ако там има два извода на 1/2" освен изводите за отопление, най-вероятно котела е двуконтурен, има вграден пластинчат топлообменик или е битермичен ако е от старите конвенционални котли.
    Този пост е редактиран от T E R M E T; 10-04-17 в 08:58.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2127

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Няма никакъв проблем да се скъси комина, както няма проблеми и да се удължи, стига да не надвишава максималната дължина, която е дадена в инструкцията

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2128

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, имам следващата дилема. В коридор 6кв.м. имам място за панелен радиатор тип22 60/60 с възможност за диагонално свързване или 80/60 но тук имам възможност за странично (едностранно) свързване. Дайте съвет какъв радиатор да сложа. Благодаря!

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2129

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от T E R M E T Виж публикацията
    Няма да има по-добър ефект, за работата на котела. В предишните така наречени КОНВИНЦИОНАЛНИ котли имаше бленди с отвор с различни диаметри които трябваше да се монтират, за да компенсират дължината на комина. В Кондензационните котли това го няма, но със сигурност по-късия комин не означава по-добре.

    - - - - - - - - - -


    Не би трябвало тръбите на котела за БГВ да са на 1/2". При едноконтурните има извод който е на същия диаметър като за отопление на 3/4". Ако там има два извода на 1/2" освен изводите за отопление, най-вероятно котела е двуконтурен, има вграден пластинчат топлообменик или е битермичен ако е от старите конвенционални котли.
    Става въпрос за едноконтурен Victrix 20 X TT. В инструкцията му пише, че е 1/2 изхода/входа за БГВ. Или аз нещо не съм доразбрал...

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2130

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от T E R M E T Виж публикацията
    Не би трябвало тръбите на котела за БГВ да са на 1/2". При едноконтурните има извод който е на същия диаметър като за отопление на 3/4". Ако там има два извода на 1/2" освен изводите за отопление, най-вероятно котела е двуконтурен, има вграден пластинчат топлообменик или е битермичен ако е от старите конвенционални котли.
    Ако ми посочиш поне един модел, на който изводите за БГВ да са 3/4" ще науча и аз нещо ново
    pepitoff одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе