Страница 19 от 33 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 491
Like Tree319Одобрявам

Fuji Electric RSG-12 LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #271

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    Попитах какво ще правят, за да осигуря достъп до външните тела. На балкона са ми и съм в ремонт, т.е., има стр. материали под и около тях.
    Дойдоха хората, почистиха филтрите, измериха дали има 50 градуса изходяща температура, взеха 150 лв (за 3 бр.), завериха гаранцията и си тръгнаха. Нищо неочаквано. И според мен това е нормална профилактика. Всичко друго би било ремонт.

    А за успиването след дефрост, опитах да вдигна малко заданието и проблемът изчезна. Явно при работа на голяма мощност, след като приключи дефроста, бързо затопля около датчика и за това спира. Като се иска по-топло, си работи.
    Това не е успиване. Работи си он оф,явно ти е доста топло помещението.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #272

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Ако можеш да поемеш гаранцията за още две години, давай телефон.
    Между другото, напръскаха с някакъв спрей...Ако трябва да мият турбина и топлообменник както трябва, се иска разглобяване. Това ли е профилактика? И аз бих се радвал, ама не!

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #273

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    Ако можеш да поемеш гаранцията за още две години, давай телефон.
    Между другото, напръскаха с някакъв спрей...Ако трябва да мият турбина и топлообменник както трябва, се иска разглобяване. Това ли е профилактика? И аз бих се радвал, ама не!
    https://forum.setcombg.com/%D0%BF%D1...6%D0%B8%D1%8F/

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #274

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Не разбрах какво ми казваш. Ако е за това, какво трябва да включва профилактиката, добре, знам, но коя фирма я прави така? А и на нови машини, надали е нужно. В крайна сметка, плащаме си гаранцията и толкоз! Не знам по закон имат ли право да я откажат, ако не са си провели "задължителната" профилактика, но, както при колите, има задължителни процедури, за да останат гаранционни. Не съм се интересувал, няма и смисъл.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #275

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Здравейте,
    имам 2 климатика (LMCA) от 2-3 години и съм много доволен.

    До сега ги намалях през нощта и докато няма никой вкъщи на 19-21 градуса (зависи колко е студено), ама се чудя ако ги оставям да работят на 24-25 градуса през нощта, като използвам по евтината нощна тарифа дали ще задържи и облекчи отоплението през деня докато ме няма от 7 до 4:30. Целта ми не е да излезе по-евтино, но и да не е по-скъпо, а да се възползвам от нощната тарифа и сутрин като стана да ми е топло
    Дали ще стане или след като ги намаля сутрин тези 4-5 градуса ще "идат" за 1-2 часа и само ще са си бичели цяла нощ напразно?

    Също се чудя дали да не отварям коридора да грея постоянно (сега отврям само, като съм вкъщи), кухнята си е топла и няма нужда почти от отпление, при нужда отварям за малко, банята преди да се къпя. Прикачвам схема на апартамента.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #276

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от amxcs Виж публикацията
    Здравейте,
    имам 2 климатика (LMCA) от 2-3 години и съм много доволен.

    До сега ги намалях през нощта и докато няма никой вкъщи на 19-21 градуса (зависи колко е студено), ама се чудя ако ги оставям да работят на 24-25 градуса през нощта, като използвам по евтината нощна тарифа дали ще задържи и облекчи отоплението през деня докато ме няма от 7 до 4:30. Целта ми не е да излезе по-евтино, но и да не е по-скъпо, а да се възползвам от нощната тарифа и сутрин като стана да ми е топло
    Дали ще стане или след като ги намаля сутрин тези 4-5 градуса ще "идат" за 1-2 часа и само ще са си бичели цяла нощ напразно?

    Също се чудя дали да не отварям коридора да грея постоянно (сега отврям само, като съм вкъщи), кухнята си е топла и няма нужда почти от отпление, при нужда отварям за малко, банята преди да се къпя. Прикачвам схема на апартамента.
    Ако ги оставяш постоянно на 24гр да ти е топло? Какво ще стане? След като си темперира, пада на ниска степен и няма да харчи много.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #277

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Знам че е така, но дори и когато ме няма ли пак да работят на 24 градуса?
    Смисъл ако е идентично с това да ги намалям и след това да харчи повече докато наваксат температурата, по-добре да са постоянно на 24гр да кажем.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #278

    Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от amxcs Виж публикацията
    Знам че е така, но дори и когато ме няма ли пак да работят на 24 градуса?
    Смисъл ако е идентично с това да ги намалям и след това да харчи повече докато наваксат температурата, по-добре да са постоянно на 24гр да кажем.
    Четох някъде мнения из форума, на човек, правил си подобни експерименти. Засичал консумацията на машината си с намаляване на градусите, когато го няма, а след това с постоянна по-висока температура (подобно на твоето питане). Изводите му бяха, че няма смисъл от смъкването на градусите, защото разликите в консумацията били минимални, а комфортът на темперираното помещение е много по-голям (няма форсирания, ветрове, шумове и т.н.). Аз също поддържам постоянна температура 23-24 гр. с отворени врати навсякъде, дори банята ми е топла, около 22гр. я мерих онзи ден, така от любопитство.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    tanatos и ruuni9 харесват това.

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #279

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от amxcs Виж публикацията
    Знам че е така, но дори и когато ме няма ли пак да работят на 24 градуса?
    Смисъл ако е идентично с това да ги намалям и след това да харчи повече докато наваксат температурата, по-добре да са постоянно на 24гр да кажем.
    Нагласяш ги на температура, която за теб е комфортна и не ги пипай! След като се темперират стаите ще работят на ниска степен и ще харчат по малко.
    rosswen одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #280

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Супер, ще опитам тази зима.
    До сега тока в зимния период ми е бил от 50лв до 135лв (в най-студеното на -15гр) с бойлер и 2 климатика и хладилник, другите консумации са минимални.
    Лятото без климатиците 20лв. Бойлера само на нощна се включва автоматично.

    Пролетта ще пиша какво е положението
    Този пост е редактиран от amxcs; 11-12-17 в 15:06.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #281

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Четох някъде мнения из форума, на човек, правил си подобни експерименти. Засичал консумацията на машината си с намаляване на градусите, когато го няма, а след това с постоянна по-висока температура (подобно на твоето питане). Изводите му бяха, че няма смисъл от смъкването на градусите, защото разликите в консумацията били минимални, а комфортът на темперираното помещение е много по-голям (няма форсирания, ветрове, шумове и т.н.). Аз също поддържам постоянна температура 23-24 гр. с отворени врати навсякъде, дори банята ми е топла, около 22гр. я мерих онзи ден, така от любопитство.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Друг човек, правил същия експеримент, пише друго! Разходът зависи от пренасяната топлина и тя е повече, когато температурната разлика между помещението и навън е по-голяма.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,910
    #282

    Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Друг човек, правил същия експеримент, пише друго! Разходът зависи от пренасяната топлина и тя е повече, когато температурната разлика между помещението и навън е по-голяма.
    Че е така, така е. Аз обаче не бих си причинил дискомфорта, за разлика от може би 5-10лв. от месечната сметка. Да си създавам неудобства, само и само, за да платя някой лев по-малко - не, мерси. Виждам оправдателна причина в това, само ако наистина съм зле финансово. В много от случаите, обаче, българинът все гледа да не се мине и си прави тънки сметки.

    П.п. Един мой приятел си беше правил същия експеримент в големите студове и ми каза следното: "Ако смяташ, че с 1-2 градуса надолу ще спестиш много, се заблуждаваш, разликата е почти мининална".


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,115
    #283

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    дали ще поддържаш 22 или 25 ,разхода на ток идва двойно като стане -15
    toto4ev и mkukas харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #284

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Ще смогват ли двата климатика, ако оставям и банята отворена, общо са около 50кв.м заедно с коридора и двете стаи?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #285

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    дали ще поддържаш 22 или 25 ,разхода на ток идва двойно като стане -15
    Ние поддържаме 19гр. като ни няма, примерно вечерта във всекидневната или през деня в спалнята и около час преди да легнем или станем, температурата в съответното помещение я правим на 22гр. и сме доволни от потреблението на машините при този начин на ползване. Много рядко вдигаме до 24-25 градуса, ако сме се намръзнали през деня примерно. Тъй като помещенията са ни изолирани нормално, не отнема много време на машините да направят разликата от 3гр. и да започнат да работят на минимален вентилатор. Всичко е въпрос на избор, но на мен над 21-22гр. ми става адски топло и седя по тениска.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 33 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 14:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 17:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 16:49
  4. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 11:14
  5. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе