Страница 22 от 28 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 416

4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #316

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    От две седмици ползвам и X96 Air S905X3 4/64 GB.
    Изключително под CE, но оставих и андроида, всичко от флаш паметта.
    Захранвам кутийката само през USB и директно от порт на телевизора.
    Имаше сериозен тунинг на охлаждането, за да се стабилизира на 44°С, докато вървят разни HEVC/TrueHD/4K и т.н.
    За 42 доларес (декември миналата година) доста ми харесва.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #317

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Не вярвам кабелът да е проблем. Снощи всичко беше както трябва, инфото на ТВ показваше, че източника пуска 4К сигнал и че изображението е също 4К. Оказва се, че изход 2 на сплитера не работи. Не пропуска 4К или аудио сигнал. Когато от изход 2 подам сигнал към ресивъра, на дисплея се изписва, че декодерат е изключен. Просто, нещо е изгоряло в самия сплитер. Самото устройство, като хардуер, не изглежда зле за 20-те долара, които платих. Обаче вътре е боклук. Ще търся нещо по-добро. Важното е ,че не се налага смяна на ресивър заради 4К видео. Друг е въпросът, че според мен, като че ли няма разлика между HD и UHD, поне на пръв поглед. Подробните тестове ги бях оставил за днес.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    3
    #318

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Здравейте! Може би не е тук точното място да си споделя проблема,но гледам че темата тук е най активна и има по голяма вероятност някой да ми отговори затова пиша тук....та проблема ми е следния...инсталирах си една програмка за гледане на филми казва се CyberLink PowerDVD ultra 19. Идеята ми с тази програма е да гледам 3D BD ISO филми.Обаче когато свържа лаптопа към телевизора с HDMI кабел и когато пусна такъв филм които съответно е 3D,екрана на телевизора си е в 2D тоест екрана на телевизора не засича 3D сигнала.Рових се по настройките на плеъра но пак нищо не става.Ако някой разбира от тези неща ще съм му благодарен да удари едно рамо

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #319

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Ако кажеш какъв е телевизора по лесно ще стане

    Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    3
    #320

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    телевизорът ми е panasonic viera но точно кой модел е незнам.Забравих да кажа че когато пусна обикновен 3D филм с разделена картина телевизорът го засича обаче с блу рей не става

    - - - - - - - - - -

    Моделът на телевизорът ми е Panasonic Viera TX-40DS630E
    Този пост е редактиран от plamsmarkov; 08-02-20 в 15:45.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #321

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Цитат Първоначално публикувано от Shimbadze Виж публикацията
    От две седмици ползвам и X96 Air S905X3 4/64 GB.
    Изключително под CE, но оставих и андроида, всичко от флаш паметта.
    Захранвам кутийката само през USB и директно от порт на телевизора.
    Имаше сериозен тунинг на охлаждането, за да се стабилизира на 44°С, докато вървят разни HEVC/TrueHD/4K и т.н.
    За 42 доларес (декември миналата година) доста ми харесва.
    Какъв "тунинг" на охлаждането може да се направи на тази малка кутийка. Голям радиатор или фан къде ще се сложат. Иначе ми изглежда симпатичен плеар за добри пари.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shimbadze
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    285
    #322

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Е те такъв:




  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #323

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)


  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    12
    #324

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Здравейте, вчера пристигна Shild-a от английския амазон и останах добре изненадан че в кутията имаше и EU plug за нашите контакти, като цяло съм доволен от това което успях да изпробвам, но срещнах някой трудности с плейването на видео съдържание с различните плеъри, като искам да уточна че през USB флашка подкарах медузите с 400мбпс през kodi и mx player без никакви проблеми, след което маунтнах NAS устройството към шилда и започвах да тествам, та mx player вижда всички файлове но не може да ги зареди през мрежата започва да върти и някой път тръгва и насична а в повечето пъти спира да зарежда, не така стой въпроса с коди там успях да подкарам всичко без проблеми дори без да се бави за буфериране на филм 90 ГБ дори останах изненадан и със звукът което ми беше леко притеснение тъй като повечето филми който са атмос имат и 5.1 и мога ползвам ресийвърът ми за момента докато го ъпгрейдна и него, та въпросът ми е има някой друг плеър който да изпробвам за плейване или да се съсредоточа към кодито

  12. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    288
    #325

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    SPMC на базата на коди е но за мен е много по удобен и за гледане и слушане на много канална музика

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #326

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Знам, че е обсъждан и тук проблемът за резолюцията - дали е реална примерно 4K 3840 × 2160 (4K UHD) на изхода на плеера/или Андроид бокса - тоест на HDMI версия 2.0?

    При мен, на моите евтини Андроид боксове с МАЛИ 400 и 450 видео AIDA64(както и другите подобни приложения, които дават инфо за технически параметри) покзават такава резолюция(на снимките) - но не разбирам това резолюция на самата видеокарта ли е, на картинките в лаунчера и менютата на бокса ли е(https://forum.setcombg.com/attachmen...%D0%B0-720.jpg https://forum.setcombg.com/attachmen...%D0%B0-721.jpg), или на самия HDMI v2.0 изход. НО и този бокс с МАЛИ 400 с резолюция 1280x720 като го свържа към FHD TV и телевизорът разпознава сигнала от него като 1920 x 1080 - 60 fps, тоест софтуерно ли с интерполция ли резолюцията се повишава от HD на FHD


    В смисъл някой, който има от по-новите и скъпи боксове може ли да покаже, че AIDA64 открива харуер с примерно резолюция 3840 × 2160 (4K UHD)?
    Този пост е редактиран от morandis; 29-05-20 в 04:07.

  14.  
     
  15. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #327

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Предполага се, че настоящата резолюцията на TV бокса трябва да показва програмата.
    Ако е настроен бокса на HD, AIDA64 трябва да покаже 1280x720.

    Утре ще направя няколко снимки/скрийншотове от програмата, щом искаш (на бокса от подписа).
    Хем че "по-разцъкам" програмата (не съм е тествал) на Android TV Box до сега.

  16. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #328

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Здравейте, искам да направя кратко ревю на Realme 4K TV stick! Много нашумя в последно време а и аз от доста време търся някакъв малък Андроид стик, още повече че е само 5 W, не трябва да носиш захранване, всеки УСБ порт ще го захрани и най вече заради новия Google TV който исках много да изпробвам.


    Product Name realme 4K Smart Google TV Stick
    Product Model RMV2105
    CPU Quad core ARM Cortex-A35
    GPU ARM G31 MP2
    RAM 2GB
    ROM 8GB
    Resolution Max 3840 x 2160P(4K@60fps)
    Video decoders 4K AV1 VP9 Profile-2 up to 4Kx2K@60fps
    H.265 HEVC MP-10@L5.1 up to 4Kx2K@60fps
    AVS2-P2 Profile up to 4Kx2K@60fps
    H.264 AVC HP@L5.1 up to 4Kx2K@30fps
    MPEG-4 ASP@L5 up to 1080P@60fps (ISO-14496)
    WMV/VC-1 SP/MP/AP up to 1080P@60fps
    AVS-P16(AVS+) /AVS-P2 JiZhun Profile up to 1080P@60fps
    MPEG-2 MP/HL up to 1080P@60fps (ISO-13818)
    MPEG-1 MP/HL up to 1080P@60fps (ISO-11172)
    Video format *.mkv,*.wmv,*.mpg, *.mpeg, *.dat, *.avi, *.mov, *.iso, *.mp4, *.rm
    HDR10 Support
    HDR10+ Support
    HLG Support
    WiFi WiFi 5(802.11 a/b/g/n/ac) 2.4GHz, 5GHz
    bluetooth BT 5.0
    HDMI HDMI2.1, Support CEC
    USB USB2.0, Micro-USB, OTG support
    DLAN Support
    bluetooth file transfer Not support
    NFC Not support
    Chromecas Support
    Remote control protocol BT
    Adapter power 5W 5V/1A
    Material Black plastic
    Size 90 x 29.8 x 14.5
    Wieight About 36.5

    Плюсове :
    Както споменах е малък, компактен, удобен, хубав дизайн и качествени материали, дистанционното е супер удобно и приятно, перфектен стик за стрийминг услуги като Youtube, Netflix, Fusion TV, b-Box, Eon и т.н. но за нищо по сериозно от това . Build in Chromecast и имат Google лиценз което е рядкост за китайски бокс, може би се броят на пръстите на едната ръка такива.
    Дават го HDMI 2.1 не знам поради какви причини.
    WIFI модула мy е много добър ! Интернета ми е 500 мб/с а при тест устройството качва до 400 мб/с даунлоуд дори по висок 425 ъплоулд, определено това е най високияа резултат който съм виждал, на устройство което не е WIFI 6, а аз имам поне 5-6 ТВ бокса и 3 смарт телевизора, но никое дори не се доближава до тези цифри .



    Минуси :
    Google TV... не съм му фен, дори може да се каже че съм доста разочарован по ред причини !
    Да, може би заради самия хардуер но доста често менютата и ми забиват, от два дена го имам и вече поради някаква причина търсачката на приложения от главното меню не работи, опитам ли се да намеря нещо казва " Sorry, something went wrong " явно ще трябва да му направя фабричен ресет.. защото опитах всичко останало.
    По описание трябва да има 8 гб вътрешна памет, но в настройките ми излиза само 4 гб .
    Да му инсталираш външни приложение е трудно и в повечето случаи невъзможно. Oт известно време се опитвам да инсталирам Firefox или Chrome, които ги няма в PlayStore.
    Ползвам Kodi + Xenon билд като бенчмарк, тъй като има всичко вградено като Филми, Музика, Телевизия, Сериали дори Аркадни/Видео игри, затова му трябва малко повече производителност за да работи, и тук не се справя много добре ! Трябва му малко повече време да зареди всички добавки и процеси, преди да започнеш да ползваш Xenon пълноценно но ако трябва да избирам между определения като " Бавно-Средно-Бързо", бих избрал Средно представяне, защото съм попадал на телевизори и боксове които работят доста по бавно с този билд на Коди/Xenon.
    Micro -USB на устройство от 2022-ра... разбира, че може би ползват стари и евтини чипове с лека модификация за подобни стикове, но не мога да кажа че това е евтин продукт, средно върви за около 70 $, аз го взех от китай за 65 $ с доставка, но вкъщи имам поне пет различни ТВ бокса а някои от тях са по евтини с 4гб рам и работят по добре като цяло.



    Най вероятно съм изпуснал нещо, но ако имате въпроси , заповядайте.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 08-09-22 в 17:32.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #329

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    Процесорът е важен, не си писал какъв е, но тук го дават AMlogic S905W2, а март месец се продаваше андроид бокс с процесор Amlogic S905X4 за 28$.
    Amlogic S905X4 vs Amlogic S905W2

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #330

    Отговор: 4K UltraHD Media Players (всички марки и модели)

    И колко да е важен процесора?
    А пусни си нетфликс на тоя за 28 долара ...

    Направо се сетих за инструктора ми в автошколата, който разправяше за един негов приятел, който посетил в болницата, след катастрофа, в корито, целия в гипс и му казали, че поне 9 месеца ще е на легло. Та човека казал - "Аз бях с предимство" ... и какво от това?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 28 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Media Player - Dune (всички модели)
    От hristoslav2 във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 535
    Последно: 18-05-21, 08:33
  2. Media Player - Egreat (всички модели)
    От bradqzata във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 50
    Последно: 22-02-19, 00:38
  3. Media Player - Apacer (всички модели)
    От RoliS във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 199
    Последно: 08-05-18, 18:50
  4. Media Player - HiMedia (всички модели)
    От orlie във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 99
    Последно: 17-12-17, 14:04
  5. Media Player - Zinwell (всички модели)
    От elcos във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 907
    Последно: 28-03-14, 14:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе