Страница 155 от 166 ПърваПърва ... 105145153154155156157165 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,311 до 2,325 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2311

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Е виновен съм,че се отклонявам от темата.
    Но много сеирджии има в темата,от които няма полза.
    Може и да се отклонявам,обаче давам информация,а pepitoff ти освен да ми правиш забележка-какво друго правиш??
    А на колегата да му обяснявам за германските котли е все едно да си скъсам дипломата.Нищо лично!!

    Лазаре е*ма..в тази тема не съм станал само министър председател!?
    Този пост е редактиран от Viking72; 27-06-17 в 23:59.

  2.  
     
  3. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #2312

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени


  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2313

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Какво значи начаткан?
    Ай стига падам от смях!*!
    Има и гости,бъди добър да им обясниш!
    Благодаря !
    I62 обвиненията без основание са детска работа.
    Е когато съм обидил някого,заслужавам критика и наказания!!Обаче ...когато не разбираш от определена материя-крайни изказвания не е добре да се правят!!!
    Лека вечер!
    Този пост е редактиран от Viking72; 28-06-17 в 00:47.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2314

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Е виновен съм,че се отклонявам от темата.
    Но много сеирджии има в темата,от които няма полза.
    Може и да се отклонявам,обаче давам информация,а pepitoff ти освен да ми правиш забележка-какво друго правиш??
    А на колегата да му обяснявам за германските котли е все едно да си скъсам дипломата.Нищо лично!!

    Лазаре е*ма..в тази тема не съм станал само министър председател!?
    Абе човек, объркан ми се струваш някак си... Какви забележки видя да ти правя?!?!
    Ти написа преди няколко поста, че освен изключителната немска техника има и италианска такава и аз попитах коя е тя. Нищо повече. Но нещо не ме разбра...
    Иначе чета темата и искам да избера котел, с който да се топля. Немската техника е леееко скъпичка за средния българин и питам и за италианска що-годе добра. Общо казано търся най-добро съотношение цена/качество. Не се заяждам с никого и не търся конфликт с никого, най-малко пък с емоционално неуравновесени хора...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    27
    #2315

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, имате ли някакви впечатления от конвенционален котел Нова флорида на Фондитиал?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #2316

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Арматурата която германците използват в тяхните битови и промишлени инсталации е мечта за италианските производители.
    Понякога пишеш големи глупости. Да ти снимам и да ти покажа италиански газов клапан Sigma Sit 845 и италиански вентилатор FIME в немски Viessmann Vitopend 222. Флагман, цената му беше около 6000лв.
    Монтирах преди доста котли и немски и италиански, сега пак го правя ама повече като допълнителна работа. Поддържам и доста марки котли. Та от мен да знаеш, че битовите италиански котли с нищо не са по лоши от немските.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2317

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    италиански котел.jpg

    Горелка,направена от секции неръждаема стомана AISI 304.
    Съществени недостатъци на тази стомана са-неспособността и да издържа на високи температури и недостатъчната механична якост.
    Германците ползват стомана AISI 310S.
    AISI 310S-постоянно издържа на температури от 1000°С
    AISI304-моментно 900°С,по-дълго до 600°с
    Кажи и за работата на топлообменниците.
    И проблемната електроника.
    Пък аз нищо,че пиша глупости.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #2318

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Вярно е, пишеш пълни глупости! Обикновения потребител не го вълнува стоманата от която е направена горелката. За него е важно тя да издържи там 15, максимум 20 години. Най- старите котли, които поддържам са на по 12-13 години и за сега не съм сменил нито една горелка - било то на италиански, немски или какъвто и да е по марка котел. Топлообменниците какво? И тях ги правят 4-5 фирми в света. Сменял съм, леда не прощава. Проблемна електроника на италианските котли? Не бих казал - един дол дренки са всичките. Стандартни проблеми има при всички марки след определена експлоатация. Кондензатори, релета, потенциометри. Абе ти как стана такъв разбирач без да си монтирал и поддържал ми е интересно? Че и се изказваш категорично, като последна инстанция. Ако са ти такива познанията и по пералните, силно препоръчително е да поуспокоиш топката в онези теми, за да не въвеждаш в заблуждение питащите!
    А иначе моето мнение е да се избягват само котлите Ariston. Ама това си е мое мнение.
    Този пост е редактиран от espace; 28-06-17 в 18:27.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2319

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Стомана марка С% Cr% Ni%
    AISI 304 0,08 18-20 8-10,5

    AISI 310s 0,25 24-26 19-22

    Разликата в качество на двете нисковъглеродни стомани е 40% в полза на 310s.
    Дали това има значение-всеки си преценя.
    А в случая дали монтирвам котли или не няма никакво значение.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #2320

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Какви стомани, какви 5 лв? Стига си чел из нета глупости и слез на земята. Човек от първа ръка му дава информация, той се хванал за неква тъпотия, дето кой знае какъв е интереса на тоя дето я е писал. Ти наясно ли си че в момента спориш с човек дето му е все едно дали ще монтира и поддържа Немски или Италиански котел - за мен е все тая. Ако Италианските бяха калпави мислиш ли, че щях да ги монтирам, че после да ми мрънкат и да са недоволни хората, да ходя по аварии и ремонти и да си губя времето? Ясно ми е че си заблудено немско фенче, ама слез на земята и си отвори очите. Дано осъзнаеш, че живеем в глобализиран свят и нищо вече не е чисто made in germany. Радвам се че не те чета и из климатичните раздели, ама то е ясно защо. Там немските стомани не се котират. Не се чувствай длъжен да си на всяко гърне мерудия, а дори и да си не се изказвай категорично за неща дето си прочел една жена да пише на друга у фейса! Баси, търпя глупости да чета, ама всичко си има мярка. За два месеца откак си се регистрирал - почти 400 поста. Специалист по всичко!
    Този пост е редактиран от espace; 28-06-17 в 20:54.
    ivan74, lukas51 и pepitoff харесват това.

  13. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #2321

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    tutalka Нищо Хубаво за Фондитал още повече Нова Флорида. Некачествена платка и топлообменници, смешно разположен разширителен съд. Благодат за поддържащия персонал.

    - - - - - - - - - -

    tutalka Нищо Хубаво за Фондитал още повече Нова Флорида. Некачествена платка и топлообменници, смешно разположен разширителен съд. Благодат за поддържащия персонал.

    - - - - - - - - - -

    Viking72

    итaлиaнcĸи ĸoтeл.јрg Гopeлĸa,нaпpaвeнa oт ceĸции нepъждaeмa cтoмaнa АІЅІ 304. Cъщecтвeни нeдocтaтъци нa тaзи cтoмaнa ca-нecпocoбнocттa и дa издъpжa нa виcoĸи тeмпepaтypи и нeдocтaтъчнaтa мexaничнa яĸocт. Гepмaнцитe пoлзвaт cтoмaнa АІЅІ 310Ѕ. АІЅІ 310Ѕ-пocтoяннo издъpжa нa тeмпepaтypи oт 1000°C АІЅІ304-мoмeнтнo 900°C,пo-дългo дo 600°c Kaжи и зa paбoтaтa нa тoплooбмeнницитe. И пpoблeмнaтa eлeĸтpoниĸa. Πъĸ aз нищo,чe пишa глyпocти.
    Ти Бош Конденз 2000 виждал ли си.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    27
    #2322

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря Ви за мненията. Като Бош Конденз 2000 ли е?

  16. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #2323

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Tutalka Това за Бош Конденз 2000 го писах за Викинга. Публикувал е снимка на псевдокондензен италиански котел който доста прилича на Бош Конденз 2000. Нова Флорида конвенционален не си заслужава инвестицията. Гадовете капиталисти водени от теорията за " Потребителското общество" преди две години спряха продажбите на конвенционални котли в ЕС. Бъдещето е на кондензните поне докато сме в ЕС.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    27
    #2324

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Дали бош имат още пакети на промоция?

  18. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #2325

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Tutalka Виж в Бош Термотехника или при партньорите им. Евентуално погледни и в Овергаз дезире.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе