Страница 13 от 20 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 291
Like Tree37Одобрявам

Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #181

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Не съм забелязал ''мигане'',а този ми е 4-ти или 5-ти с Амолед дисплей.Но аз рядко го ползвам и е възможно да не обръщам внимание.Затова гледам да е с добър контраст ,да не е мъгляво ,особенно на светло(слънце).Но все пак ми е интересно за Шим си го чел(защото не си спомням ...)или го забелязваш субективно?С IPS наистина има голям избор на добри цени.Ако се сещаш за подобни статии дай линк да прочета.И аз си помислих,че не случайно си в другия отбор
    От Xiaomi са прави за цените,даже 800$ ми се виждат доста ,(долу давам линк за най-скъпия gsm )и напълно съм съгласен с теб,че големи суми за gsm са безмислени.И моята психо бариера е 800 лв. и се надявм Meizu 16th много скоро да е под нея.
    За качество на компоненти и повреди не мисля,че има голяма разлика м/у китайските собств. фирми,(иначе аз грубо приемам ,че всичко е от Китай) и другите.Преди 10-на години,когато китайците навлизха здраво на пазара с безименни фирми ,дори бях малко в този бизнес и разлика в дефектите нямаше.И съм ти съсед и познавах доста от колегите в Хасково.Да не говорим в сегашно време ,когато китайските гиганти вече са близо до Samsung и Aple.
    https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5...82-259481.html

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #182

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    За ШИМ управлението на подсветката, теста е много лесен, ако имаш втори телефон с камера.. Намаляш осветеността на AMOLED дисплея на половина да кажем и го гледаш през камерата на другия телефон. Ще забележиш диагонални райета, ако има ШИМ управление. С поглед не се забелязват, когато яркостта е на макс, но аз лично имам проблеми с очите и намалям яркостите и след известно време гледане на такъв дисплей ми се появява сълзене..

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #183

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Прегледах набързо в Google и от това което прочетох е,че има шим в AMOLED ,особенно ,ако не е на макс. яркост,което важи повече за по-ниския клас телефони.Най-подробните анализи (за малкото време което отделих)ги открих в следващите статии,но в последната пък говорят за синята светлина,която доколкото разбирам е повече при IPS:
    https://hype.ru/@na100gramm/ips-ili-...tfona-4ql0ul97
    https://blog.elcomsoft.com/ru/2017/0...ih-smartfonah/
    Влиянието на „Синята светлина“ от екраните върху здравето ни и какво е нашето решение за вас

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #184

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Проверявал съм за ШИМ S9, P20 и Iphone X, които са от високия клас и май само айфона беше без или поне не се забелязваше..
    За синята светлина, си има настройка за четене, която променя палитрата на цветовете към жълтата гама.

  6. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #185

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Гледах за ШИМ когато си купувах tv и не видях големи разлики м/у технологиите.По-скоро tv на SONY бяха по-добри.tv се гледа 3-4 часа дневно,а gsm аз рядко го използвам.За синята светлинане съм съвсем наясно,знам ,че е неприятно(даже рекламират очила с филтри за синя светлина),но мислех,че е нещо което не може да се регулира с разл. цветове.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #186

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Има я настройката за цветната палитра и при смартфоните и в Windows 10 даже я въведоха вече.. казва се Night light..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #187

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    brotzki...за mi8:
    ''Снимките са доста под топ нивото. Препоръчвам ти да не гледаш клипчета , в който реалното качество на снимката няма как да видиш.Тези при ниска осветеност са далече от качеството на флагманите.''

    Колега,аз не гледам и не сравнявам,защото нито имам достатъчно телефони за по 1 месец,да ги сравня всичките,нито и кой знае какви познания да направя това.Но за mi8 има ревю в
    DxO Mark,специализиран сайт на който се позовават дори експерти и там камерата на този телефон е оценена над S9 и I PHONE X.Не мисля,че аз мога нещо да добавя.
    А новия mi mix 3 e още по-нагоре(103т.).Остава да му видим цената.
    https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews/
    https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-8-camera-review-challenging-best/
    https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-mix-3-camera-review/
    https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi-mix-3
    Този пост е редактиран от cable; 25-10-18 в 11:46.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #188

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Колебая се между Mi6 и А2, най-вече ми се иска чист Андроид , но пък батерията на 6-та е по-голяма , някой с мнение от първа ръка ?

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    1
    #189

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    And the update to Android Pie 9.0 went on and works fine, I wrote above has since been resolved. Now I see that some have been updated this year to Oreo 8.1.10 but I still do not. But now Android Pie 9.0 is available so what are you waiting for.

    https://www.ytechb.com/download-android-pie-custom-rom/

  12. Junior Member Аватара на person
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    50
    #190

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Как се поставя SIM картата в Xiaomi Redmi Note 4 64GB 4GB. Отдавна имам телефона, но сега се наложи да го ползвам и вече съм забравил. Благодаря!

  13. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #191

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Xiaomi вече официално е в България







    Солитрон започва да внася богата гама от умни устройства на Xiaomi в България. Подгответе се за редица изненади и невероятни продукти.
    Научете повече в SetCombG.com >>
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    100
    #192

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Ние за продуктите сме се подготвили, но всичко зависи от разликата в цените между европейския и китайския пазар
    Като ми излиза 2 пъти по-скъпо да си го купя от България пак ще си пазарувам от Китай.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #193

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Asgard Виж публикацията
    Ние за продуктите сме се подготвили, но всичко зависи от разликата в цените между европейския и китайския пазар
    Като ми излиза 2 пъти по-скъпо да си го купя от България пак ще си пазарувам от Китай.
    Би било наивно да очакваш цена, сравнима с такава от Gearbest доставка, минала без данъци на митницата.
    Официален внос, платено ДДС, официален сервиз, получаване в момента, гаранция 2 години, 15-20% печалба, която трябва да се разпредели между вносителя и дистрибутора - това са напълно очаквани неща.
    podredko одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    100
    #194

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Защо да не е сравнима?
    Един китайски търговец примерно купува на едро от производителя и цената му е под пазарната. Слага си печалба и телефона излиза около 200-250лв.
    Един български търговец на какви цени пазарува? Транспорта на бройка му е по-евтин. Вярно плаща ДДС и предлага сервиз/гаранция, но това е всичко, което би трябвало да завиши цената. И така същият телефон тук вече е с цена 400-450лв. Това за мен означава, че печалбата между вносителя и дистрибутора съвсем не е 15-20%.
    Ще ме извинявате не съм спец в областа, но като един обикновен потребител не ми излиза сметката. Ако мога на цената на един и същ модел телефон в България да си купя 2 същите от Китай не ми е оферта.
    Все пак споделям лично мое мнение и не искам да ангажирам никой с него. Нито пък казвам, че съм напълно прав в расъжденията си.

    П.П. След кратка проверка възможно е малко да преувеличавам с разликата в цените, но все пак разликата не е малка за мен.
    Този пост е редактиран от Asgard; 17-11-18 в 10:08.

  18. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #195

    Отговор: Xiaomi смартфони - модели, мнения, обсъждане

    Вече неколкократно съм сравнявал китайска цена с тукашната, и понеже мога да "прекарам ДДС-то" през фирма - и резултатите са на кантар, та обикновено бих предпочел локална покупка заради (макар и съмнителната) гаранционна поддръжка и незабавното получаване. Мисълта ми е, че тук продават за около една пета отгоре пари. Излиза, значи, или бугаристанския съпорт е по-загрижен от тамошния, или в Чайна нямат данъци, или просто нашенецът предпочита да изкара едни кинти като купува неща и продава същите, а да създава продукт може само като клекне на гърнето.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 20 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. SAMSUNG 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Samsung телевизори
    Отговори: 207
    Последно: 15-09-09, 12:56
  3. PHILIPS 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Philips телевизори
    Отговори: 141
    Последно: 28-08-09, 13:56
  4. SONY 2009 LCD TV (Новите модели) - Мнения, коментари
    От ПешоТанка във форум Sony телевизори
    Отговори: 44
    Последно: 01-05-09, 18:17
  5. Samsung LCD-PDP / Faq , обсъждане , мнения
    От Ivan444o във форум Samsung телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 17-04-09, 19:33

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе