Резултати от 1 до 11 от общо 11

Съдомиялна - сол ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    3
    #1

    Question Съдомиялна - сол ?

    Здравейте,

    имам следният въпрос - къде се намира (и съществува ли изобщо) отделението за сол на съдомиялна Conegliano LW-5 ?

    На други машини гледам, че на дъното си има специална пластмасова капачка, отвинтва се и се пълни със сол. Но моята няма такова специално място или поне аз не го виждам?
    Единственото най-близко до това е капачка под самото въртящо/миещо рамо, като го развинтя - рамото се сваля, но не смея да сипвам там сол за да не задръстя машината. Не съм сигурен този модел дали изобщо има омекотяваща функция, тъй като е доста базов/евтин модел.
    Ако някой знае нещо по въпроса, моля да пише?

    Благодаря за помощта.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    55
    #2

    Отговор: Съдомиялна - сол ?

    Доколкото знам тези малките нямат отделения за сол.Просто ползваш такива таблетки- всичко в едно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    29
    #3

    Отговор: Съдомиялна - сол ?

    Здравейте, съдомиялната ми е Индезит и с 5 степени на настройка за твърдост на водата: 1-мека.....5-много твърда. В района,в който живея водата е много твърда и се чудя заедно с таблетките, които използвам (съдържащи сол) на коя степен да използвам машината? Заредил съм я със сол и досега беше на 2-ра степен, но не знам да не се повреди така и да я сложа на 3-та степен. Вие какво мислите?
    Този пост е редактиран от avenger; 02-08-17 в 17:55.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #4

    Отговор: Съдомиялна - сол ?

    Има филтри за твърда вода. Монтираш преди машината и си живееш живота спокойно.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #5

    Отговор: Съдомиялна - сол ?

    Филтрите не променят твърдостта на водата. Пазят само от попадане на частици с определена големина според характеристиките на филтъра. Има системи за промяна на твърдостта на водата , но са на друг принцип.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #6

    Отговор: Съдомиялна - сол ?

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Филтрите не променят твърдостта на водата. Пазят само от попадане на частици с определена големина според характеристиките на филтъра. Има системи за промяна на твърдостта на водата , но са на друг принцип.
    Има филтри за твърди частици.
    Има филтри със смола за омекотяване.
    Има филтри с кристали,които не дават на магнезиевите и калциеви йони да образуват съединения/котлен камък/.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    74
    #7

    Отговор: Съдомиялна - сол ?

    http://pavirani.com/филтър_предпазва...кт-2093.html

    Ето това ще пази от котлен камък. Няма ли да му свърши работа?

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #8

    Отговор: Съдомиялна - сол ?

    Ако някой прочете и осмисли пост номер 3 ще е наясно, че миялната разполага със собствена система за омекотяване на водата и никакви други филтри не са и необходими. За да се регенерира смолата в нея, е необходимо да се добавя сол. Таблетката няма никакво отношение към този процес, защото е извън системата за омекотяването. Настройката на степента на осоляване се прави след няколко измивания с обикновен прах или гел. Гледа се да няма петна от сол по съдовете или приборите. Пише го в инструкцията за експлоатация.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #9

    Отговор: Съдомиялна - сол ?

    Тя смолата в миялката регенерира до време.
    Не съм сигурен,ако водата е с твърдост 25 немски градуса-колко цикъла на регенериране ще устиска.
    Така, че филтър с кристали е супер за миялка.

    Колегата,Зъбчо е дал линк към такъв филтър,но за миялките са по-малки и красиви. Имат допълнително в тях дунапрен,който непозволява преминаване на твърди частици-песъчинки и ръжда.

    Ползвайте тези филтри не са скъпи.
    Нов зареден с кристали е около 15 лева и издържа шест месеца.След това се купуват кристали на килограм и се сменят. Излиза около левче на месец,след като се започне със смяната.Инвестицията не е голяма и носи само плюсове.

    А между другото тези филтри стават и за перални,каминки,котли ,бойлери и тн.,но се поставят Задължително преди уреда!
    Никога такъв филтър не се Монтира след водомера!!!!
    Този пост е редактиран от Viking72; 22-09-17 в 22:23.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: Съдомиялна - сол ?

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    А между другото тези филтри стават и за перални,каминки,котли ,бойлери и тн.,но се поставят Задължително преди уреда!
    Никога такъв филтър не се Монтира след водомера!!!!
    Нещо не те разбирам - на улицата ли да го монтирам, евентуално?

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #11

    Отговор: Съдомиялна - сол ?

    Тези кристали са химия,водата не става за пиене.Това имах напредвид.
    Има хора,които живеят в апартамент и водомера е в банята!
    При монтаж,Веднага след водомера филтрирането отива към всички чешми и уреди!
    Сигурно съм го написал на китайски?
    Този пост е редактиран от Viking72; 23-09-17 в 16:11.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съдомиялна машина
    От toto1 във форум Бяла техника
    Отговори: 174
    Последно: 23-09-16, 17:40
  2. Хакване на съдомиялна
    От koko5 във форум Бяла техника
    Отговори: 7
    Последно: 12-03-15, 14:57
  3. Съдомиялна БОШ SKS50E12EU
    От mmmatev във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-14, 22:34
  4. Проблем със съдомиялна
    От li4o във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 01-01-13, 16:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе