Страница 165 от 166 ПърваПърва ... 115155163164165166 ПоследноПоследно
Резултати от 2,461 до 2,475 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2461

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от antonpavlov Виж публикацията
    Благодаря за отговора batspetar.Не искам едноконтурно котле.Въпроса е за двата модела на Bosch.Аз и сега си имам 120 литров със серпентина на Теси.
    Нали знаеш, че с двуконтурен котел няма да можеш да ползаш бойлера?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    11
    #2462

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Така и не получих отговор,ама карай.Утре ще хвърлям ези-тура и квото се падне.В 12 часа подписвам договора.

    - - - - - - - - - -

    Да.Знам,че не мога да го ползвам.Вече намерих и купувач за него.Благодаря.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2463

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    И двата котела са добър избор, прочети малко назад - преди месец-два лично аз правих сравнение между двата. Аз също ти препоръчвам едноконтурния вариант Cоndens 2500 14kW, в комбинация с твоя бойлер, а да си продадеш новия 150l.
    Този пост е редактиран от Lazar; 27-07-17 в 01:33.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    11
    #2464

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря ти,Лазар.Бях прочел цялата тема,за да не задавам тъпи въпроси.Явно точно това ми е убягнало.Знам и колко пъти си обяснявал,че едноконтурно плюс обемен е по-добър вариант.И разбирам защо.Сега мойте мотиви за двуконтурен.В къщата целогодишно живее само майка ми.Ние си идваме лятото за един месец и зимата няколко пъти за по седмица.Мама е стисната и непрекъснато имаме реплики от рода на:Сега оти е включен бойлеро?Може да е смешно,но е истина.Пожелавам приятен ден на всички форумци.Това е най-полезния сайт за избор на всякаква техника.И за всяка тема има поне един добър специалист даващ ВЕРНИ съвети.На Лазар не му се сърдете,ако понякога е рязък.Съветите му няма да ви подведат.Когато човек е експерт,понякога му идват вповечко откровени тъпотий.Успех на всички.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2465

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Ако ще се колиш за двуконтурен,по добре 2500 поне е с по ниска долна граница,но хората се молят да имат твоят вариант с бойлер,а ти искаш да го съсипеш,по голямо безумие не съм чувал.Разлика в сметките за топла вода почти няма,дали е едноконтурен или двуконтурен сметката е горе долу еднаква,но пък при едноконтурния котела ще се включи 1 или 2 пъти на ден за да доподгрее,а на другият му се завива свят от всяко пускане на кранчето.Поздрави и дано не сбъркаш с избора.
    ico123 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    11
    #2466

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Е аз обясних мотивите по горе.Ако искаш да ти дам телефона на МАМА да се разберете.....Мисията невъзможна.........С дървен шоп и с камък на Витоша разговора е еднакъв.Да не обяснявам,че ми отне две години да я увещавам,че газта не "Гърми".А сега ти кажи?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #2467

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    въпрос 100 л бойлер теси със серпентина удачен ли е за монтиране ще влиза ли в проточен режим с газовото котле?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2468

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Удачен е, серпентината му е добра - същата, като на 120 и 150л
    pepitoff и ico123 харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #2469

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря Лазаре .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    27
    #2470

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    закупен виктрис тера 24кв и теси със серпентина 18 кв

    - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от ico123; 01-08-17 в 20:30.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2471

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Някой може ли да ми каже какъв точно фитинг е необходим, за да се постави термодатчика в гилзата за термосензора на обемен бойлер?
    Става дума за бойлер TESY.
    Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от pepitoff; 02-08-17 в 16:09.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2472

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Нещо подобно

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    pepitoff одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #2473

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Аха. Благодаря! На сайта на Теси пише, че бойлера има гилза за термосензор... И действително има такава в комплекта на бойлера.
    Този пост е редактиран от pepitoff; 04-08-17 в 19:14.
    ico123 одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    2
    #2474

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте, нов съм във форума и моля всеки, който е имал подобна дилема да дава съвет. Казусът е следния - предстои ми газифициране с цел отопление, на две къщи с един общ котел. Едната къща е 85 м2 на два етажа - 2-ри не се ползва за момента - 8см външна изолация стереопрор, 5см минерална вата на таваните и 5 камерна ПВЦ дограма 24мм / 200 м3 е вътрешен обем/ Другата къща е 55м2 на два етажа - отоплява се 35м2 на първи етаж и 55м2 на втория етаж - изолация 5 см отвън - стереопор, 5см минерална вата на таваните и 5 камерна ПВЦ дограма 24мм стъклопакет. До момента е използван котел на твърдо гориво Виадрус У-26 - 37кв. Живея на 20км от София. Поставените радиатори са около 40 кв - панелни ламаринени. Отоплението към момента е около 2000лв на твърдо гориво. Ще съм благодарен на съвети при избора на газово котле и споделените мнения за цената на отоплителен сезон на подобни случай като моя. Благодаря предварително.
    П.с. ще бъда благодарен за съвет Lazar
    Moderator
    Този пост е редактиран от Bone; 08-08-17 в 19:17.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2475

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Правил съм подобна схема с 24кВт Condens 2500, хидравличен изравнител, 2 зонови помпи, зонов модул MZ 100 и 2бр. CR100, бойлер вързан към котела - работи перфектно, клиентът е много доволен, както и аз - кефят ме такива предизвикателства. Всеки стаен термостат CR100 командва своята зонова помпа. При теб би трябвало да е доататъчен и 14кВт котел

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе