Страница 22 от 33 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 491

Fuji Electric RSG-12 LMCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    21
    #316

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не се хабете на всеки новодошъл и закупил си първия и единствен климатик началото на есента да му обяснявате .. клоуни колкото искаш има
    Самия факт, че твърдиш, че машината не си мени оборотите на турбината,когато са зададени ръчно говори, че въобще не си запознат с тези машини.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #317

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    я прочети пак какво съм написал .. точно обратното май .. ти твърдиш ,че можеш да задаваш ръчно медиум или хай което не е така .. с това задание само избираш максималната степен ,която климатика може да ползва ,ако е темперирал не можеш да го накараш да работи на тия степени посмъртно .. колко съм запознат не знам ,ползвам климатици на Фуджицу от 2005г ..

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #318

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Хевито ми когато работи on/off достига до ръчно зададената степен, дори в темперирана стая. Започне ли да равоти без да изключва след някакво време сваля оборотите на турбината. При зададена 3-та може да свали до 1-ва. Да неби и при Fuji lmca да е нещо подобно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    21
    #319

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    я прочети пак какво съм написал .. точно обратното май .. ти твърдиш ,че можеш да задаваш ръчно медиум или хай което не е така .. с това задание само избираш максималната степен ,която климатика може да ползва ,ако е темперирал не можеш да го накараш да работи на тия степени посмъртно .. колко съм запознат не знам ,ползвам климатици на Фуджицу от 2005г ..
    Moже може , и си работи, така си суша чат-пат прането :D
    Аз ползвам по-отдавна

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #320

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    При мен, ако е достигнал заданието, развърта за кратко на ръчно зададената степен и после утихва. Тоест, не мога да го накарам да върти на макс за дълго, ако не догонва. Когато на вън е много студено и машината се озорва, периода на висока степен е по-дълъг, но пак не я държи постоянно. Съгласен с Алекси!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    21
    #321

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от chepkata Виж публикацията
    При мен, ако е достигнал заданието, развърта за кратко на ръчно зададената степен и после утихва. Тоест, не мога да го накарам да върти на макс за дълго, ако не догонва. Когато на вън е много студено и машината се озорва, периода на висока степен е по-дълъг, но пак не я държи постоянно. Съгласен с Алекси!
    Oф човек, ти говориш за ситуация в която климатика изключва компресора и просто върти вътрешния въздух за да отчита градуси, тогава реално климатика не ти работи и реално при инвертор ако имаш такава ситуация или го ползваш на много ниска температура при отопление или си си купил прекалено голям климатик. Много ясно, че ако си си оразмерил и настройл климатика да работи като конвенционалка няма да духа както си го настроил, то и няма логика да е така, нали ще умреш от студ, то ще е все едно си си пуснал вентилатор в стаята ...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #322

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Изобщо не говори за такава ситуация. Компресорът си върти, а турбината решава да утихне сама. При тези е така, като започнат да темперират. Не ти дават достъп до управлението на турбината при отопление. И етериите са така, и хевитата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    21
    #323

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    моя намалява турбината и изключва, иначе си е надува колкото си му е казано. Малко преди да изключи утихва - да , но преди да изключи.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #324

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Е твоя е по специален .. както и ти самия ,както стана ясно ..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    21
    #325

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Алекси - доста дивотии си изписал, няма лошо, казвам ти как се държат машините, турбината намалява, но до минута след това климатика изключва.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #326

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Не знам за кой точно модел говори колегата, но при Фуджи поне досега логиката управление на вентилатора е друга.
    Управлението на вентилатора зависи от температурата на топлообменника(ТО). Ако температурата на ТО е 35 градуса, не може да се включи от дистанционното вентилатор по-висок от Quiet, дори да си задал High.
    Ако температурата превиши 37гр. на Quiet, тогава ще мине на Low и така нататък.
    При падане на тепратурата на ТО, намаляването на вентилатора следва температурите дадени в дясно на картинката.
    Ако работи на Low и темп. на ТО падне под 32 гр., минава на Quiet.
    Такава е била логиката май на всички Фуджита. Може да има дребни разлики в температурите, не знам.
    Ако при модела на колега, логиката на вентилатора е друга е странно като за Фуджи.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #327

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Стига ве ,неговия не работи така .. човека се е регистрирал специално да спори с мене сигурно съм изчел повече сервизни от колкото той - книги ,ама нейсе

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #328

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Не говоря за такава ситуация. Имам ватметър и знам кога работи компресора. Машината е в 24 кв.м. и изобщо не е голяма. Винаги стои на 25 градуса и управлението на оборотите на турбината е такова, каквото го описаха по-горе, без да мога да потвърдя за точните градуси на топлообменника. Задаваш максималната степен, а дали машината ще работи на нея, не решаваш ти!

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #329

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от madboy128 Виж публикацията
    ... няма лошо, казвам ти как се държат машините, турбината намалява, но до минута след това климатика изключва.
    Така се държат машини, подобни на монтирана в кенеф нокрия. Други машини, от същия сой, се държат малко по-различно. Затова е важно в помещението да се монтира машина с правилен размер. Не е толкова важно, дали ще топли при -15°C навън или не. Много по-важен е комфорта и това, при +42°C навън да ти осигури здравословен сън

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    21
    #330

    Отговор: Fuji Electric RSG-12 LMCA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Стига ве ,неговия не работи така .. човека се е регистрирал специално да спори с мене сигурно съм изчел повече сервизни от колкото той - книги ,ама нейсе
    Какво си изчел и какво си разбрал/осмислил са две напълно различни неща.

    За комфорт, климатика ми е достатъчно комфортен лично на мен, наистина в това отношение не е върха на сладоледа, но за толкова пари - толкова

    Moите са General, не са Fuji, може и от тук да идва разминаването. Aко Alexi държи ще измеря и изходящия поток от вътрешното тяло и дали влияе на степените.
    Този пост е редактиран от madboy128; 18-12-17 в 06:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 33 ПърваПърва ... 12202122232432 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fuji Electric RSG-09LLC
    От chippen във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 19-08-17, 14:58
  2. Fuji Electric RYT-14 HA HELLP!
    От aandreev76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 10-02-15, 17:05
  3. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 16:49
  4. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 11:14
  5. FUJI ELECTRIC RSA-12LU
    От bybeep във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 30-06-13, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе