Страница 8 от 13 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 186
Like Tree119Одобрявам

Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #106

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Продължава това малоумие да изключва и включва с хистерезис 0,3°. Не винаги, но от както вдигна минимума на 250W се забелязва доста често. Времето във Off няма и 5 мин.
    Малоумието е нещо свързано с покачването на минимума. Май. Когато външните бяха +3°...+5° си работеше on/off с доста прилични интервали. Можеше дори час да изкара на 190W без да изключи и винаги хистерезиса беше около 1°. Като го покачи на 250W от време на време правеше цикъл с хистерезис 0.3° и в повечето случаи 1°.
    Такааа. Външната е -4°...-5°, минимума рипна на към 380W и се почна чудесията: 7мин. работи и изключва за 2..3 минути и пак включва. Сложил съм един термистор до неговият за околна и ...на 4,81кома изключи и на 4,82кома включи. Някакво безобразие се почва. За съжаление.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #107

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Миланов, проблемът с он/офф едва ли е свързан с покачването на минимума-търси го другаде. И при мен минимумът се увеличава, но досега е изключвал общо 3 пъти за 2 дена по за 5-10 минути.
    toto4ev одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #108

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Е сега ще направи един "нормален" цикъл с хистерезис 1°.
    Сигурно е другаде причината. Трета зима ще прави и до сега не ми е направило впечатление - тъкмо прибере клапата и почти веднага я пуска.

    - - - - - - - - - -

    До преди няколко часа изключваше доста рядко и не за по 3мин., а за по 15 и работеше на 250W.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #109

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Усещат ли се плазмата и йонизаторът при този модел и при Тошибите като цяло? Понеже се замислям за система за пречистване на въздуха у дома в последно време. Благодаря.

    При ZMX-S наистина се усеща нещо във въздуха по различно. Някак сладнее. Особено много се усеща при High power. Още от коридора дори, преди да съм влязъл в самата стая.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #110

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    На 6-цата се усеща и си работи перфектно при подходяща поддръжка. Ако търсиш обработка на въздуха виж въздухочистителите на Daikin, нямам недоволен клиент от тях.
    babati одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #111

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Ако го включиш и не го изключваш в един момент спира да работи плазма-йонизатора (работата му се хваща много лесно с ватметър, когато климатика е в off плазмата добавя около 3W към консумацията). Ако не е включван продължително време и го включиш се усеща - има специфична миризма и да малко идва сладникаво. И да ако проветриш и после пуснеш климатика, той се форсира и тогава като че ли се усеща повече.
    Миризмата на риба от никулден не можа да я премахне.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    На 6-цата се усеща и си работи перфектно при подходяща поддръжка. Ако търсиш обработка на въздуха виж въздухочистителите на Daikin, нямам недоволен клиент от тях.
    Какво ще рече "подходяща поддръжка"?
    babati одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #112

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    ... Редовно почистване на плазмата и йонизатора. Нямам никакви проблеми с работата им.

    Бабата да си изчисти кутията, защото не може да приема съобщения.
    babati и kokovox харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #113

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Усещат ли се плазмата и йонизаторът при този модел и при Тошибите като цяло? Понеже се замислям за система за пречистване на въздуха у дома в последно време. Благодаря.

    При ZMX-S наистина се усеща нещо във въздуха по различно. Някак сладнее. Особено много се усеща при High power. Още от коридора дори, преди да съм влязъл в самата стая.
    Ако искаш добър пречиствател за въздух по-добре си вземи отделен. Работата и поддръжката им е безпроблемна в сравнение с вградените в климатиците.
    На панасониците е силна йонизацията и премахва ефективно миризми, обаче ако работи дълго време, може би от силното наелектризиране, целият климатик отвътре почернява и се покрива с фин черен прах, все едно си хвърлил шепа сажди и да не ти казвам после как се чисти със спирт и памуци.
    Отделен пречиствател, според мен, е по-добрият вариант. Пускаш и забравяш.
    babati, Rafailiev и MistaMasta харесват това.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #114

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ...Миризмата на риба от никулден не можа да я премахне. ...
    А при мен я премахна просто аспираторът.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #115

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    От готвенето да. От самото ядене после, в една стая без да е готвено само от внесена топла храна ......

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #116

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Малоумието е нещо свързано с покачването на минимума. Май. Когато външните бяха +3°...+5° си работеше on/off с доста прилични интервали. Можеше дори час да изкара на 190W без да изключи и винаги хистерезиса беше около 1°. Като го покачи на 250W от време на време правеше цикъл с хистерезис 0.3° и в повечето случаи 1°.
    Такааа. Външната е -4°...-5°, минимума рипна на към 380W и се почна чудесията: 7мин. работи и изключва за 2..3 минути и пак включва. Сложил съм един термистор до неговият за околна и ...на 4,81кома изключи и на 4,82кома включи. Някакво безобразие се почва. За съжаление.
    Няколко дни е с покачен минимум на 380W и такива off цикли по 2..3мин нещо ми идват в повече. Забелязва се нещо доста странно на пръв поглед. Тези кратки изключвания са при вентилатор на auto. При вентилатор на първа степен off цикъла си е петнайсетина минути и хистерезис около 1°. Три пъти сменявах от auto на първа и от първа на auto като чаках по два цикъла на вкл/изкл да направи. Еми когато е на auto off-а е 3мин. Когато е на първа степен off-a е 15мин.
    Ще му отдела малко повече време, но ако горното се окаже тенденция , а не случайност......просто нямам думи.

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #117

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Миланов при мен минимума е 200W, при външна 0,-1 гр.И при мен влиза в on/off ,което не ме притеснява.По гадното е че като изключи компресора ,турбината продължава да върти без да вдига клапата,а си стои в същото положение.Усещането е доста неприятно.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #118

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Миланов, колко пъти трябва да ти се обяснява, че машината ти до минимум няма да стигне и ще продължава да си работи като конвенционалка? Не си открил америка с драсканиците за турбината, точно така трябва да работи голяма машина в малко помещение. Като настроя турбината на моя дайсейкай на трета или четвърта скорост в топло време и той минава в On/Off. При -2°С и автотурбина си работи на 280W до 320W, без да изключва. Нищо не качва, поне засега. Логично е при -10 да почне да харчи повече, нали трябва да работи повече? При +10° навън сваля и до 180W

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #119

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Миланов при мен минимума е 200W, при външна 0,-1 гр.И при мен влиза в on/off ,което не ме притеснява.По гадното е че като изключи компресора ,турбината продължава да върти без да вдига клапата,а си стои в същото положение.Усещането е доста неприятно.
    Ако при 0 -1гр са ми on/off, директно ги свалям от стената и си връщам конвекторите.
    Alexi одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #120

    Отговор: Въпрос относно Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Миланов при мен минимума е 200W, при външна 0,-1 гр.И при мен влиза в on/off ,което не ме притеснява.По гадното е че като изключи компресора ,турбината продължава да върти без да вдига клапата,а си стои в същото положение.Усещането е доста неприятно.
    Случва се и следното, инцидентно, не е винаги, но го прави: изключва компресора вдига клапата и веднага я пуска. Скоростта на турбината не се намалява като на обдухване, а си остава такава каквато е била преди да изключи компресора. По някаква причина температурата на топлообменника на вътрешното пада на около 17..18°....и направо си духа студено. Тъкмо се бях качил в метрото и ми се обаждат с въпроса "Защо климатика духа студено, на сред зима". Е аз какво да отговоря.

    dodo, колко малко помещение, колкото 17,5кв.м. На 2,60 височина, панел без изолация.
    Доста подробно наблюдавах как излиза от off. Плавно стига до около 240W, пуснал е турбината, задухало е топло, минава може би минута и леко се увеличава показанието на ватметъра до 380W.
    Миналата зима си поиграх с това покачване на минимума. Пускам хевито и външното му тяло духа почти директно към тошибата и хоп отива на 380W. Спирам хевито и хоп 250W. Пускам - 380, спирам 250.
    Бях сложил един картон да отклонява потока. Сега съм със жалузи. Може и клип да ти пусна, като хвана кутийката на външният сензор с ръка и я стопля как ще падне от 380 на 250W.
    Не забравяй, вътрешното ми е НОРДИК. Пише си го под капака. Може и от това сбирщосване да работи толкова калпаво.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 13 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 501
    Последно: 29-12-16, 16:47
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе