Страница 31 от 112 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 1674

OLED Телевизори - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    113
    #451

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    На снимката, която постнах се вижда същия надпис, а телевизора ми не е OLED, просто този надпис си се появява при демо клипчетата .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    84
    #452

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Взех си LG OLED55B8 + LG SJ4. Всичко изглежда ново и хубаво. За сега съм много доволен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    10
    #453

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте колеги, преди десетина години ми помогнахте да си избера плазма на Панасоник (все още работи страхотно!), но сега съм се загледал в LG OLED65B8PLA. Моля за Вашето мнение относно прогарянето на статични изображения, имам следния проблем: гледам телевизия от А1 и основно на запис, така че винаги има логото им за гледане на запис един L с стрелка наобратно. Как се процедира при такъв проблем, дори да се сменят каналите и логата на телевизиите, то този L си остава! Успешна седмица на всички.

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #454

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    При режим на работа с постоянно лого на едно и също място на дисплея, то ще се отпечата перманентно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    10
    #455

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Благодаря за бъзрзия отговор. Колко е нормалното време в което може да се гледа стационарно лого без да е проблем за телевизора?

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #456

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Телевизорът има опция "Live zoom", чрез която можеш да отрежеш малко от горната част, където стои въпросния знак, че гледаш нещо на запис.
    Иначе няма категоризирано време колко можеш да гледаш нещо с постоянно лого.
    Аз съм със същия модел, само че 55 инча, гледам всякакви неща, даже наскоро стабилно Ролан Гарос (тенис) със статични елементи (логото на Евроспорт + моментния резултат) и съм нямал проблеми.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    10
    #457

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Благодаря отново. Имам един друг въпрос относно това LG, може ли да плейва повечето формати в 4к резолюция и как са субтитрите? Ако има проблем с плейването, може ли да ми препоръчате мултимедиен плеър за 4к. Аз ползвам Asus O,play mini и съм много доволен, но е само full hd.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #458

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Субтитрите трябва да са със същото име като на видео файла. Аз често стриймвам UHD и FHD ремюкси от компа и всичко е супер.
    Иначе ако говориш за HMDI връзка с компа и PC player, сваляш последните K-lite кодеци и даваш по дефолт плейърът да ти е Media Player Classic. Ще ти прочете всичко без пълен блу-рей.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    10
    #459

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Здравейте, с моя O'play mini си пускам всичко свалено от PC с нагласени суб. през ресивър и HDMI кабел , но той е много стар и плейва само 1080p. със звуците 5.1 всичко е ок. Въпроса ми беше за мултимедиен плеър с поддръжка на 4к видео ако LG OLED65B8PLA не може да ги подкара с външен HDD или флашка след като съм нагласил видео файла и субтитрите в една папка (с еднакви имена). Някой пускал ли е файловете от Замундата по 50-60Гб и дали има насичане ако се плейват от TV-то?

  12. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #460

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Всичко върви директно от външен HDD. Няма да имаш проблеми. Според мен няма нужда от външен плеър ако пък и ползваш само 5.1 звук без HD формати като DTS-HD Master Audio или Dolby TrueHD, защото телевизорът ти пуска 5.1 звук по оптичен кабел или HDMI-ARC.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    152
    #461

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от alnike Виж публикацията
    Някой пускал ли е файловете от Замундата по 50-60Гб и дали има насичане ако се плейват от TV-то?
    UHD ремюксите, които стриймвам от компа чрез Smart Share, са 50-60-70 ГБ.
    Но за да стриймваш такива файлове от компа на ТВ-то е много важно да си с бърз интернет.
    Иначе с външен HDD ще подкараш всички филми и сериали, независимо от размера, с изключение на пълните блу-рейки с менютата.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #462

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    прогорен OLED телевизор - витринен екземпляр LG OLED 55B7V в търговска верига М.видео - *****

    Така е, когато по цял ден се въртят едни и и същи рекламни клипове в течение на година и нещо. Самите клипове не са предназначени за OLED - едноцветен фон и текстове.

    Hisense A8
    https://www.jiaheu.com/topic/641795.html

    най-яркият OLED TV за момента
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 23-06-19 в 20:49.

  16. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    417
    #463

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    да го сменят и да сложат друг.....яка анти-реклама на технологията правят....
    за една торба пари,да се гледат призрачни картини...

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #464

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    Samsung Electronics and LG Electronics Divide Global Premium TV Markets - 비즈니스코리아 - BusinessKorea
    OLED TVs are leading the European market for premium TVs costing more than US$2,500, while the U.S. premium TV market is led by LCD TVs. The global OLED TV market is dominated by LG Electronics, while Samsung Electronics is the key player in the premium LCD TV market.

    Europe and the United States accounted for 51.4 percent of the premium TV market in the first quarter of this year, an IHS Markit report said on June 23.

    TVs with OLED panels account for 65.1 percent of the European premium TV market. Conversely, in the U.S. premium TV market, TVs with LCD panels posted a market share of 63.8 percent.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #465

    Отговор: OLED Телевизори - съвети и обсъждане

    https://hdtvtest.co.uk/n/OLED-TV-Pri...ass-Production
    Цената на OLED телевизорите може скоро да се преобърне, тъй като производителите на дисплеи се надпреварват да завършат своите производствени процеси за мастиленоструен печат, които според много експерти ще намалят значително производствените си разходи.
    https://technology.ihs.com/607849/in...et-report-2019

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 112 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung спира производството на OLED телевизори
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-05-14, 15:20
  2. Отговори: 1434
    Последно: 12-12-13, 19:18
  3. Отговори: 1607
    Последно: 09-05-13, 19:57
  4. Отговори: 1429
    Последно: 11-06-12, 16:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 08:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе