Страница 120 от 169 ПърваПърва ... 70110118119120121122130 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,786 до 1,800 от общо 2532
Like Tree1871Одобрявам

Toshiba Daiseikai 8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1786

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    За 16 м2, едва ли някой ще препоръча 13-ка и то dsk8. Решението е изолация.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    VanDan, dodo_pv, tony34al и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    11
    #1787

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Г-н Вликов, с колко ви се увеличи сметката за ток с климатика?

    Вината, че се мъчи климатика, е в тоя помак - продавача, че не е препоръчал 13ка!
    Истината за климатика и оразмеряването е, че никой не знаеше какво ще се случи при мен, нямам никакъв опит с климатици, за да преценя какво ще ми трябва, нито пък продавача ще знае колко зле е при мене с топлозагубите. Ще трябва да се работи по въпроса по-нататък. Ако бях сложил 13 на тая стая и на тази топла зима сигурно щях да съм направо издивял от клапи и заспивания на Дайсекая. Пробрема беше тези 2-3 дена от 27.02-01.03, имах си ги тези съмнения и бях готов на компромиса с печката.
    От края на ноември съм си сложил ватметър. По принцип смятам, че показва поне 30% повече, съдейки по стойостите, които съм виждал, най-вече това че показва нереални максимуми - примерно съм го виждал да показва 3500w, в най-студените дни климатика като се набримчи показваше 1700-1800w. Преди ватметъра ползвах амперклещи и при сравняване се е получавала до 40-50 % разлика при големите мощности. След поставянето на ватметъра съм отчитал 28лв, 35 лв, един месец го бях махнал(предполагам пак там някъде 30тина лева) и сега от началото на февруари (може би от 3)ми отчита 65 лв. Примерно от края на ноември около 160 лв, но реално според мене са да речем неповече от 110-120 лева, а може и доста по-малко да са, но аз приемам това за ориентировъчен резултат. Според мен климатика си заслужаваше инвестицията, но остава огорчението от цялата ситуация около подръжката, сервиза, софтуерните проблеми и неяснотата при евентуалната бъдеща поддръжка и ремонти

  4. Junior Member Аватара на FatBoySlim
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    92
    #1788

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Два такива климатика не могат да направят 3500W. Максимална консумация на твоя климатика е 1650W. После като разправям за точността на уредите с които се мери им е смешно на някой хора
    Проблемите с "успиване" и клапи са решими, а за поддръжката мисля, че няма да има проблем.
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1789

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    hvelikov , дай снимка на мерилото ти.
    Някои от китайските ватмерътчета ползват специализиран чип за мерене на енергия, каквито се ползват и при битовите електромери и дават доста близки до реалността резултати.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #1790

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Ako се колебаете между 10ка и 13ка, взимайте 13ка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1791

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Здравейте, имам 10-ка Daisekai 8. Да попитам , нормално ли е да се чува от вътрешното тяло едно такова ..как да го нарека, нещо като къркорене, гъргорене. Това движението на фреона ли е? Сигурно е нормално за климатик, нямам на идея, това ми е първия. И понеже се чудя за климатик за спалня и затова почнах да се заслушвам в този, който ми е в дневната. Тъпото е , че се чува , дори когато не духа. И ми е точно над мен и си се чува, макар и тихо. То веднъж регистрираш ли го като шум и вече почва да дразни, поне мен Та въпроса ми е , дали и при вас е така и дали е нормално

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1792

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Здравейте, имам 10-ка Daisekai 8. Да попитам , нормално ли е да се чува от вътрешното тяло едно такова ..как да го нарека, нещо като къркорене, гъргорене. Това движението на фреона ли е? Сигурно е нормално за климатик, нямам на идея, това ми е първия. И понеже се чудя за климатик за спалня и затова почнах да се заслушвам в този, който ми е в дневната. Тъпото е , че се чува , дори когато не духа. И ми е точно над мен и си се чува, макар и тихо. То веднъж регистрираш ли го като шум и вече почва да дразни, поне мен Та въпроса ми е , дали и при вас е така и дали е нормално
    И при мен го има ......

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1793

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Здравейте, имам 10-ка Daisekai 8. Да попитам , нормално ли е да се чува от вътрешното тяло едно такова ..как да го нарека, нещо като къркорене, гъргорене. Това движението на фреона ли е? Сигурно е нормално за климатик, нямам на идея, това ми е първия. И понеже се чудя за климатик за спалня и затова почнах да се заслушвам в този, който ми е в дневната. Тъпото е , че се чува , дори когато не духа. И ми е точно над мен и си се чува, макар и тихо. То веднъж регистрираш ли го като шум и вече почва да дразни, поне мен Та въпроса ми е , дали и при вас е така и дали е нормално
    Не е нормално да се чува при отопление, ако помещението е темперирано. При мен се появява в режим на отопление, когато стаята е много студена и машината влезе в първия си -Off цикъл. След като темперира, работи постоянно и не шуми. В режим на охлаждане се появява тогава, когато във всекидневната работят фурна, котлони, телевизор и др. Консумацията нараства над киловат в този случай и остава така.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1794

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не е нормално да се чува при отопление, ако помещението е темперирано. При мен се появява в режим на отопление, когато стаята е много студена и машината влезе в първия си -Off цикъл. След като темперира, работи постоянно и не шуми. В режим на охлаждане се появява тогава, когато във всекидневната работят фурна, котлони, телевизор и др. Консумацията нараства над киловат в този случай и остава така.
    Не знам дали говорим за едно и също. При мен си се чува постоянно , когато работи, че и дори много често и като не работи, когато е най-дразнещо, тъй като вентилатора не приглушава този шум и той изпъква. А всъщност каква е природата на този шум ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1795

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Да не е втулка, щом шумоли и като изключи компресора.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #1796

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Да не е втулка, щом шумоли и като изключи компресора.
    Не знам дали е изключил компресора или не, не разбирам...Когато не върти вентилатора и не духа въобще това значи ли , че е изключил компресора? Съжалявам за тъпия въпрос

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #1797

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Между другото за протокола:

    Че си пращят пластмасите на климатика - пращят - но снощи забелязах, че същото пращене се чува
    при първоначално пускане на конвектора, който се намира на пода под климатика :D голямо шоу

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #1798

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Супер зле е тоя софтуер. От един час се опитвам да заспя и все греда.Познайте защо. Защото тоя климатик има уникално решение за клапите.Моя още не съм го препрограмирал. В стаята е 23 градуса,задал съм 23. Навън е 0. Турбината не върти. свалят се клапи, външното завърта на около 250 вата,бачка 5 мин.Чува се леко припукване щото вътрешното загрява. Изключване на външното, вдигане на клапите изпускане на налягане във вътрешното. 5 минути тишина, в който се унасям.... следва същата процедура. Викам си ок, сигурно е за последно.... за последно ама ама друг път. 5 пъти за един час. Е..х тоя алгоритъм,тия. настройки, тоя супер комфорт. Няма такова малоумие. около датчука почва да пада температурата явно,но не пуска едновременно компресора и турбината, а само компресора. затопля вътрешното тяло явно достига зона в която си казва... а няма смисъл, топло е, гаси компресора.... И всичко това свързано с онзи незаменим стържещ звук на клапи. Е сега ако знаех къде му минават скапаните кабели за моторчетата на клапите щях да ги резна мам....им. Инвертор за 2500....Сигурно ама не и за спалня.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1799

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    Insomnia, не че нещо, но подобна машина не се "забива в 13m²... Хайде сега "граченето" да почне...
    dodo_pv и rosswen харесват това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1800

    Отговор: Toshiba Daiseikai 8

    На моя клапите падат в 5.45 сутринта, когато им каже таймера. И се вдигат пак от него, като му дойде времето. Никога не минава в -Off. Не съм пробвал как ще бачка в кенефа, защото не са пуснати до там тръби. Но е възмооно и той да забие. По-добре нокрия?

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Aleksandars одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. TOSHIBA 13 PKVP-E Super Daiseikai 5 или TOSHIBA 13 SKVP2-E Super Daiseikai6
    От MisterT във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 63
    Последно: 28-01-14, 11:35
  4. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  5. Toshiba Daiseikai RAS-B10SKVP-E
    От ivlbg във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 16
    Последно: 06-11-09, 16:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе