Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Daikin FTX50GV-проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    Цитат Първоначално публикувано от zbignew Виж публикацията
    И моя беше същата картинка тая зима. А беше топла като цяло?!? Иначе откъм работата на машината не мога да се оплача. А освен за още дупки по тавата, зимата дори си мислех да резна един прозорец с флекса отдолу.
    Товам с флекса е изпитано правех го навремето при втората употреба когато имах ядове с трупане на лед.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #17

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    Много, много отдавта имах същия проблем с едно хитачи, защото отопляваше много по-голямо помещение от това, за което бе конструирано. Тогава купих нагревател за подово отопление 500 W и го положих на дъното на тавата. Тъй като беше много дълъг, част от него излизаше през отвора за оттичане на конденза и влизаше през фунията под него, в PVC тръбата за зимен конденз. Бях го направил да се включва да работи само по време на дефроста с обикновено малко реле, взимащо сигнал от четирипътния вентил. Системата работеше. Когато преместих климатизатора в по-малко помещение, нагревателят се оказа излишен. Защо ли...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    11
    #18

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Много, много отдавта имах същия проблем с едно хитачи, защото отопляваше много по-голямо помещение от това, за което бе конструирано. Тогава купих нагревател за подово отопление 500 W и го положих на дъното на тавата. Тъй като беше много дълъг, част от него излизаше през отвора за оттичане на конденза и влизаше през фунията под него, в PVC тръбата за зимен конденз. Бях го направил да се включва да работи само по време на дефроста с обикновено малко реле, взимащо сигнал от четирипътния вентил. Системата работеше. Когато преместих климатизатора в по-малко помещение, нагревателят се оказа излишен. Защо ли...
    В моя случай, машината топли помещение от около 39кв. в тухлен апартамент на втори етаж със сменена дограма и опаковано навсякъде със гипсокартони и вата. Аз работя именно това от 15г и мисля, че си разбирам от моята работа. Като цяло помещението е топло, отдолу комшиите се топлят с камина, а над мен с един FTX35GV :rolleyes: В по-малко помещение (моето е като разграден двор хехе)
    Виж ако я преместя в спалнята тази 18ка (също опакована с вати и прочие) да разбирам, че може и да избегне флекса ...
    Иначе го държа на 23гр. вече 4 зими и си топли пущината.

  5. Junior Member Аватара на БИГкоко
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    39
    #19

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    И при мен Дайкина е монтиран в помещение 30 кв.м.с външна изолация и ПВЦ дограма и вата по таваните.Така че заледяването на климатика не е от преоразмеряване и от озорване.Аз съм много доволен от машината ,голяма сила е и не се чува като работи даже и на -20 градуса.Просто отворите на тавичката не са направени правилно според мен.Даже отвора е само един и за това и трупа толкова много лед в тавата.

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #20

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    Плюс това си в къща. Заледяването на тавата на FTX50GV се дължи на това, че понякога прави дефрости без да има скреж по питата, изтича се съвсем малко вода и замръзва точно на дупката. С професионалната серия няма такива проблеми.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #21

    Re: Daikin FTX50GV-проблем

    Няма смисъл да местиш машината щом си топли добре, отвора е твърде малък сигурно и се запушва бързо, най лесно и с най малко средства да се оправи е да се направят 2 по големи отвора, тогава сигурно и от нагревател няма да има нужда.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #22

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Заледяването на тавата на FTX50GV се дължи на това, че понякога прави дефрости без да има скреж по питата, изтича се съвсем малко вода и замръзва точно на дупката. С професионалната серия няма такива проблеми.
    Именно. Климатика като не е натоварен и ги прави тези неща. Моята 60-ка в 45 квадрата заледява тавата, ама ми е на терасата и си го чистя без проблеми. На комшията 50-ката е в 50 квадрата, тече постоянно, ама лед в тавата няма.
    Бигкоко, не я мести машината в по-малко помещение, че по-лошо ще стане.

  10. Junior Member Аватара на БИГкоко
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    39
    #23

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Именно. Климатика като не е натоварен и ги прави тези неща. Моята 60-ка в 45 квадрата заледява тавата, ама ми е на терасата и си го чистя без проблеми. На комшията 50-ката е в 50 квадрата, тече постоянно, ама лед в тавата няма.
    Бигкоко, не я мести машината в по-малко помещение, че по-лошо ще стане.
    Аз нямам намерение да местя машината.Работи си добре,топли охлажда както си трябва.Само да реша проблема със заледяването на тавата и няма да има проблем.Но се чудя на кой вариант да се спра.Да се направят още отвори в тавата или нагревател да се сложи.Май ще се направят няколко отвора и ако и така задържа лед, тогава вече ще се наложи да се слага и нагревател.

  11. Junior Member Аватара на БИГкоко
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    39
    #24

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    Привет отново! Дойде захлаждането и включих климатика че на децата им стана студено. Всичко си тръгна перфектно но,от вън се чува едно странно виене на звук със свързани импулси. Махнах решетката и завъртях вентилатора на ръка. Според мен е лагер на мотора на вентилатора на външното тяло. Въпросът ми, е има ли нещо специфично при разглобяването му. На пръв поглед изглежда доста елементарно демонтирането му от кутията. Има една гайка която държи самата перка и 4 болта които държат мотора към планката на климатика. Лесно ли се отваря самия мотор обаче не знам и не смея да се пробвам да сменя лагера без професионален съвет. За това и пиша тук за помощ!

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #25

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    Питай в някой сервиз каква е резбата на гайката. Може да е лява.

  13. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #26

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    Изключен от захранването и без да се сваля от металната планка. Лагерите се сменят що годе лесно, потърсете човек, който е виждал и знае какво прави. Моторът е скъп и се доставя с поръчка!

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на БИГкоко
    Тук е от
    Jun 2014
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    39
    #27

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    Значи аз да не пробвам да го свалям , а да търся техник за да не стане беля.

    Изпратено от моят Power_3 с помощта на Tapatalk

  16. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    501
    #28

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    БИГкоко имате лично съобщение.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #29

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    ftx25gv1b на кума изкарва грешка U4 (Malfunction of transmission between indoor and outdoor unit). Каква може да е причината за тази грешка?
    И другия въпрос е на някой намират ли му се от стар климатик резервни части срещу заплащане?
    Климати се ползва само за охлаждане 10-20 дни в годината затова според мен не трябва да се залита за нов, ако се намери втора ръка необходимата част.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #30

    Отговор: Daikin FTX50GV-проблем

    Тази грешка в за комуникация. Вероятно проблема е във външния електронен блок, но е добре да се прегледа и вътрешния.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дали има проблем с Daikin FTX50GV?????
    От mga1981 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 81
    Последно: 16-12-12, 03:59
  2. проблем с климатик Daikin FTX50GV
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 53
    Последно: 10-08-12, 00:40
  3. Daikin FTX50GV / RX50GV - мнения
    От nikopanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 62
    Последно: 01-01-12, 20:15
  4. Daikin FTX50GV или FTXN50
    От bonchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 8
    Последно: 28-12-11, 12:59
  5. Daikin FTX50GV - проблем с отплението
    От newmanGB във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 21:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе