Страница 66 от 112 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно
Резултати от 976 до 990 от общо 1674

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #976

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #977

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Samsung Display изследва фосфоресциращ син OLED материал
    Samsung Display researching phosphorescent blue OLED material - THE ELEC, Korea Electronics Industry Media
    QD-OLED, който се произвежда масово от Samsung Display, използва светлоизлъчващ слой, съставен от син флуоресцентен материал и зелен фосфоресциращ материал. QD-OLED светлоизлъчващият слой се състои от 4 слоя (Четири тандемни), включително 3 слоеве от син флуоресцентен материал и 1 слой от зелен фосфоресциращ материал."
    - - - - - - - - - -

    https://www.avsforum.com/attachments/montaje-a95k-vs-s95b-g2-a90j-jpg.3284017/

    - - - - - - - - - -


    Ние демонстрираме защо високата пикова яркост е важна за OLED телевизора, за да възпроизведе точно намерението на създателя, като запази по-впечатляващи детайли в акцентите, в отговор на някои коментари в Youtube, казващи, че „OLED телевизорът вече е достатъчно ярък, така че нямате нужда от повече яркост " от подобните на LG G1 Evo OLED или Sony A90J Master Series OLED. Тази видео демонстрация беше направена с помощта на два LG CX, единият калибриран до 400 нита пикова яркост в HDR, а другият до естествената му максимална яркост от 650 нита в HDR.
    Опитва да ви каже, че с бъдещи OLED, с по-висок потенциал за яркост, ще означава не само по-ярък телевизор, но и по-добро представяне на действителното HDR съдържание! Където ще получите повече детайли в сцени в съдържание с висок динамичен диапазон.

    - - - - - - - - - -



    https://www.displaysupplychain.com/b...and-china-star
    LGD вдигна летвата за яркостта на OLED телевизора, като представи 77” 8K 120Hz 99% DCI-P3 OLED телевизионен панел с 2000 нита яркост при 3% средно ниво на картината, 650 нита при 25% APL и 250 нита при 100% APL. LGD посочи, че този панел използва слой от изпъкнал масив от лещи, който повишава яркостта с около 20%, което LGD нарича технологията Meta-lit Lens Array (MLA). SDC въведе технологията Micro Light Control Pattern (MLP) на S21 Ultra и я повтори на S22 Ultra и решението на LGD може да е подобно. Процесът SDC MLP включва допълнителна маска за нискотемпературни нископречупващи материали, последвано от IJP отлагане на нискотемпературни силно пречупващи материали, които събират светлина като изпъкнала леща. Не сме сигурни за останалата част от подобрението на производителността, но може би този панел включва фосфоресциращо синьо? Ще се опитаме да разберем.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #978

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    QD-OLED срещу WRGB OLED: Ето какво наистина се променя по отношение на обема на цветовете в първите ни тестове
    ttps://www.dday.it/redazione/42777/qd-oled-contro-white-oled-ecco-cosa-cambia-davvero-in-termini-di-volume-colore-nei-nostri-primi-test


    превод
    https://www-dday-it.translate.goog/r..._x_tr_pto=wapp

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #979

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане



    - - - - - - - - - -


  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #980

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Оооох, не издържах и грабнах един Sony XR-55А83J. Много приятен образ + 120Hz и VRR за конзолата. А звука направо ме изненада, има дори отчетлив бас.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #981

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    stenly
    Честито
    Инструктира ли вече жената и децата относно телевизора? Ако не си - строй ги, прочети им едно конско и после да се подпишат под инструкцията....

    - - - - - - - - - -

    stenly
    Честито
    Инструктира ли вече жената и децата относно телевизора? Ако не си - строй ги, прочети им едно конско и после да се подпишат под инструкцията....

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #982

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Благодаря.Колкото издържи, толкова. То ние много телевизия не гледаме но и не смятам да му робуваме.

  10. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #983

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Честито и му се радвай без да мислиш такива неща.
    Най-важното е ние да сме здрави.Телевизори дал господ.Ако жената и децата не са внимателни и без това докато го прегорят телевизора ще е вероятно техен.пък и те няма да си пускат заливки за да влизат във форумни филми.
    Тъй като апетита идва с яденето,до 3 години ще си с 65''....ако не със 77 или по-голям.
    Техниката се развива с по-голяма скорост от нашите представи за нея.

  11. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #984

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Оооох, не издържах и грабнах един Sony XR-55А83J. Много приятен образ + 120Hz и VRR за конзолата. А звука направо ме изненада, има дори отчетлив бас.
    Честито, ТВ-то е супер, особено ако си го взел на добра цена ! На скоро гледах едно сравнени между него и новия С2 на LG, макар че А80J е от 2021 се представи доста респективно, все пак в обратобката и ъпскейла на изображението, няма кой да бие Sony. Аз лично бих взех 65 инча, но да , зависи колко място имаш.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #985

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    65 инча ми идват в повече. Телевизора се гледа от два метра и малко. Ще ми трябва малко време да свикна с по-тъмна и много по-контрасна картина, но за сега, много ме радва.

  13. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,000
    #986

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    65 инча ми идват в повече. Телевизора се гледа от два метра и малко. Ще ми трябва малко време да свикна с по-тъмна и много по-контрасна картина, но за сега, много ме радва.
    Надявм се че си изключил всички ЕКО опции, със сигурност са в ключени в началото, просто по европейското законодателство... трябва да са , но реално спъват възможностите на панела и то доста.

    Аз така в началото когато взех СХ, мислих че не е достатъчно ярък, като идвам от плазмен телевизор, но след като му изключих всички економия.. УОУ огромна разлика.

    Тук за Сони олед :

    Също така и тук : Change your Eco settings and Timer settings to prevent your TV from going into standby or screen turning black | Sony UK


    To set the [Presence Sensor], press
    HOME and select [Settings] > [System Settings] > [Eco] > [Presence Sensor] > and then choose your desired option.

    [Strong]: Turns the picture off automatically shortly after the sensor recognises no facial patterns. This is the mode recommended for effectively reducing power consumption

    [Moderate]: Darkens the screen temporarily when the sensor recognises no facial patterns, or turns the picture off after no movement is detected for a preset time. This is the mode recommended to avoid missing content while reducing power consumption

    [Mild]: Turns the picture off if the sensor detects no facial patterns or movements for a preset time. You can set the length of time until the TV screen turns off. This is the mode recommended for normal TV usage with basic power savings

    [Off]: Turns off [Presence Sensor]

    [Demo]: Quickly checks the operation of [Presence Sensor]

    [Picture Off] (if available): Sets the length of time until the TV screen turns off. You can select the following times when [Mild] in [Sensor Mode] is selected: 60 / 55 / 50 / 45 / 40 / 35 / 30 / 25 / 20 / 15 / 10 /5


    [Auto Power Off] (if available): Automatically switches to standby mode about 30 minutes after the picture has been turned off
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 05-06-22 в 13:20.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #987

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Оооо, това е първото нещо което изключвам, заедно с всички подобрители на карината..

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,364
    #988

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    65 инча ми идват в повече. Телевизора се гледа от два метра и малко. Ще ми трябва малко време да свикна с по-тъмна и много по-контрасна картина, но за сега, много ме радва.
    С хубавото лесно се свиква.А голямото е хубаво.Сам ще разбереш ....много скоро.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #989

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Аз от 2017-та съм с 55XE9005, още тогава се пробвах с 65” и го върнах.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    218
    #990

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Може ли някой притежател на Sony Oled да каже дали има проблем с изкогрели/заседанали пиксели, че аз вече четвърто LG /C7, CX и 2бр. C1/ купувам и при всичките има или умира в рамките на не повече от 1 месец поне по един пиксел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 66 от 112 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе