Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #16

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Според моето скромно мнение по-добре е да има външен плейър, който да е вързан към ресиивъра и после от ресиивъра към ТВ-то. Дал си доста пари за ресиивър и колони, дай още малко за бокс, а не да ползваш ТВ-то.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #17

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Прав както винаги.

    Разполагам със OTT TV BOX X96 със спецификации:

    Amlogic S905W Quad Core ARM Cortex A53 @2GHz
    Memory DDR3:1GB
    Flash ROM:8GB

    Видео и аудио спецификации:

    X_96.jpg

    С плеър М3, VLC и инсталирано Plex приложение с връзка през HDMI изкарвам DD, DD+, DTS - НО отново не мога да изкарам TrueHD и DTS-HD. Като Plex-а пак транскодва.
    Капацитета на устройството ли е толкова?

    Тук някакви съвети?

    ПП. Четох и инсталирах добавки от форума/страницата на М3 плеъра относно търсените от мен формати, но греда, А от лаптопа към Denon ги изкарвам, но този вариант не ме устройва.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от JKanchev; 23-01-20 в 19:28.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #18

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Box-a бюджетен, не се очаквай от него много. Особено с 1 GB RAM.
    През KODi външен диск или флашка опитай.
    Най лесният начин и долазан начин:"дърварски стайл"
    П. П. Транскодването, DNLA, и други подобни съм ги забравил отдавна.

  5. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #19

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Box-a бюджетен, не се очаквай от него много. Особено с 1 GB RAM.
    През KODi външен диск или флашка опитай.
    Най лесният начин и долазан начин:"дърварски стайл"
    П. П. Транскодването, DNLA, и други подобни съм ги забравил отдавна.
    Колега,
    я поясни какво имаш в предвид след първото изречение?
    Онагледи даже ако не ти създава проблем.

    Благодаря!



    Днес реално установих пускайки филми през Плекс Медиа Сървър на моят PC и приложението Плекс на ТВ Самсунг, Денон-а не получава оригиналният звуков формат какъвто и да е той /DTS, DD, DD+, TrueHD/ само и единствено когато филма е във HEVC/H.265
    При задаване на настройка на Плекс приложението на ТВ-то за "Директно плейване" - системата ми изписва, че не поддържа HEVC и трябва да избера Транскодване и от тук идва проблема с получаваният сигнал PCM.
    Мога ли да направя нещо по въпроса?
    Този пост е редактиран от JKanchev; 25-01-20 в 20:41.

  6. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #20

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    [QUOTE=JKanchev;952597]Колега,
    я поясни какво имаш в предвид след първото изречение?
    Онагледи даже ако не ти създава проблем.

    Благодаря!

    При евтините боксове lossless (Dolby True HD, DTS-HD Master) подръжката на форматите обикновено отсъства/липсва

    Точно това което съм написал имам предвид, че бокса е със слаб хардуер
    Слаб процесор, 1 GB RAM. (минимума е 2 GB за 2019/2020 г.) което е прекалено малко, при положение че на пазара има боскове вече със 4 GB РАМ
    Видеокартата му също е важна (дали е ARM Mali-450MP2, предполагам)
    Да не говорим че при евтините боксове (много пъти съм го казвал) е спестено от най -важното: лошо охлаждане (малък охладител).
    Което при покачването на температурата води до забавяне, както е Throttling при CPU/процесорите.
    Ето ти едно сравнение между процесори на бюджетни боксове:
    Amlogic S905X vs Rockchip RK3328 vs Allwinner H6 Processors – Benchmarks & Features Comparison



  7. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #21

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Колега,
    я поясни какво имаш в предвид след първото изречение?
    Онагледи даже ако не ти създава проблем.

    Благодаря!



    Днес реално установих пускайки филми през Плекс Медиа Сървър на моят PC и приложението Плекс на ТВ Самсунг, Денон-а не получава оригиналният звуков формат какъвто и да е той /DTS, DD, DD+, TrueHD/ само и единствено когато филма е във HEVC/H.265
    При задаване на настройка на Плекс приложението на ТВ-то за "Директно плейване" - системата ми изписва, че не поддържа HEVC и трябва да избера Транскодване и от тук идва проблема с получаваният сигнал PCM.
    Мога ли да направя нещо по въпроса?
    Взимаш бокса, заместваш Андроид-а с CoreELEC и всичко тръгва без проблем. DTS HD, Dolby Digital Plus, True HD, Atmos дори, ако желаеш. Че и опреснителната честота на телевизора ще ти сваля до 24Hz като пуснеш филм, за да се напасва с фреймовете на файла и да е възможно най-плавна картината.

    Боксът е достатъчно мощен. Просто от Андроид кутийка с разни приложения ще стане плейър единствено за филми през Коди. Това е.
    Ако решиш, че не ти трябват приложенията на кутията и вместо това можеш да си ги ползваш на телевизора (YouTube, Twitch и т.н) - действай.
    Този пост е редактиран от w00x; 26-01-20 в 03:18.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #22

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията

    Точно това което съм написал имам предвид, че бокса е със слаб хардуер
    Слаб процесор, 1 GB RAM. (минимума е 2 GB за 2019/2020 г.) което е прекалено малко, при положение че на пазара има боскове вече със 4 GB РАМ
    Видеокартата му също е важна (дали е ARM Mali-450MP2, предполагам)
    Да не говорим че при евтините боксове (много пъти съм го казвал) е спестено от най -важното: лошо охлаждане (малък охладител).
    Което при покачването на температурата води до забавяне, както е Throttling при CPU/процесорите.
    Ето ти едно сравнение между процесори на бюджетни боксове:
    Amlogic S905X vs Rockchip RK3328 vs Allwinner H6 Processors – Benchmarks & Features Comparison


    Колега,
    Пояснение след първото изречение пожелах. Това, че според теб Бокс-а е слаб го разбрах още първият път, но от останалите 3 изречения нищо не разбрах и за това помолих за разяснение.

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Взимаш бокса, заместваш Андроид-а с CoreELEC и всичко тръгва без проблем. DTS HD, Dolby Digital Plus, True HD, Atmos дори, ако желаеш. Че и опреснителната честота на телевизора ще ти сваля до 24Hz като пуснеш филм, за да се напасва с фреймовете на файла и да е възможно най-плавна картината.

    Боксът е достатъчно мощен. Просто от Андроид кутийка с разни приложения ще стане плейър единствено за филми през Коди. Това е.
    Ако решиш, че не ти трябват приложенията на кутията и вместо това можеш да си ги ползваш на телевизора (YouTube, Twitch и т.н) - действай.
    Мдаа. За пореден път попадам на предложение за CoreELEC - явно са ОК.
    Проблема да приложа този начин е, че Бокс-а Х96, който имам е на кабелният ми оператор и няма как върху него да приложа това категорично решение. Виж - в най добрият случай е да му буутна нещо допълнително, но не съм убеден, че ще стане.

    Какво мислите върху този проблем? Неговото решение би удовлетворило най-много моите искания за работа на системата.

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Днес реално установих пускайки филми през Плекс Медиа Сървър на моят PC и приложението Плекс на ТВ Самсунг, Денон-а не получава оригиналният звуков формат какъвто и да е той /DTS, DD, DD+, TrueHD/ само и единствено когато филма е във HEVC/H.265
    При задаване на настройка на Плекс приложението на ТВ-то за "Директно плейване" - системата ми изписва, че не поддържа HEVC и трябва да избера Транскодване и от тук идва проблема с получаваният сигнал PCM.
    Мога ли да направя нещо по въпроса?

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    977
    #23

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Колега,
    Пояснение след първото изречение пожелах. Това, че според теб Бокс-а е слаб го разбрах още първият път, но от останалите 3 изречения нищо не разбрах и за това помолих за разяснение.


    .
    Да му исталираш приложението Kodi (от Google магазина) и да си сваляш филмите на флашка или външен диск . След което си ги гледаш с Kodi филмите.
    Стига устройството да не е заключено и да не можеш да му правиш модификации.
    Този пост е редактиран от tek; 26-01-20 в 17:44.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #24

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Какво мислите върху този проблем? Неговото решение би удовлетворило най-много моите искания за работа на системата.
    Не използвам Plex, затова не мога да коментирам в такива детайли. Настройвал съм го за приятели (всичките със Самсунг телевизори) и след първоначалната настройка са нямали проблеми. Или поне не са ми споменавали за проблеми. Само единият слуша през ресивер и там го бях настроил просто да си пуска сигнала към ресивера.
    Никаква идея нямам от къде може да идва проблемът, който изпитваш.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #25

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Колега,
    Пояснение след първото изречение пожелах. Това, че според теб Бокс-а е слаб го разбрах още първият път, но от останалите 3 изречения нищо не разбрах и за това помолих за разяснение.



    Мдаа. За пореден път попадам на предложение за CoreELEC - явно са ОК.
    Проблема да приложа този начин е, че Бокс-а Х96, който имам е на кабелният ми оператор и няма как върху него да приложа това категорично решение. Виж - в най добрият случай е да му буутна нещо допълнително, но не съм убеден, че ще стане.

    Какво мислите върху този проблем? Неговото решение би удовлетворило най-много моите искания за работа на системата.
    CoreELEC ,Либрелек може да инсталираш на карта памет и да работи и андроида.
    https://www.youtube.com/watch?v=avxAc0iJHcM
    https://www.youtube.com/watch?v=vdlhLtylRmI&t=169s

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #26

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Много, много интересно.
    Благодаря!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    6
    #27

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Мога ли да гледам филми с Plex и Dolby Atmos и DTS звук, ако си купя този саундбар Samsung HW-Q700A. За телевизор QN95A става дума.

  16. Senior Member Аватара на sony 1
    Тук е от
    Dec 2016
    Мнения
    2,392
    #28

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Не може. Plex декодира звука до АC3

  17. Novice
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    6
    #29

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Мерси, така и предположих. Ако изобщо има смисъл от такъв звук и то през саундбар, ще трябва да взема и бокс и да му инсталирам CoreELEC, доколкото четох в интернет.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    170
    #30

    Отговор: Plex Media Server / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте!
    Нов телевизор LG 2021 модел, свалям филми с високо качество на Raspberry сървърче и ги стриймвам по DLNA към вградения плеър. Оказа се, че новият LG не поддържа някой формати, които старият LG 2016 модел поддържаше. В случая - филми с 5.1 звук, дава непознат кодек и съответно няма никакъв звук.
    Тествах с Plex - там има DLNA сървър, с който проблемът е същият.
    С Plex клиента на телевизора обаче има друг проблем - когато няма субтитри, прекодира звука и всичко е добре. Когато пусна субтитрите обаче, се опитва да прекодира видеото и Raspbery-то изпушва и накъсва през 5 секунди. Спрях от сървъра изобщо възможността да прекодира видео и тогава клиента дава просто грешка и не плейва нищо. Без субтитри пак си работи.
    Кажете решение!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. PS3 Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 87
    Последно: 13-01-17, 10:19
  2. XBMC Media server (UPnP, DLNA) / FAQ - мнения, обсъждане
    От i486 във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 19
    Последно: 16-11-15, 00:53
  3. Питане за Plex Media Server !
    От stivi във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 3
    Последно: 01-12-14, 16:34
  4. Въпрос за Plex server
    От biglubo във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 6
    Последно: 06-04-12, 17:00
  5. Въпрос относно LG LV5500 и Plex media server...
    От pr3slav във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-11-11, 20:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе