Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 201

Помогнете да си избера пречиствател на въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #166

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Какъв е смисъла да ти пречиства въздуха след цигара като тя ти е в дроба вече?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    16
    #167

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Старият филтър на колко % беше и какво го направи?
    С новия сега можеш да засечеш - от началото при една цигара за колко време влиза в норма и след месец отново да засечеш за колко време ще влезе в норма. Това ще ти е реалното захабяване/задръстване на филтъра ориентировъчно.
    Стария, този който си беше базовия си отиде на 0%, закупен беше октомври месец и не беше спирам 2месеца и половина близо, накрая му зададох настройки и изкара 4месеца. Оставих го в кашона на стария и аз не знам защо :D Идеи какво да го правя? Благодаря за предложението, ще го пробвам, но вече не съм там.

    @biro аз не пуша, майка ми пуши, а ние си стоим в хола. Когато това нещо се усили на максимална степен се вижда понякога как цигарения дим си отива към уреда и в стаята не стои задимено. Сега в студеното време, когато се отваря по-рядко след 2-3 цигари ще стане като в мъгла, а с уреда нямам тези грижи

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #168

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Българи създадоха мрежа, която не пропуска мръсния въздух в помещението
    на 01/03/2021

    Темата за мръсния въздух все повече присъства в медийното пространство и между хората, и се очертава като сериозен проблем, който с години остава нерешен. Именно той става причина социалният предприемач Борис Колев да започне да търси вариант как може да спре навлизането на опасните за здравето частици у дома. След дълги изследвания, проучвания и анализи, продължили около 2 години се ражда Airate – специална мрежа, която не пропуска частици с големина над 0.3 микрона и се слага като комарник или на прозореца.

    Пред БГНЕС Колев сподели, че с последната си идея се грижи за чистотата на въздуха в затворени пространства, тъй като навън няма какво да направи и там може да се носи маска за фини прахови частици.

    „Вкъщи досега единственото решение беше да си купиш пречиствател. Той е добро решение, но проблемът е, че като тръгнеш да проветряваш, ефектът му намалява, защото влиза мръсен въздух“, обясни предприемачът и добави, че сериозно предизвикателство било да се намери вариант, в който мрежата да е достатъчно плътна, за да спре вредните частици, но да пропуска кислорода. Колев уточни, че в този случай хепа филтърът не върши работа, тъй като му е необходимо сериозно налягане, за да може да премине въздуха.

    „След доста проучвания заедно с партньори от Чехия успяхме да направим тази мрежа. Тя се произвежда в цех за нанофибри в Бърно. Мрежата спира частици от 0,3 микрона нагоре, като най-вредните от 2,5 и 10 микрона ги спира на над 89%. През май мрежата е сертифицирана в института TUV“, посочи той.

    Попитан дали не е могло да се постигне 100% ефект, Колев каза, че е възможно, но в такъв случай мрежата трябва да бъде още по-плътна и няма да пропуска въздуха, което в случая е проблем.

    Предприемачът съобщи, че вече приемат поръчки и квадратен метър от мрежата струва 88 лв.

    „С времето се надявам да може да я произвеждаме и в Източна Европа и цената й да падне. В момента машината, която я изработва е само една“, допълни Колев и коментира, че са се обърнали към производителите на комарници и дограми с покана за партньорство.

    „Ние не произвеждаме рамки и затова търсим партньори които правят дограми, комарници, които вместо обикновената пластмасова мрежа да слагат тази, поне в градовете, където е доста замърсен въздуха“, обясни той.

    От думите му стана ясно, че мрежата не е сертифицирана срещу COVID-19 и на този етап не обмислят да го правят. /. https://bgnesagency.com/bulgaria/%d0...0%d0%be%d0%bf/

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #169

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Супер, колега!
    Апропо, смяташ ли, че ако издишаш цигарен дим през тази мрежа - и от другата страна няма да излезе дим?!
    Прави впечатление, че социалния предприемач Колев - заедно с чешките си колеги, произвеждали мрежицата единствено в чешкия град Бърно, като се надявали да може да я произвеждат един ден "и в Източна Европа".... каквото и да значи това (навеждащо ме неволно към Китай, където може и да имат такъв град "Бърно").

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #170

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Ако тази мрежа започне да се произвежда в Китай цената и ще падне с много и тогава ще взема да я пробвам дали ще спира пушека от комините който веднага влиза в стаите ми щом отворя прозорците си.Аз заради тази миризма от пушек си купих пречиствател за въздух и съм доволен от неговата работа. Но не знам дали тази мрежа ще спира този пушек от комини. На тази и цена не мисля да я пробвам.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #171

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    И съвсем основателно не е и необходимо да се пробва - колкото гащите спират пръдня и колкото маска спира ковид, толкова и комарната мрежа спира пушека.

    П.П. Зърнах набързо в алиекспреса такива разни мрежи - за по левче две... Ама не ми се рови.
    Този пост е редактиран от Kaar; 01-03-21 в 21:13.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #172

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Левче, ама друг път...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    47
    #173

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    От 30 в Метро излиза Smartmi air purifier за 260лв.Заслужава ли си машинката на тази цена.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #174

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Китайски прилича на Шаоми. Виж дали има филтри в България за този модел, че ако няма.... лошо.
    Както Емил Василев е споменал по-рано в темата, ползватели трудно могат да преценят дали една такава джаджа пречиства добре. Трябва да се гледат лабораторни тестове за ефикасност.
    Другото, което трябва да се има в предвид е на каква степен ще работи вентилатора и колко добре пречиства на избраната степен. Имам два blueair и един Шаоми и всичките са доста шумни на максимална степен. Тоест ако си в стаята вероятно ще ги използваш на средна скорост, което автоматично намаля cadr наполовина. Това което се опитвам да кажа е да вземете пречиствател с капацитет два пъти на стаята, която ще филтрира, за да работи що годе комфортно и ефективно.
    И трябва да има добра филтрация на среда или ниска скорост на вентилатора, а не само на висока.
    В упътванията на моите пише да работят непрекъснато и аз така ги ползвам. Сензор колко е мръсен филтъра не знам дали съществува. Всичките мои са със таймер. След около 6 месеца (4380 часа) работа започва да свети лампата за смяна.
    Там където гледах повечето модели на blueair имаха добри резултати, Шаоми не са ги тествали още, но скоро. Дайсън са зле.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    47
    #175

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    в gsmarena има ревю за него, и пише, че ако цената е под 3H на Xiaomi си заслужавал, защото имал повече кубици CADR

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #176

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух


    https://www.ikea.bg/products/smart-h...azduh/80461945
    Това според вас дали ще е ефективно? Смуче от процепа между тялото и плота, а изкарва отдолу и отстрани(вероятно).
    Тъй като имам едно място в спалнята, където искам да сложа една подобна маса и комбинацията ми се струва много практична, но дали ще си върши нещо или само ще ми шуми.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #177

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Ако нямаш лаборатория където да направиш тест, никой не може да ти каже със сигурност. Имай в предвид не всички пречистватели са ефективни на ниска скорост. На такава ще спиш в стаята. Виж някакви ревюта в YouTube или в чужбина.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #178

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Няма нищо смислено в нета, пък и не мога да отида да го видя.
    Просто ми се струва, че концепцията е объркана.
    Стандартните смучат долу и издухват нагоре, а този духа право в пода.

  17. UW
    UW е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    40
    #179

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Здравейте. Колебая се между 3 различни модела. Става въпрос за стая от 35квадрата като въздуха тук варира около 20-40 ПМ2.5 (американски стандард) според апликацията на телефона.

    Опция 1: rovacs rv550
    Линк към официялния им сайт за техническо инфо: https://www.rovacs.com/products/rova...roduct-reviews
    510м3 на час; 28Дб; със сензор и авто режим. Цена го има в амазон за $99, филтрите струват $50 (за когато стане време за смяна); Няма смарт функции или апликация, идва с дистанционно.

    Опция 2: TaoTronics TT-AP005
    https://www.taotronics.com/products/...ifier-for-home
    250м3 на час; 25Дб; със сензор и авто режим. Цена $44, филтъра струва $20 (за когато стане време за смяна); Няма смарт функции или апликация, няма дистанционно.

    Опция 3: Шайоми 3С
    320м3 на час; 31Дб; със сензор и авто режим. Цена $125, филтъра струва $55 (за когато стане време за смяна); РФИД на самият филтър, което го прави не използваем за повече време от колкото машината прецени; Смарт функции и апликация, с опция за контролиране на скороста на вентилатора при различните 5 степени на вентилатора, в проценти.

    Размисли: Всички са с ХЕПА филтри с активен въглен. Като цяло няма да седя да си играя с пречиствателя постоянно и апликация не ми е толкова нужна. Най вероятно ще бъде включен на степен Ауто (в зависимост от дебита) или 1-2 според зависимо от шума. От гледна точка че въздуха при мен е сравнително чист, за това помещение (хол с кухня), мисля че и 3-те опции покриват пре достатъчно дебит нуждите. Като цена, дебит, и цена на филтрите, опция 1 ми се вижда най добра (големия дебит категорично отвявя другите опции). Но от друга гледна точка, Опция 2 е най-ценово ефективна като се вземе в предвид помещението и по принцип чистия при моите условия въздух, като е и най безшумен от 3-те според дадените данни. Това която не е дадено (или поне аз не можах да намеря за нито една от машините) е колко въздух завъртат дадените машини на Ауто или първа степен, което може би е доста важен момент. Замислям се да им пратя емайл да попитам.
    В къщи се чисти всяка седмица (прахосмукачка, парцал, и прах) и сме без домашни любимци. По принцип нямаме здравословни проблеми свързани с дишането или алергий, поне за сега (да чукаме на дърво)

    Вашето мнение?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #180

    Отговор: Помогнете да си избера пречиствател на въздух

    Предложение за пречиствател за около 45-55 квадрата стая в жилище по канадската система?
    10 годишна кооперация в София, "Разсадника-Коньовица". Пушачи и животни няма, почти перфектна хигиена.
    С възможно минимални разходи за обслужване - в смисъл цената на филтрите да не е 169лв. и на 2-4 месеца да се налага подмяната им.
    Бюджет 600 - 800лв.
    Понеже помагам на приятелка, тя ми изпрати линкове към 3 модела Philips от промоция в ТМ за ориентир. Два от които сигурно нямат живи съученици. За намиране на филтри пък да не говорим
    Не ми е ясно въобще защо точно и само тази марка, така, че предлагайте смело нещо читаво, моля!
    Daikin MC55W става ли: Пречистване на въздуха | Daikin
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 09-03-22 в 17:10.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 14 ПърваПърва ... 21011121314 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. помогнете ми да избера външен hdd.
    От desimiteva във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 17:49
  2. Помогнете ми да си избера 40'' TV
    От giorgo във форум Телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 30-06-12, 18:04
  3. Помогнете ми да избера ?
    От yavorsub във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-10, 15:34
  4. Помогнете да си избера часовник
    От SPaun във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-07, 11:10
  5. Помогнете да избера
    От LZ4 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-03, 01:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе