Страница 21 от 33 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 491
Like Tree319Одобрявам

Fuji Electric RSG-12 LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    21
    #301

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Oт 108 до 338 ти каква разлика виждаш, нали разликата беше 2 пъти, тук е над 3 пъти, от къде идва , абсолютно безполезна информация

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #302

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от madboy128 Виж публикацията
    Няма такова нещо, вземи си интелигентен ват метър, който онлайн ти записва месечната консумация и виж, преди да пишеш поредната глупост.
    Ако държиш като стане - 10 / 15 ще ти тествам, но ще ти дам консумация на дневна база, за да не се чака месец
    Препоръчай модел да ги погледна. Много обичам да си водя статистики.
    От вчера сутринта до тази сутрин е изхарчило за 1 климатик 1,35лв при външна температура ~10градуса (и през нощта беше топличко). Май ще дойде консумацията на 24гр да не е баш като на 20-21 :D

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    21
    #303

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Много ясно, че не е "БАШ" , но не е и 2 пъти по голяма

    за препоръчването - най - лесно става с всеки съвременен умен контакт с WIFI, По всяко време на телефона си виждам консумацията, като данните са абсолютно равни на ватметъра.
    Единия ми е DSP W 215 - работи чудесно.
    Аз от началото на месеца до сега имам към 50 киловата, средно 166 вата на час. На 25 градуса.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #304

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от madboy128 Виж публикацията
    Oт 108 до 338 ти каква разлика виждаш, нали разликата беше 2 пъти, тук е над 3 пъти, от къде идва , абсолютно безполезна информация
    "Иначе ето една извадка от табличките:

    - за 22 градуса: 325W (външна -1/0*)

    - за 24 градуса: 600W (външна -8*)
    - за 24 градуса: 385W (външна -2*)

    - за 26 градуса: 700W (външна -7*)
    - за 26 градуса: 520W (външна -2*)
    - за 26 градуса: 460W (външна +5*)


    външна +10* , зададена +18* - косумирана мощност 150W
    външна +4/+5* , зададена +21* - косумирана мощност 187W
    външна -7/-8* , зададена +22* - косумирана мощност 395W
    външна 0/+1* , зададена +23* - косумирана мощност 450W
    външна -7/-8* , зададена +24* - косумирана мощност 600W"
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5/26302-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BC%D0%B8-%D1%85%D0%B0%D1%80%D1%87%D0%B8-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0-real-time-3.html
    Всичко е написано,няма смисъл да оспамваме всяка тема с глупости!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #305

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    не се хабете на всеки новодошъл и закупил си първия и единствен климатик началото на есента да му обяснявате .. клоуни колкото искаш има
    mystikalrs, mkukas и ААТ харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #306

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    Оф, поредния ....

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    То информацията не е салам, да я погълнеш. Така че, не се хаби излишно. То 90% не разбират написаното в информационен текст, какво остава за това да съумеят да извлекат информация от обобщени данни... [emoji6]

    Изпратено от моят SM-A310F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #307

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Според мен, смисълът на въпроса беше малко по-различен. Дали си заслужава да се държи една идея по-висока, но постоянна температура или да се сваля, докато не се помещава. Да, докато работи машината на по-ниско задание, ще консумира по-малко. За да достигне желаната по-висока температура, което е свързано с работа на компресора на по-висока мощност, не би ли изразходила "икономисаната" енергия, за да навакса загубите и темперира помещението отново.
    П.п. Силно ме съмнява при външна -15 и разлика в заданието от 2 градуса да вдигне консумацията двойно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Панагюрище
    Мнения
    103
    #308

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    "Силно ме съмнява при външна -15 и разлика в заданието от 2 градуса да вдигне консумацията двойно." Зависи от топлозагубите на помещението,а също така и от възможностите на отоплителното тяло,но при всички случаи,консумацията ще е по-голяма...Давам прост пример с печка на дърва:слагаш едно дебело дърво,което
    тлее цяла нощ и поддържа 20 градуса ,или блъскаш по 2-3 дървета на всеки час ,за да е 25 градуса

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #309

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Христев Виж публикацията
    "Силно ме съмнява при външна -15 и разлика в заданието от 2 градуса да вдигне консумацията двойно." Зависи от топлозагубите на помещението,а също така и от възможностите на отоплителното тяло,но при всички случаи,консумацията ще е по-голяма...Давам прост пример с печка на дърва:слагаш едно дебело дърво,което
    тлее цяла нощ и поддържа 20 градуса ,или блъскаш по 2-3 дървета на всеки час ,за да е 25 градуса
    Това е ясно, излишно е да се коментира. Просто при едно добре изолирано помещение, с добра дограма, не виждам как една правилно оразмерена машина настроена на 23 ще консумира 2 пъти повече, отколкото на 21 гр. Както и да е, много се отклонихме от темата.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #310

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Хмм, аз пък разбрах, че дали ще е на 21 или на 23 в консумацията няма да има голяма разлика.
    А пък когато стане -15 сметката за тока ще бъде двойна без значение дали е на 21 или 23.
    Или не съм разбрал?
    zxc0, mkukas и rosswen харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #311

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от amxcs Виж публикацията
    Хмм, аз пък разбрах, че дали ще е на 21 или на 23 в консумацията няма да има голяма разлика.
    А пък когато стане -15 сметката за тока ще бъде двойна без значение дали е на 21 или 23.
    Или не съм разбрал?
    Именно, това трябваше да се разбере!
    Двойна спрямо сегашната, щото са положителни температурите навън, все още!!!
    mkukas и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #312

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от amxcs Виж публикацията
    Хмм, аз пък разбрах, че дали ще е на 21 или на 23 в консумацията няма да има голяма разлика.
    А пък когато стане -15 сметката за тока ще бъде двойна без значение дали е на 21 или 23.
    Или не съм разбрал?
    Имах предвид, че без да пипам особено градусите на дистанционното, при застудяване, каквото имаше миналата зима резултатът е ... е там в сметките.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  16. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #313

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от amxcs Виж публикацията
    Хмм, аз пък разбрах, че дали ще е на 21 или на 23 в консумацията няма да има голяма разлика.
    А пък когато стане -15 сметката за тока ще бъде двойна без значение дали е на 21 или 23.
    Или не съм разбрал?
    Да, горе-долу!

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #314

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от madboy128 Виж публикацията
    Думата " акуратен " знаеш ли какво значи ? Твоите данни са обратното.
    Киловати ли си ни показал, какво си ни показал, при какви външни температури, къде ? Аз виждам разминаване от НАД 3 ПЪТИ, абсолютно ненужна информация, която може да бъде оценена, но отрицателно
    Да ти кажа ли как се правят таблици с данни, носещи съответната полезност, точно за това се регистрирах, много дървени философи тук, точни и ясни данни 0
    Думата "акуратен" не е българска, а обратното и значение на български означава неточен. В случая става въпрос за поне троен енергиен преразход при -15°С, в сравнение с +7°С. При тази цепеница lmca, специално, може и да е 4 пъти. Ако е "само" два пъти по-голям, значи имаме преизчислена машина в малко помещение, харчеща двойно повече при +7°С от правилната
    Alexi и mkukas харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #315

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Аз за климатици не мога да дам пример, но мога да направя аналогия с моите разходи с марков котел на въглища и после с котел на газ. Навремето правех този експеримент - през деня котела на твърдо гориво да се поддържа само да тлее уж за икономия, а вечер се засилва. И резултатът беше следния - почти колкото гориво беше спестено през деня, вечер котела го изяждаше, за да догони температурата и икономия накрая май нямаше. За това после като минах на газовия котел различните ми времеви температурни периоди на стайното управление са настроени на не повече от 1гр. разлика. Също така между по-топлите и най-студените месеци разликата в разхода на газ е почти двойна, а при особено голям студ и повече може да стигне. Всеки градус нагоре в поддържаната стайна температура ми дава 10-на % повишаване на разхода, но отново много зависи от външната температура. Качеството на изолацията дава разликата между потребителите. Трябва да си с убийствено добра изолация, до степен на пасивен дом, за да не влияе външната температура.
    dodo_pv, SPSt, toto4ev и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 33 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 13:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 16:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  4. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  5. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 10:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе