Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 55

Проблем с вентилатор за баня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    20
    #31

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Ето това е точният модел на вентилатора.

    Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от b_ignatov; 11-09-20 в 13:59.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #32

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    На кое викаш самоотваряща клапа? Посочи я на снимката.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    20
    #33

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    На кое викаш самоотваряща клапа? Посочи я на снимката.
    Няма как да го посоча на снимката, но намерих клип на същия вентилатор и там се вижда как се отваря предният панел. След като се спре самият вентилатор, панелът се връща автоматично назад и затваря.
    Проблемът е че при мен това отваряне/затваряне не се получава.

    Ето и клипа : https://youtu.be/ypOiMHz2Lz0

    Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #34

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Колега, вентилаторът ти за баня Cata X-Mart 10 си е съвсем наред. Той не е с автоматична отваряща се клапа. Неговата е стационарна, ръчно сваляща се - за лесно миене.
    Моделът, за който си постнал клипа и си мислиш, че е твоя - всъщност е ето този Cata X-mart 10 Matic и струва 97,80 лв.
    Със здраве да си го ползваш!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    20
    #35

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    Колега, вентилаторът ти за баня Cata X-Mart 10 си е съвсем наред. Той не е с автоматична отваряща се клапа. Неговата е стационарна, ръчно сваляща се - за лесно миене.
    Моделът, за който си постнал клипа и си мислиш, че е твоя - всъщност е ето този Cata X-mart 10 Matic и струва 97,80 лв.
    Със здраве да си го ползваш!
    Благодаря за забележката, но за съжаление съм объркал линка(вече е оправен) и вентилаторът ми е точно този с автоматично отварящата се клапа. Дори казах на жена ми да снима стоковата разписка за да съм сигурен. Така че проблемът си остава.



    Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #36

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Щом е така - връщай го. Не се кахъри.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #37

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Най-вероятно клапата се движи от биметал в пластмасов корпус. Включваш-загрява-отваря клапата; изключваш-изстива-затваря клапата. Отварянето трябва да става за под 1 мин., иначе си губи смисъла. Ако наистина го изчакваш достатъчно и не отваря имаш 2 варианта:
    1. Връщаш го там откъдето си го взел и ти го сменят, като ги караш да ти го пробват на място.
    2. Разглобяваш го много внимателно, без да го чупиш, оглеждаш дали връзките са наред-да няма хлабава клема или проводник стегнат към клемата с изолацията вместо металната част. Пускаш го и наблюдаваш какво се случва/не се случва.
    Щом питаш тук предполагам, че по-удачен за теб ще е 1-ви вариант. Успех!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    20
    #38

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Принципно взех 2бр., но втория не съм го отворил още. Като се прибера след няколко дни ще го пробвам и втория без да го монтирам. Интересно ми е дали ще отваря. Иначе да......ако не работи го връщам.
    Благодаря на всички отзовали се, ще напиша какво е развитието на проблема след като го реша.

    Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #39

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Същата работа с друга марка вентилатор.Без да се монтира клапата се отваря, двете половинки отлепват на 45°. При монтиран вентилатор нищо не се отваря или отлепя съвсем малко.

    - - - - - - - - - -

    При мене като е свален вентилатора от отдушника лъха, явно там е с надналягане и не позволява клапата да се отвори.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #40

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Същата работа с друга марка вентилатор.Без да се монтира клапата се отваря, двете половинки отлепват на 45°. При монтиран вентилатор нищо не се отваря или отлепя съвсем малко.

    - - - - - - - - - -

    При мене като е свален вентилатора от отдушника лъха, явно там е с надналягане и не позволява клапата да се отвори.
    Възможно е при монтажа да го усукваш и затова да не може да се отваря. Сложи го на отвора без да го стягаш, за да си сигурен че корпуса не е под напрежение (механично) и пробвай дали работи.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #41

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Или няма място зад вентилатора за да се отвори, случва се.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #42

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Сложих по мощен вентилатор.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    20
    #43

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Цитат Първоначално публикувано от b_ignatov Виж публикацията
    Принципно взех 2бр., но втория не съм го отворил още. Като се прибера след няколко дни ще го пробвам и втория без да го монтирам. Интересно ми е дали ще отваря. Иначе да......ако не работи го връщам.
    Благодаря на всички отзовали се, ще напиша какво е развитието на проблема след като го реша.
    Здравейте и леки извинения за забавения отговор, който обещах.

    Така......значи,оказа се, че вентилаторът е дефектен и затова не отваря клапата. Отидох в магазина да го заменя с нов, но ми казаха, че практиката е друга. Трябваше да отида в оторизиран гаранционен сервиз, който ще намеря на гаранционната карта в опаковката на самия вентилатор. Е да, ама не.....такава карта нямаше и трябваше да ми дадат нова. Даже и на втория вентилатор, който се оказа, че работи безпроблемно нямаше гаранционна карта в кутията. Все едно обаче. Започнах да прозвънявам тези "оторизирани" сервизи, ама или не вдигат или несъществуващ номер. Реших направо да мина през единия, защото ми беше на път, ама греда. Беше оставена бележка с друг номер и пояснение, че сервизът вече не е там. Обадих се на изписвания номер в петък около 17:00ч. и един истински майстор ми вдигна телефона. Вече се беше почерпил добре и се опитваше да ми обясни, че тия вентилатори Cata са пълен боклук(за което му вярвам) и може да го оправи, но не гаранционно.Опитах се деликатно да затворя и отново позвънях в магазина от където купих въпросните вентилатори. Обясних, че нито един от сервизите във въпросната гаранционна карта не съществува и те много се учудиха. След малко ми върнаха обаждане с координатите на нови два сервиза. Обадих се, само да ми потвърдят че съществуват и след няколко дни им закарах и разваления вентилатор. За мое щастие се обадиха, че са го отремонтирали на втория ден от оставянето му. В гаранционната карта пише, че е сменена цялата клапа. След няколко дни намерих и време да го монтирам.....работи за сега, пък да видим.
    Моето скромно заключение е, че повече такъв вентилатор няма да купувам никога. Доста ядове и стрес преживях, докато все пак намеря решение на проблема. Дори вече ще се интересувам и за начина на сервизиране. Явно има значение, защото, същия опит имах и с чисто нов бойлер и моноблок на Fayans. Там за щастие, техниците дойдоха на място и отстраниха проблема.
    Надявам се да съм помогнал на някой с избора на вентилатор



    Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #44

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Ката не са лоша марка, просто следващия път си подбирай мястото, от което пазаруваш техника.
    Ако го беше взел от някоя от големите вериги, въобще нямаше да имаш такива проблеми.
    Няма техника, която да не дава дефекти, нали за това е гаранцията.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    20
    #45

    Отговор: Проблем с вентилатор за баня

    Не искам да казвам името на веригата, за да не прозвучи като реклама или анти такава, но със сигурност не е малка. Убеден съм, че от където и да бях го купил, нямаше директно да ми го заменят, а пак щяха да ме пратят по сервизи.

    Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Вентилатор за баня?
    От dat във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 31-01-15, 23:54
  2. Избор на вентилатор за баня
    От aleksenergo във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 21-11-14, 15:27
  3. Питане за свързване на печка за баня на мястото на вентилатор
    От LexHammer във форум Електрическо отопление
    Отговори: 9
    Последно: 09-11-11, 22:53
  4. Избор на вентилатор за баня
    От stn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 02-05-11, 01:04
  5. Таймер за вентилатор за баня?
    От shanto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 29-08-10, 16:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе